Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zeneszerzõknek


abstractor

Recommended Posts

abstractor

Kipróbáltam a Vocaloidot... <_< Ez egy szemet... :D Csak azt, hogy fák jú, 5 percig tartott belerakni, mert vmi elég gyenge szótár alapján ki kellett találnom, hogy így kell beleírni: "f V k" és "j U"... :lol: :D És még rosszul is szól... Pedig a netes demók jobbak voltak.

Amúgy most van egy rakat VSTi-m, és egész jó, hogy mindet önállóan is, illetve egyetlen programban (cubase) is tudom használni. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Kipróbáltam a Vocaloidot... <_< Ez egy szemet... :D Csak azt, hogy fák jú, 5 percig tartott belerakni, mert vmi elég gyenge szótár alapján ki kellett találnom, hogy így kell beleírni: "f V k" és "j U"... :lol: :D És még rosszul is szól... Pedig a netes demók jobbak voltak.

Amúgy most van egy rakat VSTi-m, és egész jó, hogy mindet önállóan is, illetve egyetlen programban (cubase) is tudom használni. :rolleyes:

Neked milyenek vannak? Nekem van egy Drumkit From Hell (amihez nincs elég ramom) meg egy ReValverem. Plusz még ami a sonarhoz jár alapból (pl. szoftveres szintik)

Link to comment
Share on other sites

Hares

Gyerekek, lesz az iskolában kampány,és élõszereplõs filmet nem tudunk forgatni,de úgy gondoljuk hogy még képregényt igen. :D South Parkos figurákkal,stb... (kb olyan lesz a nyelvezete is)

De ehhez kéne egy jó kis progi,amivel a felvett hangot lehet felvenni/vágni. Lejjebb csomó progit leírtatok,és idõhiány miatt nem tudom mindegyiket kipróbálni,és ezért kérdezem, hogy ti milyet ajánlotok ehhez.

Elöre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Balu027

Goldwave

Az ingyenes verziója is tud mindent.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Gyerekek, lesz az iskolában kampány,és élõszereplõs filmet nem tudunk forgatni,de úgy gondoljuk hogy még képregényt igen. :D South Parkos figurákkal,stb... (kb olyan lesz a nyelvezete is)

De ehhez kéne egy jó kis progi,amivel a felvett hangot lehet felvenni/vágni. Lejjebb csomó progit leírtatok,és idõhiány miatt nem tudom mindegyiket kipróbálni,és ezért kérdezem, hogy ti milyet ajánlotok ehhez.

Elöre is köszi.

Audiacity ehhez tökéletes :)

Link to comment
Share on other sites

Hares

Köszi mindkettõtöknek,már csak a "szinkronszínészek minõségén" bukhat el a dolog. :)

Link to comment
Share on other sites

Balu027

Köszi mindkettõtöknek,már csak a "szinkronszínészek minõségén" bukhat el a dolog. :)

:)

Nincs mit, sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Neked milyenek vannak? Nekem van egy Drumkit From Hell (amihez nincs elég ramom) meg egy ReValverem. Plusz még ami a sonarhoz jár alapból (pl. szoftveres szintik)

Elsõként van egy Steinberg Cubase SX3-mam, ez az alap, ezzel veszem fel, ahogy gitározok, vágok, ilyenek. Ebbe a progiba tökéletesen beleépülnek a VST-hangszerek, amik jelenleg: Vocaloid, Garritan Personal Orchestra (habár nem szól vmi szépen, de még nem próbáltak ki rendesen), és ide sorolom még a Reason 4.0-t, ami végülis önálló program, ami önmagában képes mp3-ba exportálni, de ez is tökéletesen együttmûködik Cubase-szel, (vagyis, ha az egyikben elindítod a lejátszást, akkor a másikban is elindul, és a kettõt egyszerre hallod, ill. a Reasonbeli dallam átveszi a Cubase tempóját, ami pl. azért nagyon jó, mert Reasonnel sajnos nem lehet tempót váltani, amit én a legutóbbi számomban kb. 6x csináltam, és akkor még darabokra kellett szednem, és úgy összeilleszteni Cubase-be, de ha egyszerre fut a 2 progi, akkor sokkal egyszerûbb.) Szóval, röviden ennyi. :D Szimfónikusokat egyenlõre még Reasonnel csinálok, a 4.0-hoz adják az Orkester csomagjukat is, amiben nagyzenekarok hangmintái vannak, és valahogy jobban szól, mint a Garritan féle...

Amúgy Neked is ajánlom ezt a Cubase + VSTi kombinációt, nekem nagyon bejött az a progi, ha egyszer megtanulod, akkor utána egyszerû lesz, és f@szányos kis progi. ;)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Bár lenne fölös 100ezer forintom!!! Egybõl megvenném ezt. Tessék meghallgatni. Ezek a Eastwest Quantumleap cuccok nagyon durvák... bakker... beleõrülök, ha nem lesz ilyenem!!! :D És akkor már megvenném mellé ugyanennyiért a Quantumleap Eastwest Symphonic Orchestrát! :rolleyes: :D Ezek a legjobb minõségû VST-hangszerek, amiket eddig találtam... Kár, hogy nem nagyon lehet hozzájuk jutni. :(

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Bár lenne fölös 100ezer forintom!!! Egybõl megvenném ezt. Tessék meghallgatni. Ezek a Eastwest Quantumleap cuccok nagyon durvák... bakker... beleõrülök, ha nem lesz ilyenem!!! :D És akkor már megvenném mellé ugyanennyiért a Quantumleap Eastwest Symphonic Orchestrát! :rolleyes: :D Ezek a legjobb minõségû VST-hangszerek, amiket eddig találtam... Kár, hogy nem nagyon lehet hozzájuk jutni. :(

hát akkor én inkább a valós hangcuccomat fejleszteném ami most kb egyezik a nullával mivel most gitár erõsítõm sincs, meg már knée venni rendes mikrofont is meg ahhoz is cuccot :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

hát akkor én inkább a valós hangcuccomat fejleszteném ami most kb egyezik a nullával mivel most gitár erõsítõm sincs, meg már knée venni rendes mikrofont is meg ahhoz is cuccot :D

Nekem szerencsére van jó kis gittyóm, meg egy ici-pici erõsítõm (lol). :D Meg anno kaptam ismerõstõl vmi ezeréves mikrofont, ami elvileg sztereómikrofon, és pár átalakítóval rá is tudtam kötni gépre. :D

Amúgy megnézted a linket? Naggyon durvaaa... most készülök filmzene írására, és tuti lesz benne ilyen rész. Ez ütni fog, az tuti. :D Már alig várom.

Sry, de ilyenkor nagyon be tudok pörögni. :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Bár lenne fölös 100ezer forintom!!! Egybõl megvenném ezt. Tessék meghallgatni. Ezek a Eastwest Quantumleap cuccok nagyon durvák... bakker... beleõrülök, ha nem lesz ilyenem!!! :D És akkor már megvenném mellé ugyanennyiért a Quantumleap Eastwest Symphonic Orchestrát! :rolleyes: :D Ezek a legjobb minõségû VST-hangszerek, amiket eddig találtam... Kár, hogy nem nagyon lehet hozzájuk jutni. :(

szép :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Bár lenne fölös 100ezer forintom!!! Egybõl megvenném ezt. Tessék meghallgatni. Ezek a Eastwest Quantumleap cuccok nagyon durvák... bakker... beleõrülök, ha nem lesz ilyenem!!! :D És akkor már megvenném mellé ugyanennyiért a Quantumleap Eastwest Symphonic Orchestrát! :rolleyes: :D Ezek a legjobb minõségû VST-hangszerek, amiket eddig találtam... Kár, hogy nem nagyon lehet hozzájuk jutni. :(

Azt a hétszentségit hallod ez nincs meg egyéb internetes áruhazban? kell kell kell de ha 100k akkor mar valami normalisabb gitar... de még az sincs.:

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Azt a hétszentségit hallod ez nincs meg egyéb internetes áruhazban? kell kell kell de ha 100k akkor mar valami normalisabb gitar... de még az sincs.:

De van, a kórusosat már 12 órája, a szimfónikus zenekarosat meg 31 órája szállítják, de elõbbi 17, utóbbi meg csak 7%-on áll... :( :D Szal próbálkozni lehet, de kell hozzá türelem, és olyan net, amit nem kell folyton felügyelni, újraindítani stb. ... mint ezt a szemet Z*lkanetet... Szal hajrá. :D

Amúgy most végeztem egy összehasonlítást, mégpedig a Prayer for Peace (München) midibõl, egyet csináltam a Garritan Personal Orchestrával, egyet pedig a Reason 4.0 Orkesterével. Hát: a Garritant arra ajánlom, hogyha kisebb zenekarféle, kicsit durvább hangzást akarsz elérni, a Reason pedig, ha inkább nagyobb zenekaros, finomabban elõtûnõ hangokat akarsz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

nah majd akkor kürülnezek

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Hajrá

Ha nem találsz, szólj, és küldök linket pm-be.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Amúgy most végeztem egy összehasonlítást, mégpedig a Prayer for Peace (München) midibõl, egyet csináltam a Garritan Personal Orchestrával, egyet pedig a Reason 4.0 Orkesterével. Hát: a Garritant arra ajánlom, hogyha kisebb zenekarféle, kicsit durvább hangzást akarsz elérni, a Reason pedig, ha inkább nagyobb zenekaros, finomabban elõtûnõ hangokat akarsz. ;)

akkor a garritan-ban vannak szólóban is hangszerek??

Link to comment
Share on other sites

abstractor

akkor a garritan-ban vannak szólóban is hangszerek??

Vannak azok mindkettõben. Én arra gondoltam, hogy a Garritannak a nem szólós hangszerei alapból szólósabban, keményebben hangzanak. Szólós hangszerekkel annyira nem foglalkoztam, úgyhogy azt sajna nem tudom megmondani, melyikben a jobbak.

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Darkdawn, meghallgattam a weboldalon a szamaidat, azokat melyik programmal csinaltad?

Amugy tetszenek nagyon misztikus jellegüek :D

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-

Hé Dawn, nekem nem is mutattad ezeket :angry: :D Egész jó dolgokat kreáltál :)

Sávokkal kapcs: sztem a basst is küldhetnéd mp3-ban, mert mindig elölrõl kezdi a wavot, és sosem jön át így... ;)

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

deadlord: köszi, az elektronikusakat fruity loopsal, azt a keletieset finale és fruity loops, a csellósat csellóval :D + sok visszhang. a finálé kottaszerkesztõ progi, valamivel realisztikusabb mint a gp, de nekem mindíg elcsúszott a tempó midibõl importáláskor, úgy, hogy nem foglalkoztam tovább vele.

meg persze mindent guitar proban írok meg, aztán midibe mentem, és abból importálom, aztán lehet szórakozni a hangszereléssel. :D

goten: bocsi, akartam, csak még akartam rakni hozzá frissebb dalokat, hogy a színvonal meglegyen :lol:

ja akkor majd megcsinálom, de azért szólj ma msn-n rám ha leszek, megtaláltam az éneket is, mentettem mp3-ba B)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Anno találtam még vmilyen jóféle kottázó progit, direkt zeneszerzõknek való, ha majd eszembe jut a neve, szólok. :D

a finálé kottaszerkesztõ progi, valamivel realisztikusabb mint a gp, de nekem mindíg elcsúszott a tempó midibõl importáláskor, úgy, hogy nem foglalkoztam tovább vele.

Kösz, ez az amire gondoltam anno. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Én egyszer atraktam egy GP-s kottamat midiben FL Studioba kivalasztottam a hangszereket aztan egy nagy zugast kaptam vissza :D biztos meglehet oldani de ehez nekem nincs türelmem akkor mar inkabb halgatom a csipogast ... VST-kkel még egyaltalan nem foglalkoztam azt FLnél lehet hasznalni elvileg ugye? csakmert FL nél nekem csak alap hangszer hhangok vannak azok meg kakik.

azert nehany gptabomat publikussa tenném csakhogy véleménnyezzétek.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Én egyszer atraktam egy GP-s kottamat midiben FL Studioba kivalasztottam a hangszereket aztan egy nagy zugast kaptam vissza :D biztos meglehet oldani de ehez nekem nincs türelmem akkor mar inkabb halgatom a csipogast ... VST-kkel még egyaltalan nem foglalkoztam azt FLnél lehet hasznalni elvileg ugye? csakmert FL nél nekem csak alap hangszer hhangok vannak azok meg kakik.

azert nehany gptabomat publikussa tenném csakhogy véleménnyezzétek.

ha valami realisztikusat akarsz, akkor a fruity nem jó, inkább elektronikushoz, mármint alapból vst-k nélkül.

valahova rakd fel a tabokat, én meghallgatom.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Steinberg HALionnal hogy álltok? Há mondom kipróbálom, nagynehezen felraktam, de így elsõ ránézésre elég sz@rnak tûnik, nomeg 2004-es, szal, érdemes szenvednem vele vagy inkább maradjak a jól bevált Cubase/Reason párosnál? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...