Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitális Fényképezõgépek és Videokamerák


FREEstyle

Recommended Posts

bandeee

elolvasgattam, miket irtatok :)

meg még megkérdeztem pár embert

egyelõre most ugy gondolom hogy egy canon 400D -t fogok venni amint lesz pénzem (vagy ha van jobb ennyiért, irhatjátok), aztán majd meglátom, hogy hogy lesz

biztosan lehet azzal is képet csinálni, meg nyilván nem elsõre fogok profi képeket csinálni :P

vagy ha van jobb ennyiért, irhatjátok

jobb nemnagyon...

ha éles, szép rajzolatú képeket szeretnél érdemes rögtön lecserélned a KIT objektívet... ez a 18-55ös EF-S obi nagyon visszafogja a gépet...

Link to comment
Share on other sites

xt198

és mondjuk milyenre lenne érdemes lecserélni?

vmi normális árkategbe kéne, mert örülök hogy megtudom venni a gépet... szal kb nyár végén fogok tudni venni hozzá újat.. :P

Link to comment
Share on other sites

Invi

és mondjuk milyenre lenne érdemes lecserélni?

vmi normális árkategbe kéne, mert örülök hogy megtudom venni a gépet... szal kb nyár végén fogok tudni venni hozzá újat.. :P

Ha olyat akarsz, ami jó is, tehát van rendes fényereje, nincsen kromatikus aberrációja (élek mentén szép szivárvány), akkor nem valószínû, hogy olcsó árkategóriát találsz. A DSLR gépeknél egy jó objektív annyi, ha nem több, mint egy olcsóbb alapgép. :(

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

elolvasgattam, miket irtatok :)

meg még megkérdeztem pár embert

egyelõre most ugy gondolom hogy egy canon 400D -t fogok venni amint lesz pénzem (vagy ha van jobb ennyiért, irhatjátok), aztán majd meglátom, hogy hogy lesz

biztosan lehet azzal is képet csinálni, meg nyilván nem elsõre fogok profi képeket csinálni :P

vagy ha van jobb ennyiért, irhatjátok

Jobb nincs, a 400D az egyik legkedveltebb és legjobb belépõ szintû dSLR, jó választás ennyi pénzért, nem fogod megbánni. (Ha esetleg spórolni akarsz egy picit akkor még vehetsz 350D-t, a leglényegesebb különbség a két gép között, hogy a 400D-ben picivel finomabb fénymérés van és a pixelszám, ezeket leszámítva többnyire megegyeznek). Vehetnél Nikont vagy Sonyt is, de a Canonhoz nagyobb az obi választék :)

Ha olyat akarsz, ami jó is, tehát van rendes fényereje, nincsen kromatikus aberrációja (élek mentén szép szivárvány), akkor nem valószínû, hogy olcsó árkategóriát találsz. A DSLR gépeknél egy jó objektív annyi, ha nem több, mint egy olcsóbb alapgép. :(

Na igen... sajnos az még édes kevés ha van egy géped... az obikra a többszörösét költöd. :(

Link to comment
Share on other sites

xt198

okés, akkor majd nézek vmi obit hozzá, ugyis csak nyár végén fogom tudni megvenni, ha annyiba kerül.

legalább addig megtanulom használni vmilyen szinten a gépet :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-TT-

Na segítségeteket szeretném kérni.Unokatesóm most venne egy dig. fényképezõgépet max 35k-t szánna rá,ilyen alap fotózásra,videózásra,tehát most is jót kéne olcsón ajánlani. Lényeg az h megbízható márka legyen,legalább egy 2,5"-os kijelzõvel rendelkezzen,és rosszabb megvilágítási fényviszonyok mellett is jó minõségû képet adjon.Ja és az õ elvárása még az h vmi divatosabb fekete,és karcsúbb model legyen. :)

Beugrónak vmi ilyesmit meg ilyet nézett ki.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Na segítségeteket szeretném kérni.Unokatesóm most venne egy dig. fényképezõgépet max 35k-t szánna rá,ilyen alap fotózásra,videózásra,tehát most is jót kéne olcsón ajánlani. Lényeg az h megbízható márka legyen,legalább egy 2,5"-os kijelzõvel rendelkezzen,és rosszabb megvilágítási fényviszonyok mellett is jó minõségû képet adjon.Ja és az õ elvárása még az h vmi divatosabb fekete,és karcsúbb model legyen. :)

Beugrónak vmi ilyesmit meg ilyet nézett ki.

Felejtõsek... Samsungot alapból nem vennék, a Fuji meg jó márka, de konkrétan ez a gépe egy hulladék (legalábbis ennyi pénzt én nem adnék érte).

Inkább itt vannak ezek:

Panasonic Lumix DMC-LS80: fekete, 2,5" LCD, vékony, divatos, szexi, 3x-os optikai zoom, kiváló képstabilizátor (legjobb a kompaktok között), viszont az éjszakai fotózás... hát khm... egyik Panasonic masinának sem éppen az erõssége, nekem is Lumixom van, de azért meg lehet oldani, csak kicsit ki kell tapasztalni.

Olympus FE-310: fekete, 2,5" LCD, vékony, divatos, szexi, az 5x-ös optikai zoom miatt érdemes még rajta elgondolkodni, jó kis gép, volt már hozzá szerencsém, ezt is csak ajánlani tudom.

(Igaz picit meghaladják a 35 ezres költségvetést, de szerintem érdemes rájuk szánni azt az 1-2 ezer Ft pluszt mert jó gépek, vagy esetleg utána nézhet pár webshopban hátha valahol megkapja 35k-ért vagy az alatt).

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Felejtõsek... Samsungot alapból nem vennék, a Fuji meg jó márka, de konkrétan ez a gépe egy hulladék (legalábbis ennyi pénzt én nem adnék érte).

Inkább itt vannak ezek:

Panasonic Lumix DMC-LS80: fekete, 2,5" LCD, vékony, divatos, szexi, 3x-os optikai zoom, kiváló képstabilizátor (legjobb a kompaktok között), viszont az éjszakai fotózás... hát khm... egyik Panasonic masinának sem éppen az erõssége, nekem is Lumixom van, de azért meg lehet oldani, csak kicsit ki kell tapasztalni.

Olympus FE-310: fekete, 2,5" LCD, vékony, divatos, szexi, az 5x-ös optikai zoom miatt érdemes még rajta elgondolkodni, jó kis gép, volt már hozzá szerencsém, ezt is csak ajánlani tudom.

(Igaz picit meghaladják a 35 ezres költségvetést, de szerintem érdemes rájuk szánni azt az 1-2 ezer Ft pluszt mert jó gépek, vagy esetleg utána nézhet pár webshopban hátha valahol megkapja 35k-ért vagy az alatt).

Oké köszi szépen,akkor jól sejtettem h a samsung nagyon nincs ott fotózásban. :)

Nekünk egy 2éves kodak van amúgy,szintén ilyen 35k-s kategória volt,és érzem h már egy picit sötétebb fényviszonyok mellett is gondjai vannak a képminõséggel,meg ált. ilyen kategóriába a vaku se ér sokat.Jó kis tükörreflexes Szovjet Zenit 12-es gépünk hazavágja ezeket bármikor. :D

Na majd ajánlom neki õket. :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Oké köszi szépen,akkor jól sejtettem h a samsung nagyon nincs ott fotózásban. :)

Nekünk egy 2éves kodak van amúgy,szintén ilyen 35k-s kategória volt,és érzem h már egy picit sötétebb fényviszonyok mellett is gondjai vannak a képminõséggel,meg ált. ilyen kategóriába a vaku se ér sokat.Jó kis tükörreflexes Szovjet Zenit 12-es gépünk hazavágja ezeket bármikor. :D

Na majd ajánlom neki õket. :)

A Zenit még jópár mai dSLR-nek is odavág... :lol: régi szép idõk... :) apámnak volt egy Zenit masinája, meg volt egy Leicája is, na az volt aztán a fényképezõgép, de azt ellopták sajnos... :(

Link to comment
Share on other sites

xt198

sajnos nem lesz meg a keret a 400D-re, szoval kompaktot fogok venni :/

az az olympus FE-310 jó éjszaka is? nyilván nem annyira mint a 400d :P

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

sajnos nem lesz meg a keret a 400D-re, szoval kompaktot fogok venni :/

az az olympus FE-310 jó éjszaka is? nyilván nem annyira mint a 400d :P

Szó szó... a kis szenzorméret miatt erõsen ügyeskedni kell az éjszakai fotóknál... de attól is függ mit akarsz... családi képek készítésére jó, de egyébre nem, elvégre a kompaktok nem arra valók mint a tükörreflexesek...

Link to comment
Share on other sites

xt198

ezzel tisztában vagyok, csak azért kérdezem mert havernak FE-240 vagy 210 nemtudom, szoval olyanja van, és tökjó képeket tud csinálni szórakozóhelyen, jó, tegyük hozzá hogy van fény, de egész elfogadható :P

akkor marad az olympus fe-310

köszi

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

ezzel tisztában vagyok, csak azért kérdezem mert havernak FE-240 vagy 210 nemtudom, szoval olyanja van, és tökjó képeket tud csinálni szórakozóhelyen, jó, tegyük hozzá hogy van fény, de egész elfogadható :P

akkor marad az olympus fe-310

köszi

Hát ugye fontos a fény mennyisége, ha van elég akkor jól fotóz, ha nincs elég (és ez minden gépnél eltérõ mennyiség) akkor rosz lesz a végeredmény. Használtam már FE-310-et de éjszakai körülmények között nem tudtam kipróbálni, de abból kiindulva, hogy alapból egy jól összerakott gép, így gondolom, hogy például szórakozóhelyen jól fog szuperálni, de ha csak a holdfényes tájat akarod elkapni akkor az aligha fog sikerülni.

Link to comment
Share on other sites

xt198

zsiir :) köszi, lesz fény annyi, hogy csináljon jó képet, és nem a holdfényt akarom lefényképezni :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

zsiir :) köszi, lesz fény annyi, hogy csináljon jó képet, és nem a holdfényt akarom lefényképezni :D

Azért csodákat ne várj. Még ha lesz is fény akkor vagy zajos lesz a kép, vagy használsz vakut (amit én személy szerint utálok, nem is szoktam használni, maximum családi képeknél).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
xt198

egy olyan kérdésem lenne mog a vásárlással kapcsolatban, hogy az olympus fe-310 -hez ha veszek egy 2gigás xD Picture memokártyát, akkor errõl a memokártyárol, a fényképgépen keresztül USB2.0-val fogom feltölteni a gépemre a képeket, vagy kell vennem egy ilyen kártyaolvasót? ill. meik a gyorsabb?

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Nekem van kártyaolvasóm, nem sokkal gyorsabb mint az adatkábel (igaz mondjuk én SD kártyát használok), de sokkal kényelmesebb és praktikusabb. Mindig be van dugva, itt van az egérpadom mellet, amikor használni akarom csak berakom a kártyát és nem kell mindig az adatkábellel szöszmötölni. De az adatkábel azért is kényelmetlenebb mert az akksihoz vagy kötve... ha nincs szufla akkor az adatkábel sem fog mûködni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
xt198

nah megvettem, de nem fe-310, hanem fe-330... nemtaláltam sehol 310-et, és ha jol láttam, annyi a különbség a kettõ között hogy aksis. :P

elég jó képeket csinál :) már csak memokártya kell

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
xt198

egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám megtisztítani az objektívet, mert ment rá egy kis por, ugyan nem zavaró, és nem látszik a képeken... de azért én letakarítanám :D

Link to comment
Share on other sites

bandeee

egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám megtisztítani az objektívet, mert ment rá egy kis por, ugyan nem zavaró, és nem látszik a képeken... de azért én letakarítanám :D

optikusnál biztos lehet kapni antisztatikus / mikroszálas törlõkendõt... olyannal nyugodtan letörölgetheted...

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Van egy Canon Powershot A400-as fényképezõnk, mégpedig ilyen:

IPB Image

És annyi problémám lenne, hogy ha csak simán, vaku nélkül fényképezünk, akkor elég gyakran elmosódik a kép, azonban ha vakuval, akkor természetesen tükörtiszta. Ezt nem lehet valahogy beállítani, hogy ha csak simán, vaku nélkül fényképezek, akkor ne mosódjon el annyira a kép? Segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Van egy Canon Powershot A400-as fényképezõnk, mégpedig ilyen:

IPB Image

És annyi problémám lenne, hogy ha csak simán, vaku nélkül fényképezünk, akkor elég gyakran elmosódik a kép, azonban ha vakuval, akkor természetesen tükörtiszta. Ezt nem lehet valahogy beállítani, hogy ha csak simán, vaku nélkül fényképezek, akkor ne mosódjon el annyira a kép? Segítséget elõre is köszönöm!

taglalhatnám hosszasan a záridõ, rekesz és érzékenység fogalmát, de ezeknek itt - legalul a sárga keretben, az Alapfokon fülön - utánnanézhetsz...

van rajta egy manuális mód, amiben lehet érzékenységet és expozíció korrekciót állítani - ez utóbbi olyan, mintha egy komolyabb gépen állítanád a záridõt, vagy a rekeszértéket - blendét... de egy 3MPixeles géptõl ne várj csodákat, ha feljebb állítod az érzékenységet ISO 100ról 200ra, esetleg 400ra, valószínûleg erõsen zajosodni fog a kép... sajnos ez az egyik rákfenéje a belépõ szintû kompakt gépeknek...

hogy pontosan mit/hol tudsz állítani, le van írva a gép kézikönyvében...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

taglalhatnám hosszasan a záridõ, rekesz és érzékenység fogalmát, de ezeknek itt - legalul a sárga keretben, az Alapfokon fülön - utánnanézhetsz...

van rajta egy manuális mód, amiben lehet érzékenységet és expozíció korrekciót állítani - ez utóbbi olyan, mintha egy komolyabb gépen állítanád a záridõt, vagy a rekeszértéket - blendét... de egy 3MPixeles géptõl ne várj csodákat, ha feljebb állítod az érzékenységet ISO 100ról 200ra, esetleg 400ra, valószínûleg erõsen zajosodni fog a kép... sajnos ez az egyik rákfenéje a belépõ szintû kompakt gépeknek...

hogy pontosan mit/hol tudsz állítani, le van írva a gép kézikönyvében...

Hajajj... asszem neked nem kell magyaráznom, hogy mi mindent ki nem elégítek orálisan a Lumixom miatt. Ezek a gépek csak arra készültek, hogy 2 méterrõl a haverod fejébe vakuzz egy buliban, vagy lefotózd a nagyit a karácsonyi vacsorán. Anno még én is csak ilyesféle indíttatásból vettem a kompaktot... meg is bántam, mert idõközben beleszerettem a fotográfiába és mostmár nem igazán van pénzem egy dSLR-re, és nagyon nagyon oda kell tennem magam ha normális képet akarok fotózni. 2 hete még volt annyim, hogy beruházzak egy EOS 450D-be vagy egy D60-ba, de most sajnos laptopra nagyobb szükségem van, ezért azt vettem... fájt is a szívem nagyon mikor elmentem egy fotós bolt elõtt ahol a kirakatban egy vadonat új EOS 450D díszelgett :(

Nembaj... laptop project letudva, mostmár csak a dSLR project él, a következõ már az lesz :)

(Apropó zárójelben jegyzem meg neked bandeee, hogy lassan esedékes lesz egy dA nagygenerál, érdemes lesz figyelni, de majd úgyis szólok Fotográfia topikban a többieknek is ;))

Link to comment
Share on other sites

_Hektor_

Nah úgy döntöttem , hogy a Nikon L10-esemet ideje lenne kicserélni egy kicsit komolyabb kütyüre. Én speciel erre gondoltam. A legnagyobb attrakciója egyértelmûen a HD videófelvétel , és egyébként is /többnyire/ videózásra használnám , de csak azért kamerát nem akarok venni. Szerintetek jó lenne ez? Vagy ennyiért van jobb is? Nem értek még nagyon a fényképezõkhöz , csak most kezdtem nézegetni õket.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Nah úgy döntöttem , hogy a Nikon L10-esemet ideje lenne kicserélni egy kicsit komolyabb kütyüre. Én speciel erre gondoltam. A legnagyobb attrakciója egyértelmûen a HD videófelvétel , és egyébként is /többnyire/ videózásra használnám , de csak azért kamerát nem akarok venni. Szerintetek jó lenne ez? Vagy ennyiért van jobb is? Nem értek még nagyon a fényképezõkhöz , csak most kezdtem nézegetni õket.

Parasztvakítás... ebben a gépben nyoma sincs semmiféle HD-nek... videót maximum VGA felbontásban vesz (kb mint egy jobb féle mobiltelefon) és 12 megapixel egy kompakt gép érzékelõjével :lol: Ha megveszed inkább csak csalódni fogsz benne. Kodakot én nem vennék, maradjanak csak a fotókidolgozásnál ahhoz legalább értenek. Csak megsúgom hogy egy HD filmfelvevõ miliókba kerül, nem fogják egy 50 ezres kompakt gépbe belezsúfolni sajnos. Ez a gép tipikus példája a nagy tömegek parasztvakításának... HD modell és 12 megapixel... üres szavak a levegõben...

A fotózásban a szabvány HD felbontásnak megfelelõ megapixel számra már csak azok emlékeznek akik 7-8 éve csöppentek bele a digitális fotózásba, nem ma volt bizony. A 12 megapixel pedig egy olyan kicsi kompakt érzékelõvel egyszerûen nevetséges... még egy belépõ szintû tükörreflexes sem tudja már normálisan kihasználni.

Ennyi pénzért viszont el kell döntened, hogy mit szeretnél venni. Videókamerát vagy fényképezõt. Nincs sajnos olyan megoldás ennyiért ami maradéktalanul magába foglalja a két féle masina elõnyeit. Videókamerákhoz kevésbé értek, viszont ha a fényképezõ mellett döntesz akkor ebbõl az árkategóriából válogathatsz kedvedre Nikon, Canon, Panasonic és Fuji gépek közül (Panasonicot pedig csak fenntartásokkal kezeld, sötétben elég gyatra képeket csinál vaku nélkül).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...