Jump to content
Sign in to follow this  
tenderlumpling

Könyvgyűjtés

Recommended Posts

Razon

Detective mystery gyűjteményem, még jön majd hozzá a Philip Marlowe széria, plusz pár több Burglar és Poirot könyv

4ZO1phP.jpg

• Like 1

tenderlumpling
3 hours ago, Razon said:

Detective mystery gyűjteményem, még jön majd hozzá a Philip Marlowe széria, plusz pár több Burglar és Poirot könyv

Blocktól nekem is van 7 Burglar, 2 Scudder meg 3 Keller, vicc, hogy egyiknek se az első része (azokat könyvtárból vettem ki)

• Like 1

Razon
35 minutes ago, tenderlumpling said:

Blocktól nekem is van 7 Burglar, 2 Scudder meg 3 Keller, vicc, hogy egyiknek se az első része (azokat könyvtárból vettem ki)

Én burglarral kezdtem, telefonon 7 könyvet, aztán tértem át papírra, már csak 2 könyv van hátra de tuti lesz ujraolvasas, ezért rendeltem a többit is. Nagyon megfogott block stílusa, nemrég elkezdtem scuddert is olvasni, negyedik könyvnél tartok. 

Keller ha jól tudom harmadik személyben van írva, az most nem húz annyira, de biztos sorra kerül majd. 

Amúgy ha bírod Burglart, hasonló humora van még Donald westlake Dortmunder szériájának (mondjuk ez nem murder mystery, heist comedynek nevezném) , de kb lehetetlen használtan szerezni őket jó áron, ezért csak az első könyv van meg. 

tenderlumpling
2 hours ago, Razon said:

de kb lehetetlen használtan szerezni őket jó áron, ezért csak az első könyv van meg. 

Kindle nem játszik? Akkora murder mystery bundle-k vannak néha

Honi
On 2017. 03. 31. at 12:47 PM, tenderlumpling said:

Én amúgy legutóbb az Oxford World Classics sorozatot kezdtem gyűjteni, valahogy így néznek ki:

Oxford könyvesboltban, Deák tér közelében lehet venni ilyen 700-1500 között.

hihetetlen, azt hittem, valami régi akció volt, most felmentem a webshopra és még mindig ilyen baromi olcsók.

Razon
11 hours ago, tenderlumpling said:

Kindle nem játszik? Akkora murder mystery bundle-k vannak néha

Lehet az is lesz, de most jobban szeretem a kézzel fogható könyveket. Csak mostantól kerülöm majd az ilyen 600-800 oldalas collection könyveket, kellemetlen olvasni őket. 

JoeJoeJoe
On 2017. 12. 27. at 2:45 PM, Razon said:

Úh, az a Sherlock Holmes gyűjtemény de gyönyörűen néz ki. Bár kicsit nehézkes olvasni a mérete miatt, nem? :D 

Razon
28 minutes ago, JoeJoeJoe said:

Úh, az a Sherlock Holmes gyűjtemény de gyönyörűen néz ki. Bár kicsit nehézkes olvasni a mérete miatt, nem? :D 

Az volt az első könyvem a polcon :D és igen, kicsit kényelmetlen. Barnes and noble leather-bound edition amúgy, Amerikából rendeltünk haverral, ő még hozzá Edgar Alan Poe, Alice in wonderlandot is, sokkal olcsóbb volt mint nálunk 

tenderlumpling
4 hours ago, Razon said:

Az volt az első könyvem a polcon :D és igen, kicsit kényelmetlen. Barnes and noble leather-bound edition amúgy, Amerikából rendeltünk haverral, ő még hozzá Edgar Alan Poe, Alice in wonderlandot is, sokkal olcsóbb volt mint nálunk 

Ha meg akarod spórolni a postaköltséget, Bookdepository.com

Razon
53 minutes ago, tenderlumpling said:

Ha meg akarod spórolni a postaköltséget, Bookdepository.com

Awesomebooks.com-ot használom, legtöbb használt könyv 3 euro, posta is 3. Thriftbooks olcsóbb lenne, de 5 euro PER könyv a posta... 

JoeJoeJoe

A tuan kiadó szeptemberben újra megjelenteti az eisenhorn sorozatot . Nem is tudom mióta keresgélem már, aztán sehol nem lehetett már kapni. Na majd most!