Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Könyvgyűjtés


tenderlumpling

Recommended Posts

-StiF-

Az csak a látszat.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Meg legalább elárultad a keresztneved. :)

Már párszor.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Én nem tudtam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ryd

Elkezdtem beszerezni Tolkien mûveit.

Jelenleg itt tartok:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ryd

[GSF] Picture

Megjelenés: Áprilisban

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Gagabol

Egy ideje az ókori írók munkáit gyûjtöm, egyelõre itt tartok:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Szép, irigylem is - bár nem lehetett olcsó, a Classica-sorozat irgalmatlan árakon szokott menni, fõleg Platón.

A paraszt panaszai egyébként ritka awesome, elkezdtem egyszer írni egy tanulmányt az ókori egyiptomi prózáról, bár már hónapok óta ott van befejezetlenül.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Elkezdtem beszerezni Tolkien mûveit.

Jelenleg itt tartok:

[GSF] Picture

Mért nincsen egységes méretben a kötetek? :unsure:

Okés, értem én hogy a Hobbit és a Gyûrûk Urát ismeri a nagy közösség, így muszáj majd A3-as méretben nyomtatni, hogy a hülye is észrevegye a boltból. De könyörgöm, legalább a többi könyv is egy méretben legyen.

Hol vannak már az egy méretben kijött, fekete borítós GYU könyvek. :(

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mért nincsen egységes méretben a kötetek? :unsure:

Okés, értem én hogy a Hobbit és a Gyűrűk Urát ismeri a nagy közösség, így muszáj majd A3-as méretben nyomtatni, hogy a hülye is észrevegye a boltból. De könyörgöm, legalább a többi könyv is egy méretben legyen.

Hol vannak már az egy méretben kijött, fekete borítós GYU könyvek. :(

Ne legyél eltévedve. Egységes méretben kapható a legtöbb. Az egy kötetes GYU már 2005 óta nincs forgalomban.

Ami kivételt képez, az többnyire különleges kiadás. A hobbit megjelent nagy alakú illusztrált és kritikai kiadásban is. A Húrin gyermekei megjelent fekete középméretben meg nagy illusztráltban is.

(Majd rakok be képet, hogy néz ki az eddig megjelent összes.)

Link to comment
Share on other sites

ryd

Újra kiadják Orson Scott Card: A holtak szószólója címû könyvét, egy kötetben!!!

[GSF] Picture

Megjelenés: 2014. 05. 15.

Remélem folytatni fogják Az Ender-sagát és eljutnak a legújabb kötetig. Bár a borító nem tetszik, de ettõl függetlenül nálam tuti vétel lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tenderlumpling

Remélem folytatni fogják Az Ender-sagát és eljutnak a legújabb kötetig. Bár a borító nem tetszik, de ettõl függetlenül nálam tuti vétel lesz.

Hát igen, elég hányás, ahogy kinéz.

Amúgy a sorozat van vagy tizenöt kötet -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ryd

Folytatódik Orson Scott Card Árnyék sorozata is!

[GSF] Picture

Megjelenés: 2015.03.15

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ryd

[GSF] Picture

Remélem lesz olyan jó, mint a Hyperion Cantos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ryd

[GSF] Picture

Megjelenés: Szeptember 21.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Komolyan, 2015-ben ilyen borítóval kijönni -_-

Én csak azt remélem, hogy a Delta kiadja a Songmastert (egyébként tök frankón kiadták az összes eddigi és még hiányzó Alvin Maker-könyveket).

Link to comment
Share on other sites

ryd

Komolyan, 2015-ben ilyen borítóval kijönni -_-

De legalább kiadták. Plusz a sorozatot tekintve ez kapta a legszebb borítót.

Link to comment
Share on other sites

Honi

nagyon királynak tûnik a Helikon zsebkönyves sorozat, 999 ft-ért gyönyörûszép borítós köteteket lehet kapni (honlapjukról rendelve még olcsóbb), Poe, Salinger, Kafka, és még idén jön pár Sherlock Holmes-történet is.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

nagyon királynak tûnik a Helikon zsebkönyves sorozat, 999 ft-ért gyönyörûszép borítós köteteket lehet kapni (honlapjukról rendelve még olcsóbb), Poe, Salinger, Kafka, és még idén jön pár Sherlock Holmes-történet is.

Ja, vettem 3-at 2k-ért, de nem túl minõségi a karton. Meg számozott.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Ja, vettem 3-at 2k-ért, de nem túl minõségi a karton. Meg számozott.

ja, hát vmit vmiért... mondjuk a számozás miatt kár, de azért király próbálkozásnak tartom továbbra is.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

ja, hát vmit vmiért... mondjuk a számozás miatt kár, de azért király próbálkozásnak tartom továbbra is.

Igaz, abból a szempontból cool, hogy vonatút előtt csak zsebre vágod, és mire leszállsz a következő városban, már elolvastál egy kvót-ankvót klasszikust.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
SaltyDave

https://www.humblebundle.com/books/horus-heresy-warhammer-book-bundle

Vettem egy ilyet, 15$ csomag. Kísérleti alapú, de rég szerettem volna elkezdeni egy könyvet angolul is, és időről időre felmerült a W40K könyvek ötlete. Nem vagyok a digitális könyvek híve, szeretem a kezembe fogni amit olvasok, nem szeretek mondjuk mobilról olvasni terjedelmesebb szöveget, kinyomtatni nem fogom, monitoron nem égetem ki a szemem, ebook olvasóm nincs, de megoldom valahogy. Legrosszabb esetben mobilról.

Azért írom be ebbe a topikba mert igény szerint szívesen megosztom az egészet (feltöltöm megára mondjuk) holnap. Csak ne felejtsem el belinkelni ide is. Egyébként pdf, epub, mobi formátumokban jön, gondolom ez utóbbi kettő lesz az ebook / kindle / akárminek hívják ezeket formátum.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én amúgy legutóbb az Oxford World Classics sorozatot kezdtem gyűjteni, valahogy így néznek ki:

57576_Dark_Hero_2_1000_122_442lo.jpg

Oxford könyvesboltban, Deák tér közelében lehet venni ilyen 700-1500 között.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Razon

Detective mystery gyűjteményem, még jön majd hozzá a Philip Marlowe széria, plusz pár több Burglar és Poirot könyv

4ZO1phP.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
3 hours ago, Razon said:

Detective mystery gyűjteményem, még jön majd hozzá a Philip Marlowe széria, plusz pár több Burglar és Poirot könyv

Blocktól nekem is van 7 Burglar, 2 Scudder meg 3 Keller, vicc, hogy egyiknek se az első része (azokat könyvtárból vettem ki)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razon
35 minutes ago, tenderlumpling said:

Blocktól nekem is van 7 Burglar, 2 Scudder meg 3 Keller, vicc, hogy egyiknek se az első része (azokat könyvtárból vettem ki)

Én burglarral kezdtem, telefonon 7 könyvet, aztán tértem át papírra, már csak 2 könyv van hátra de tuti lesz ujraolvasas, ezért rendeltem a többit is. Nagyon megfogott block stílusa, nemrég elkezdtem scuddert is olvasni, negyedik könyvnél tartok. 

Keller ha jól tudom harmadik személyben van írva, az most nem húz annyira, de biztos sorra kerül majd. 

Amúgy ha bírod Burglart, hasonló humora van még Donald westlake Dortmunder szériájának (mondjuk ez nem murder mystery, heist comedynek nevezném) , de kb lehetetlen használtan szerezni őket jó áron, ezért csak az első könyv van meg. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...