Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Könyvgyűjtés


tenderlumpling

Recommended Posts

DaVeman

Voppidúú, 26ra gyarapodott a King köteteim száma és hol még a vége :D (Végítélet és AZ egy-egynek számolva)

Lassan kinövik a polcot, de öröm rájuk nézni.

Link to comment
Share on other sites

robbantea

Voppidúú, 26ra gyarapodott a King köteteim száma és hol még a vége :D (Végítélet és AZ egy-egynek számolva)

Lassan kinövik a polcot, de öröm rájuk nézni.

Nekem 27-re nõtt. Bilincsben, és A sárkány szemét szereztem meg.

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

Sárkány szeme nekem tetszett, alig bírtam letenni. Bilincsben az sajnos túlontúl sok figyelmet szentel egyes információkra, de az is jó volt.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Voppidúú, 26ra gyarapodott a King köteteim száma és hol még a vége :D (Végítélet és AZ egy-egynek számolva)

Lassan kinövik a polcot, de öröm rájuk nézni.

Ha a többköteteseket egynek számolom, nekem 63, plusz a képregények, a DVD-k, a spinoffok és a vegyes antológiák. Plusz King feleségének és fiának egy-egy könyve. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Balee

J. R. R. Tolkien - A hobbit

Névnapomra kaptam. :)

Link to comment
Share on other sites

bcom

J. R. R. Tolkien - A hobbit

Névnapomra kaptam. :)

Az egyik legkedvesebb könyvem.

Amúgy mikor kisgyerek voltam, valamelyik rádióban (talán Petõfin) felolvasták több részletben. Amolyan hangoskönyv formájában...

Link to comment
Share on other sites

Balee

Az egyik legkedvesebb könyvem.

Amúgy mikor kisgyerek voltam, valamelyik rádióban (talán Petõfin) felolvasták több részletben. Amolyan hangoskönyv formájában...

Nekem is rettenetesen tetszik, felénél tartok kb. A közeljövõben szeretném beszerezni a Gyûrûk Ura trilógiát is, a közeli könyvesboltban láttam a 3 kötetet összecsomagolt kiadásban. :)

Link to comment
Share on other sites

bcom

Nekem is rettenetesen tetszik, felénél tartok kb. A közeljövõben szeretném beszerezni a Gyûrûk Ura trilógiát is, a közeli könyvesboltban láttam a 3 kötetet összecsomagolt kiadásban. :)

Az is kötelezõ! :D

Nekem díszkiadásban van meg, feleségemtõl kaptam. :)

Amúgy nagyon régen olvastam elõször én is 3 kötetes kiadásban.

Meg van a Szilmarilok is, de az már kicsit más téma. Ez Tolkien világát és mitológiáját dolgozza fel (ami leginkább a germán mitológiára hasonlít, csak az színesebb véleményem szerint).

Számomra elég nehéz könyv de már csak azért is érdemes megismerkedni vele, mert lenyûgözi az embert, hogy a szerzõ egy teljes világot létrehozott mítoszokkal, legendákkal, vallással, történelemmel, nyelvekkel...

Link to comment
Share on other sites

Balee

Az is kötelezõ! :D

Nekem díszkiadásban van meg, feleségemtõl kaptam. :)

Amúgy nagyon régen olvastam elõször én is 3 kötetes kiadásban.

Meg van a Szilmarilok is, de az már kicsit más téma. Ez Tolkien világát és mitológiáját dolgozza fel (ami leginkább a germán mitológiára hasonlít, csak az színesebb véleményem szerint).

Számomra elég nehéz könyv de már csak azért is érdemes megismerkedni vele, mert lenyûgözi az embert, hogy a szerzõ egy teljes világot létrehozott mítoszokkal, legendákkal, vallással, történelemmel, nyelvekkel...

Betegségem miatt csak szombaton végeztem a könyvvel, de mesésen jó volt, nem annyira vontatott mint a Gyûrûk Ura, folyamatosan történik vmi váratlan és az egész fantasztikusan jól van felépítve, alig bírtam letenni. (persze betegségem közbeszólt :D) Aki imádja a GYU-t, annak kötelezõ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SH4D0W

Délelõtt megvettem Cormac McCarthy - Az út címû könyvét.

Kíváncsi vagyok rá, csak jó véleményeket hallottam róla :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Balee

Szülinapomra megkaptam végre az egész Gyûrûk Ura trilógiát. :)

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Meg van a Szilmarilok is, de az már kicsit más téma. Ez Tolkien világát és mitológiáját dolgozza fel (ami leginkább a germán mitológiára hasonlít, csak az színesebb véleményem szerint).

Számomra elég nehéz könyv de már csak azért is érdemes megismerkedni vele, mert lenyûgözi az embert, hogy a szerzõ egy teljes világot létrehozott mítoszokkal, legendákkal, vallással, történelemmel, nyelvekkel...

Tényleg nagyon jó,de egyszer azért sikerült elaludnom rajta,ez még csak Verne : Világfelfordulásánál történt meg.

Szülinapomra megkaptam végre az egész Gyûrûk Ura trilógiát. :)

Jó szórakozást hozzá

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Balee

A Sandman 2. kötetét vettem meg, poton 4480 Ft-ért. :D De teljesen megérte, gyönyörû kiadás. B)

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

ÉS igen, elvileg sikeresen megrendetem a Csontkollekciót :) Holnap érkezik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
aluminiumtrioxid

Különösen nezolaca figyelmébe ajánlanám, hogy (egyelõre csak angolul) van új Miéville-könyv, melyben a szerzõ állítólag a legszebb chandleri hagyományokat követõ krimit alkot (The city and the city). Chandler jó, Miéville jó, neten rendelés nemjó, úgyhogy én egyelõre jegelem a projekt, de gondoltam valakit esetleg érdekel.

Anténak pedig az állítólag kiváló, posztmodern Potter-átértelmezõs Unwritten c. képregényt ajánlanám a figyelmébe.

Züpp.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Különösen nezolaca figyelmébe ajánlanám, hogy (egyelõre csak angolul) van új Miéville-könyv, melyben a szerzõ állítólag a legszebb chandleri hagyományokat követõ krimit alkot (The city and the city). Chandler jó, Miéville jó, neten rendelés nemjó, úgyhogy én egyelõre jegelem a projekt, de gondoltam valakit esetleg érdekel.

Miéville-ben azt bírom, hogy minden mûfajban akar alkotni (ahogy én is :D), szóval figyelemmel követem, és szurkolok neki a Hugo-ra. Amúgy neten rendelés ménemjó? Bookdepository-n még postaköltség sincs, és 6-8 EUR akármelyik atomvastag könyv.

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Különösen nezolaca figyelmébe ajánlanám, hogy (egyelõre csak angolul) van új Miéville-könyv, melyben a szerzõ állítólag a legszebb chandleri hagyományokat követõ krimit alkot (The city and the city). Chandler jó, Miéville jó, neten rendelés nemjó, úgyhogy én egyelõre jegelem a projekt, de gondoltam valakit esetleg érdekel.

Anténak pedig az állítólag kiváló, posztmodern Potter-átértelmezõs Unwritten c. képregényt ajánlanám a figyelmébe.

Züpp.

Köszi, bár a netes rendelést én se szeretem. Ez a bookdepository megbízható? Én nem bízom senkiben. :lol:

Az Unwritten amúgy tényleg menõ.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Köszi, bár a netes rendelést én se szeretem. Ez a bookdepository megbízható? Én nem bízom senkiben. :lol:

Az Unwritten amúgy tényleg menõ.

Jótól kérdezed, passz.

Van fenn esetleg a c4an (ahonnan mellesleg fórumhozzászólások hiánya miatt kirúgtak, ami csak azért tréfás, mert eleve be sem adja a fórumot, de mindegy)? Ha nincs, honnan tudnám összebeszerezni (reménykedõ tekintettel néz)...

Off: frissült a transmet (utoljára második évad harmadik szám volt amit láttam)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Köszi, bár a netes rendelést én se szeretem. Ez a bookdepository megbízható? Én nem bízom senkiben. :lol:

Ööö lássuk csak.

2 GRRM

5 Sanderson

1 Card

1 Rothfuss

1 King

Mind megjött két héten belül.

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

óóóó igen, egy Tortúra már biztos, egy Állattemetõ pedig kilátásban van.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Megvettem Móricz Zsigmond összes regényét (hét darab ezer oldalas monstrum, 4k-ért :D)

Link to comment
Share on other sites

Balee
J. R. R. Tolkien - A Szilmarilokat vettem meg, elég nehezen beszerezhetõ darab már :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
rexusmaximus

J. R. R. Tolkien - A Szilmarilokat vettem meg, elég nehezen beszerezhetõ darab már :)

Mijik kiadását? :D

Emlékszem amikor megvettem ezt és levettem róla a borítót, úgy nézett ki, mint egy biblia :D Mondjuk úgy is tekintettem rá :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Mijik kiadását? :D

Emlékszem amikor megvettem ezt és levettem róla a borítót, úgy nézett ki, mint egy biblia :D Mondjuk úgy is tekintettem rá :D

Nekem is ez van meg, szépen illusztrált kiadás, bár nem sokat forgattam, érdekes megismerni azt a világot, de manapság már nem érdekelnek az ilyen "elképzelt történelemkönyvek" :)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Mijik kiadását? :D

Emlékszem amikor megvettem ezt és levettem róla a borítót, úgy nézett ki, mint egy biblia :D Mondjuk úgy is tekintettem rá :D

Nekünk is ez a kiadás van meg. A fényes betûk lekoptak, pedig vigyáztunk rá. Plusz az utolsó 60 oldal fejjel lefelé van benne. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...