Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érettségi


CriticSpirit

Recommended Posts

Cortez_Corleone

Egy hibám lett "clients" helyett "brides"-ot írtam a weddingesnél, de gondolom a levelek sem lesznek tökéletesek :)

Én is brides-ot írtam xD

Levelek sztem nekem jók lesznek...

Na meg engem az angol már tök hidegen hagy, úgyis 90% fölött leszek :D

Emelt törimben a teszt megoldókulcs alapján a 44-bõl 42,5 pontos lett, aminek örülök. Az esszék... hát, meglátjuk. Az a rossz az egészben, hogy hiába tudom, hogy jól írtam meg, a logikám nem teljesen egyezik meg - szerintem épeszû emberé nem is egyezhet meg - a javítókulcséval. Ha viszont egy, a megoldókulcshoz ortodox módon ragaszkodó javítótanárt kapunk, akkor geKisTehén! van, mert le fog pontozni. Aki meg liberálisabb tanerõhöz kerül, az pedig egy esetleges rosszabb dolgozatra is jobb pontszámot kap... (tavaly pont volt rá példa ismerõseim körében :\)

Link to comment
Share on other sites

kenderendre

Én szerencsére már tegnap végeztem az írásbelikkel! Angolt és föcit tavaly elõrehozva megcsináltam. Idén szerintem a matek volt a legnehezebb, bár az is megoldható volt. A töritõl tartottam legjobban, de szerencsére az nem volt nehéz. Minimális tanulással is 4-esre lehet hozni az összeset.

Oszt már csak a szóbeli van vissza, de addig még 2 GS megjelenik!

Link to comment
Share on other sites

-IIIstIII-

Nem azért mondom de mit érdekel titeket hogy megvan e a 3-4-5ös? Ma már nem aszerint kapod a pontot hanem a százalék szerint. ott meg majdnem mindegy hogy 80% vagy 79% egyedül az angol emeltnél nem mindegy mert itt 60% fölött középfokú nyelvvizsgát kapsz, 80% fölött pedig felsõfokút.

Link to comment
Share on other sites

mio007

ma középszintü angol elõrehozott írásbeli érettségit írtam :D

hónap végén pedig elõrehezott infó :)

nem azért isti de a pont számít :) ne légy már ostoba...

példának angol közép írásbeli... ugye nem teljes mert nincs szóbeli de... 80%-tól 5-s, max elérhetõ 120, 96 pont már 80%, de 95 pont csak 79%....

Van olyan h átszámítás... dolgozatpontot átszámolják vizsgapontba... ami ugye nem dísznak van. ;)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Egy hibám lett "clients" helyett "brides"-ot írtam a weddingesnél, de gondolom a levelek sem lesznek tökéletesek :)

Most nézem a javítókulcsot, és jó lett a brides is :)

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Nah szal ma volt egy nagyon kedves aranyos simerõsöm német éretségie. És mi volt a szövegértés részben? Tokio Hotel....XD..nagyon komoly..de tényleg..nem hogy inkább valami mást szöveget raktak volna be. Gondolom azt hiszik hemzsegnek a 18éves imósok. XD

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Én is írom fel a nevem az összes oldalra (hogy törne le a keze annak, akik ezt kitalálta :angry: ), egyszercsak meglátom, Tokio Hotel. Na mondom menjetek ti a jó édes nyátokba, ezt neee. Aztán végül is jó volt, mert az volt a legkönnyebb feladat, arról volt szó, hogy a bili meg egy másik kihagyhattak egy évet az iskolából a kormány engedélyével, most meg vissza kellett menniük, de most egy Internet-Schulébe járnak, mer' a simában komoly problémák lennének, és akkor ezzel kapcsolatban információk. Ja, meg kiderült, hogy a németeknél 9 vagy 10 év az iskolakötelezettség (a tartományok között vannak eltérések)...

Összeségében egyébként szerintem nehezebb volt az idei német, mint az eddigi évek vizsgái (na persze, ha nem élesben ment volna, hanem csak úgy nézegetném, ez is könnyûnek tûnne), de így, a javítókulcs ismerete nélkül olyan 90%-ra saccolom. A nyelvhelyesség uccsó feladatában 3-at tuti elcsesztem értelmezésbeli eltérés miatt ( B) ), a levél pite volt, a szövegértés uccsó feladata kicsit extrém (de asszem 9-ből 1 ment mellé), és a magnó... na hát az érdekes volt. Egymás mellett 3 teremben érettségi, kánonban lehetett hallani a cuccot, élveztem :lol: (meg egyébként is, ha összevetjük mondjuk a 2005-össel, háát, nem kicsi a különbség :D)

Na de majd meglátjuk... remélem, azért nem volt egy nagy ballépés ez az előrehozott érettségi.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Azért amúgy angol középszinten súlyos pontokat vonnak le, ha a 100-120 szó helyett, írtam kb 180-at? Mert csak azt néztem, hogy a hely elég legyen, az elég is volt, csak elõrehozottaztam és azt nekünk a tanár nem mondta, hogy nem kéne túllépni... Hát sikerült... <_< :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Szecska

igen azért levonnak...

amugy ma megcsináltuk az angol hallást orán hát a canadai csaj érdekes volt :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Azért amúgy angol középszinten súlyos pontokat vonnak le, ha a 100-120 szó helyett, írtam kb 180-at? Mert csak azt néztem, hogy a hely elég legyen, az elég is volt, csak elõrehozottaztam és azt nekünk a tanár nem mondta, hogy nem kéne túllépni... Hát sikerült... <_< :rolleyes:

Igen, az angolban azt hiszem, 15, de az is lehet, hogy 10%-os túllépés (vagy alsó határtól elmaradás) felett fokozatosan vonják le a pontokat.

Németben pl. ilyen nincs, nyugodtan lehet sokkal hosszabbat írni. (na meg a megadott szempontokat kifejtve simán lehet is 200 szót írni, észre sem veszed, és már annyinál tartasz...)

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Németben pl. ilyen nincs, nyugodtan lehet sokkal hosszabbat írni. (na meg a megadott szempontokat kifejtve simán lehet is 200 szót írni, észre sem veszed, és már annyinál tartasz...)

Ezt én spõeciel észreveszem mindig, ma is például 20 szavanként számoltam hogy meglegyen már végre.

Végül 65 és 106 lett (ha jól számoltam)

Nah szal ma volt egy nagyon kedves aranyos simerõsöm német éretségie. És mi volt a szövegértés részben? Tokio Hotel....XD..nagyon komoly..de tényleg..nem hogy inkább valami mást szöveget raktak volna be. Gondolom azt hiszik hemzsegnek a 18éves imósok. XD

azon nagyon meglepõdtem :D Kellemetlenül ért, mivel a feladat sem úgy ment mint ahogy kellett volna

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Végül 65 és 106 lett (ha jól számoltam)

62 (mer' minek cifrázzam, a rövid levélnek semmi értelme) és 194 B)

Osztályozón 210-est írtam, 2 osztálytársam meg 350 körülit (120-150 helyett) :lol:

(De nálam nem gáz, kis betűkkel írok, így ez a 200 annyi helyet foglal, mintha csak 130 lenne, a tanár meg nem fogja mindet megszámolni, nincs arra ideje... szal még ha vonnának is le pontot, könnyen elképzelhető, hogy úgy is beleférne :D Mondjuk akkor visszafognám magam.)

update:

Fent vannak az olvasásértés és a nyelvhelyesség megoldásai origón: >> flötty ide <<

Olvasásban 1 hiba (pedig rájöhettem volna, csak egy picit máshogy fogtam fel a szitut)

Nyelvhelyességben 3 hiba (A szövegbe beillesztendő mondatok :D Itt viszont indult a lavina az egyik tévesztés miatt...)

Ha a magnóra 4 hibát számolok (és 25-nek veszem a max pontszámot, amiről fogalmam sincs), a levélre meg 3 pontlevonást, akkor 90%. De a levélnél úgysem lesz annyi levonva, szóval ennél jobb lesz a végső mérleg szerintem.

Megnyugodtam, jó lett ez.

Link to comment
Share on other sites

Syg

Középen alsõ határnál 10%-al kevesebbért vonnak le csak pontot, felsõ határ nincs, emeltnél van fölfelé is 10% (angol tanárt kérdeztem meg :P + megoldokulcsban: "A feladat teljesítése és a szöveg hosszúsága

Ezen a szemponton belül azt értékeljük, hogy a vizsgázó megvalósította-e a kommunikációs szándékot,

azaz megfelelõen dolgozta-e ki a témát; megfelelõ hosszúságú szöveget hozott-e létre.Ennél a feladatnál

nem kell pontot levonni azért, ha a szöveg hossza meghaladja a megadott intervallum felsõ határát.")

Viszont két dolgon akadtam én ki angol érettségin, az egyik az a primitív szöveg az ásványyvizekrõl, ahol három címkét simán fel lehetett cserélni egymással bármilyen variációban, mert mindegyik teljesen értelmes az adott helyen, no meg a kanadai csajos szöveg, aminek az eleje nem érthetõ, meg hadar és egyéb nyalánkságok.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Viszont két dolgon akadtam én ki angol érettségin, az egyik az a primitív szöveg az ásványyvizekrõl, ahol három címkét simán fel lehetett cserélni egymással bármilyen variációban, mert mindegyik teljesen értelmes az adott helyen, no meg a kanadai csajos szöveg, aminek az eleje nem érthetõ, meg hadar és egyéb nyalánkságok.

Az elsõ az angol érettségik archetipikus sajátossága, ahányszor ilyen feladat van, én és még páran mindig egy másik (végiggondolva ugyanolyan logikus) sorrendben írjuk be õket(angolfakton). Aztán jön a WTF fejjel nézés, hogy ezt most miért??

Amúgy a százalékokkal és levonásokkal kapcsolatban köszi a pontosítást, így legalább tiszta a kép. (én csak úgy nagyjából emlékeztem, most nem érintett, és így nem is érdekelt... majd õsszel vágni fogom én is :D)

Link to comment
Share on other sites

Syg

Igazán nincs mit :) Én õsszel már németbõl teszek középszintût, így jövõ tavaszra csak három tárgy marad :P

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Köszi a választ, akkor azt hiszem megnyugodhatok, így reménykedem a 95% fölötti eredményben. :) (pár apróbb hibám lett, utólag persze rájöttem milyen egyértelmû dolgokon. :) )

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

IPB Image

Ide is berakom, okuljatok, milyen országban élünk.

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

A helyes válasz: 300 forintból inkább mangót veszek B)

:rolleyes: :lol: xD

Link to comment
Share on other sites

W4nt3d

2 kg-ot megveszi a 300 Forintból, a másik 2-öt meg összelopja ... :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Némettannénim most küldte e-mailben az eredményem: 92%-os lett az érettségi B)

Örülök neki, persze jobb lett volna egy 97, de hát ez van, jó ez is. Bõven.

(ha maxos lesz a szóbeli - úgysem -, akkor ez 94-re módosul)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Némettannénim most küldte e-mailben az eredményem: 92%-os lett az érettségi B)

Örülök neki, persze jobb lett volna egy 97, de hát ez van, jó ez is. Bõven.

(ha maxos lesz a szóbeli - úgysem -, akkor ez 94-re módosul)

GRatula :)

Eh, mi még egyikrõl sem tudunk eredményt, pedig az emelt törire nagyon kíváncsi vagyok...

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

GRatula :)

Eh, mi még egyikrõl sem tudunk eredményt, pedig az emelt törire nagyon kíváncsi vagyok...

Köszi :)

(ehh, az a kurrva magnó, ha azon nem megy el 5 pont, hogy vigyorognék most... így csak moderated öröm van - telhetetlenség? :D)

Hát gondolom... nálunk mondjuk az a jó, hogy mi is szeretjük õt, õ is szeret minket, szóval megmondta, hogy minél gyorsabban tájékoztatni fog minket az eredményrõl. 21-es csoportból 9-en elõrehoztuk most, páran majd õsszel. (Angolból meg 18-as csoportból 16-an hozták elõre :D Persze mindkettõ a haladó csoportra vonatkozik.)

Gondolkoztam rajta, hogy angolból is most (egyik haver bevállalta mindkettõt egyszerre), de nem akartam, úgy gondoltam, összekeverném a kettõt, ha az egyik kéne, tuti a másik nyelven jutna eszembe az adott dolog. Na meg azért kezdõ csoportba járok angolon, csak a sok film meg ilyenek miatt vagyok a haladósok szintjén. Majd õsszel megyek.

Link to comment
Share on other sites

Orome

Nem tudom hányan voltatok emelt matekon (gaondolom senki, mert nem éri meg <_< ), de szerintetek ha 85%-os lett az jó? Mert nem tudom elég lesz-e. Kicsit idegesít h nem is matematikai dolgokkal buktam el 20 pontot... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Qlin

Nem tudom hányan voltatok emelt matekon (gaondolom senki, mert nem éri meg <_< ), de szerintetek ha 85%-os lett az jó? Mert nem tudom elég lesz-e. Kicsit idegesít h nem is matematikai dolgokkal buktam el 20 pontot... :unsure:

hello! énis matek emelten voltam. a 85% az nagyon jó,sztem ne aggódj amiatt, hoyg nem vesznek fel,hiszen még ott van az érte járó 40 pluszpont.plusz szóbelivel is tudsz javítani 6-7%ot elvileg.én nagyon elrontottam a matekom,remélem meglesz 60% :S

Link to comment
Share on other sites

otvosa

emelt matekon van szóbeli? :o

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...