Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Graffiti


Gerymann

Recommended Posts

TIRU

Graffiti huh? Nos tiltja a törvény? Tiltja! Akkor szabálysértés? AZ! Akkor tenni kell ellene? Jóhogy! Hogyan kell tenni ellene? Ahogy csak lehet, de a legegyszerõbb egy szép kis szabadságvesztés és szigorúbb ellenõrzések (gyk több járõr) kellenének. Mihelyt vki kapna pár év börtönt máris alább hagyna ez a böszmeség hogy összefirkálnak mindent amit érnek. Bár tudtommal a firkálást azt tag-elésnek hívák nem Graffiti-nek de a lényeg ugyanaz. Akármi is az hogy ha kzterületen avyg magántulajdonon avgy akármi tiltott helyen van akkor az törvényellenes és helytelen és büntetést érdemel....ennyi... -_-

Lehet egy Graffiti szép de akkor csinálják olyan helyre hova engedik nekik és ne szegjék meg a törvényt... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

komiszka

csak h elõször is a topik alcímére reagáljak, a graffiti nem mûvészet semmilyen formában sem...a graffitiseknek jó kézügyességük van, jó fantáziájuk, meg jól bánnak a festékszóróval...kb ennyi. az meg h vandalizmus, hát azt sem mondanám, ugyanúgy helye van az utcán mint a szemétnek meg kosznak, és senki ne higyje h ez csak itt nálunk, böszmeországban van így... :rolleyes:

a mávot meg sztem ne védje inkább senki, többet húznak le az adófizetõk pénzébõl mint a firkászok. több milliárd ft kölcsönt vesznek fel évrõl évre h tudjanak "anti grefiti rendszert" vásárolni. hát ebbõl én kb annyit szoktam látni h 4en állnak, 1 vki dolgozik, már ha munkának lehet nevezni azt h kerti slaggal probálja vki lecsapkodni a rajzokat a vonat oldaláról <_< ...

nekem egyébként pont az utcán lévõ bombingok meg tagek jönnek be leginkább, nálam az az igazi graffiti

Link to comment
Share on other sites

KeLa

a mávot meg sztem ne védje inkább senki, többet húznak le az adófizetõk pénzébõl mint a firkászok. több milliárd ft kölcsönt vesznek fel évrõl évre h tudjanak "anti grefiti rendszert" vásárolni. hát ebbõl én kb annyit szoktam látni h 4en állnak, 1 vki dolgozik, már ha munkának lehet nevezni azt h kerti slaggal probálja vki lecsapkodni a rajzokat a vonat oldaláról <_< ...

Az IC-ket rendban tudják tartani. Hiába, a magyar már csak ilyen. Az ÖBB kocsik szinte sterilek voltak.

Erre a 2 hszre csak azt tudom mondani h nem lenne rongálás + graffitizés stb... akkor nem is kéne a takarítással törõdni... graffitit otthon a pincében kéne csinálni, az otthoni ablakokat filctollal összefirkálni és nem pedig a házfalakat & vasúti kocsikat ^_^

És nem a MÁV nagyembereit védem ilyen kijelentésekkel, mert nem nekik kell lepucolniuk a sok szart, hanem az egyszerû dolgozókat - és az a helyzet h mindkettõ ugyanott dolgozik...

Én is a büntetések szigorítása mellett vagyok... éveket nekik! :P

Link to comment
Share on other sites

Todesfall
csak h elõször is a topik alcímére reagáljak, a graffiti nem mûvészet semmilyen formában sem...a graffitiseknek jó kézügyességük van, jó fantáziájuk, meg jól bánnak a festékszóróval...

Ennyi erõvel festõkrõl is el lehet mondani ugyanezt vagy a szobrászokról.

Nekik is jó a kézügyezségük , jó a fantáziájuk és jól bánnak az adott eszközzel, stb...

Szerintem a graffiti simán belefér a mûvészet fogalom keretei közé. Ugyanúgy ,ahogy a többi mûvészeti ág , érzelmeket vált ki a nézõbõl ,üzenetet közvetít.Persze itt ne a tagekre ,meg az egyébb kriksz kraksz hányadékokra gondoljunk ,amikkel sajnos nap mint nap találkozunk.

De végülis ,hogy kinek mi a mûvészet ,az teljesen szubjektív.

IPB Image

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

komiszka

Én is a büntetések szigorítása mellett vagyok... éveket nekik! :P

évek óta be akarják ezt vezetni...nyugi, sose lesz belõle semmi, amíg lesznek függöleges falak, addig lesz graff is

de ok, kapjanak éveket, csak akkor a gyilkosokat se engedjék ki a dutyiból 1-2 év után, jó magaviselet miatt

ezt meg mindenki olvassa el, aki komolyan képben szeretne lenni: http://mek.oszk.hu/01100/01145/html/

Todesfall: a festőket meg szobrászokat ne keverjük ide, ők azért többnyire ilyesmi irányú iskolá(ka)t szoktak végezni

a "kriksz krakszokról" meg annyit h ez is szubjektív, úgy mint az, h kinek mi a művészet ugyebár...mint már mondtam, nálam pont a krómrajzok, bombingok, tegek ütnek igazán...ettől függetlenül persze nagyon bejönnek a szép szines legál falak is!

a második kép amit linkeltél szép, csak semmi köze a graffitihez :)

(és most ezt ne vedd támadásnak, csak reagáltam arra amit irtál :)

Link to comment
Share on other sites

Todesfall

évek óta be akarják ezt vezetni...nyugi, sose lesz belõle semmi, amíg lesznek függöleges falak, addig lesz graff is

de ok, kapjanak éveket, csak akkor a gyilkosokat se engedjék ki a dutyiból 1-2 év után, jó magaviselet miatt

ezt meg mindenki olvassa el, aki komolyan képben szeretne lenni: http://mek.oszk.hu/01100/01145/html/

Todesfall: a festõket meg szobrászokat ne keverjük ide, õk azért többnyire ilyesmi irányú iskolá(ka)t szoktak végezni

a "kriksz krakszokról" meg annyit h ez is szubjektív, úgy mint az, h kinek mi a mûvészet ugyebár...mint már mondtam, nálam pont a krómrajzok, bombingok, tegek ütnek igazán...ettõl függetlenül persze nagyon bejönnek a szép szines legál falak is!

a második kép amit linkeltél szép, csak semmi köze a graffitihez :)

(és most ezt ne vedd támadásnak, csak reagáltam arra amit irtál :)

Nem veszem támadásnak:)

Hát ,igen a második kép tényleg nem teljesen graffiti ,de hova lehetne sorolni?:) Ez is egy "utca rajz":)

wikirõl idézet:

"A graffiti (angol szó, egyes számban graffito) bármilyen köz- , vagy magántulajdonba /ra karcolt, vésett, festett vagy más módon készített rajz vagy írás."

Link to comment
Share on other sites

Nanome

A pince egész jó ötlet, lehet hogy kidekorálom a pincénket. A filctollról meg inkább nem mondom el a véleméyem. Mi a jó abban, hogy egyesek az ablakokra/falakra teljesen mindegy obszcén, esetle sértõ, rasszok ellen irányuló megjegyzéseket firkálnak? Az önkényuralmi jelekrõl már nem is beszélve. Egy ház lehet szép egy igényesen elkészített képpel, de nem horogkeresztekkel, villámokkal és trágár szavakkal.

Link to comment
Share on other sites

THE_KUP

A pince egész jó ötlet, lehet hogy kidekorálom a pincénket. A filctollról meg inkább nem mondom el a véleméyem. Mi a jó abban, hogy egyesek az ablakokra/falakra teljesen mindegy obszcén, esetle sértõ, rasszok ellen irányuló megjegyzéseket firkálnak? Az önkényuralmi jelekrõl már nem is beszélve. Egy ház lehet szép egy igényesen elkészített képpel, de nem horogkeresztekkel, villámokkal és trágár szavakkal.

de amiröl már te beszélsz az már anyira nem "tag"elés. amikor tag-elsz akkor leginkább a "Mûvész" nevedet irod és nem ien okos dolgokat mint emilitetél ... amúgy graff simán mûvész még hozá.... "Graffiti, art of crime" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nanome

de amiröl már te beszélsz az már anyira nem "tag"elés. amikor tag-elsz akkor leginkább a "Mûvész" nevedet irod és nem ien okos dolgokat mint emilitetél ... amúgy graff simán mûvész még hozá.... "Graffiti, art of crime" :rolleyes:

El is kezdem tervezni az aláírásomat...

Link to comment
Share on other sites

THE_KUP

El is kezdem tervezni az aláírásomat...

aztán suliban 1re többször veszed észre h már öszeb@sztad a saját füzetedet ugyanazzal az 1 szóval.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nanome

aztán suliban 1re többször veszed észre h már öszeb@sztad a saját füzetedet ugyanazzal az 1 szóval.... :rolleyes:

Tapasztalat???

Am eddig tankokat rajzoltam.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Törvény: Ide vagy oda úgy is lesznek grafitisek. ezt az underground kúltúrát úgysem lehet széjjel bombázni.

tag: Tudom mi az de könyörgöm vannak akik csak úgy "viccbõl" fújnak szavakat..feleslegesen. <_<

Más: Egyre több nagyobb városban látok köz falakat. Ahova lehet fújni legálisan. De pl itt a szomszédban Debrecenben van 2-3 nagyobb team akik saját maguk csinálják a közfalakat. Majd hozok pár képet. :rolleyes:

kép:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

skull0

Debrecenben van ilyen?Melyik csapat?TNG?EM?BPM?

Várom a képeket...

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Debrecenben van ilyen?Melyik csapat?TNG?EM?BPM?

Várom a képeket...

Jajam... a neveiket nem tudomc sak tudom hoyg mûködnek..mikepércsi felüljáró alatt van pár mûvük meg a vasút mentén a Dobozi lakóteleptõl nem messze. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Huh ezek elég profi cuccok!

Ezekhezképest én elég amatõr vagyok ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Am eddig tankokat rajzoltam.

Te óvodás vagy?? xDD

kép:

IPB Image

Erre én is csak azt tudom mondani h nagyon jól néz ki... de lehet h más lenne a véleményem ha mondjuk egy templom falán látnám meg.

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Erre én is csak azt tudom mondani h nagyon jól néz ki... de lehet h más lenne a véleményem ha mondjuk egy templom falán látnám meg.

Akkor ahhoz mit szólsz h amerre járok suliba, egy templom falára egy hatalmas káré van felfestve :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

skull0

Jajam... a neveiket nem tudomc sak tudom hoyg mûködnek..mikepércsi felüljáró alatt van pár mûvük meg a vasút mentén a Dobozi lakóteleptõl nem messze. :rolleyes:

arra pont nem szoktam járni ugyhogy nemtom mire gondolsz :) Képeket!!!

Link to comment
Share on other sites

Demonic

A graffiti akkor jó, ha van mondanivalója. Vannak híres street artistok, akiknek állati jó munkái vannak ( és kevesen tudják, de rengeteg pénzt kapnak néhány mûvükért! ), mint például a lent is berakott kisfiú a hajóval.

A tegelésnek semmi értelme, és az olyanokat picsán kéne rúgni. Mintha szarral kennéd össze a falat. Kend össze otthon, 'azze.

Link to comment
Share on other sites

skull0

1etértek ;)

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Én is csak pártolni tudom :rolleyes: amit még sokat látok itt Miskolcon azok a matricák. Többnyire üvegen meg fémoszlopokon látom, de nagyrészük jópofa, kreatív és annyira nem is számít rongálásnak mint a festés.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

skull0: Majd héten arra megyek..mivel új gépem van a régibõl nem tudtam sokat kibányászni. :rolleyes:

Kela: Mert ha egy templom falán lenne ahoz mit szólnál? :unsure:

kép:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...