Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érettségi


CriticSpirit

Recommended Posts

Qlin

töribõl ipari forradalom,18.századi demográfia és doni katasztrófa

egyébként elsõ négy helyen BME megjelölve: gépész,villamos,közlekedés,energetika

az ötödik BMF-gépész

msot nézem az emelt matek emgoldást:S nagyon nehéz votl,erre még elis rontottam..a megoldókulcs megnézése után most a 60%ért imádkozok, úgy ahoyg van két feladatot lenulláztam,mert tök rosszul indultam el:(

szerdán fizika közép,nagyonjóra kéne megírni, ha még akarok vmit..szóval most majd jön ezerrel a készülgetés szerdáig

Link to comment
Share on other sites

Gurga

1. Széchenyi építészmérnöki

2. Széchenyi mérnök info

szerk.:

Május 28-tól rajz alkalmassági, addig meg kell tanulnom normálisan rajzolni. :)

Ha valaki oda jár, akkor beírhatná, hogy miket kell rajzolni és kb mennyire jól, hogy megfeleljen.

Link to comment
Share on other sites

bandeee

1. Széchenyi építészmérnöki

2. Széchenyi mérnök info

szerk.:

Május 28-tól rajz alkalmassági, addig meg kell tanulnom normálisan rajzolni. :)

Ha valaki oda jár, akkor beírhatná, hogy miket kell rajzolni és kb mennyire jól, hogy megfeleljen.

oda járok, csak gépész szakra, és nálunk nem volt ilyen... :rolleyes:

két dolog viszont eszembe jutott, megnyugtatni biztos nem fog, csak hogy ne érjen meglepetés:

egyik volt osztálytársam ezt is megjelölte a BME építész után, és azt mondta, hogy sokkal keményebb alkalmassági volt itt, mint a pestin... :unsure: úgyhogy hajrá...

illetve mérnök infóhoz nem árt, ha az ember érti a matekot... van egy haverom akinek nagyon nem megy a matek, szintén ide jár mérnök infóra és hát bukdácsol is rendesen :(

Link to comment
Share on other sites

TIRU

RTF forevah B)

Link to comment
Share on other sites

Szecska

Emelt fizika itt befigyel. :rolleyes:

Közép matekom elvileg 89% lesz. 14b/16b/18b részfeladatok miatt. [sm2]

Magyar novellaelemzésemmel meg szövegértésemmel én meg vagyok elégedve, remélem a tanár is meglesz. :D

A töri már neccesebb, de remélem azért 60% fölött leszek. :D

azért az izgi lessz :D én csak közepet csinálom majd jõvõre emelt amelyik jobb azt kérem...

de én is megnéztem 2005 tõl az összes õszi és májusi érettségit vannak benne szopatosok :D

Link to comment
Share on other sites

Gurga

oda járok, csak gépész szakra, és nálunk nem volt ilyen... :rolleyes:

két dolog viszont eszembe jutott, megnyugtatni biztos nem fog, csak hogy ne érjen meglepetés:

egyik volt osztálytársam ezt is megjelölte a BME építész után, és azt mondta, hogy sokkal keményebb alkalmassági volt itt, mint a pestin... :unsure: úgyhogy hajrá...

illetve mérnök infóhoz nem árt, ha az ember érti a matekot... van egy haverom akinek nagyon nem megy a matek, szintén ide jár mérnök infóra és hát bukdácsol is rendesen :(

A matekkal az a bajom, hogy általában megértem a dolgokat és tudom is alkalmazni, viszont ha egy ideig nem használom, akkor teljesen elfelejtem.

Link to comment
Share on other sites

Lendova

megnéztem a tegnapi matek érettségit, a kedvenc kérdésem most XD: Ha fél kilogramm narancs 75 Ft-ba kerül, akkor hány kilogramm narancsot kapunk 300 Ft-ért?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

megnéztem a tegnapi matek érettségit, a kedvenc kérdésem most XD: Ha fél kilogramm narancs 75 Ft-ba kerül, akkor hány kilogramm narancsot kapunk 300 Ft-ért?

Ez most komoly? Ez benne volt érettségiben?

Link to comment
Share on other sites

Szecska

benne volt de az ilyen kettes szintû példáknál

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Ez most komoly? Ez benne volt érettségiben?

ez halál komoly, azt hittem hanyatt esek, amikor megláttam :lol:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

ez halál komoly, azt hittem hanyatt esek, amikor megláttam :lol:

Én 2 évvel ezelõtt nyomtam emelt szintût, na ott nem voltak ilyenek -_-

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Én 2 évvel ezelõtt nyomtam emelt szintût, na ott nem voltak ilyenek -_-

Ez középszint volt :P

Amúgy a teszt mindig gagyi...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Eddig még nem szóltam hozzá, de most megteszem :)

Magyar: szerintem könnyû volt mindkét része (igaz a szövegértésnél a kérdések szivatósak voltak, de aki tud magyarul (manapság sajnos egyre kevesebben) azok megértették). A szövegértéssel nem volt gondom. Én érveltem a szövegalkotásnál, az az én stílusom B)

Matek: no comment... világéletemben úgy nézett ki a bizonítáványom hogy 4-es, 5-ös 4-es 5-ös váltakozva, és hírtelen egy kettes a matek mellett...

remélem szóbelin még átmegyek...

(matek szakos az elnök... már alig várom...)

Töri: bevállaltam az emelt szintet az egyetem miatt. Szerintem nem volt nehéz, bár a legelsõ feladat rögtön megszívatott, de nehezebbre számítottam (a középszinttel összevetve a legnagyobb eltérés a témakörök mennyiségében és az elsõ részben az atlasz hiányában van, szóval simán bevállalható, jövõre érettségizõknak csak ajánlani tudom ha könnyen akartok többlet pontot szerezni ;)).

Holnap angol: nem félek tõle... bár nem vagyok valami jó angolos, de kis szerencsével meglesz a 4-es.

27-én informatika: na azt hiszem ettõl nem nagyon van félnivalóm :D Bár az Excelben sûrûn elkefélem a képleteket ami viszi az idõt, de valahogy csak alakul az is :)

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Én 2 évvel ezelõtt nyomtam emelt szintût, na ott nem voltak ilyenek -_-

még jóhogy :D , a középszint akkor se volt nagy durranás

azt érdemes megemlíteni, hogy sokszor nincs jól felkészítve a diák, de úgy tûnik igazodik ehhez az érettségi is...legalább is a középszintû matek

Link to comment
Share on other sites

Immacolata

Ez középszint volt :P

Amúgy a teszt mindig gagyi...

Hát ez azért nem feltétlenül igaz. Németül már nem olyan egyszerû: a feladatokat nem fordítják, hanem teljesen más feladatsor van, ráadásul alapfokon sem tudnak németül, ezért olyan mellékmondatokat írnak, hogy örülsz ha meg tudod érteni. Amikor már nagyon idegesített közben, húzkodtam ki a felesleges szavakat... <_<

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nekem is németül volt, csak emelten ugye szóbeli is van... izgi volt :D

Link to comment
Share on other sites

Immacolata

Nekem is németül volt, csak emelten ugye szóbeli is van... izgi volt :D

De pl a föci könnyû volt németül, hiába, 92% :D Csak megehetem a papíromat róla, ha nem számít máshova, mint az átlagokba. Kedvenc szakszavam: Frostsprengungsverwitterung, ami magyarul fagy okozta mállást jelent. Szép szó, nem? :D

Link to comment
Share on other sites

-IIIstIII-

Mivel nekem 5 éves a suli (én hülye választottam a nyelvi elõkészítõt). De a nyelv az nálam úgy megy mint második anyanyelv. Tavaly 95%os közép szintû érettségi, idén 75%os Euro nyelvvizsga, és igen, most emelet érettségi.

Részemrõl egész kellemes volt, 5ös skálán 3asra értékelném a nehézséget. Az elsõ feladat volt nekem a legizzasztóbb, még nem ébredtem fel azért. :) de a többi már simán ment. A halott szövegértés kicsit cseles volt, egy hogy elég gyorsan elhadarták oda kellet figyelni eléggé, a másik hogy gyanúsak voltak a válaszok. Valamelyik feladatban nekem és havernak is kb 4-5 C megoldása lett a 7-8ból. Remélem direkt csinálták. Amikor a 2 válasz közül kellett eldönteni hogy melyik vagy esetleg mindkettõ, ott nekem B csak a legutolsó lett a többi a vagy mindkettõ. A nyelvhelyesség se volt egy nagy szám, tisztára mint amiket gyakoroltunk. A fogalmazás volt a legkönyebb, nekem mindig is jól ment (csak tudnám irodalomból miért mindig 3ast kapok fogalmazásra) az elsõt még egy kilencedikes is megírta volna, a másodiknál meg kicsit többet kellet írni (200-250 szó) az se volt nehéz csak ki kellet bõven fejteni. Ha ilyen könnyû lesz a szóbeli akkor sztem meglesz a 80% felett. Annál több meg nekem nem kell. Végeztem is az angollal, jövõre több energiám marad a másik 4 tantárgyra.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Mivel nekem 5 éves a suli (én hülye választottam a nyelvi elõkészítõt). De a nyelv az nálam úgy megy mint második anyanyelv. Tavaly 95%os közép szintû érettségi, idén 75%os Euro nyelvvizsga, és igen, most emelet érettségi.

Részemrõl egész kellemes volt, 5ös skálán 3asra értékelném a nehézséget. Az elsõ feladat volt nekem a legizzasztóbb, még nem ébredtem fel azért. :) de a többi már simán ment. A halott szövegértés kicsit cseles volt, egy hogy elég gyorsan elhadarták oda kellet figyelni eléggé, a másik hogy gyanúsak voltak a válaszok. Valamelyik feladatban nekem és havernak is kb 4-5 C megoldása lett a 7-8ból. Remélem direkt csinálták. Amikor a 2 válasz közül kellett eldönteni hogy melyik vagy esetleg mindkettõ, ott nekem B csak a legutolsó lett a többi a vagy mindkettõ. A nyelvhelyesség se volt egy nagy szám, tisztára mint amiket gyakoroltunk. A fogalmazás volt a legkönyebb, nekem mindig is jól ment (csak tudnám irodalomból miért mindig 3ast kapok fogalmazásra) az elsõt még egy kilencedikes is megírta volna, a másodiknál meg kicsit többet kellet írni (200-250 szó) az se volt nehéz csak ki kellet bõven fejteni. Ha ilyen könnyû lesz a szóbeli akkor sztem meglesz a 80% felett. Annál több meg nekem nem kell. Végeztem is az angollal, jövõre több energiám marad a másik 4 tantárgyra.

Jó neked, hogy ilyen jól megy az angol. Én magyarul sem tudok fogalmazást írni, nem még angolul. Az elsõ levelet megírtam (50-80 szó kellett, 53-at írtam), a másodikhoz meg alig írtam valamit és 100-120 szó kellett volna. Megértettem rendesen a feladatot, de akkor sem tudtam megírni.

Sajnos hülye vagyok, ez van. :(

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ez pite volt ez az angol... Egyedül az a 3. hallásos cucli volt szívás amikor a kanadai csaj magyarázott. Ott nem sikerült mindent felfogni :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Dagoth_ur

Nekem kicsit nehéz volt,pedig a próbaérettségik nagyon jól sikerültek.Meg ez már 4.érettségi nap volt,már nagyon nem tudtam koncentrálni,szerencsére a levelek nagyon jók lettek,úgy érzem.

3-as lesz,az holtbiztos

Nem tudja vki,hogy ez mondjuk 3-as,akkor a szóbelin mennyit lehet javítani?

Lehetek még 5-ös?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Nekem kicsit nehéz volt,pedig a próbaérettségik nagyon jól sikerültek.Meg ez már 4.érettségi nap volt,már nagyon nem tudtam koncentrálni,szerencsére a levelek nagyon jók lettek,úgy érzem.

3-as lesz,az holtbiztos

Nem tudja vki,hogy ez mondjuk 3-as,akkor a szóbelin mennyit lehet javítani?

Lehetek még 5-ös?

Szóbelivel még 33 pontot tudsz szerezni maximum, szóval necces :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Dagoth_ur

kössz szépen a gyors választ.

hát akkor 5öst nehéz lesz,de ha 4es lesz akkor sem fogok szomorkodni:)

Link to comment
Share on other sites

_Balin_

Egy hibám lett "clients" helyett "brides"-ot írtam a weddingesnél, de gondolom a levelek sem lesznek tökéletesek :)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Egy hibám lett "clients" helyett "brides"-ot írtam a weddingesnél, de gondolom a levelek sem lesznek tökéletesek :)

Én meg a "tears" helyett "tiredness"-t írtam [sm23]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...