Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Graffiti


Gerymann

Recommended Posts

Gerymann

Aki jártas a témában vagy érdekli a graffiti, az ide írjon.

(btw: furcsa de nem találtam a fórumon graffiti topikot :) thats why nyitottam meg :) )

Link to comment
Share on other sites

skull0

Én akartam grafittizni de haveromat elkapták igyhát inkább lemondtam róla :D

Link to comment
Share on other sites

MaDmAn93

Ha gondoljátok dobhatok fel pár graffitis képet :) igaz nem én csináltam de att még jók :D

Link to comment
Share on other sites

Nanome

Szerintem már bõven a mûvészet témakörbe esik.

Link to comment
Share on other sites

Zoleee_The_Fanatic

Szerintem is-is. Attól függ, ki hogy fogja fel. Ha szépen van megcsinálva, látványos, ábrázol valamit, akkor mûvészet, de ha csak ocsmány firkálmány, akkor az rongálás.

Egy ILYESMI például elég zsírul néz ki.....

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Aki jártas a témában vagy érdekli a graffiti, az ide írjon.

(btw: furcsa de nem találtam a fórumon graffiti topikot :) thats why nyitottam meg :) )

nagyon régen volt az Arénába egy, de ezekszerint már eltûnt!

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Elsõzör is támogatom a topic nyitását. Street artban kicsit otthon vagyok, úgyhoyg itt a helyem.

Szerintem ami szépen kivan dolgzva arra nem lehet azt mondani csak hogy vandalizmus.

Kedvenc képem:

IPB Image

:)

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Vandalizmus-e vagy nem-e. Hát, amit belinkeltetek pölö egész jók, azt aláírom hogy mûvészet, szépek. De amikor buszmegállókban látok felfestet tag-eket ami ránézésre 3 kézmozdulatból állnak már annyira nem mûvészet, hanem egy egyszerûbb módja annak hogy valki otthagyja a kéznyomát valahol anélkül hogy különösebben megdolgozna vele. Szal sztem az már nem mûvészet.

Másodszor, hallottam hogy Pesten van egy banda ami arra szakosodott hogy autókat fessenek fe. Az viszont már kétség kívül vandalizmus a szememben. Hogy vonatokat festenek az oké (sõt, nagyon is szeretem megbámulni õket) de a kocsikat...amiket jobb esetbe már aznap visznek lefestetni vagy valami, mert kétlem hogy sokáig járnána vki egy összegreffelt kocsival.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Sztem mind1 h milyen szép, amíg más tulajdonának rongálásával jár, addig bizony vandalizmusnak tekinthetõ a dolog. Nem kis pénzekbe kerül az újrafestés, fõleg ha újra és újra megcsinálják.

Aki nagyon akar graffitizni az fesse össze a saját háza falát... na persze ezt inkább kihagyják :D

Link to comment
Share on other sites

Madridista

Azt kéne csinálni amit más (jobb) helyeken, kijelölni egy falat a "festõknek", és azt firkálhatnák, és akkor senkinek semmi baja nincs belõle

Link to comment
Share on other sites

BAKER_

stylewars.hu

én nem szeretek am rajzolgatni, csak láttam már ezt az oldalt.

Link to comment
Share on other sites

Nanome

Vandalizmus-e vagy nem-e. Hát, amit belinkeltetek pölö egész jók, azt aláírom hogy mûvészet, szépek. De amikor buszmegállókban látok felfestet tag-eket ami ránézésre 3 kézmozdulatból állnak már annyira nem mûvészet, hanem egy egyszerûbb módja annak hogy valki otthagyja a kéznyomát valahol anélkül hogy különösebben megdolgozna vele. Szal sztem az már nem mûvészet.

Másodszor, hallottam hogy Pesten van egy banda ami arra szakosodott hogy autókat fessenek fe. Az viszont már kétség kívül vandalizmus a szememben. Hogy vonatokat festenek az oké (sõt, nagyon is szeretem megbámulni õket) de a kocsikat...amiket jobb esetbe már aznap visznek lefestetni vagy valami, mert kétlem hogy sokáig járnána vki egy összegreffelt kocsival.

Az szerintem se, de pölö amit Yeti rakott az szép.

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Azt kéne csinálni amit más (jobb) helyeken, kijelölni egy falat a "festõknek", és azt firkálhatnák, és akkor senkinek semmi baja nincs belõle

Nem tuti de úgy hallottam hogy tettek ki valahol de senkit sem érdekelt :rolleyes: (értsd: ugyna úgy a falat kenték).

Link to comment
Share on other sites

Madridista

Nem tuti de úgy hallottam hogy tettek ki valahol de senkit sem érdekelt :rolleyes: (értsd: ugyna úgy a falat kenték).

Gondolhattam volna, MO-n semmi nem mûködik normálisan <_<

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Sztem mind1 h milyen szép, amíg más tulajdonának rongálásával jár, addig bizony vandalizmusnak tekinthetõ a dolog. Nem kis pénzekbe kerül az újrafestés, fõleg ha újra és újra megcsinálják.

Aki nagyon akar graffitizni az fesse össze a saját háza falát... na persze ezt inkább kihagyják :D

Ezt aláírom.

Gondolhattam volna, MO-n semmi nem mûködik normálisan <_<

Sztem akkor lepõdne meg mindenki ha azokat festenék össze :lol:

Link to comment
Share on other sites

Madridista

Sztem akkor lepõdne meg mindenki ha azokat festenék össze :lol:

Mekkora lenne a felháborodás :D

Link to comment
Share on other sites

sid

Maga a graffiti lehet szép, és mûvészi, de az hogy olyan helyekre van kenve, ami magántulajdon, vagy rontja

az adott hely összképét, már problémás. Kifejezetten utálom az ilyen fekete filctollal baromkodásokat, mégis

miért jó az pár hülyegyereknek hogy egy buszt, vagy korlátot, falat összebsszanak? Mire jó ez? Ennyire menõ?

Ehhez csak gratulálni tudok. Viszont mikor megyek HÉVvel vagy vonattal, és közben látom a szép

festményeket, az okés még.

Link to comment
Share on other sites

Nanome

Maga a graffiti lehet szép, és mûvészi, de az hogy olyan helyekre van kenve, ami magántulajdon, vagy rontja

az adott hely összképét, már problémás. Kifejezetten utálom az ilyen fekete filctollal baromkodásokat, mégis

miért jó az pár hülyegyereknek hogy egy buszt, vagy korlátot, falat összebsszanak? Mire jó ez? Ennyire menõ?

Ehhez csak gratulálni tudok. Viszont mikor megyek HÉVvel vagy vonattal, és közben látom a szép

festményeket, az okés még.

Azért az se mind szép, de vannak köztük mestermûvek, ez tény. A MÁV meg ahelyett hogy köpködne a Graffitisekre, inkább takaríttatná ki a kocsikat rendesen.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Azért az se mind szép, de vannak köztük mestermûvek, ez tény. A MÁV meg ahelyett hogy köpködne a Graffitisekre, inkább takaríttatná ki a kocsikat rendesen.

Erre csak azt tudom mondani h takarítsák le és -ki azok, akik összebaxták azokat^^

A MÁV pénze nem a takarításra van, az embereknek (ebben az esetben az utasoknak) kéne betartani az alapvetõ szabályokat.

Nehogy már bemeséld nekem h csak a MÁV hibája h kívül-belül szar állapotban van minden :D

Link to comment
Share on other sites

Nanome

Erre csak azt tudom mondani h takarítsák le és -ki azok, akik összebaxták azokat^^

A MÁV pénze nem a takarításra van, az embereknek (ebben az esetben az utasoknak) kéne betartani az alapvetõ szabályokat.

Nehogy már bemeséld nekem h csak a MÁV hibája h kívül-belül szar állapotban van minden :D

Az IC-ket rendban tudják tartani. Hiába, a magyar már csak ilyen. Az ÖBB kocsik szinte sterilek voltak.

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Hát én úgyvagyok vele hogy nem szép..

Nemrég voltam BP-n, az oktogontól kicsit délebbre, hát ott olyan házat nemláttam abban az utcában, amelyik ne lett volna összefirkálva.

Szerintem simán lehetne szabályozni ezt az egészet, még régebben volt arról szó, hogy engedélykötelessé teszik a festék spray-eket, de ez nem nagyon lehetett megvalósítani.

Inkább 2 év börtön annak akit elkapnak, aztán máris leszoknának róla...

Link to comment
Share on other sites

Nanome

Hát én úgyvagyok vele hogy nem szép..

Nemrég voltam BP-n, az oktogontól kicsit délebbre, hát ott olyan házat nemláttam abban az utcában, amelyik ne lett volna összefirkálva.

Szerintem simán lehetne szabályozni ezt az egészet, még régebben volt arról szó, hogy engedélykötelessé teszik a festék spray-eket, de ez nem nagyon lehetett megvalósítani.

Inkább 2 év börtön annak akit elkapnak, aztán máris leszoknának róla...

Vagy nem.

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Vagy nem.

Azért egy próbát megérne :) az Angolok a futballhuliganizmust amikor látták, hogy kordonokkal nem lehet megfékezni, akkor szépen elpakolták az összeset, a büntetést pedig megtízszerezték, tehát aki a pályára ugrott annak ugrott 10 év is az életébõl, és valahogy bevált :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Krok: neeeem... :rolleyes:

Pest: Am igen az egy "firka paradicsom". De ott is fellelhetõ 1-2 "szépség" :rolleyes: . Jó ez dúrva volt. De tény vannak jól kidolgozott mûvek is. Azokra érdemes 1- percet szánni. Madj etsezk be.Egyelõre ksi street art:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...