Jump to content
Sign in to follow this  
Orome

Koncertek!

Recommended Posts

Zarathos

Maiden már régóta túlvan karrierje zenitjén

Hallod.............. te nagyon durván el vagy tévedve. Ezt kb. személyes sértésnek vettem, akkora alaptalan hülyeség volt <_<

A Maiden még mindig stadionokat tölt meg, százezres tömegekkel

Edited by Zarathos

otamas

Hallod.............. te nagyon durván el vagy tévedve. Ezt kb. személyes sértésnek vettem, akkora alaptalan hülyeség volt <_<

A Maiden még mindig stadionokat tölt meg, százezres tömegekkel

Ki mondta, hogy nem tölt meg?

És képzeld el, hallgatok Maiden-t ;) :)

Amúgy akkor azt is elmondhatod, hogy szerinted miért most vannak a csúcson, ha én annyira el vagyok tévedve? :huh: Hallgatom (olvasom)

Darkdawn

örülnek, ha elhívják valahova õket

ja a közönség tényleg örül :lol:

Zarathos

Ki mondta, hogy nem tölt meg?

És képzeld el, hallgatok Maiden-t ;) :)

Amúgy akkor azt is elmondhatod, hogy szerinted miért most vannak a csúcson, ha én annyira el vagyok tévedve? :huh: Hallgatom (olvasom)

Most IS csúcson vannak, nem pedig most vannak azon (csak ez nyilván nem nyilvánul meg annyira, mint a '80-as években, de ez a metál akkori és mostani helyzete közötti különbség miatt van). Ellentétben sok kortársukkal (pl. rögtön a Judas Priest, mint egykori "rivális") õk képesek voltak úgy folytatni a zenéjüket, hogy az nem stagnálás lett, megragadva a régi hangzásuknál. Mindik megújulnak (és közben mégis hûek maradnak a saját stílusukhoz), és ha kijön egy új albumuk, a mai napig nem lehet azt mondani a "Na, és milyen lett?" kérdésre, hogy "Háát. Tudod: tipikus Maiden".

Egyébként kontextusba helyezve még furább a felvetésed, hogy a Maiden "túl van a csúcson", amikor RatM-al példálózol, hogy miért nem hívták meg. Minden elismerésem a Rage Against The Machine-é, és szeretem hallgatni õket, de hogy õk a csúcs közelében sem vannak manapság, az biztos (köszönhetõen többek között a hosszú ideig tartó feloszlásnak).

Remek példa a fénykorán túllépett zenekarra a másik, amit említettél: a Sex Pistols. Õk már tényleg csak a nosztalgiából tudnak megélni, semmit nem tettek le az asztalra kb. azóta, hogy az eszemet tudom, és ha meg is próbálkoznának vele, már nem mûködne. A zenéjük anakronisztikusan hatna, ha ma akarnának érvényesülni vele, és szinte biztos vagyok benne, hogy nem tudnának megújulni. Érezhetõ a különbség köztük és a Maiden között. A SP örül, ha meghívják valahova, Maidenék meg valószínûleg söprik félre a sok meghívást, hogy élni is jusson idejük.

Edited by Zarathos

otamas

Igen :)

RAtM azért említettem, mert azért mégiscsak újraalakultak, és ha jól tudom csak határozatlan ideig szórakoztatják magukat és a közönséget. Meg azért egy Tom Morello-t élõben látni... :rolleyes:

JP meg olyan, akiknek vannak jó számaik, de inkább egy Best Of-ot hallgatnék meg tőlük.

Viszont Maiden-től a discography is élvezetes. A leguccsó albumuk nincs meg. (Kb 1-2 éve adták ki nem? :unsure: )

Toolvid

Ehhez meg kell említenem valamit, pedig ezt a topicot sem szoktam nézni...szóval, én tök örülök, hogy volt a RATM-nek egy s/t albuma, mely máig referencia alap, és zseniális...de a másik kettõ, mondjuk úgy, hogy tõlük zenei ujjgyakorlat, kíváló cuccok, de kicsit már elmentek a politika rétor vonalba, és ez gáz...de most nem is ez a lényeg, eléggé jó albumok azok is, és most hagyjuk a fincsibb témát, hogy mégis jó-e, ha valaki masszívan politizál a zenéjével...a lényeg, hogy mindenki rá van pattanva, hogy lesz ez a Novarock itt a közelben, és hogy RATM...na kérem, tessenek elmenni, nézzék meg, és képzeljék oda a fénykorukban tomboló zenészket, mert ami ott lesz (a korábbi pár koncertbeszámoló alapján) az semmi nem lesz profin elõadott számokon kívül, s lehet készülni a nem épp jókedvükbõl zenélõ, gépezet-jellegû haknira, mivel ezek az emberek baromira rühellik egymást, még ma is...szóval nagy élmény lesz hallani élõben, az tuti, de hogy a tököm lenne kíváncsi egy egymásnak háttal álló, értelmetlenül (album valszeg nem lesz) "újraalakuló" kult bandára, az tuti...pótcselekvés, hogy ebben a században is legyen, aki elmondja, voltam RATM koncerten...más kérdés, hogy milyenen, és más kérdés, hogy ezért a reneszánszért szüneteltetik de la Rocha szólóalbumának kiadókeresését, ami meg feltehetõen alázna a megannyi vendégzenésszel...de hát ez van, befuccsolt a szánalom hájpolt Audioslave, nincs kiadó a frontember szólójához, tehát formálódjon újra a RATM...formálódjon újra, és nem mondanám, hogy azt hiszem, hogy értünk....õk tudják, de én ezért nem fizetnék, inkább majd megnézem felvételrõl...

azt meg már végképp nem értem, és ez nem ide tartozik, hogy ki az a madár, aki nyitott többezres fesztiválon akarja megnézni a Porcu-t...

a Maiden ügyben Zaránál a pont.

otamas

befuccsolt a szánalom hájpolt Audioslave

Hát én ezzel nem értek egyet.

Itthon pl egyáltalán nem hype-olták. Külföldön se annyira õk voltak a középpontban. És az, hogy a zenéje milyen, az meg ízlés kérdése. Zeneileg semmi kivetnivaló nincs benne...

de kicsit már elmentek a politika rétor vonalba, és ez gáz...

Ezt én is sajnálom. És sajnos ez van most Manu Chao-nál is (meg egyre több zenésznél). :( Rendben, rossz dolog a globalizáció(?), meg Amerika is nagyon gonosz, de azért nem az USA elnökét kéne szidni koncerten meg "fuck"-ozni... <_< :huh:

-moki-

Hát én ezzel nem értek egyet.

Itthon pl egyáltalán nem hype-olták. Külföldön se annyira õk voltak a középpontban. És az, hogy a zenéje milyen, az meg ízlés kérdése. Zeneileg semmi kivetnivaló nincs benne...

Ezt én is sajnálom. És sajnos ez van most Manu Chao-nál is (meg egyre több zenésznél). :( Rendben, rossz dolog a globalizáció(?), meg Amerika is nagyon gonosz, de azért nem az USA elnökét kéne szidni koncerten meg "fuck"-ozni... <_< :huh:

Azért Manu Chao-t ne keverd ide. A zenéjének mindig is alapja volt a rendszer, politika és rendfenntartószerv ellenesség. Manu nem divatból osztja õket, hanem megvan rá a jó oka, mivel õ testközelbõl élvezhette az elnyomók "jótékony" hatását. Õ inkább a diktátorok és a nagyobb fegyveres erõk és az erõszak ellen tûntet.

otamas

Igaz, Manu-t jól ismerem, nem kell bemutatni :)

RAtM viszont ezt régebben is csinálta. Van egy koncert mp3-am a 90-es évek elejérõl és ott abban pl fölszólalnak az indiánok nevében, azért, mert korlátozzák a jogaikat. És akkor még említik a kisebbségeket Ázsiában, Oroszo-ban, Afrikában, Latin-Amerikában... ezzel nem volt bajom, tulajdonképpen tetszett is.

Csak mostmár túlzottan erõs eleme lett a politizálás...

Toolvid

Igaz, Manu-t jól ismerem, nem kell bemutatni :)

RAtM viszont ezt régebben is csinálta. Van egy koncert mp3-am a 90-es évek elejérõl és ott abban pl fölszólalnak az indiánok nevében, azért, mert korlátozzák a jogaikat. És akkor még említik a kisebbségeket Ázsiában, Oroszo-ban, Afrikában, Latin-Amerikában... ezzel nem volt bajom, tulajdonképpen tetszett is.

Csak mostmár túlzottan erõs eleme lett a politizálás...

nekem egy ojan sztorim van errõl...mikor a RATM valami utcán koncertezett az állatokon végzett gyógyszerkísérletek ellen, meghívták vesztükre a Tool-t is, meg ugye a Know Your Enemy-t akkoriban nyomták Maynard-dal...na és a Tool meg felállt játszani, és Maynard betolta, hogy most õk azért játszanak, hogy folytassák az állatkísérleteket, inkább, minthogy embereken kísérletezzenek...ez volt a válaszuk RATM-ék politizálására :lol:

adamszekely

Lesz Novarockon RATM??

Amúgy meg az újraalakulásukkor játszottak olyan számokat, amiket eddig még élõben soha, pl. nekem ez már egy ok, hogy megnézzem õket( meg hogy kb akkor hallottam róluk elõször, mikor már feloszlottak, és nem tudom mikor lesz legközelebb ilyen alkalom...), a politizálás pedig mindig is a zenéjük alapját képezte... :rolleyes:

Zarathos

nekem egy ojan sztorim van errõl...mikor a RATM valami utcán koncertezett az állatokon végzett gyógyszerkísérletek ellen, meghívták vesztükre a Tool-t is, meg ugye a Know Your Enemy-t akkoriban nyomták Maynard-dal...na és a Tool meg felállt játszani, és Maynard betolta, hogy most õk azért játszanak, hogy folytassák az állatkísérleteket, inkább, minthogy embereken kísérletezzenek...ez volt a válaszuk RATM-ék politizálására :lol:

amikor két öntelt szararc összecsap, ugye... olyan ez, mint a south parkban a cripple fight :lol:

Toolvid

amikor két öntelt szararc összecsap, ugye... olyan ez, mint a south parkban a cripple fight :lol:

már vártam ezt :lol:

otamas

Azért Morello, mint gitáros már lerakott valamit az asztalra. Ha rá és az "énekesre" gondoltál...

Darkdawn

nem tudjátok a38 hajóra lehet bevinni fényképezõgépet? nem olyan kis zsebbe rejthetõset, hanem amit tuti kiszúrnak a kidobófiúk

otamas

nem tudjátok a38 hajóra lehet bevinni fényképezõgépet? nem olyan kis zsebbe rejthetõset, hanem amit tuti kiszúrnak a kidobófiúk

Passz, nem próbáltam még eddig...

Csak 2 Quimby-n voltam eddig ott :)

Szerintem dobjál nekik egy e-mailt, talán idõben válszolnak ;)

Darkdawn

Passz, nem próbáltam még eddig...

Csak 2 Quimby-n voltam eddig ott :)

Szerintem dobjál nekik egy e-mailt, talán idõben válszolnak ;)

és volt befelemenet valami kontroll? tapizás vagy táskanézés?

otamas

és volt befelemenet valami kontroll? tapizás vagy táskanézés?

Mint mindenhol, igen. Bár én táskát nem vittem, szóval arról nem tudok nyilatkozni...

De már jártam olyan helyeken, ahol mindez szigorúbb volt, szóval nem vészes ;) :)

otamas

Úgy néz ki egy nap Sziget helyett EFFOT lesz... :unsure: :rolleyes: :)

Csak sátor kéne, mert azom nincs XD :lol:

Toolvid

Azért Morello, mint gitáros már lerakott valamit az asztalra. Ha rá és az "énekesre" gondoltál...

sok ember rakott le sokmindent az asztalra...Morello játéka abszult egyedi és hihetetlen színt vitt a keményzenei életbe, tény és való...de azért, az Audioslave-ben eléggé fityingekre váltotta a tudását...atom céltalan üveghangok, csak a szokásos prüntyögések, amikre már az elsõ RATM album borítóján is verték magukat...pihenni és ötletelni kell, nem tömegtermelni, mert sztem a 3 Audioslave-en összesen volt max 6 jó szám... :unsure:

adamszekely

sok ember rakott le sokmindent az asztalra...Morello játéka abszult egyedi és hihetetlen színt vitt a keményzenei életbe, tény és való...de azért, az Audioslave-ben eléggé fityingekre váltotta a tudását...atom céltalan üveghangok, csak a szokásos prüntyögések, amikre már az elsõ RATM album borítóján is verték magukat...pihenni és ötletelni kell, nem tömegtermelni, mert sztem a 3 Audioslave-en összesen volt max 6 jó szám... :unsure:

Ezzel egyetértek, az Audioslave sztem inkább arra volt, hogy megmutassák, Zack nélkül is tudnak õk ugyanúgy zenélni... Amivel csak egy baj van, hogy amit õk játszanak, AZ a tipikus Rage hangzás, ettõl nem lehetett elvonatkoztatni... Ettõl függetlenül volt egy-két jó szám. :rolleyes:

Lloth

Úgy néz ki egy nap Sziget helyett EFFOT lesz... :unsure: :rolleyes: :)

Csak sátor kéne, mert azom nincs XD :lol:

Kölcsön adjam az enyémet? :P :D Úgyis Újvárosban lakok. 4 személyesnek van titulálva, de jó, ha ketten elférnek benne. xD

otamas

Kölcsön adjam az enyémet? :P :D Úgyis Újvárosban lakok. 4 személyesnek van titulálva, de jó, ha ketten elférnek benne. xD

Hmm, megfontolandó... :rolleyes: :D

Mert még 2 ismerõsöm jönne, de nekik ilyen jellegû (sátor ^^) problémájuk nincs.

Õk már tapasztaltabb fesztiválozók. Igaz, tavaly nem voltak EFFOT-on, de azelõtt a Balaton-on igen. Azóta is arról mesélnek [sm12]

Amúgy Te mész?

otamas

Szeptember 23-án COLDPLAY MAGYARORSZÁGON! B) B) :rolleyes: :)

Iggen, egy álom válik valóra... [sm44]

Dagoth_ur

Szeptember 23-án COLDPLAY MAGYARORSZÁGON! B) B) :rolleyes: :)

Iggen, egy álom válik valóra... [sm44]

asszem tegnap estétõl Én még most sem fogtam fel....

hihetetlen,nem találok szavakat,élõben láthatom Õket B)