Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zeneszerzõknek


abstractor

Recommended Posts

cyrko

Az matekmetál, egyébként ha hallgatod és közbe úgy belegondolsz, meg odafigyelsz rá, akkor tök jó :)

A matekmetál meg végülis egyfajta progresszív metál. A Wikipédián is átirányít a math metal a prog metalra.

Sikerült elindítani a Guitar Pro-t Linux alatt. Mondjuk az RSE nem megy, de még szórakozok vele.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

A matekmetál meg végülis egyfajta progresszív metál. A Wikipédián is átirányít a math metal a prog metalra.

Sikerült elindítani a Guitar Pro-t Linux alatt. Mondjuk az RSE nem megy, de még szórakozok vele.

Prog metált szeressem, de szeretem, ha kulturált körülmények között maradnak a zenészek: semmi hörgés, semmi túlzott durvulás, tessék alázattal zenélni. Symphony X még jó, mert ott az énekes inkább ordít (ami nem zavar, sõt), meg zseléjó hangja van, de olyan zenei alázattal játszanak, hogy csak na. Tessék meghallgatni pl. a Candlelight Fantasiat. Kedvenc. :rolleyes:

GPhez meg hajrá! ;)

Lassan nekiállok majd filmzenét írni, majd ha lesz valami, megosztom veletek.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Prog metált szeressem, de szeretem, ha kulturált körülmények között maradnak a zenészek: semmi hörgés, semmi túlzott durvulás, tessék alázattal zenélni. Symphony X még jó, mert ott az énekes inkább ordít (ami nem zavar, sõt), meg zseléjó hangja van, de olyan zenei alázattal játszanak, hogy csak na. Tessék meghallgatni pl. a Candlelight Fantasiat. Kedvenc. :rolleyes:

ez azért elég felvilágosulatlan hozzáállás nem gondolod? ok ha nem szereted, de attól az még lehet ugyanolyan jó, sõt...

másrészt a meshuggah-ra rá lehet mondani, hogy matek metal, de szerintem inkább csak meshuggah, mivel õk maguk is fogalom teremtõk, a zenéjük már mûvészi határokat feszeget

Link to comment
Share on other sites

abstractor

ez azért elég felvilágosulatlan hozzáállás nem gondolod? ok ha nem szereted, de attól az még lehet ugyanolyan jó, sõt...

másrészt a meshuggah-ra rá lehet mondani, hogy matek metal, de szerintem inkább csak meshuggah, mivel õk maguk is fogalom teremtõk, a zenéjük már mûvészi határokat feszeget

Nem gondolom, hogy felvilágosulatlan hozzáállás. És szerintem nem is szidtam a zenészeket, csupán elmondtam a saját véleményem, amihez jogom van. Szerintem pl. a hörgés egyszerűen nem zene, éppúgy mint a tüc-tüc, de ezt nem a meshuggah-ra értettem, hanem úgy általában, mert a meshuggah-tól csak 1-2 részletet hallottam.... Nem is értem, mi ez a lehurrogás. -_-

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Szerintem pl. a hörgés egyszerûen nem zene...

Igen nem zene, hanem kifejezési eszköz. Visszanézek pár évet, milyen volt a zenei gondolkodásom,

hasonló volt mint a tied, hogy "fújj de rossz ez a hörgés" mega hasonló sznob-os xarságok...

de aztán tágulta a látóköröm és ez nélkül nincs olyan napom amikor nem lenne le legalább egy slipknot

vagy stone sour esetleg bármi más hasonló zene ami a hörgéssel kapcsolatos.

Bocs az offért.

Egyébként én nem progival "szerkesztenék" zenét(gondolom itt errõl lenne szó) hanem inkább kezembe fognák

egy gitárt meg a zenei tehetséget és hadd szóljon :) Bár jól van, oké, ezekkel a progikkal meg végtelen

a lehetõségek tára. Olyat csinálsz amit akarsz...

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Igen nem zene, hanem kifejezési eszköz. Visszanézek pár évet, milyen volt a zenei gondolkodásom,

hasonló volt mint a tied, hogy "fújj de rossz ez a hörgés" mega hasonló sznob-os xarságok...

de aztán tágulta a látóköröm és ez nélkül nincs olyan napom amikor nem lenne le legalább egy slipknot

vagy stone sour esetleg bármi más hasonló zene ami a hörgéssel kapcsolatos.

Bocs az offért.

Egyébként én nem progival "szerkesztenék" zenét(gondolom itt errõl lenne szó) hanem inkább kezembe fognák

egy gitárt meg a zenei tehetséget és hadd szóljon :) Bár jól van, oké, ezekkel a progikkal meg végtelen

a lehetõségek tára. Olyat csinálsz amit akarsz...

Te tod, de te legalább finomabban "hurrogtál le"... Hörgéssel már nagyon régóta így vagyok, és lehet, hogy meg fog változni a véleményem, de egyenlõre nem valószínû. Ja és Nektek lehet a hörgés zene, én csak azt mondtam, hogy nekem nem az. ;)

Én meg úgy csinálok zenét, hogy gitárral kigondolom, vagy csak simán a fejemben, aztán midibe (GP-ben) megcsinálom a dobot meg b@sszust, ezután felveszem a gitár alapot, aztán improvizálok rá egy szép nagyot. B)

Link to comment
Share on other sites

a880120

Hörgés az nem zene, hanem vokalizálási forma :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Még anno szeptemberben találtam ki egy kicsike kis dallamot gitárra, sima, egyszólamú, de tele van félhangokkal, és elég betegesen szól. :D Na most, hogy nekiáltam filmzenét írni, nem nagyon tudván, mivel kezdjem, gondoltam ezt is kidolgozom, ez is legyen benne a filmben. Hát, a végeredmény elképesztõen beteg lett. :D Ha érdekel vkit, akkor feltöltöm vhova.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

... Hát, a végeredmény elképesztõen beteg lett. :D Ha érdekel vkit, akkor feltöltöm vhova.

ne várass B)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

ne várass B)

De hova tudnám feltölteni, ahova csak zenét lehet? Mert youtube-ra nincs kedvem. :D Ja és ne a barátikörre... :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Bocs egy kis OFF lesz de muszaly :D

tücc-tücc nem zene?

Akkor mi a zene? tudtommal arra szolgal hogy az ember jol erezze magat akik tücc-tüccöt halgatnak épp olyan extazisban teszik azt ahogy mi a metalt. sztem ez a lényeg nem az hogy 2 perc alatt összetudnék kurni 8 tucc tucc lemezt annyira primitiv. de mivel elvezik az emberek akkor mar zene :) Szoval mar szerintem azis zene ha fogsz egy fadarabot és ütöd vele kutyadat és élvezed ahogy ritmusra nyekken :S

Ez mar egy egesz felvilagosult vilagszemlelet szerintem :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

De hova tudnám feltölteni, ahova csak zenét lehet? Mert youtube-ra nincs kedvem. :D Ja és ne a barátikörre... :D

http://www.goear.com/

vagy myspace, vagy csinálsz honlapot, és oda valami flash playerrel.

szerk.: kipróbáltam a goear-t, gyors regelés, és már tölthetsz is fel, bár furcsa, hogy nem jelez semmilyen korlátot :unsure: , viszonylag gyors a feltöltés, bár én csak 4 megával próbáltam

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Bocs egy kis OFF lesz de muszaly :D

tücc-tücc nem zene?

Akkor mi a zene? tudtommal arra szolgal hogy az ember jol erezze magat akik tücc-tüccöt halgatnak épp olyan extazisban teszik azt ahogy mi a metalt. sztem ez a lényeg nem az hogy 2 perc alatt összetudnék kurni 8 tucc tucc lemezt annyira primitiv. de mivel elvezik az emberek akkor mar zene :) Szoval mar szerintem azis zene ha fogsz egy fadarabot és ütöd vele kutyadat és élvezed ahogy ritmusra nyekken :S

Ez mar egy egesz felvilagosult vilagszemlelet szerintem :D

Az, felvilágosult. Azonban ha jobban figyelsz, láthatod, hogy azt írtam, hogy nekem nem zene, csak nekem, nem a többi embernek. Nomeg ahhoz, hogy én tüc-tüc zenére extázisba kerüljek és táncoljak órákig, ahhoz már nagyobb mennyiségû alkohol kell. :D Szóval végülis hallgatom én is, de csak hébe-hóba, alkohol és kényszer hatására. :D A primitévségével pedig teljesen egyet értek. :D De ne feledd, csak nekünk, bonyolult zenét kedvelõknek primitív, a mai rohanó világban már többre tartják az egyszerûséget. Sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Az, felvilágosult. Azonban ha jobban figyelsz, láthatod, hogy azt írtam, hogy nekem nem zene, csak nekem, nem a többi embernek. Nomeg ahhoz, hogy én tüc-tüc zenére extázisba kerüljek és táncoljak órákig, ahhoz már nagyobb mennyiségû alkohol kell. :D Szóval végülis hallgatom én is, de csak hébe-hóba, alkohol és kényszer hatására. :D A primitévségével pedig teljesen egyet értek. :D De ne feledd, csak nekünk, bonyolult zenét kedvelõknek primitív, a mai rohanó világban már többre tartják az egyszerûséget. Sajnos.

Átirtad :D mielött irtam a hsz-t énis figylmesen megnztem :D jomindegy feleslges volt okoskodnom csak szarul vok aztan ilyenkor elviselhetetlen mit összetudok kötözködni :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Átirtad :D mielött irtam a hsz-t énis figylmesen megnztem :D jomindegy feleslges volt okoskodnom csak szarul vok aztan ilyenkor elviselhetetlen mit összetudok kötözködni :D

De nem írtam át! :o Hiszen tegnapelõtt írtam, hogy "szerintem pl." Hát ezt meg honnan szedted, nemtom. :lol: :D

http://www.goear.com/

vagy myspace, vagy csinálsz honlapot, és oda valami flash playerrel.

szerk.: kipróbáltam a goear-t, gyors regelés, és már tölthetsz is fel, bár furcsa, hogy nem jelez semmilyen korlátot :unsure: , viszonylag gyors a feltöltés, bár én csak 4 megával próbáltam

Itten van. :D Jónak tûnik ez az oldal, egyszerû, zenemegosztó. Thx B)

De ezeket ugye nem lehet letölteni és felhasználni, ezzel megsértve a szerzői jogokat? Ugye nem? :o :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Itten van. :D Jónak tûnik ez az oldal, egyszerû, zenemegosztó. Thx B)

De ezeket ugye nem lehet letölteni és felhasználni, ezzel megsértve a szerzõi jogokat? Ugye nem? :o :D

jó nagyon :rolleyes: melyik vstvel csináltad?

remélem, hogy nem, elég gyér az oldal, nincs semmi info rajta, myspace jobb de oda csak 6 dalt lehet feltölteni

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Amúgy Ti hogy szoktatok címet adni a zenéiteknek? Mert én egyszerûen képtelen vagyok... :ph34r:

jó nagyon :rolleyes: melyik vstvel csináltad?

remélem, hogy nem, elég gyér az oldal, nincs semmi info rajta, myspace jobb de oda csak 6 dalt lehet feltölteni

GP-ben megírtam, Cubase-be importáltam és a Garritan Personal Orchestra volt a VSTi, ami amúgy nem vmi jó, inkább a szóló hangszerek jobbak benne, a második felében a nagyzenekaros rész annyira nem szól szépen. :D Lehet, hogy megcsinálom úgy, hogy az eleje Garritan, a második fele meg Reason Orkesterrel keverve. :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Amúgy Ti hogy szoktatok címet adni a zenéiteknek? Mert én egyszerûen képtelen vagyok... :ph34r:

Én általában egy "béta" címhez írok alap riffeket, aztán ha nem tetszik, akkor megváltoztatom. Néha csak úgy ráhúzok egyet, pl Carpe Diem. Aztán továbbfejlesztem a riffeket a témának/címnek megfelelõen. Normális szöveget pl. még nem bírtam még írni, a magyar nyelvûek túl gyerekesek, az angol szókincsem + nyelvtudásom meg hamar kimerül.

De nem írtam át! :o Hiszen tegnapelõtt írtam, hogy "szerintem pl." Hát ezt meg honnan szedted, nemtom. :lol: :D

Itten van. :D Jónak tûnik ez az oldal, egyszerû, zenemegosztó. Thx B)

De ezeket ugye nem lehet letölteni és felhasználni, ezzel megsértve a szerzõi jogokat? Ugye nem? :o :D

Amúgy ez milyen filmhez lesz ha megkérdezhetném?

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Én általában egy "béta" címhez írok alap riffeket, aztán ha nem tetszik, akkor megváltoztatom. Néha csak úgy ráhúzok egyet, pl Carpe Diem. Aztán továbbfejlesztem a riffeket a témának/címnek megfelelõen. Normális szöveget pl. még nem bírtam még írni, a magyar nyelvûek túl gyerekesek, az angol szókincsem + nyelvtudásom meg hamar kimerül.

Amúgy ez milyen filmhez lesz ha megkérdezhetném?

Én meg képtelen vagyok címet kitalálni. Ennek mondjuk vmi Circus címe lehetne, csak a cirkuszt meg utálom. :D

Hát, ez, ez egy olyan film zenéje lesz, amihez abszolút nem fog passzolni. :D Krimi, thriller, dráma, akció és persze vígjáték kombinációja. :D Talán valamelyik jelenet olyan betegre sikerül, hogy ezt alá tudom majd pakolni. Talán... :D Addig is írok még hozzá jópár számot, témát, és majd azokat variálom a kész filmhez. Kb. így csinálják a nagyok is, nem?

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Nah, le... izé... megjött az Eastwest Quantumleap Symphonic Orchestra Gold, és hát... megéri azt a 14 gigát a vinyómon... :D Eszméletlen: ha a Garritan (4 CD-s) hangszerei soknak tûntek (1 hangszertípushoz volt kb 10-15 stílus), akkor ettõl sokkot kapsz! Csak a kétféle hegedûhöz fejenként van kb 30 stílus!!! És ugyanez vonatkozik a többi hangszerre. És ha ez nem lenne elég, itt végre mindazt be lehet állítani, amit a Garritanban hiányoltam: pl. az attack, decay meg ilyesmik. Teljesen személyre lehet szabni. És ami a legfurcsább: a Garritanra és a Reason Orkesterre eddig azt hittem, h nagyon f@szán szól, ezután viszont egyenesen "dobozhangjuk" van... :D Eszméletlen! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Umcacca Umcacca nagyon jo :D Ezt a legdurvabb környezet max ahogy Frankenstein tancol a zombi felesegevel :) De inkabb valami rendes tisztesseges 1600-1700as évekbeli lakodalmi zene vagy nemtom :)

tetszik

:D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Umcacca Umcacca nagyon jo :D Ezt a legdurvabb környezet max ahogy Frankenstein tancol a zombi felesegevel :) De inkabb valami rendes tisztesseges 1600-1700as évekbeli lakodalmi zene vagy nemtom :)

tetszik

:D

Most az én zenémre gondolsz? :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Most az én zenémre gondolsz? :D

û

Ja mér mimásra :S

Link to comment
Share on other sites

abstractor

û

Ja mér mimásra :S

Csak nekem az umcaccára a szalagavatós keringõnk zenéje jutott eszembe (ami amúgy az Oldboyból van). :D

Szal köszi, örülök, hogy többeknek tetszik. :D És hát igen... sajna nem Frankeinstenes filmet csinálok, úgyhogy nem nagyon fog passzolni, de sebaj, írok másik zenéket. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

De mér sztetek nem olyan ?:D Amugy um-ca-ca 3/4 miatt

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...