Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Éneklés, Hörgés...


cyrko

Recommended Posts

Jelan

De most képzeljétek el azt, hogy egy kisvárosban nem sokan szeretik a deathmetált, és van sok vén papa meg mama, akik a dáridóra izgulnak, és azért idõsebbeket mondtam, mert õk azok, akiknek már meg kell élniük vmibõl, míg engem még itthon eltartanak, ill. õk már kicsit kezdik feladni a zenét, mint mûvészetet, és munkaként gondolnak rá. Remélem értitek mit hordok itt össze.

Játsszál nekik egy kis zúzdát. Elõbb-utóbb megtetszik nekik :D .

(Jelan ritkán szól, de akkor bölcset (ÁÁ REPED A PLAFON))

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Játsszál nekik egy kis zúzdát. Elõbb-utóbb megtetszik nekik :D .

(Jelan ritkán szól, de akkor bölcset (ÁÁ REPED A PLAFON))

Én már azt is próbáltam, de csak rámb@szták az ajtót a suliban. :lol: :D Kint meg nyomatták a folyosón a mulatóst. <_< Ehh, ilyen barátai vannak az embernek. :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

ne érdekeljen a többiek véleménye. de ne is erõltesd rájuk a sajátod.

a lényeg hogy úgy zenélj, hogy jól essen. ne azt vedd figyelembe hogy ki mit vár el tõled, hanem hogy jól érezd magad. röviden-tömören ennyi.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Én a mulatóstól érzem jól magam :lol:

Nálunk mindig az volt, hogy ha zenérõl volt szó, akkor bárki berakhatott valami számot, csak én nem :lol: Elfogadtam, hogy a zenei ízlésem már akkoriban sem a pórnép normáinak kegyeskedett :lol: Amikor lanoztunk csak az én zene mappám nem volt megosztva xD Manapság meg... inkább szóba se hozzuk a dolgokat. Néha mutatok pár jobb elektro zenét a fogékonyabb breakbites, dnb-s arcoknak de ennyi. Ha meg elég részeg vagyok ahhoz, hogy valakivel leálljak a zenérõl társalogni, akkor kb 1 perc alatt vakvágányra jutunk, egyrészt azért, mert az általam hallgatott bandák nevének nagy százalékát részegen ki se lehet mondani xDxDxD Szóval éljen a progresszív experimental mulatós metál... xD

Link to comment
Share on other sites

abstractor

ne érdekeljen a többiek véleménye. de ne is erõltesd rájuk a sajátod.

a lényeg hogy úgy zenélj, hogy jól essen. ne azt vedd figyelembe hogy ki mit vár el tõled, hanem hogy jól érezd magad. röviden-tömören ennyi.

Szerinted foglalkoztam vele? JÁtszottam tovább, különösebben nem érdekel, hogy tetszik-e, amit játszok. Illetve érdekel, de csak bizonyos emberek véleménye, a többivel nem foglalkozok. És természetesen jól érzem magam, miközben játszom. :D

Link to comment
Share on other sites

Chaser

ne érdekeljen a többiek véleménye. de ne is erõltesd rájuk a sajátod.

a lényeg hogy úgy zenélj, hogy jól essen. ne azt vedd figyelembe hogy ki mit vár el tõled, hanem hogy jól érezd magad. röviden-tömören ennyi.

még rövidebben magad miatt játsz ne más miatt :D :)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Hmm... nemsokára visszatérek... :D Már múlik a köhögésem, és pénteken... újra... PRÓBA!!! :D Már alig várom. :rolleyes: Ismét Where the wild roses grow, de saját stílusban éneklem ám, a harmadik refréntõl fölmegyek oktávval, meg cifrázok is, meg azért egy refrénnyi gitárszólót is belecsempésztem. :rolleyes: Jó lesz, na... szerintem. :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Hmm... nemsokára visszatérek... :D Már múlik a köhögésem, és pénteken... újra... PRÓBA!!! :D Már alig várom. :rolleyes: Ismét Where the wild roses grow, de saját stílusban éneklem ám, a harmadik refréntõl fölmegyek oktávval, meg cifrázok is, meg azért egy refrénnyi gitárszólót is belecsempésztem. :rolleyes: Jó lesz, na... szerintem. :D

Nekem meg szájgyulladásom van és eléggé fáj. :S

Meg persze a beszédhiba. Logopédust szerintetek hol találhatnék?

Link to comment
Share on other sites

Chaser

nekem refluxom volt egy idieig azért nem éneklehettem X(

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Nekem meg szájgyulladásom van és eléggé fáj. :S

Meg persze a beszédhiba. Logopédust szerintetek hol találhatnék?

Háziorvosnál, õ biztos ismer logopédust. Mármint csak tippelek, de szerintem csak ismer. :huh:

Jobbulást a szájgyulladásodnak. Habár nem tudom, az milyen. :D

Link to comment
Share on other sites

Bangyee

Nekem meg szájgyulladásom van és eléggé fáj. :S

Meg persze a beszédhiba. Logopédust szerintetek hol találhatnék?

http://demoszthenesz.hu/adatbazis

első lecke: google a barátod :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

http://demoszthenesz.hu/adatbazis

elsõ lecke: google a barátod :D

Köszi szépen.

Még jó, hogy csak funkcionális pöszeségem van, az aránylag gyorsan korrigálható.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

amúgy aki látta a Zen of Screaming DVD-et, és levágta hogy kell a False Cord scream-et csináni magyarázza már el :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

amúgy aki látta a Zen of Screaming DVD-et, és levágta hogy kell a False Cord scream-et csináni magyarázza már el :D

Az meg mi??? :D HOgy hamisan ordítasz?? Hát nagoyn egyszerû, iszol pár páleszt, és máris könnyebben megy. ;)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Hát ööö... nemtom. Talán csak nyomod, ahogy kifér. :D Befeszíted a torkod, mintha hörögnél, de több hangot adsz ki. Nekem legalábbis úgy tûnik, de én az ilyesmit nem szeretem, mert kb. 15 mp után begyullad a torkom. :D (Meg amúgy is jobban vonzódok az énekhez, de ez már a magánügyem... :D )

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Hát ööö... nemtom. Talán csak nyomod, ahogy kifér. :D Befeszíted a torkod, mintha hörögnél, de több hangot adsz ki. Nekem legalábbis úgy tûnik, de én az ilyesmit nem szeretem, mert kb. 15 mp után begyullad a torkom. :D (Meg amúgy is jobban vonzódok az énekhez, de ez már a magánügyem... :D )

hát ha begyullad a torkod az "ordibálástól" akkor rosszul csinálsz valamit, ez a DVD is azért van hogy megtanítsa hogy kell úgy csinálni ezeket hogy ne vágd tönkre a hangod, csak a fasle cord-ot nem vágtam le hogyan kéne :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

hát ha begyullad a torkod az "ordibálástól" akkor rosszul csinálsz valamit, ez a DVD is azért van hogy megtanítsa hogy kell úgy csinálni ezeket hogy ne vágd tönkre a hangod, csak a fasle cord-ot nem vágtam le hogyan kéne :D

Hehe, nekem mindentõl begyullad a torkom. :rolleyes: :D Najó, azért nem, csak múltkor nem volt szerencsém.

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

false chord azok a "hamis hangszálak" a hangszálaid alatt. vastagabbak, és nehezebben irritálódnak. a torkod legaljával próbálj ordibálni.

ebben a zen of screamingben pedig fõképp langyi metálkór bandák vannak. :(

mondjuk az ilyen vokálra nem bukok.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

false chord azok a "hamis hangszálak" a hangszálaid alatt. vastagabbak, és nehezebben irritálódnak. a torkod legaljával próbálj ordibálni.

ebben a zen of screamingben pedig fõképp langyi metálkór bandák vannak. :(

mondjuk az ilyen vokálra nem bukok.

én szeretem a metalcore-t :P épp azé akarok false cord screamet, meg fry-t használni

amúgy ha láttad false cord néha hangzásban szerinted hasonlíthat a deat-hez? :blink: mert volt hogy elég dúrva hangok jöttek ki és nem fájt a torkom, de napokban viszont amikor próbáltam valamit nagyon rosszul csináltam mert kegyetlenül fájt :(

Link to comment
Share on other sites

Reger

nekem refluxom volt egy idieig azért nem éneklehettem X(

Mennyi ideig tartott kigyógyulnod belõle? Én is ebben szenvedek ,már több mint fél éve ( mondjuk kezelést még csak 2 hónapja kapok)de már nagyon unom hogy emiatt nem tudok gyakorolni :(

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Mennyi ideig tartott kigyógyulnod belõle? Én is ebben szenvedek ,már több mint fél éve ( mondjuk kezelést még csak 2 hónapja kapok)de már nagyon unom hogy emiatt nem tudok gyakorolni :(

nemtudom, 2-3 hét, igazából az emésztésemmel voltak bajaim, úgyhogy étrendváltoztatást csináltam, meg ha valamit esetleg nehezebben emésztesz azt próbáld kiszûrni, vagy igyál utána kis bort az segített nekem a nehezebben emészthetõ kajáknál

amúgy igazából nem is mentem vele orvoshoz, de nemtom nekem étrend váltás bejött, meg elvileg múlandó kell hogy legyen, legalábbis egy orvos ismerõsöm aszonta telefonba hogy akkor is lehet ilyen ha valaki hirtelen nõ, én meg 1 év alatt nõttem 168-ról 180cm-re

Link to comment
Share on other sites

Reger

Akkor nem értem miét nem gyógyulok ,már 2 hónap kezelés után :S:S Pedig sztem már menne at echnikna csak nem tudom hogy jó e hisz alapból fáj mindig

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Akkor nem értem miét nem gyógyulok ,már 2 hónap kezelés után :S:S Pedig sztem már menne at echnikna csak nem tudom hogy jó e hisz alapból fáj mindig

én már mandula mûtét közelébe voltam mire kiderült hogy "csak reflux", tudom milyen, amúgy milyen kezelést kapsz rá?

Link to comment
Share on other sites

cyrko

false chord azok a "hamis hangszálak" a hangszálaid alatt. vastagabbak, és nehezebben irritálódnak. a torkod legaljával próbálj ordibálni.

ebben a zen of screamingben pedig fõképp langyi metálkór bandák vannak. :(

mondjuk az ilyen vokálra nem bukok.

Még jó, hogy nem régi Nu metál zenekarok. A fele nem bírt hörögni, a másik fele alig egy-két kivétellel (KoRn).

Lehet, hogy leszedem ezt a DVD-t, csak mostanában eléggé hamar kiüt a gép.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...