Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érettségi


CriticSpirit

Recommended Posts

Cortez_Corleone

No akkor függvénytábla segítségével is meg lehetett oldani, igaz az se volt kevésbé gondolkodós út. A megoldás stimm.

Idõ közben felkerült a megoldások közé a 13-as feladat is.

Sõt, a 15-ös is :)

Huh, eddig jól állok, összvissz 3 hibám van (1 az elsõ részében és kettõ még biztos lesz az iránytangens miatt xD)

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Huh, eddig jól állok, összvissz 3 hibám van (1 az elsõ részében és kettõ még biztos lesz az iránytangens miatt xD)

Az 1/2 lett. Én az érintõ egyenletét szúrtam el^^

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Nem 1/2 lett, 4/3, most már rájöttem, h kellett volna számolni :\

Na, összevetettem a megoldásokkal a sajátomat... 93 pötty lett számításaim szerint. Ezzel elégedett is vagyok, csak tényleg ennyi legyen, remélem, minden részletre megkapom a pontot, mert odaírtam õket... :)

Link to comment
Share on other sites

Jack_the_ripper

vannak már valahol a 17.re meg az 18.ra megoldások? Csak mert ami eddig kikerült, az hibátlan B)

Link to comment
Share on other sites

Real013

Tavaly érettségiztem, egész jól, most megnéztem, Ti mit kaptatok idén eddig. Szóval,az irodalom egyszerûnek tûnik nekem. Szövegértés mindig is jól ment, szerintem nem lett volna vele gondom. A második részbõl az érvelés és a novellaelemzés közül választottam volna. Önmagában biztosan az érvelést írtam volna meg, érdekes téma, meg minden, viszont a novellaelemzés egyszerûbb, mert ott van egyfajta sablon(formailag) amit követni lehet./egyéként tavaly ezt választottam/ Egyébként, ahogy Cortez is írta, az érvelésnél én is Mátrix-Harcosok klubja vonalon indultam volna el valószínûleg.

Szóval irodalomból szerintem tudtam volna hozni a tavalyi szintet.(asszem 85 pont az írásbeli, végül szóbelivel 89 %-ra ugrott a dolog)

Matek:Ahhoz már tavaly is holt hülye voltam..de összehoztam 43 pontot és egy 3-ast. Az idei feladatokat nehéz megítélnem...nyilván, mivel egy éve nem tanulok matekot, lövésem sem volt az egészhez, még annyi sem mint tavaly. Viszont..úgy érzem, a tavalyi itt könnyebb volt.

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Igen-igen szívós feladatsor volt mind2. Ez a véleményem 9.-esként! Heh, és nem 12.-ben érettségizem, hanem 13.-ban, mert NULLADIK POWAAA!

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Én 2004ben nyomtam le még a régi rendszernek az utólsó egyikeként. A mostani rendszer nekem kusza, és nem igazán átlátható, a feladatok is mintha nehezebbek lennének.

vannak már valahol a 17.re meg az 18.ra megoldások? Csak mert ami eddig kikerült, az hibátlan B)

Így legyen a többivel is. :)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

vannak már valahol a 17.re meg az 18.ra megoldások? Csak mert ami eddig kikerült, az hibátlan B)

Az szép, grat :)

Itt is van megoldás

Bár a harmadik feladat itt rosszul van számolva, és állítólag a 18-as is.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Én most azon filózok, h megadják-e a választhatók közül a bankosba nekem a 10/10-et, mert nem vezettem le egyenlettel, csak számológéppel tudtam :unsure: Ha megadják, akkor biztos megvan a 3-as, ha nem akkor necces :o :ph34r: Meg elszúrtam a vaszínûségest is. Pösszes/Pkedvezõvel számoltam Pkedvezõ/Pösszes helyett :ph34r: Sual bízom, h legalább 1-1 pontot adnak rá. Mert hát ugye a feladatot jól vezettem le, csak felcseréltem a kettõt.

Link to comment
Share on other sites

Dagoth_ur

Hát a megoldásokat elnézve szerintem 30-40 pont között vagyok,de nekem ez elég is,matekból mindig is sík hülye voltam,örülök,hogy leérettségizem belõle.

A magyar úgy érzem jól sikerült,törire meg nagyon kíváncsi vagyok holnap.

Link to comment
Share on other sites

Jack_the_ripper

Az szép, grat :)

Itt is van megoldás

Bár a harmadik feladat itt rosszul van számolva, és állítólag a 18-as is.

Köszike, mondjuk a te 93% oddal is beérném bõven(hiszem akkor fel is vagyok véve a 3. helyre :D ). a 17. megoldásom egyezik a linkével. A 18. B-re just in case leírom h hogy gondolkodtam.

ahhoz, hogy a játékos 12 Ftot kapjon a játékvezetõtõl, mindenképp tovább kell játszania, erre van 2/3 esélye.

Ha tovább játszik, 3 féle dobáskombinációval kaphat 12 Ft-ot: 3*4, 4*3, 6*2.(a 2,6 nem jó, mert 2es dobás esetén eleve tovább sem játszik.), tehát a kedvezõ esetek száma 3.

Továbbra is csak azt az esetet vizsgálva, hogy tovább játszik, összesen 4*6=24 félét dobhat. (elsõnek 3,4,5, vagy 6ot kell dobnia ahhoz, hogy továb játsszon.). Ekkor tehát az összes esetek száma 24.

Arra tehát, hogy két dobásból 12 Ftot kapjon, p= kedvezõ esetek/összes eset = 3/24 esélye van.

Annak az esélye tehát, hogy tovább is játsszon és ott kapjon is 12 Ftot, (2/3)*(3/24) = 1/12 az esélye.

A feladat úgy is értelmezhetõ, hogy a nyereségnek kell 12 Ft-nak lennie, de ez esetben 12+14 = 26 Ftot kéne kézhez kapnia, ami nem állhat elõ dobások szorzataként, mivel a 26 prímtényezõs felbontása 2*13.

Valaki aki szintén ezt csinálta, vélemény?

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Vki írja má le a véleményét gyerekek, megadják-e vagy sem? Nagyon fontos lenne :o

Link to comment
Share on other sites

a880120

Ahogy belekukkantottam a matek érettségibe, úgy érzem csúfosan buktam volna. Pont ahogy tavaly is tetem volna, de szerencsére nem írásbeliztem belõle, és két szóbeli tétellel négyes lettem, kõkemény korrepetálások eredményeként :)

Mondjuk most még tétlenebbül állok a dolgokhoz, hisz ebben az évben amit tanultam matek, az kicsit más.

Magyar... Háát, ebbõl is csak szóbeliztem, de nem hiszem, hogy komoly gondot okozott volna mondjuk a szövegértés, vagy két mû összehasonlítás

Sok sikert mindenkinek!

Töri szerintem könnyû lesz

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Vki írja má le a véleményét gyerekek, megadják-e vagy sem? Nagyon fontos lenne :o

ha csak az eredmény jó kapsz egy pontot, a levezetés fontosabb...tanárod nem mondta? xD

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Érdekes, az origo megoldása szerint a 17-es b,-nél nem 5% az eredmény. De hát az origóban aztán nem lehet bízni. Majd holnap felkerül a hivatalos megoldás, majd inkább aszerint döntöm el, kell-e aggódni vagy sem.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Érdekes, az origo megoldása szerint a 17-es b,-nél nem 5% az eredmény. De hát az origóban aztán nem lehet bízni. Majd holnap felkerül a hivatalos megoldás, majd inkább aszerint döntöm el, kell-e aggódni vagy sem.

Én most nézem az origon, és ott 5% az eredmény :unsure: Más szerintem nem is jó, legalábbis nekem ellenõrzéssel csak ez jött ki :)

A térgeometriás feladatnál végig jó a menete, csak a számolást néztem be, de láma vagyok xD

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Én most nézem az origon, és ott 5% az eredmény :unsure: Más szerintem nem is jó, legalábbis nekem ellenõrzéssel csak ez jött ki :)

Amikor írta azt a hsz-t, még egy másik megoldás volt megadva, amit leszedtek, és felkerült az új, ami már jó. (Az elõzõben nagyon nem értettem, miért 1,03r-t ad hozzá :D Nem is volt jó.)

Amúgy a másodfokú egyenleteknél nem elég, ha beírom a gépembe, és leírom a gyököket? (gondolom nem) Csak mert a diszkrimináns számolgatása és a képlet használata szép nagy időpazarlás, meg úgyis csak full mechanikusan kell csinálni, akkor meg nem tökmindegy? (ráadásul ilyen gyönyörű b-vel és c-vel csodálatos lehet a diszkrimináns... ha kerekíteni kell, akkor meg már bukta is van, onnantól nem ér semmit a feladat, az vacak)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Amúgy a másodfokú egyenleteknél nem elég, ha beírom a gépembe, és leírom a gyököket? (gondolom nem) Csak mert a diszkrimináns számolgatása és a képlet használata szép nagy idõpazarlás, meg úgyis csak full mechanikusan kell csinálni, akkor meg nem tökmindegy? (ráadásul ilyen gyönyörû b-vel és c-vel csodálatos lehet a diszkrimináns... ha kerekíteni kell, akkor meg már bukta is van, onnantól nem ér semmit a feladat, az vacak)

Én a másodfokút úgy oldom, hogy normális alakra hozom, aztán megoldóképletbe rögtön behelyettesítek, a behelyettesítést leírom, aztán a gyököket. Nem túl sok idõt vesz el, szerintem :)

Ahhh, én a töritõl már halálosan félek xD Poén, hogy magyarra meg matekra nulla készüléssel mentem el, tök lazán, emelt törire meg lassan már másfél hónapja tanulok, de nagyon nagyon félek tõle. Pedig ez se nehezebb, mint a tavaly meg az idén megírt OKTV... :S Áh, ha a holnapon túlleszek, akkor minden jó lesz :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Én a másodfokút úgy oldom, hogy normális alakra hozom, aztán megoldóképletbe rögtön behelyettesítek, a behelyettesítést leírom, aztán a gyököket. Nem túl sok idõt vesz el, szerintem :)

Ahhh, én a töritõl már halálosan félek xD Poén, hogy magyarra meg matekra nulla készüléssel mentem el, tök lazán, emelt törire meg lassan már másfél hónapja tanulok, de nagyon nagyon félek tõle. Pedig ez se nehezebb, mint a tavaly meg az idén megírt OKTV... :S Áh, ha a holnapon túlleszek, akkor minden jó lesz :D

Na jó, én lusta is vagyok, egyszerûbb bepötyögni :D

Én meg még erõsen agyalok rajta, mibõl is csináljak emelt szintût jövõre. Németbõl tuti nem, csak akkor, ha a pénteki elõrehozottat nagyon elrontom, akkor muszáj lesz szintemelõzni. Magyarból teljesen biztos, hogy nem. Matekból nem akarok, nem vagyok annyira biztos a tudásomban. Viszont az a baj, hogy a töriben sem. De mégiscsak a töri lesz az valszeg... vagy, a nagy alternatíva az angol emelt. Akkor nem csinálom meg az angolt õsszel szintén elõrehozva (igen, második nyelv, mert semmi nem kell 5.-nek a többi közül a valamiféle közgazdasági irány felé), hanem majd a rendes idejében abból emelt, és attól nem is paráznék, ellentétben a másik 2 lehetõséggel. Áh, ezt még meg kell rágni. Egyszerûbb lenne, ha egyikbõl sem mennék, igazából nem követelik meg az emelt szintet, de azt a 80 pluszpontot meg kell szerezni...

Sok sikert mindenkinek a törihez és a többi hátralévõhöz is. Az orvospalántákat nem irigylem a 6 érettségijükkel...

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

B4LINT: Valszeg maxot kapsz rá, bár én inkább direkt leírtam mindennél részletesen a dolgokat, mert az a tuti. Az eddig megcsinált érettségiben úgy tûnt, elég felismerni ha másodfokú egyenletrõl van szó, és a megoldás legyen jó.

Azért is jó részletesen leírni a feladatot, mert lehet hogy rossz a megoldókulcs, és a tanár sem veszi észre a hibát. Velem fordult elõ, azért mondom a példát:

Próbaérettségit csináltunk, egyszerû igaz-hamis. Állítás: páros szám bármely kitevõjû hatványa páros. Ez hamis, mert ha a kitevõ 0, a hatvány értéke 1. A megoldókulcs viszont igaznak titulálta. A tanár sem kapcsolt egybõl, csak mikor elmagyaráztuk neki páran, hogy miért is nincs úgy, ahogy.

Jah, és ellenõrzést hosszabb feladatok után leírni! Szemétség, mert csomószor nem írják hogy kell, mégis pontot számolnak fel rá.

Darth Cortez: kalappal holnapra. Neked nagyobbal, nekem meg egy kisebbel, hogy valami kis görbülõ dolog kihajtson belõle.

Link to comment
Share on other sites

Jack_the_ripper

Nah, az Origo a 18/bre ugyanazt mondja, amit én, úgyhogy partiban vagyok a 100%ért :)

Link to comment
Share on other sites

Peca001

hát én 9.sekénnt megnéztem elsõ 10 feladatod, örültem mint majom a farkának h milyen könnyû, aztán tesóm (11.) lelombozott h az scak beetetés :( :( :lol:

Link to comment
Share on other sites

TIRU

srácok...kit érdekel most már h mi hogy van? :lol:

Majd junius 2-án megtudjátok az eredményt ;) Addig meg minek szarakodni rajta, úgyse változtat semmin :lol: Gondoljatok bele h mennyi izgalmas és szórakoztató dolgot tudnátok csinálni ahelyett h a amtek példákat oldogatnátok meg újra :D

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

srácok...kit érdekel most már h mi hogy van? :lol:

Majd junius 2-án megtudjátok az eredményt ;) Addig meg minek szarakodni rajta, úgyse változtat semmin :lol: Gondoljatok bele h mennyi izgalmas és szórakoztató dolgot tudnátok csinálni ahelyett h a amtek példákat oldogatnátok meg újra :D

Például készülni a törire vagy a fizikára? Hasznosnak hasznos, de hogy szórakoztató...

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Például készülni a törire vagy a fizikára? Hasznosnak hasznos, de hogy szórakoztató...

arra eddig kellett volna, most már késõ :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...