Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A Magyarság Eredete


Lloth

Recommended Posts

zwitter

ismeritek Fonyódi Tibor a Kalandor sorozatba tartozó regényeit? pl Isten ostorai, A háború mûvészete, Förgeteg stb. érdekesnek ígérkeznek, de sem a Fehérlófia könyvesboltban, sem a debreceni Szkítiában nem találtam (a honlapon) és nincs a Libriben és a Bookline-on sem.

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Tudtátok, hogy a Japánok rokonnak tartanak minket, mert a nyelvtanunk nagyon hasonló? Ha ez igaz, akkor lehet keletebbrõl jöttünk, mint gondoltuk.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Tudtátok, hogy a Japánok rokonnak tartanak minket, mert a nyelvtanunk nagyon hasonló? Ha ez igaz, akkor lehet keletebbrõl jöttünk, mint gondoltuk.

annál Keletebbrõl nem jöhetünk... :)

Link to comment
Share on other sites

Leo88

annál Keletebbrõl nem jöhetünk... :)

Már olyat is olvastam, hogy az õseink Amerikából csónakáztak!!! át a Csendes-óceánon, és miután Attila meghalt Csaba visszacsónakázott :D

Link to comment
Share on other sites

yuri666

Már olyat is olvastam, hogy az õseink Amerikából csónakáztak!!! át a Csendes-óceánon, és miután Attila meghalt Csaba visszacsónakázott :D

szerintem ez nagy hülyeség :)

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

szerintem ez nagy hülyeség :)

Valszeg nem csak te gondolod így ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Valszeg nem csak te gondolod így ;) :lol:

De jól hangzik. Csak, akkor mé' nem vagyunk se feketék se kreolok??

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Már olyat is olvastam, hogy az õseink Amerikából csónakáztak!!! át a Csendes-óceánon, és miután Attila meghalt Csaba visszacsónakázott :D

kíváncsi lennék arra, hogy ki találja ki ezeket a baromságokat... egyértelmû, hogy Ázsiából jöttünk. nem Amerikából, nem az ûrbõl, nem valami elveszett világból...

"és mérnem minusz 200 az iq-nk mint az amcsiknak? :D"

az amcsiknak nem azért -200 az iq-juk, mert amcsik. az indiánok sem voltak hülyék és a konkvisztádorok sem, szerintem. báár, épp tegnap olvastam, hogy Pizarro egész életében analfabéta volt :lol:

egyébként a linkelt kép nekem is megvan. jól jelzi az USA és Európa közti különbségeket. :) bár lassan ez is eltûnik.

a kérdésem pedig továbbra is fennáll: ismeri valaki közületek Fonyódi Tibor mûveit (a lentebb felsoroltakat)?

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Elmondanám, hogy Hunyadi János is analfabéta volt ;)

Lehet most leromboltam az egyesekben róla kialakított képet :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ghoul

Ottó freisingi püspök szerint "a magyarok külseje marcona, szemeik beesettek, termetük alacsony, vadak, nyelvük barbár úgy, hogy vagy a sorsot kell vádolni, vagy az isteni türelmet kell csodálni, mely e szörnyetegeknek ilyen pompás ország birtokbavételét megengedte".

:rolleyes: Miért lenne a nyelvünk barbár? :huh:

Link to comment
Share on other sites

-max-

:rolleyes: Miért lenne a nyelvünk barbár? :huh:

Nem az, csakhát irigyek voltak ránk :rolleyes: , mint ahogy azt a drága püspök saját szavaival elmondta: "az isteni türelmet kell csodálni, mely e szörnyetegeknek ilyen pompás ország birtokbavételét megengedte". Kb ugyanezt mondták õseinkról, a hunokról és avarokról is. Sajnos a magyarság történelmét mindig is idegenek, népünk ellenségei írták. Így volt ez 1000 évvel ezelõtt, a Habsburg uralom alatt, és gyakorlatilag még a 20. században is.

Egyébként találtam egy remek oldalt: Szkíta-pártus-hunmagyar portál. Valami iszonyatos mennyiségû, SZERINTEM érdekes cikk található itt az õsmagyar nép(ek) történelmérõl, érdemes olvasgatni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ghoul

Igen, azt én is észrevettem, hogy süt róla az irigység az országgal kapcs. :)

Ezt az oldalt meg majd átolvasom. :)

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Srácok én valamelyik régi hadikrónikában azt olvastam még, hogy Hitler akart a magyarokkal barátságot kötni, mert úgy vélte hogy a magyarnak is köze van az árjához, meg hogy mi régen rokonok voltunk... és minden szlávot ki akart irtani, körölöttünk, csak magyarokat akarta meghagyni a végsõ árja uralom mellett.

Link to comment
Share on other sites

Ghoul

Tudtommal a végén minket is ki akart irtani. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Tudtommal a végén minket is ki akart irtani. :unsure:

Ezaz, régen én is ugy tudtam, de nem.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Srácok én valamelyik régi hadikrónikában azt olvastam még, hogy Hitler akart a magyarokkal barátságot kötni, mert úgy vélte hogy a magyarnak is köze van az árjához, meg hogy mi régen rokonok voltunk... és minden szlávot ki akart irtani, körölöttünk, csak magyarokat akarta meghagyni a végsõ árja uralom mellett.

TE VAGY AZ ÉN EMBEREM! :lol:

A szlávokat nem csipázta, az egyszer biztos - elsõsorban a Habsburgok szlávosítási kísérlete miatt, ami egyébként minket, magyarokat is érintett bizonyos mértékig. De a magyar eredeténél fogva az EGYETLEN árja faj a szláv tengerben. Például már írtam, de még egyszer megemlítem - az ári, árja szó jelentése a szanszkrit nyelvben: nemes, úri. Ámde itt van a mi magyar nyelvünk. Az õsnyelvi átírási szabályok szerint az UR és AR gyakorlatilag ugyanazt jelenti, ezáltal ARI=URI, úri. Az árja faj: úri faj. És egyébként is: nem véletlenül van az ARI, ARIA szócska minden magyar nép nevében... :)

Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a rovásírásunk jelkészlete igen komoly mértékben megegyezik az ógermán rúnákkal.

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

TE VAGY AZ ÉN EMBEREM! :lol:

A szlávokat nem csipázta, az egyszer biztos - elsõsorban a Habsburgok szlávosítási kísérlete miatt, ami egyébként minket, magyarokat is érintett bizonyos mértékig. De a magyar eredeténél fogva az EGYETLEN árja faj a szláv tengerben. Például már írtam, de még egyszer megemlítem - az ári, árja szó jelentése a szanszkrit nyelvben: nemes, úri. Ámde itt van a mi magyar nyelvünk. Az õsnyelvi átírási szabályok szerint az UR és AR gyakorlatilag ugyanazt jelenti, ezáltal ARI=URI, úri. Az árja faj: úri faj. És egyébként is: nem véletlenül van az ARI, ARIA szócska minden magyar nép nevében... :)

Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a rovásírásunk jelkészlete igen komoly mértékben megegyezik az ógermán rúnákkal.

Na igen, azért mondom, hogy mindenkit kipúsztított volna Hitler, csak minket nem. Tiszta magyarokat. :) :)

Tehát a mi számunkra, mondhattuk volna, hogy a háboru megnyerése jó dolog lett volna :) Na de ebbe ne menjünk bele, a lényeg, hogy Hitler szerint mi is germán eredetû, árják vagyunk, AKIKET EGY TANÁCSADÓJA SZERINT CSODÁLLT IS.

Link to comment
Share on other sites

Ghoul

Wow. :o Na ezt nem tudtam. Így már egészen másképp fest a dolog... :D

Link to comment
Share on other sites

zwitter

én nem vagyok annyira biztos abban, hogy Hitler ennyire szeretett volna minket. :)

még mindig senki nem választolt a Fonyódi Tiboros kérdésemre... valaki...!!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ghoul

Én sem hinném azért, hogy pont minket ilyen "kitüntetésben" részesített volna...

Hát válaszolok, de nem sokra mész vele :unsure: : nem ismerem.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

szerintem kihozom a könyvtárból Varga Csaba Az õsi írás könyve címû mûvét. Elõször a Kõkor élõ nyelvét akartam, de az nincs meg a könyvtárban. gondoltam megveszem, de aztán láttam ezt:

V.CS.: A kõkor élõ nyelve

érdekes kritikákat kapott a szerzõ és úgy döntöttem, hogy ha veszek tõle könyvet, akkor inkább egy olcsóbbat. de elõször is könyvtárit olvasok tõle. az Õsi írás könyve is asszem 200 oldal, szóval az is bõségesen olvasnivalót ad.

(egyébként szerintem kihozom Anonymus könyvét is :lol: )

Link to comment
Share on other sites

-max-

Jó döntés volt. Én is megpróbálok a közeljövõben beszerezni pár könyvet tõle, egyrészt azért, mert többet szeretnék tudni a témáról, másrészt pedig mert jó olvasni, hogy mennyire õsi, logikus és fejlett nyelv a magyar. :D

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Közben, hogy az eredeti témáról szóljak, „kitaláltam” egy újabb hipotézist az eredetünkhöz.

Nos, a finnugorok az i.e. 4. évezredben kettéváltak finnugor és szamojéd ágra (illetve a szamojédok kiváltak). Ezt követõen az i. e. 3. évezredben pedig finn-permi és ugor ágra vált ketté a családfa és az i. e. 1. évezredben pedig az ugor ág is kettévált: az ugorok egy része északra húzódott az Ob folyó mellé (gondolom innen az obi-ugor elnevezés), míg egy másik része ott maradt, illetve délebbre húzódott és itt török hatások érték. Ebbõl a népcsoportból alakult ki a magyarság, tulajdonképpen innen számíthatjuk a magyarság önálló történelmét. Na, az én hipotézisem ehhez kapcsolódik.

Ugyanis már az i. e. 1. évezredet megelõzõen sem éltek az ugorok és a magyarok igazán közel egymáshoz és természetesen a szakadásoknak köszönhetõen a finnugor népek nyelve eltérõen fejlõdött. Mi török népekkel keveredtünk és a következõ több mint ezer évrõl nincs forrásunk. (Ez is nézõpont kérdése, mert egyesek szerint i. e. 500-ban váltak ketté, vagy 500 körül és i. u. 500-ban találkozunk magunkkal újra Baskíriában. De végül is az mindegy, hogy 1000 vagy 1500 év van homályban.) De, amikor Baskíriában (Magna Hungaria) megjelennek a magyarok, egy törökös külsejû, kultúrájában is török, (fél)nomád népet ismerünk meg.

Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy amikor végérvényesen elhagytuk az ugorokat, akkor, hogy úgy mondjam, szkíta népekké váltunk. Tulajdonképpen (és ez végül is így van) kultúránkból csak a nyelvünk, egészen pontosan annak egy szelete az, ami finnugor. Minden más török. Ami finnugor, azok a finnugor eredetû szavaink, ami több száz, s ami török, azok pedig a török jövevényszavaink, ami talán a kétezret is meghaladja, illetve a mezõgazdaságunk fejlettebb része, a harcmodor, a zene, a külsõ megjelenés (ruházat) stb.. Finnugor továbbá egy-két olyan nyelvi szabály, mint a magánhangzó harmónia, de Marácz László kimutatta, hogy ez nincs meg minden finnugor népnél, így az egész családra nem terjeszthetõ ki. (Ez amúgy szintén értelmezhetõ úgy is, hogy nem vagyunk finnugorok, csak érintkeztünk velük.)

Summa summarum: mondhatnánk, hogy két magyar történelem van. Az egyik, amikor a tulajdonképpeni magyarság még ki sem alakult, a másik pedig amikor a késõbb viszontlátott magyarság kialakult, de ez már minden ismérvével együtt török (szkíta, hun, avar, kazár stb.). Így ez magyarázatot adhatna arra, hogy nyelvünkben miért vannak finnugor szavak, miközben a finnugor korról semmiféle tudat és örökség nincs a nemzetben, ellenben a hun-magyar rokonság több száz éven keresztül benne volt a nemzet tudatában. (És végül is megint csak nézõpont kérdése, hogy Árpádék már mint örökös jöttek-e ide.)

Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

én nem vagyok annyira biztos abban, hogy Hitler ennyire szeretett volna minket. :)

Hitler a németeken kívül mindenkit utált, csak minket nem annyira, mint mondjuk a szlávokat és a zsidókat. De ha a II. vh-t megnyerik a nácik, a zsidók, nemzetiségiok stb. kiirtása után mi következtünk volna, meg a többi "úgy-ahogy" elfogadott "faj". Tehát így amondó vagyok, hogy Magyarország, mint nemzet a 70-es évekig állt volna fenn. Erõsen el lettünk volna németesítve az biztos.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...