Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Magyar Filmek


gerhajdu

Recommended Posts

-Thresher-

Véletlenül elcsíptem a Fókuszban, "most érkezett a hír, hogy..." kezdettel. Szóval nagyon exkluzív infó, hamarosan tele lesz vele a net is.

Aham...gyanítottam, csak az a furcsa, hogy pont a Fókusz szokása az, hogy pl. egy az egyben felolvassa az Index cikkeit.

"Amugy" meg R.I.P., én nem ismertem annyira a mûveit, és nem is az ilyen halálesetek szomorítanak el, hanem az, hogy a helyükbe nem lép senki, a fiatalokat nem látni.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

...hogy a helyükbe nem lép senki, a fiatalokat nem látni.

Pálfi György, Mundruczó Kornél, Fliegauf Benedek neve nem mond semmit? Fesztiválokon meg vannak értük õrülve, külföldi torrent trackereken letöltési mutatókat akaszt ki a Taxidermia, kultikus kört alakítanak ki igényesebb mozikat kedvelõ magyar rajongók között is. És nem szabad elfelejteni a nem annyira idõs, de még munkálkodó rendezõket sem, mint például Jancsó, Koltai Lajos...

Link to comment
Share on other sites

-Thresher-

Pálfi György, Mundruczó Kornél, Fliegauf Benedek neve nem mond semmit? Fesztiválokon meg vannak értük õrülve, külföldi torrent trackereken letöltési mutatókat akaszt ki a Taxidermia, kultikus kört alakítanak ki igényesebb mozikat kedvelõ magyar rajongók között is. És nem szabad elfelejteni a nem annyira idõs, de még munkálkodó rendezõket sem, mint például Jancsó, Koltai Lajos...

Erre a 3 névre akarod a jövõ filmgyártását alapozni? Régen volt egy marok rendezõ, most is legyen egy marok? Inkább úgy mondom hogy nem egészségesek az arányok, nagyon kevés a fiatal az "öregekhez" képest. De nem is tehetség kérdése ez, hanem annak a konzervatív és az állszent légkörnek az (egyik) hatása ez...

Meghát a szakmaiság. Vicc hogy a Berlinale-n Erdély Gábor olyan szakmai kategóriában kapott díjat, ami itt nem is létezik. (Sound desiner, amit itt hangmérnöknek csúfolnak)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Erre a 3 névre akarod a jövõ filmgyártását alapozni? Régen volt egy marok rendezõ, most is legyen egy marok? Inkább úgy mondom hogy nem egészségesek az arányok, nagyon kevés a fiatal az "öregekhez" képest. De nem is tehetség kérdése ez, hanem annak a konzervatív és az állszent légkörnek az (egyik) hatása ez...

Meghát a szakmaiság. Vicc hogy a Berlinale-n Erdély Gábor olyan szakmai kategóriában kapott díjat, ami itt nem is létezik. (Sound desiner, amit itt hangmérnöknek csúfolnak)

Inkább legyen kevesebb minõségi, mint hogy egy Michael Bay-hez hasonlatos szégyenfolt érje a hazát :D Na jó, egy alja mocsok már most is van...Koltay Gábor személyében -_-

De az igaz, hogy a konzervativizmus és az állami pénzek csoportosítása ellehetetleníti az itthoni filmfinanszírozást. A producereknek meg mostanság kisebb bajuk is nagyobb annál, mint hogy mûvészfilmet pénzeljenek.

Link to comment
Share on other sites

-Thresher-

Inkább legyen kevesebb minõségi, mint hogy egy Michael Bay-hez hasonlatos szégyenfolt érje a hazát :D Na jó, egy alja mocsok már most is van...Koltay Gábor személyében -_-

De az igaz, hogy a konzervativizmus és az állami pénzek csoportosítása ellehetetleníti az itthoni filmfinanszírozást. A producereknek meg mostanság kisebb bajuk is nagyobb annál, mint hogy mûvészfilmet pénzeljenek.

Az általad említett rendezõk sem csináltak "mást", minthogy szartak a klisékre, és a saját fejükre hallgattak...Erre most õk a csodabogarak. Hát ez kész.

Filmeket meg már nem az államnak kéne pénzelni, mert a hülye is tudja hogy mit jelent az hogy "állami". De hát minek-kinek ide milliárdok (milliók), a kertévéken szocializálodott plebsnek?

Én Gyöngyössy Bencétõl kapok libabõrt :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gerhajdu

Van amelyikõtök látta már a Kaméleont. Mert engem egyre jobban érdekel, de hogy megnézem-e, nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Van amelyikõtök látta már a Kaméleont. Mert engem egyre jobban érdekel, de hogy megnézem-e, nem tudom.

Ez így kérdõjel nélkül nagyon bizarrul hangzik...

Link to comment
Share on other sites

Pepperoni

Hú, most volt a TVben a kis falu nagy szarban c. film. csak az elejét meg a végét néztem (meccs volt közbe) de abból nagyon tetszett. Majd megnézem teljesben is. Iszonyat poénok vannak benne.

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Ez így kérdõjel nélkül nagyon bizarrul hangzik...

Akkor virtuálisan képzeld oda!

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Van amelyikõtök látta már a Kaméleont. Mert engem egyre jobban érdekel, de hogy megnézem-e, nem tudom.

Moziban nem néztem meg, de amint kijön DVD-n be lesz zsákolva. A netes vélemények alapján egyébként elég jó film lett és négy díjat nyert a filmszemlén.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Scientis

Nem tudom, ismeritek e a Kontroll c. filmet. Nekem személyesen ez a kedvencem. A hangulat komor, a zene szuper, nagyon el lett találva a film.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Nem tudom, ismeritek e a Kontroll c. filmet. Nekem személyesen ez a kedvencem. A hangulat komor, a zene szuper, nagyon el lett találva a film.

Nem, nem ismerjük, az milyen film? :unsure: Valami gagyi mûvészfilmnek tûnik....

(ne ám komolyan vedd, szeretjük Antal Nimród filmjét)

Link to comment
Share on other sites

Scientis

Nem művészfilm :). A reklámképeken nem lehet eléggé belőni a stílust, én úgy tudom, hogy thriller.

Amúgy én is utálom a művészfilmeket.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Te figyelj már...mi az a Kontroll? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

a880120

MI nem utáljuk a mûvészfilmeket.

Egyébként a Kontroll baromi jó, cak van benne az a gyökér színész... a hogy is hívják? Ja, csányi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Jajj, 2 vagy 3 Mucsi mûvészfilmet megnéztem, hát... volt néhány vicces rész, de asszem nem értem a mûvészetet, mert nem jött be annyira. Olyan... össze-vissza volt, még sejtésem se lehetett hogy mi van, az szerintem már túlzás :D ...

Amúgy magyar filmek közül nekem a Magyar Vándor, Üvegtigris, Argo, Csak szex és más semmi meg a Kontroll jött be (de nem ebben a sorrendben). Most hirtelen több nem jut eszembe. Ja, volt még az Indul a bakterház, az abból készült színdarabot itt az egerszegi színházban is megnéztem, meg videokazin is megvolt.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Nem mûvészfilm :). A reklámképeken nem lehet eléggé belõni a stílust, én úgy tudom, hogy thriller.

Amúgy én is utálom a mûvészfilmeket.

Te most komolyan nem vetted le az iróniát a zárójeles megjegyzés ellenére sem? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Jajj, 2 vagy 3 Mucsi mûvészfilmet megnéztem, hát...

Mucsi mûvészfilmeken Jancsó filmekre gondolsz? :D Amikben Mucsi meg Scherer a fõszereplõ. Hát, azok a magyar filmmûvészet fontos alappillérei, igazi jövõbe látással, társadalmi problémák elõrevetítésével, úgy, hogy közben rendkívüli humorforrás és páratlan rögtönzéses színészi munka is párosul.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Mucsi mûvészfilmeken Jancsó filmekre gondolsz? :D Amikben Mucsi meg Scherer a fõszereplõ. Hát, azok a magyar filmmûvészet fontos alappillérei, igazi jövõbe látással, társadalmi problémák elõrevetítésével, úgy, hogy közben rendkívüli humorforrás és páratlan rögtönzéses színészi munka is párosul.

Igen azokra gondolok.

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Jajj, 2 vagy 3 Mucsi mûvészfilmet megnéztem, hát... volt néhány vicces rész, de asszem nem értem a mûvészetet, mert nem jött be annyira. Olyan... össze-vissza volt, még sejtésem se lehetett hogy mi van, az szerintem már túlzás :D ...

Amúgy magyar filmek közül nekem a Magyar Vándor, Üvegtigris, Argo, Csak szex és más semmi meg a Kontroll jött be (de nem ebben a sorrendben). Most hirtelen több nem jut eszembe. Ja, volt még az Indul a bakterház, az abból készült színdarabot itt az egerszegi színházban is megnéztem, meg videokazin is megvolt.

Akkor hanyagold a Jancsó filmeket szerintem. :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

Akkor hanyagold a Jancsó filmeket szerintem. :D

Naja, nem pont az a vonal, amit szeret. (mondom ezt úgy, hogy nem láttam még egyetlen Jancsó filmet sem, igaz, ez önhibámon kívül történt: tavalyelõtt nyáron megszereztem egy nagy adagot belõlük, csak hiba történt, és volt, nincs...)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Akkor hanyagold a Jancsó filmeket szerintem. :D

Akkor majd behûtömén. Asört.

Petike -_-

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Akkor hanyagold a Jancsó filmeket szerintem. :D

Igen, már sokkal azelõtt megtettem, hogy ezt írtad. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
freddy12

Nekem az eddigi kedvenc magyar filmem az nem más mint a Miniszter félre lép.

azon emlékszem amikor elõször láttam, néhány jeleneten sírva röhögtem (legtöbbet a magánnyomozón).

Ami még ilyen nagyon röhögõs film volt az pedig a Zimmer Feri . Lesz haszon õszire :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Thunderstick_is_not_dead

Nincs valakinek A nyomozóhoz vagy a Kaméleonhoz angol felirata? Feliratok.hu-n, meg Opensubs-on se találtam, de hátha...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...