Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Koncertek!


Orome

Recommended Posts

tenderlumpling
Kárpátia tegnap. Kissé merész az én szolid, internacionális ízlésemnek, de azért jól küldik, és ha más nem is, de az tiszteletet érdemel, hogy igazán komolyan gondolják. Kritikai szempontból is jó zenekar.
Link to comment
Share on other sites

-moki-

Kárpátia tegnap. Kissé merész az én szolid, internacionális ízlésemnek, de azért jól küldik, és ha más nem is, de az tiszteletet érdemel, hogy igazán komolyan gondolják. Kritikai szempontból is jó zenekar.

Jól küldik, mert képzett zenészek de ennyiben ki is merülnek a srácok. Ez a folklór téma még jó is lenne, ha nem volnának a szövegeik banálisak és az egész nem csapna át nagy magyarkodásba. Kritikailag nem jó zenekar :D Inkább egy kis Aebsence-t ajánlanék. A Sick Daysnél nincs nagyobb trú magyar nóta :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Jól küldik, mert képzett zenészek de ennyiben ki is merülnek a srácok. Ez a folklór téma még jó is lenne, ha nem volnának a szövegeik banálisak és az egész nem csapna át nagy magyarkodásba. Kritikailag nem jó zenekar :D Inkább egy kis Aebsence-t ajánlanék. A Sick Daysnél nincs nagyobb trú magyar nóta :D

Koncerten egész más amúgy... önmagában írtó gagyi, de élõben tényleg igazi energiával töltik fel, de hát na... nyilván nem az ém mûfajom, szal ez az Aebsence is kiesõs :D

Inkább Beatles-RollingStones-Kinks vonulat :D

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

Koncerten egész más amúgy... önmagában írtó gagyi, de élõben tényleg igazi energiával töltik fel, de hát na... nyilván nem az ém mûfajom, szal ez az Aebsence is kiesõs :D

Inkább Beatles-RollingStones-Kinks vonulat :D

Nem, nem. Ki ne hagyd!!!

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ez is mekkora szám már. Igaz az egész Unusual aláz mindent :lol:

"Látod bánatmadár ül az ágon.

Én a halált teéretted várom.

Ha eljövend, véle én elmegyek,

Semhogy nálad-nélkül másé legyek."

Amúgy Beatlesék és a Rollingék se tolnak sokban különbözõ zenét. A riffek, a dallamok, a tartalom, az energia... mind ide vezet, az ilyen modern merész formációkba. Gondolom sokakat elriaszt a disszonáns kezdés, de simán érdemes várni és hallgatni, mert a végére olyan tömény élményt nyújt, hogy meggajdulsz tõle :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Amúgy Beatlesék és a Rollingék se tolnak sokban különbözõ zenét. A riffek, a dallamok, a tartalom, az energia... mind ide vezet, az ilyen modern merész formációkba. Gondolom sokakat elriaszt a disszonáns kezdés, de simán érdemes várni és hallgatni, mert a végére olyan tömény élményt nyújt, hogy meggajdulsz tõle :D

Riffek, dallamok, tartalom, energia nem minden, Moki :D Szempont nálam, hogy akusztikus gitárral egyedül tudjam játszani + énekelni. De amúgy érezhetõ a különbség, ne próbáld már bemagyarázni, hogy ugyanaz :lol:

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Riffek, dallamok, tartalom, energia nem minden, Moki :D Szempont nálam, hogy akusztikus gitárral egyedül tudjam játszani + énekelni. De amúgy érezhetõ a különbség, ne próbáld már bemagyarázni, hogy ugyanaz :lol:

Akkor fülelj bele a Blackfield számokba a youtube-on :) ha mág ne mismered :) én elkezdtem egy párat

tanulgatni ;)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Tegnap a Nyíregyházi Fõiskolások Hete záróakkordjaként volt egy számomra kellemesnek mondható lezárás:

20.00-tól Kiscsillag, 23.30-tól meg Subscribe zenélt. Közte Beatrice, de hát az ki érdekel? :lol: Addig ittunk.

Nagyon jó volt a két konci, egymástól egész különbözõ zenei stílus, szép tömeg összegyûlt, Subscribe-on az elsõ 8-10 sor megközelíthetetlen volt mert ment a dara, a Kiscsillag meg szolid volt de azért rendesen megnyomták a refréneket a slágerdaloknál. Jól éreztem magam naa B)

(Hamvain már nem maradtunk :lol:)

Izomlázam van, nincs hangom. A másnaposság megint elmaradt.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Tegnap a Nyíregyházi Fõiskolások Hete záróakkordjaként volt egy számomra kellemesnek mondható lezárás:

20.00-tól Kiscsillag, 23.30-tól meg Subscribe zenélt. Közte Beatrice, de hát az ki érdekel? :lol: Addig ittunk.

Nagyon jó volt a két konci, egymástól egész különbözõ zenei stílus, szép tömeg összegyûlt, Subscribe-on az elsõ 8-10 sor megközelíthetetlen volt mert ment a dara, a Kiscsillag meg szolid volt de azért rendesen megnyomták a refréneket a slágerdaloknál. Jól éreztem magam naa B)

(Hamvain már nem maradtunk :lol:)

Izomlázam van, nincs hangom. A másnaposság megint elmaradt.

hát múltkor szegeden is dúva volt a subscribe..kb ott is ez,hogy a terem fele életveszély..mondjuk egyik haverom ilyen nagy pogózós..és ahogy kezdõdött a koncert és üvölt az énekes és midnenki egyszerre mozdul..na akkor egy finom mozdulattal belökött a közepébe..élmény volt :D

aztán vhogy kiverekedtem magam..mert 1.nem vok oda a pogozásért(bár a végén még beálltam egy szám erejéig..unszolások miatt:D)2. inkább azért mentem h hallgassam õket ,hogy játszanak stb. és az pogo közbe igencsak nehéz,ha valaki féllábbal a füledben áll.

na mind1, amúgy király volt ^_^

most szegeden horse the band volt(nintendocore)de lemaradtam róla...pedig biztos jó lehetett :(

Link to comment
Share on other sites

-moki-

A Kiscsillag is aranyos élõben. Voltak idehaza városházi napokon :D

"Sajnos az Aerosmith nem ért rá, így most mi játszunk nektek" :lol:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A Kiscsillag is aranyos élõben. Voltak idehaza városházi napokon :D

"Sajnos az Aerosmith nem ért rá, így most mi játszunk nektek" :lol:

Jah, már csak azért is élveztem jobban Subscribe-éktól mert a Csillag szövegeket vágom. Itt is nyomtak durva szövegeket két szám közt, meg pár teljesen új, még maxin sem megjelent dalokat.

Lovasi: "Üdvözlünk mindenkit, ez itt a világhírû Kiscsillag zenekar"

Lecsó: "Hamarosan elkezdhetjük ezt a számot, ha András elnyomja az intrót, ami az összes képességeivel eljátszható három akkordot jelenti"

Lovasi: "Lengyelországban is felléptünk - mondtam, hogy világhírûek vagyunk -, nem nagyon élvezték az elõadást csak a Russian in the Schoolt, azt valamiért végigõrjöngték"

Késõbb egy - Kiscsillag mércével mért - zúzósabb rész alatt a két énekes fejét összerakta és úgy gitározott. A szám végén elmondta Lovasi, hogy ezt akkor határozták el, amikor épp Lengyelországból tartottak hazafelé és a buszban végig Deep Purple DVD-ket nézegettek: "csak nekik jobban állt, mert hosszú hajúak".

Vagy még valami:

"A következõ dal nem épp elõnyös oldaláról mutatja be a férfi nemet, mert kiderül belõle, hogy nem érdekli õket más csak a...pia, meg a dugás" - (Állnak a férfiak következett ugyanis :D)

Link to comment
Share on other sites

adamszekely

Tegnap a Nyíregyházi Fõiskolások Hete záróakkordjaként volt egy számomra kellemesnek mondható lezárás:

20.00-tól Kiscsillag, 23.30-tól meg Subscribe zenélt. Közte Beatrice, de hát az ki érdekel? :lol: Addig ittunk.

Nagyon jó volt a két konci, egymástól egész különbözõ zenei stílus, szép tömeg összegyûlt, Subscribe-on az elsõ 8-10 sor megközelíthetetlen volt mert ment a dara, a Kiscsillag meg szolid volt de azért rendesen megnyomták a refréneket a slágerdaloknál. Jól éreztem magam naa B)

(Hamvain már nem maradtunk :lol:)

Izomlázam van, nincs hangom. A másnaposság megint elmaradt.

Subscribe atom ám nagyon én ma megyek zp-be... B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Subscribe atom ám nagyon én ma megyek zp-be... B)

A raszta énekes (nem vágom a neveket) tegnap nagyon rajta volt a szeren, alapból a tömegbe mászva kezdett, aztán végigmászott a rács díszleten (majdnem leverte a projektort), hangfalra is felugrott, a mikrofont folyamatosan pörgette meg majdnem összement vagy négyszer a gitárossal. Szóval na :D

Link to comment
Share on other sites

adamszekely

A raszta énekes (nem vágom a neveket) tegnap nagyon rajta volt a szeren, alapból a tömegbe mászva kezdett, aztán végigmászott a rács díszleten (majdnem leverte a projektort), hangfalra is felugrott, a mikrofont folyamatosan pörgette meg majdnem összement vagy négyszer a gitárossal. Szóval na :D

Jah, tegnap dettó... Bálint nagyarc nagyon... :lol:

Felmászott a reflektorokhoz, a végén, mikor le akart jönni, azt hittem összetöri magát... De jó volt, formában voltak, mint majdnem mindig... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adi86

Egy kis sziget hírek:

várható fellépõk:

R.E.M

Jamiroquai

Serj Tankian

Kaiser Chiefs

Exodus

Sex Pistols

Avantasia

Flogging Molly

Carl Cox

Iced Earth

Whitesnake Good To Be Bad koncert

Peca Júli.21.

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Holnap Belga koncert by MEN B)

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-

Egy kis sziget hírek:

várható fellépõk:

R.E.M

Jamiroquai

Serj Tankian

Kaiser Chiefs

Exodus

Sex Pistols

Avantasia

Flogging Molly

Carl Cox

Iced Earth

Whitesnake Good To Be Bad koncert

Peca Júli.21.

Sõt, tudtommal lesz Alanis Morisette is.

Link to comment
Share on other sites

modos

Egy kis sziget hírek:

várható fellépõk:

R.E.M

Jamiroquai

Serj Tankian

Kaiser Chiefs

Exodus

Sex Pistols

Avantasia

Flogging Molly

Carl Cox

Iced Earth

Whitesnake Good To Be Bad koncert

Peca Júli.21.

nomeg 0. napon Iron Maiden

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

nomeg 0. napon Iron Maiden

Ez annyira alap h még mondani se kell :) jó lenne kimenni rá :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lloth

Miskolcon lesz most a Diósgyõri Várban június 6-7-8-án egy folklórfesztivál, Ghymessel, Bronttal, Csík zenekarral, Balkan Fanatikkal, én erre szeretnék majd menni. Gondolom, rajtam kívül nem sokakat érdekel. :D

Link to comment
Share on other sites

otamas

Én még 2 hete az óbudai városnapokon voltam legutoljára.

Budapest Bár, majd Quimby :rolleyes: :) B)

Sziget meg nagy szar lesz a fellépõk alapján. <_<

Jegyár maradt, de egy nappal rövidebb. Mondván, hogy majd ezt a pluszpénzt a felhozatal erõsítésére fordítják.

Én ezt sajna nem nagyon tapasztaltam.

Mi az, hogy Közép-Európa (állítolag?! :blink: ) legnagyobb feszt-jére nem tudnak elhívni egyet se ezek közül:

Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, The White Stripes, Manu Chao, RAtM... És most csak az engem érintõ irányzatból említettem párat ...

Link to comment
Share on other sites

GTAfan

Én még 2 hete az óbudai városnapokon voltam legutoljára.

Budapest Bár, majd Quimby :rolleyes: :) B)

Sziget meg nagy szar lesz a fellépõk alapján. <_<

Jegyár maradt, de egy nappal rövidebb. Mondván, hogy majd ezt a pluszpénzt a felhozatal erõsítésére fordítják.

Én ezt sajna nem nagyon tapasztaltam.

Mi az, hogy Közép-Európa (állítolag?! :blink: ) legnagyobb feszt-jére nem tudnak elhívni egyet se ezek közül:

Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, The White Stripes, Manu Chao, RAtM... És most csak az engem érintõ irányzatból említettem párat ...

Azért az Iron Maiden - REM - Sex Pistols nem lesz rossz :) Mondjuk egy Metallica - Judas Priest - Megadeth triónak jobban örülnék B)

/E: Utoljára Mark Knopfler koncertjén voltam, 12.-én. Csütörtökön megyek John McLaughlinra.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

nomeg 0. napon Iron Maiden

Azt azért nem, írtam mert arról mindenki tud

Link to comment
Share on other sites

otamas

Maiden és Pistols már régóta túlvan karrierje zenitjén. Idézõjelben örülnek, ha elhívják valahova õket. Szigorúan idézõjel, a szemléltetés miatt.

Az általam korábban felsoroltak mellett Colplay jöhetne még Mo-ra... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...