Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Könyvgyűjtés


tenderlumpling

Recommended Posts

Balee

Mijik kiadását? :D

Emlékszem amikor megvettem ezt és levettem róla a borítót, úgy nézett ki, mint egy biblia :D Mondjuk úgy is tekintettem rá :D

Nekem ez van meg, de még nem volt idõm elolvasni. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MagicAcid

Hali

A neten se és Fehérvár összes könyvesboltjában sem leltem rá erre a könyvre, állítólag mindenhonnan elfogyott :( . NEm ismer valaki olyan helyet vagy embert ahonnan mégis megvehetném?

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Hali

A neten se és Fehérvár összes könyvesboltjában sem leltem rá erre a könyvre, állítólag mindenhonnan elfogyott :( . NEm ismer valaki olyan helyet vagy embert ahonnan mégis megvehetném?

Hát, hogyha megakarod találni, szerintem már csak magánembereknél fogod gyûjteményben, ami nem lesz eladó :D de hogyha türelmes vagy akkor talán valaki feldobja a vaterára vagy a hasonló aukciós oldalra.

Esetleg ha más városban jársz benézhetsz antikváriumokba...

Érdekes hogy Asimov-ot a Szukits nem nyomja újra, Lem-bõl meg hegyek állnak mindenhol :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hát, hogyha megakarod találni, szerintem már csak magánembereknél fogod gyûjteményben, ami nem lesz eladó :D de hogyha türelmes vagy akkor talán valaki feldobja a vaterára vagy a hasonló aukciós oldalra.

Esetleg ha más városban jársz benézhetsz antikváriumokba...

Érdekes hogy Asimov-ot a Szukits nem nyomja újra, Lem-bõl meg hegyek állnak mindenhol :D

Lem azért áll hegyekben, mert nem veszik :D

Asimov most fogyott el, értelemszerû lenne, ha karácsonyra jönnének az újranyomások. Szóval érdemes addig még várni, biztos történni fog elõbb-utóbb valami pótlás.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Valaki nem tudja, honnan szerezhetném meg Kingtõl a Setét Torony sorozat legelsõ részét? Libriben, alexandriában meg se mertem kérdezni, hogy kapható-e, de már antikváriumokat is megnéztem, és ott sem találtam.

Link to comment
Share on other sites

bena_gyerek

Vatera.hu , teszvesz.hu

Ezeken próbáld meg, hátha hirdeti valaki.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Teszvesz-en sajnos nem találtam, vaterán van egy 4k-ért, de ott személyes okokból nem tudok vásárolni. Azért köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Lem azért áll hegyekben, mert nem veszik :D

Nem veszik ? :blink: Akkor most már azt találom érdekesnek hogy kiadták a negyedik kötetet is :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem veszik ? :blink: Akkor most már azt találom érdekesnek hogy kiadták a negyedik kötetet is :D

A Szukits könyvpolitikája nagyon érdekes, azt csinálják, hogy teljes szerzõi életmûvet megvesznek, és kiadják impozáns nagy, egységes kötetekben, fokozatosan az egészet. Aztán szép lassan elfogynak, mert tetszetõsek, és az emberek gyûjtik, csak lassan, mert drágák. Lem hátrányos helyzetben van, mert nem akkora húzónév, mint mondjuk Herbert, Asimov, vagy Lovecraft, de azért õt sem kell félteni, max. annyi, hogy prioritásban hátrébb kerül, de el fog az fogyni. Lassan, de biztosan.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

A Szukits könyvpolitikája nagyon érdekes, azt csinálják, hogy teljes szerzõi életmûvet megvesznek, és kiadják impozáns nagy, egységes kötetekben, fokozatosan az egészet. Aztán szép lassan elfogynak, mert tetszetõsek, és az emberek gyûjtik, csak lassan, mert drágák. Lem hátrányos helyzetben van, mert nem akkora húzónév, mint mondjuk Herbert, Asimov, vagy Lovecraft, de azért õt sem kell félteni, max. annyi, hogy prioritásban hátrébb kerül, de el fog az fogyni. Lassan, de biztosan.

Valami nagy tõke lehet mögöttük, vagy sokszor hónapokig csak vajas kenyeret esznek :D

(most hadd ne említsem a DeltaVision és Hobb esetét :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

A Szukits könyvpolitikája nagyon érdekes, azt csinálják, hogy teljes szerzõi életmûvet megvesznek, és kiadják impozáns nagy, egységes kötetekben, fokozatosan az egészet. Aztán szép lassan elfogynak, mert tetszetõsek, és az emberek gyûjtik, csak lassan, mert drágák. Lem hátrányos helyzetben van, mert nem akkora húzónév, mint mondjuk Herbert, Asimov, vagy Lovecraft, de azért õt sem kell félteni, max. annyi, hogy prioritásban hátrébb kerül, de el fog az fogyni. Lassan, de biztosan.

A magyar képregény kiadáshoz képest nézve tényleg jobb, ahol akad egy pár kiadott vertigo, az alacsony eladási szám miatt már ki se adják a következõ kötetet (Fabulák). Máshoz nem nagyon tudok viszonyítani, bár igaz, elég eltérõ a két mûfaj, mégha piaci szempontból ugyanaz a fontos, a termék kereslete.

Az meg hogy elfogyik vagy nem tényleg nem kell vitatni mert bármelyik alexandrába, legeldugottabb kis könyvesboltba betévedek mindig látok Szukits köteteket. Ha már valaki szereti a sci-fi-t tuti hogy bele fog futni ebbe a vastag kötetetes ördögi körbe :)

Az meg csak idegesítõ más kiadókhoz képest (Avage), hogy egyáltalán nem hirdetik a könyveiket az interneten, az oldalukat a fene tudja mikor frissítették már, ugyanígy nézett ki 1 éve is...

Bár érthetõ is ez a passzivitás, hogyha bíznak az író hírességében.

Agave meg blogolással megoldja, bár most eléggé csönd van náluk sci-fi téren.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

(most hadd ne említsem a DeltaVision és Hobb esetét :unsure: )

Én azt nem értem, minek adják ki drága hardcoverben a viszonylag ismeretlen írókat (Sanderson, Hobb). Kutya nem fog kockáztatni, fõleg azok nem, akik nem lesik a neten, hogy kit érdemes olvasni.

Link to comment
Share on other sites

MagicAcid

Remélem még kiadják karácson elõtt. Igazábol van akitöl kölcsön kérhetem, olvasni, de a gyüjteménybe azért mégiscsak kéne :D . NEm olcsók persze, de Asimov írásai annyira magával ragadóak hogy megéri.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Én azt nem értem, minek adják ki drága hardcoverben a viszonylag ismeretlen írókat (Sanderson, Hobb).

Paperbackben se fogyott a Képzelet Mesterei. A DV-nél nem elég jó a marketing, na :(

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Paperbackben se fogyott a Képzelet Mesterei. A DV-nél nem elég jó a marketing, na :(

Vagy szutyok a hazai olvasókultúra, és mindenki (=a nagy vásárlói csoportok) csak Drizztet meg Dan Brown-t olvas... (valószínûleg mindkettõ)

Link to comment
Share on other sites

getro2

Tegnap megnéztem a Bourne-ultimátumot, és mivel azon kívül, hogy Bourne vissza akarja szerezni az emlékeit, nem sokat értettem, szeretném könyv formájában bepótolni az elõzõ részeket. Honnan tudnám ezeket beszerezni, minél olcsóbban (vatera nem játszik), illetve tudtok még mondani igényesebb Ludlum könyveket?

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Nem kell valakinek a Darren Shan 12 része? Ha meg tudnék tõle gyorsan válni, könnyebb lenne egy olyan döntést meghozni, hogy megrendeljem-e külföldrõl... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
DaVeman

Szeretném eladni a a Cormyt trilógia köteteit. Ed Greenwood, Troy Denning és Jeff Grubb írók mûvei.

Nagyon vigyáztam rájuk, a gerincük ép, borító nincs összefogdosva, képet tudok adni kérésre.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Sziasztok!

Összetudnátok írni nekem pár jó írót fantasy és sci-fi berkekben? Asimovot vennék, de elfogyott mindenhonnan, a Dick könyveket kicsit sokallom, a Lem kötetekre még rá kell szánnom magamat, így csak csipegetek sci-fibõl mostanság.

Ami a fantasy-t illeti, ott se rózsásabb a jelenlegi helyzetem. Mivel Erikson malaza könyveit magyarul kezdtem el, ezért magyarul is fogom befejezni. Csak ez még odébb van, amilyen tempóval adnak ki itthon... -.- Eddings-et olvastam, na meg forgotten realms-t (igen tudom, csúnya vagyok).

Igazából hosszabb lélegzetvételû ciklusok, gyûjtemények érdekelnek a leginkább, mert ezekbe a legjobb belemerülni. Kereshetnék írókat, de szubjektív, hasonszõrû emberek véleményére vagyok kíváncsi. Azt szeretném tudni, hogy mi az, amit ti szerettek. ^^ Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Ideniel

Sziasztok!

Összetudnátok írni nekem pár jó írót fantasy és sci-fi berkekben? Asimovot vennék, de elfogyott mindenhonnan, a Dick könyveket kicsit sokallom, a Lem kötetekre még rá kell szánnom magamat, így csak csipegetek sci-fibõl mostanság.

Ami a fantasy-t illeti, ott se rózsásabb a jelenlegi helyzetem. Mivel Erikson malaza könyveit magyarul kezdtem el, ezért magyarul is fogom befejezni. Csak ez még odébb van, amilyen tempóval adnak ki itthon... -.- Eddings-et olvastam, na meg forgotten realms-t (igen tudom, csúnya vagyok).

Igazából hosszabb lélegzetvételû ciklusok, gyûjtemények érdekelnek a leginkább, mert ezekbe a legjobb belemerülni. Kereshetnék írókat, de szubjektív, hasonszõrû emberek véleményére vagyok kíváncsi. Azt szeretném tudni, hogy mi az, amit ti szerettek. ^^ Elõre is köszönöm!

Szerintem te is az a típus vagy, aki nem bírja elviselni, ha valamely sorozatból vagy életmûkiadásból hiányzik egy-egy kötet :lol:

Sci-fi téren elsõsorban Arthur C. Clarke-ot ajánlanám, még a leggyengébb regényei is kiemelkednek az átlagból, a Szukits kiadónál a teljes Ûrodüsszeia-ciklust be tudod szerezni egy kötetben, míg a Galaktikánál jelenleg 7 regénye kapható, ezek között szerepel a zseniális A gyermekkor vége és az Idõodüsszeia-trilógia, ráadásul a Galaktikán keresztül még beszerezheted a Randevú a Rámávalt is (talán a legtöbb irodalmi díjat besöprõ science fiction regény). Ha érdekel milyen a posztcyberpunkba ültetett noir akkor még ajánlanám Richard Morgan Takeshi Kovacs-trilógiáját is (Valós Halál, Törött Angyalok, Dühöngõ Fúriák; Agave), illetve ha tudni akarod milyen lehet a sci-fibe csempészett egzisztencializmus, akkor a helyedben Iain M. Banks Kultúra-ciklusát sem hagynám ki.

Fantasy: G. R. R. Martintól A tûz és jég dala ciklus szerintem alap, az elsõ három kötetet nemrég adta ki újra az Alexandra. Ott vannak még a Szukits gyûjteményes kiadványai (Robert E. Howard: Conan, Ursula K. LeGuin: Szigetvilág, H. P. Lovecraft összes, satöbbi). Na és persze ott van China Miéville Bas-lag ciklusa is (Perdido Pályaudvar, Ulpius ház; Armada, Galaktika; Az Iron Council fordítása pedig idén év végére várható szintén a Galaktika gondozásában).

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Igen, az a típus vagyok. ^^

Arthur C. Clarke-tól már beszereztem két könyvet, amiket hamarosan el is fogok olvasni (kb 15 könyv áll talonban). Az újabbak beszerzését is már régóta tervezem, de hát a pénz az úr. ^^ Nagyjából mindenrõl hallottam már, amit írtál, szóval maradok az eddigi terveimnél, és várok.

G. R. R. Martin lesz a nyerõ! Sok jót láttam már róla itt is, máshol is. (A 3 kötetes Lovecraft gyûjtemény fent van a polcomon, de azt nem kifejezetten sorolnám a szokványos fantasy körébe.)

Köszi a hozzászólásodat, így már el tudok indulni az általam birtokolni kívánt könyvek útvesztõjében! ;>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SH4D0W

nem tudom, érdekel-e valakit, de Alexandrán most akcióznak néhány könyvet, gyorsan rendeltem is egy Joe Hill - A szív alakú dobozt 500 pénzért :D

ja meg a napokban vettem egy Coelho - A fény harcosának kézikönyvét :)

Link to comment
Share on other sites

ryd

nem tudom, érdekel-e valakit, de Alexandrán most akcióznak néhány könyvet, gyorsan rendeltem is egy Joe Hill - A szív alakú dobozt 500 pénzért :D

ja meg a napokban vettem egy Coelho - A fény harcosának kézikönyvét :)

Köszi,hogy szóltál van pár jó könyv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MikaRoss

Egy ideje ráálltam arra, hogy angol/amerikai szerzõk könyveit eredeti nyelven olvasom. Így születésnapom alkalmából gazdagabb lettem egy The best of Roald Dahl novelláskötettel, amiben - ha jó számoltam - 20 novella van. Tök örültem neki. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ProfWilliam

Tegnapelõtt teljesen véletlenül találtam rá erre a gyöngyszemre...

http://www.libri.hu/konyv/world-war-z-zombihaboru.html

Már elõ is rendeltem. Angolul már félig olvastam de nagyon meglepett hogy magyarul is meg fog jelenni ez a könyv...

aki nem tudja mirõl van szó az nézze meg ezt...

http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_Z

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...