Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érettségi


CriticSpirit

Recommended Posts

CriticSpirit

Lehet hogy nem lesz hosszú életû, de megnyitom hogy ne más topicot OFFoljunk tele.

Na ugye terítéken a 2008-as érettségi, lenyomtuk a magyart és a matekot.

A magyar megoldásait átfutva én jól elcsesztem. A kifejtésnél éreztem hogy többször is elrugaszkodtam a témától. Ami viszont *****-ság volt az a szövegértés. Annyira rühellem mikor ki kell találni hogy mi a büdös francra gondolhatott a feladatot összeállító emberke(-kék).

3-asnál jobb-ban már nem is reménykedem. Még szerencse hogy új pontszámítás van, és számomra a reál a fontos^^

A mai matek szerintem viszonylag nehéz volt. Osztálytársaim is ezen a véleményen voltak, még az is aki emelt matekra járt (és persze nem kettessel végzett :))

Nekem az eddigiekhez képest volt nehéz, persze biztos belenyom a latba a megfázásom. Ötös azért meg lesz remélhetõleg(lekopogom). Várom a holnap felkerülõ megoldásokat.

Holnap pedig jön a töri. Hát ezt is túl kéne élni... Elõre várom már a kiegészítõs feladatokat, azoktól leszek mindig rosszul.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Matekom jó lett, sztem könnyebb volt, mint a tavalyi... 3 pontot vesztettem biztosra, a többi az elvileg jó, az exponenciális egyenletben nem bízom, de valamennyi pontot ara is kapok sztem. 85-95% közé saccoltam be magam, kiegyeznék egy ilyen eredménnyel :)

Szövegértésnek most nézem a megoldókulcsát... Az olyan feladatokra, ahol nem lehetett mást beírni, mint A, B, C, D, azok jók lettek, a szubjektívebb feladatok (amikor érveket kellett írni az Igen, mert..., Igen, de csak..., Nem, mert...) szövege meglepõ módon nem egyezik a megoldókulcséval, de ezt tavaly sem várták el, szóval szaktanári jóindulattal 100% körül leszek (1-2 pontot veszthetek).

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

szaktanári jóindulattal 100% körül leszek (1-2 pontot veszthetek).

Az kemény. Akkor vagy egy agyi húron pendülsz a feladat készítõivel, vagy nagyon nagy lesz a szaktanári jóindulat^^

Mondjuk a tanáron azért rohadt sok múlik, még a matekban is múlhat 5% az ilyen jóindulatokon. Magyarnál meg egy egész jegy...

Link to comment
Share on other sites

Peca001

, szóval szaktanári jóindulattal 100% körül leszek (1-2 pontot veszthetek).

az igen, grat. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Az kemény. Akkor vagy egy agyi húron pendülsz a feladat készítõivel, vagy nagyon nagy lesz a szaktanári jóindulat^^

Mondjuk a tanáron azért rohadt sok múlik, még a matekban is múlhat 5% az ilyen jóindulatokon. Magyarnál meg egy egész jegy...

Hát, a jóindulat az ilyen szubjektív feladatokhoz mindenhol kell, legyen szó bármilyen tantárgyról (töri emelten volt olyan tavaly, hogy az egyik javító tanár a véleményformáló feladatokra szinte bármire megadta a pontot, egy másik, a javítókulcshoz ortodox módon ragaszkodó viszont senkinek... :\)

Csak a holnapi töri emelt legyen jó :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Jack_the_ripper

Árulja már el vki please hogy a Matekban a 18/B nek mi volt e megoldása :D Mindenki ezen vitázik. a többi pipa :)

A magyar jó nagy hurka lett, sajnos ehhez nincs érzékem. Megoldókulcs alapján 65-85 között bárhol lehet. további sok sikert mindenkinek :)

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Árulja már el vki please hogy a Matekban a 18/B nek mi volt e megoldása :D Mindenki ezen vitázik. a többi pipa :)

A magyar jó nagy hurka lett, sajnos ehhez nincs érzékem. Megoldókulcs alapján 65-85 között bárhol lehet. további sok sikert mindenkinek :)

Én pont azt hagytam ki. Valószínûség számítást annyira nem kedvelem, ez meg még ilyen nyakatekertnek is tûnt elsõ ránézésre. Melyiket csináltad meg mellette?

Link to comment
Share on other sites

Jack_the_ripper

Én pont azt hagytam ki. Valószínûség számítást annyira nem kedvelem, ez meg még ilyen nyakatekertnek is tûnt elsõ ránézésre. Melyiket csináltad meg mellette?

a kamatost. Nem volt kedvem csonkakúpok térfogatát számolgatni :)

Link to comment
Share on other sites

TIRU

LOL...matek, jah majd örülök ha megvan a 20% :P

Magyar...nem volt gáz szvsz :rolleyes:

Holnap töri...na ott kiváncsi leszek magamra, elvégre világ életemben abból voltam a legjobb, szal reménykedek h jó témák elsznek....be szép is lenne egy Athéni demokrácia fénykora :rolleyes: B) Na jah szal szeretnék elérni egy 90%-ot legalább :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

LOL...matek, jah majd örülök ha megvan a 20% :P

Magyar...nem volt gáz szvsz :rolleyes:

Holnap töri...na ott kiváncsi leszek magamra, elvégre világ életemben abból voltam a legjobb, szal reménykedek h jó témák elsznek....be szép is lenne egy Athéni demokrácia fénykora :rolleyes: B) Na jah szal szeretnék elérni egy 90%-ot legalább :lol:

athéni demokrácia? álmodik a nyomor mi? ;) ;) :lol: :D :D

de azért remélem megkapjátok B) B)

Link to comment
Share on other sites

TIRU

athéni demokrácia? álmodik a nyomor mi? ;) ;) :lol: :D :D

de azért remélem megkapjátok B) B)

a világ legjobb támaköre :P na jó nem...Spárta jobb lenne vagy esetleg a Császári hatalom kialakulása rómában :P csak az a baj h ezek mind emelt szintû témák...szemétség h minden jó téma ott van :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

a világ legjobb támaköre :P na jó nem...Spárta jobb lenne vagy esetleg a Császári hatalom kialakulása rómában :P csak az a baj h ezek mind emelt szintû témák...szemétség h minden jó téma ott van :lol:

nah jah azokat én is kamáztam volna <_< <_< :unsure: bár nem panaszkodtam....

Link to comment
Share on other sites

TIRU

nah jah azokat én is kamáztam volna <_< <_< :unsure: bár nem panaszkodtam....

mer neked mik voltak? :P

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Szövegértésnek most nézem a megoldókulcsát... Az olyan feladatokra, ahol nem lehetett mást beírni, mint A, B, C, D, azok jók lettek, a szubjektívebb feladatok (amikor érveket kellett írni az Igen, mert..., Igen, de csak..., Nem, mert...) szövege meglepõ módon nem egyezik a megoldókulcséval, de ezt tavaly sem várták el, szóval szaktanári jóindulattal 100% körül leszek (1-2 pontot veszthetek).

2 éve volt a magyar elejében egy olyan feladat, hog hozzak fel néhány érvet amellett, hogy miért Petõfi még ma is a legismertebb/népszerûbb költõ a fiatalok körében (egy felmérés szerint). Kb. 1 dolog egyezett csak a megoldókulccsal abból, amit írtam, mégis max. pontos lett a feladat, úgyhogy, azért nem kell úgy parázni, a legtöbb tanár nem olyan csõlátású.

Egyébként szerintem aki a középiskolában 4 éven át több-kevesebb rendszerességgel tanult azért valamit, az meg tudja írni az érettségit. Én az írásbelire kb. 2 hetet készültem (azt sem olyan intenzíven), pedig én is 2 tárgyból emelteztem.

Most meg...egy vizsgaidõszakban kb. 4x annyit tanulok, mint érettségire. :P

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Hát a magyar valóban nehéz volt. Legalábbis a szövegértés része. Érvelést írtam utána. Meglepõen sok dolgot beírtam, utazás, lustaság, könnyebb kapcsolattartás stb...Matek meg <_< Örülök, ha max 3-as. Am. a 17-es-bõl a 10 pontosat megoldottam ugyan, de nem tudtam a képletet :ph34r: Számológéppel töketlenkedtem. Serintetek elfogadják? :huh:

Link to comment
Share on other sites

_George_

Üdv, noha én tavaly érettségiztem figyelemmel kísérem idén is. Szeretném megkérdezni, hogy a mai matekban tényleg nem volt érthetõ a nyomtatás miatt, hogy háromszor gyök x vagy köbgyök x van odaírva vagy csak Fn-en írnak ilyen hülyeségeket?

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

MATEK MEGOLDÁSOK ITT

Bár még nem teljes, de az elsõ rész már fenn van. Ez eddig lényegében jó, persze a medve nem itt bújt el.

Törin én könnyû feladatokban reménykedem. A 10.-es vizsga elõtt átolvastam a tankönyvet kétszer, ennyi történt a 4 éves töri pályafutásom alatt^^

Csak esnék már túl rajta, meg a szóbelin is, és többé nem kell kötelezõ jelleggel magyarral meg történelemmel foglalkoznom...

GeorgeLewis: számomra egyértelmű volt, de lehet hogy hülyén nyomtatott lapokat kapott az iskola, ahol érdeklődtek.

-Stifler-: az melyik is volt? A kamatos? Annak 3 része volt. Asszem a tíz pontos az volt, hogy ki kellett találni az első évi kamatot, amit ugye megnöveltek a második évben 3 %-kal. 5% lett a jó eredmény - legalább is gondolom, mert sokunknak ez jött ki.

A megoldási útmutatótól függ hogy mennyit kaphatsz rá, mert ugye részpontok vannak. Ha csak a végeredményt írtad be, akkor a pontok 1/5 - ére számíthatsz max.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Üdv, noha én tavaly érettségiztem figyelemmel kísérem idén is. Szeretném megkérdezni, hogy a mai matekban tényleg nem volt érthetõ a nyomtatás miatt, hogy háromszor gyök x vagy köbgyök x van odaírva vagy csak Fn-en írnak ilyen hülyeségeket?

Az 3 gyök x volt, szerintem. Amúgy nincs megoldása, szal a végeredmény szempontjából mindegy is :D

Hm, az elsõ részében van egy hibám... Az utolsó igaz/hamisnál lehúztam azt, hogy hamis, és odaírtam, hogy igaz xD

Na mind1, ez legyen a legnagyobb gondom, a második része viszont sztem jó lett ^^

Link to comment
Share on other sites

TIRU

MATEK MEGOLDÁSOK ITT

Bár még nem teljes, de az elsõ rész már fenn van. Ez eddig lényegében jó, persze a medve nem itt bújt el.

Törin én könnyû feladatokban reménykedem. A 10.-es vizsga elõtt átolvastam a tankönyvet kétszer, ennyi történt a 4 éves töri pályafutásom alatt^^

Csak esnék már túl rajta, meg a szóbelin is, és többé nem kell kötelezõ jelleggel magyarral meg történelemmel foglalkoznom...

én szívesen tanulnám még a törit ha nem kéne matekból érettségizni...hol a pudingomba fogok valószínûséget számítani én az életbe? :lol: Fõleg rendõrként... :rolleyes: Kiszámolom h mekkora a valószínûsége h lelõnek? Come on... :lol:

Hát a magyar valóban nehéz volt. Legalábbis a szövegértés része. Érvelést írtam utána. Meglepõen sok dolgot beírtam, utazás, lustaság, könnyebb kapcsolattartás stb...Matek meg <_< Örülök, ha max 3-as. Am. a 17-es-bõl a 10 pontosat megoldottam ugyan, de nem tudtam a képletet :ph34r: Számológéppel töketlenkedtem. Serintetek elfogadják? :huh:

függvénytáblázat? :D

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

én szívesen tanulnám még a törit ha nem kéne matekból érettségizni...hol a pudingomba fogok valószínûséget számítani én az életbe? :lol: Fõleg rendõrként... :rolleyes: Kiszámolom h mekkora a valószínûsége h lelõnek? Come on... :lol:

függvénytáblázat? :D

szted nem kerestem benne?

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom

Egyébként szerintem aki a középiskolában 4 éven át több-kevesebb rendszerességgel tanult azért valamit, az meg tudja írni az érettségit. Én az írásbelire kb. 2 hetet készültem (azt sem olyan intenzíven), pedig én is 2 tárgyból emelteztem.

Most meg...egy vizsgaidõszakban kb. 4x annyit tanulok, mint érettségire. :P

Néha azért visszasírom az érettségit egy-egy közgáz szigorlat idején....

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

szted nem kerestem benne?

Minden képlet benne van :D

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Én a gyök X-nél becumiztam a végét. Vagy 3-szor megcsináltam így meg úgy trükközve, de arra nem gondoltam hogy a rohadékok olyanra csinálják, hogy ne legyen megoldás. Csak sikerült átcseszniük^^ Még szerencse hogy a részpont járni fog.

Amúgy a valószínûség számítás egy hülyeség, a sok közgazdász meg ilyen-olyan neves de semmire nem jó menedzser miatt megy most annyira. Egy mérnöknek biztos fontos: számold ki mekkora a valószínûsége, hogy az általad tervezett épület összedõl?

A 17-esnél nem segített a függvénytábla. Egy x-es egyenletet kellett felírni, ami aztán másodfokú lett, és úgy jött ki a megoldás.

800 000 x X x (X + 0,03) = 927860

Valami ilyesmi volt asszem, a kis x jelöli a szorzást.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Én a gyök X-nél becumiztam a végét. Vagy 3-szor megcsináltam így meg úgy trükközve, de arra nem gondoltam hogy a rohadékok olyanra csinálják, hogy ne legyen megoldás. Csak sikerült átcseszniük^^ Még szerencse hogy a részpont járni fog.

Amúgy a valószínûség számítás egy hülyeség, a sok közgazdász meg ilyen-olyan neves de semmire nem jó menedzser miatt megy most annyira. Egy mérnöknek biztos fontos: számold ki mekkora a valószínûsége, hogy az általad tervezett épület összedõl?

A 17-esnél nem segített a függvénytábla. Egy x-es egyenletet kellett felírni, ami aztán másodfokú lett, és úgy jött ki a megoldás.

800 000 x X x (X + 0,03) = 927860

Valami ilyesmi volt asszem, a kis x jelöli a szorzást.

Ha nem vezettél be új ismeretlent, akkor segített a fgv.-táblázat.

Kamatos kamatnál a q-val kell szorozni, ami 1+p/100-szal egyenlõ. A B-bel ez annyira módosult, hogy elõször ezzel kellett beszorozni, utána pedig a kapott értéket még 1+ (p+3)/100-zal. Lehet, hogy ez így bonyolultabb, de sztem átlátható és így biztos nem rontom el ^^

Ennek alapján 5 lett a kamatláb az elsõ évben és 8-ra nõtt a második évben.

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Ennek alapján 5 lett a kamatláb az elsõ évben és 8-ra nõtt a második évben.

No akkor függvénytábla segítségével is meg lehetett oldani, igaz az se volt kevésbé gondolkodós út. A megoldás stimm.

Idõ közben felkerült a megoldások közé a 13-as feladat is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...