Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videóvágás


sirdani

Recommended Posts

tom83

Szeretném átalakítani a FRAPS-al felvett AVI formátumú videót kisebb formátumúra,de sehogysem sikerül :sad: Mivel azt irja ki,nincs megfelelõ kodek.Video Convert Master-rel próbáltam de nem jó.VirtualDubal is ugyanez a helyzet ezt irja ki:

IPB Image

Movie Makerbe beakartam rakni a videót,ott is azt irja ki nincs megfelelõ kodek.

Esetleg nemtudtok valami jó kodekeltávolítót,vagy cleanert.Mert attól félek túl sok kodeket próbáltam ki és ez megzavarta a rendszert.Win Reinstall sajnos nem jöhet szóba,mivel tele van cuccal a gépem.

Pls.aki tud segítsen,fontos lenne!

Elõre is kösz!!

Link to comment
Share on other sites

Bice

Próbáld meg a SUPER nevû programot.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
abstractor

Nem egészen videóvágáshoz kapcsolódik a kérdés, de jobb topicot nem találtam. Meg neten se nagyon találtam infót. Szóval, melyik jobb, tud többet, az Adobe After Effects CS3 vagy az Adobe After Effects 7.0??? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Eddig Sony Vegas Movie Studio 4.0-t használtam videóvágáshoz, és az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e átváltanom Adobe Premiere Pro CS3-ra? Elég könnyen megszokom az új programokat, és épp egy filmforgatás elõtt vagyok (XD), és nem tudom, hogy elég lesz-e hozzá a Sony Vegas... :unsure: Gondolok itt arra is, hogy igen jó minõségben szeretném camcorderrõl importálni a videókat.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Én az Adobe családot preferálom, de YouTube-on sok videónál látom, hogy Vegas-al készültek, az vmiért talán kedveltebb program.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Eddig Sony Vegas Movie Studio 4.0-t használtam videóvágáshoz, és az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e átváltanom Adobe Premiere Pro CS3-ra? Elég könnyen megszokom az új programokat, és épp egy filmforgatás elõtt vagyok (XD), és nem tudom, hogy elég lesz-e hozzá a Sony Vegas... :unsure: Gondolok itt arra is, hogy igen jó minõségben szeretném camcorderrõl importálni a videókat.

A Sony Vegas az alap a videó és hangszerkeztõk között, a többi csak most próbál felnõni hozzá. :)

Link to comment
Share on other sites

Bice

Mivel lennék képes arra, hogy egy képernyõn osztott képben látszódjon a videó két szemszögbõl? Tehát tegyük fel, a gyerek leugik a háztetõrõl és szétloccsan a teste mikor földet ér. Ezt felveszik fentrõl, meg a föld közelébõl. És én azt szeretném, hogy a két videó egymás mellett látszódjón és egyszerre induljon. Lehet ilyet a Ulead 11-gyel, vagy valami komolyabb videószerkesztõszoftver kell?

Bocsánat a fantáziadús kommentért, csak szombat 22:30-kor már eléggé élénk a fantázia... Kicsit fáradt vagyok. :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Mivel lennék képes arra, hogy egy képernyõn osztott képben látszódjon a videó két szemszögbõl? Tehát tegyük fel, a gyerek leugik a háztetõrõl és szétloccsan a teste mikor földet ér. Ezt felveszik fentrõl, meg a föld közelébõl. És én azt szeretném, hogy a két videó egymás mellett látszódjón és egyszerre induljon. Lehet ilyet a Ulead 11-gyel, vagy valami komolyabb videószerkesztõszoftver kell?

Bocsánat a fantáziadús kommentért, csak szombat 22:30-kor már eléggé élénk a fantázia... Kicsit fáradt vagyok. :D

Hát ööö... valaminél pont láttam ilyet. :D De az After Effects-cel lehet, az tuti, csak nem tudom, hogy van-e hozzá preset, vagy neked kell rakosgatni jobbra-balra a felvételeket.

Talán amúgy a Premiere Pro-nál láttam, de nem biztos.

szerk.: nem, nem Premiere Pro. De ajánlom Neked az After Effects-et, és hozzá a VideoCoPilot-ot, itt vannak teljesen ingyér oktatóvidik. Ha szemfüles vagy, találsz alap vidiket a többinél, de vannak nagyon cool dolgok is. ;) Megnéztem/csináltam a 10 alapszintű vidit, és már egész jól megy a progi használata, könnyen bele lehet tanulni. :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Ezt könnyen meglehet Premiere Pro-val, beimportálod a 2 videót, ráteszed õket a timelinera (video 1, video 2), aztán jobb oldalt a videó képen lekicsinyíted az éppen látható video 1-nek a méretét, ott lesz mögötte a video 2. Ezután már csak állítgatnod kell, hogy kicsinyíted és egymás mellé rakod õket.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Ugyanez van After Effects-ben is. :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Ugyanez van After Effects-ben is. :D

Ja, csak az inkább effektezésre van, nem ilyen egyszerûbb mûveletekre. :)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Ja, csak az inkább effektezésre van, nem ilyen egyszerûbb mûveletekre. :)

Most csináltam After Effects-cel egy olyan vidit, hogy belenézek a tükörbe, integetek, a tükörképem meg bemutat. :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Most csináltam After Effects-cel egy olyan vidit, hogy belenézek a tükörbe, integetek, a tükörképem meg bemutat. :lol: :D

Lekéne már ülnöm a progi elé és próbálgatni, Én is szeretnék ilyeneket. :D Egyelõre viszont csak alakzatok kivágására használom néha, de az se megy annyira jól, nagyon aprólékosan kell minden kockán megcsinálni, hogy jól is nézzen ki...

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Lekéne már ülnöm a progi elé és próbálgatni, Én is szeretnék ilyeneket. :D Egyelõre viszont csak alakzatok kivágására használom néha, de az se megy annyira jól, nagyon aprólékosan kell minden kockán megcsinálni, hogy jól is nézzen ki...

Hát én ennél a tükrösnél elõször stabilizáltam a képet, hogy ne mozogjon, és úgy rajzoltam maszkot a tükörre. Aztán a legvégén adtam hozzá kameramozgást Wigglerrel (ez is benne van a progiban). Így nem volt gond vele, miután nagynehezen kitaláltam, hogy hogyan is kéne megcsinálni (amúgy ez a legszebb része az ilyen grafikai dolgoknak, kitalálni, hogyan is kéne megvalósítani :rolleyes: ), utána jó 5 perc alatt megvolt az egész. :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Hát én ennél a tükrösnél elõször stabilizáltam a képet, hogy ne mozogjon, és úgy rajzoltam maszkot a tükörre. Aztán a legvégén adtam hozzá kameramozgást Wigglerrel (ez is benne van a progiban). Így nem volt gond vele, miután nagynehezen kitaláltam, hogy hogyan is kéne megcsinálni (amúgy ez a legszebb része az ilyen grafikai dolgoknak, kitalálni, hogyan is kéne megvalósítani :rolleyes: ), utána jó 5 perc alatt megvolt az egész. :D

Igen, csak ahhoz, hogy eljussak addig, hogy kitaláljam hogyan is csináljam, elõbb kikéne ismernem a progit, ami Nekem még nem sikerült. :rolleyes: Majd nyáron talán több idõt fektetek bele.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Igen, csak ahhoz, hogy eljussak addig, hogy kitaláljam hogyan is csináljam, elõbb kikéne ismernem a progit, ami Nekem még nem sikerült. :rolleyes: Majd nyáron talán több idõt fektetek bele.

Nem tudom, ismered-e, de mindenképp nézd meg ezt az oldalt. Itt van eddig 61 darab videó, hogy hogyan lehet csinálni bizonyos effekteket, persze konkrétak, de ötleteket is meríthetsz belõlük, de ami a legfontosabb, megtanulod használni a progit. Itt vannak az alapszintû oktatóvidik, 10 db, ezzel kezdd. Én már megcsináltam, meg az elsõ 5 profibb tutorialt, és ennyi, nomeg kb. 5 nap gyakorlat elég volt ehhez a tükrös kis szösszenethez. :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nem tudom, ismered-e...

Khm, Én ajánlottam az oldalt. :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Khm, Én ajánlottam az oldalt. :D

Ez esetben ezer hálám. :D Onnan tanultam mindent. :D Majd küldöm a virágcsokrot. ;) :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

AkosPunk

Sziazstok!

Én most elsõ klipemet próbálom elkészíteni a Medieval 2-bõl, a videokat Frapsel mentettem ki hang nélkül, de aza szitu, hogy a négy csata (ami 20 perc max) 30FPS-n most majdnem 8 gigát foglal, nincs valami jobb progi erre a célra?

Egyenlõre ennyi...

Ákos

Link to comment
Share on other sites

AkosPunk

Mégvalami, milyen videogávó programot tudnátok ajánlani, amivel képeket is betudék tenni az elejére, illetve zenét alárakni?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Fraps az jó progi, csak a videókat tömörítetlenül készíti el, ezért azokat például VirtualDub-al tömörítened kell. Így sokkal kisebb lesz a mérteük.

Szerintem ilyet bármilyen vágó progival tudsz csinálni, ha nem akasrz semmilyet letölteni, akkor szvsz a beépített Movie Makerrel is megtudod, bár az a progi tré. -_-

Link to comment
Share on other sites

AkosPunk

Jah, csak azt olvatsam a Movie Makerrel, hogy eszméletlen gagyiul illeszti össze a frameket, akad az egész... amim volt progi az dupla kattokra kidob :). Nahde megpróbálom, azért köszi :)...

A VirtualDub-ot felraktam, kivágni már tudok vele, de zenét nem tudok alárakni, gondolom nem arra való :).

Link to comment
Share on other sites

abstractor

A VirtualDub-ot felraktam, kivágni már tudok vele, de zenét nem tudok alárakni, gondolom nem arra való :).

Azt is lehet, mármint teljesen kicserélni a hangot. Az Audio menüben hangforrást lehet választani, vagy az eredeti (asszem source), vagy no audio, vagy megnyitsz egy .wav fájlt. Max úgy lehet megcsinálni, hogy File->Save as wav vagy vmi ilyesmi, ez kimenti wav-ba a videó hanganyagát, utána hangszerkesztõvel rákevered a zenét, és utána az Audio menüben kiválasztod az új wav-fájlt hangnak. Persze akkor már inkább keress egy normális videóvágót. :D

Én eddig Sony Vegas Movie Studio-val dolgoztam, ez elég egyszerû, de jól végzi a dolgát, de hamarosan áttérek Adobe Premiere Pro-ra. Szóval, kezdésnek a Sony-t ajánlom. ;)

Link to comment
Share on other sites

AkosPunk

Köszike a tippet, akkor avval nekiesek, most a Video Edit Magiccel probálkoztam ez viszonylag bejött... még egy kérdésem lenne ésha másnem Edit magiccel megtom csinálni... VirtualDubban, amikor kezdettel és véggel kijelölök egy részt, azt hogy tudom kimenteni aviba? Próbáltam Edit Magicbe beilleszteni, de nem ment...

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

VirtualDub-ot nem szerkesztésre mondtam, hanem hogy átkonvertáld a GB méretû fájlokat...

File/Save Avi-ban tudod menteni, de Compressionba be kell állítanod egy kodeket, különben ugyanúgy tömörítetlenül lesz elmentve, mint ahogy a Fraps csinálja és elég nagy lesz a mérete.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...