Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kalandjátékokról általában


Stampede

Recommended Posts

SnarkovX

Végére értem a Walking Dead második epizódjának, nagyon tetszett.

Szegény Mark... bár már elõre tudni lehetett, hogy történik vele valami, ha be se engednek hozzá.

Azt meg nem tudom, mi történik, ha még az elején azt a lehetõséget választom, hogy nem vagyok kíváncsi a farmjukra, és ott maradunk a motelnél.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Végére értem a Walking Dead második epizódjának, nagyon tetszett.

Szegény Mark... bár már elõre tudni lehetett, hogy történik vele valami, ha be se engednek hozzá.

Azt meg nem tudom, mi történik, ha még az elején azt a lehetõséget választom, hogy nem vagyok kíváncsi a farmjukra, és ott maradunk a motelnél.

Ez kegyetlen durva end game volt basszus. Sokkal komolyabb epizód volt mint az elsõ. Nem gondoltam h a Telltale ilyen horrort össze tud dobni.

Belevágtad a tagba a vasvillát? :D

Utálom az ilyen részeket mikor zsarol a gém egy döntéshozatalnál. Ott fogod a vasvillát idegbõl belevágnád, mit sajnálj rajta megcsonkolták a srácot és ott zsarol a progi h ha életben hagyod plusz pont a kiscsajtól. <_<

Meg a kajáskocsi a végén na ott aztán lehet vacillálni egy darabig. :D

Link to comment
Share on other sites

Bulletproof

Ez kegyetlen durva end game volt basszus. Sokkal komolyabb epizód volt mint az első. Nem gondoltam h a Telltale ilyen horrort össze tud dobni.

Belevágtad a tagba a vasvillát? :D

Utálom az ilyen részeket mikor zsarol a gém egy döntéshozatalnál. Ott fogod a vasvillát idegből belevágnád, mit sajnálj rajta megcsonkolták a srácot és ott zsarol a progi h ha életben hagyod plusz pont a kiscsajtól. <_<

Meg a kajáskocsi a végén na ott aztán lehet vacillálni egy darabig. :D

Én speciel gondolkodás nélkül kinyírtam az első arcot. Végülis idegből kinyírtam már a feleségem szeretőjét is - ment a karakterhez :) A másikat már hagytam, hagy zabálják fel a járkálók. Előtte azért az arcába dobtam, hogy megdöglött mindkét családtagja. A kocsinál meg nem éreztem át a morális kérdést. Egy olyan világban ahol embereket főznek meg, én simán lenyúlom a nem humanoid kajákat. Amúgy lehet hülye vagyok, de mi köze volt a dilis nőnek Clem-hez?

Mellesleg eddig ez a legjobb epizodikus videojáték amivel találkoztam. Sőt, bűn lenne, ha nem sorozatként tálalnák.

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Ez kegyetlen durva end game volt basszus. Sokkal komolyabb epizód volt mint az elsõ. Nem gondoltam h a Telltale ilyen horrort össze tud dobni.

Belevágtad a tagba a vasvillát? :D

Utálom az ilyen részeket mikor zsarol a gém egy döntéshozatalnál. Ott fogod a vasvillát idegbõl belevágnád, mit sajnálj rajta megcsonkolták a srácot és ott zsarol a progi h ha életben hagyod plusz pont a kiscsajtól. <_<

Meg a kajáskocsi a végén na ott aztán lehet vacillálni egy darabig. :D

jaja, baromi jó volt

Sokáig álltam Danny fölött, szívesen beledöftem volna, de aztán inkább otthagytam szenvedni, most amúgy is a jófiút próbálom játszani, mint általában, úgyhogy nem akartam , hogy Clem meglássa mit tettem (a végén persze szívesen visszamentem volna befejezni a melót :P )

Mark-ot tényleg nagyon sajnáltam, bárcsak lett volna olyan lehetõség, hogy beosonunk a házba és még idõben felfedezzük az üzelmeket... Amikor megyünk az emeletre, jó, minden tiszta, nem találok semmit, aztán amikor mennék lefele, akkor a segélykérés... aztán benyitni a titkos szobába, és felfedezni...

A végén végül nem vettem részt a kocsi kifosztásában, és remélem, hogy a harmadik epizód nem úgy kezdõdik, hogy 'Éhen haltál, vége a játéknak'

Nagyon bízom abban, hogy a további epizódok is hozzák ennek a színvonalát :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

jaja, baromi jó volt

Sokáig álltam Danny fölött, szívesen beledöftem volna, de aztán inkább otthagytam szenvedni, most amúgy is a jófiút próbálom játszani, mint általában, úgyhogy nem akartam , hogy Clem meglássa mit tettem (a végén persze szívesen visszamentem volna befejezni a melót :P )

Látod, ezt mondom, morálisan megtenné az ember csak a gém zsarol. -_-

Amúgy csak megnyugtatásképp, mert youtubeon kerestem feliratos videót újranézni az endinget, hogy mit is mond a nõ pontosan, a kocsi pont nincs kihatással a késõbbiekre mert ha te ott álsz h nem viszek el semmit a többiek akkor is kifosztják. Szval pont nállunk nem lesz a cucc de a kocsi akkor is kiürül és mivel együtt megyünk tovább...

41:10-nél. Csak h tutira ne ugorjatok Spoilerbe. :D

A0NUBYnGefw

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Látod, ezt mondom, morálisan megtenné az ember csak a gém zsarol. -_-

Amúgy csak megnyugtatásképp, mert youtubeon kerestem feliratos videót újranézni az endinget, hogy mit is mond a nõ pontosan, a kocsi pont nincs kihatással a késõbbiekre mert ha te ott álsz h nem viszek el semmit a többiek akkor is kifosztják. Szval pont nállunk nem lesz a cucc de a kocsi akkor is kiürül és mivel együtt megyünk tovább...

Hát igen, én is kevés esélyt láttam erre , csak viccbõl írtam, fõleg hogy az epizód végén lévõ 'a következõ epizódból' videóban Lee élt és virult

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Amúgy most a Deponia-t kezdtem el, az egy fokkal nyugisabb darab. :D

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Amúgy most a Deponia-t kezdtem el, az egy fokkal nyugisabb darab. :D

Arról még nem hallottam, most az A New Beginning van tervbe nálam, és várom az új Sherlock Holmes - játékot :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Arról még nem hallottam, most az A New Beginning van tervbe nálam, és várom az új Sherlock Holmes - játékot :D

Keress rá youtubeon. Linkelnék is de nem akarok spoilerbe beleugrani. A kezdõ szobából nem tudok kijönni pedig csak a bõröndbe kéne bepakolni. :biglol:

Mit találtam. Egész tetszetõs. Alcatrazos téma ritka is és marha sok mindent ki lehet hozni belõlle.

Link to comment
Share on other sites

pogadi

Hello, kis problémám lenne egy régi kedvenc játékkal: Schizm: Them mysterious journey

A Játék 2001-es, és a mostani Win7-es laptopomra tettem fel mostanában (CDs verzió). A Játék hibátlanül települ, elindul, de amikor új játékot akarok kezdeni, csak hang van, a videó nem jelenik meg. Magában a játékban pedig nem frissíti a képet, a háttéranimációk nem mûködnek, egyszóval hiba van a grafikával. Találtam egy "maszek" megoldást: ahogy a fenti menüsorba vagy a lenti tárgysorba viszem a kurzort, frissít egyet a képen, így gyorsan mozgatva kicsit szaggatva bár, de megy a játék, ám így élvezhetetlen. Nem találtam a neten normális megoldást, szóval bármilyen ötletre vevõ vagyok. A laptop egy Inspirion, 2magos 2.1GHZes procival, 4 giga rammal, Radeon HD7450-es videovezérlõvel. Minden frissítés és driver fel van téve, másik laptopon is próbáltam, hasonló konfiggal, ugyanez az eredmény, ígyis hogy ez 64, a másik 32bites. Elõre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Athesz

A pillanat amikor elkezdenek hiányozni a zombik... :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

A pillanat amikor elkezdenek hiányozni a zombik... :D

Pedig ez tök egyszerû ögüüögüü

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Én is letoltam a Walking Dead 2 részét, és bár az első alatt még itt-ott hümmögtem, a második azért erősen bejött :D (mondjuk vannak hülyeségeik... pl. amikor az egyik bandita szétlövi a másikat, miért nem veszik el a számszeríját? :P) A végjáték tényleg nagyon durva volt. Itt már meghalnom is sikerült 2x, mert nem figyeltem :D

Mark jól bosszút állt :troll: Meg milyen már, hogy ott látod, hogy megy ki a zombianyuka a házból :lol:

Erősen várósak a következő epizódok is, ha leakciózzák Steamen, szerintem lecsapok rá! :)

Link to comment
Share on other sites

Stromblast

Hali!

Mivel elég nagy az uborkaszezon így kedvet kaptam valamilyen jó kis kalandjátékhoz...de mivel nem vok járatos a témában így segítséget kérnék...valami ilyesmi játékot keresek:

-horror/fantasy/misztikus téma

- lehetõleg ne 1000 éves alone in the dark legyen

- lehetõleg legyen hozzá magyarítás

- jó érdekes sztori legyen

Van pá amit nézegettem Sherlock Holmes, Jack the ripper valami ilyesmire gondoltam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alratar

Hali!

Mivel elég nagy az uborkaszezon így kedvet kaptam valamilyen jó kis kalandjátékhoz...de mivel nem vok járatos a témában így segítséget kérnék...valami ilyesmi játékot keresek:

-horror/fantasy/misztikus téma

- lehetõleg ne 1000 éves alone in the dark legyen

- lehetõleg legyen hozzá magyarítás

- jó érdekes sztori legyen

Van pá amit nézegettem Sherlock Holmes, Jack the ripper valami ilyesmire gondoltam

Nos akkor:

- fantasy(féle): Syberia sorozat

- misztikusnak mondható: Still Life

- horror: Amnesia (nem tudom van-e hozzá magyaritás)

Ja, és egyik sem 1000 éves, és rohadtul jó a storijuk!

Link to comment
Share on other sites

_RiCE_

Srácok, akik kedvelik a Broken Sword sorozatot, támogassátok egy kicsit a fejlesztõket, hogy elkészülhessen az új rész:

http://www.kickstarter.com/projects/165500...curse-adventure

Én imádtam az elsõ két részt. A harmadik és a negyedik is tetszett, de ez most az elõzetes alapján úgy néz ki, hogy újra eltalálja azt a hangulatot, amit a klasszikus részek árasztottak magukból. Lessétek meg pls.

Link to comment
Share on other sites

FrankfurtiLeves

sziasztok! életemben nem játszottam így kalandjátékkal de most valamilyen furcsa perverzitásból kedvet kaptam hozzájuk. Mit tudnátok ajánlani így kezdésként?

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

sziasztok! életemben nem játszottam így kalandjátékkal de most valamilyen furcsa perverzitásból kedvet kaptam hozzájuk. Mit tudnátok ajánlani így kezdésként?

A LucasArtstól gyakorlatilag minden: Monkey Island 1-2-3, Day of the Tentacle, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Grim Fandango (!), Sam & Max: Hit the Road, Full Throttle, Maniac Mansion, stb...)

Broken Sword 1-2-3

Syberia 1-2

I Have No Mouth, and I Must Scream (ezt már csak akkor, ha túl vagy pár kalandon)

Runaway 1-2-3

Gilbert Goodmate

Memento Mori (kezdésnek ideális, mert baromi könnyû, de talán a leggyengébb ezek közül.)

Link to comment
Share on other sites

FrankfurtiLeves

az a felkiáltó jel meggyõzött hogy mivel indítsak, köszi

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Kijött a harmadik Walking Dead epizód, vélemények? :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Tolom, még nem vittem végig, de...

Egyre durvább. Én Carleyt mentettem meg az első részben, és amikor Lilly lelőtte őt az RV mellett... Hát, fél percig nyitva maradt a szám :D Ott is hagytam a rib@ncot a francba, remélem megdöglik. Vajon meg lehet menteni valahogy Carleyt? Épp beindult volna a románc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
wYth-NRG

Én már annyira kipróbálnám a játékot, de úgy vagyok vele, mint a sorozatokkal. Nem tudok várni a következõ részre, ha bejön :D Szóval inkább kivárom a teljes évadot és egyben majd nekiugrom

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Én már annyira kipróbálnám a játékot, de úgy vagyok vele, mint a sorozatokkal. Nem tudok várni a következõ részre, ha bejön :D Szóval inkább kivárom a teljes évadot és egyben majd nekiugrom

Én is azt várom. De akkor vagy hatszor egymás után és megnézem mennyire lehet más végcélt kihozni belõle. :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Én is azt várom. De akkor vagy hatszor egymás után és megnézem mennyire lehet más végcélt kihozni belõle. :D

Közben már végigtoltam a 3. részt, és tényleg egyre jobbak! :)

Sõt, elkezdtem egy párhuzamos végigjátszást más döntésekkel, hogy lássam, mennyire befolyásolható a dolog. Nem azt mondom, hogy a non-linearitás csodája a játék, de azért a párbeszédekben eléggé különbözõen állnak hozzád a szereplõk a döntéseid függvényében.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Én már annyira kipróbálnám a játékot, de úgy vagyok vele, mint a sorozatokkal. Nem tudok várni a következõ részre, ha bejön :D Szóval inkább kivárom a teljes évadot és egyben majd nekiugrom

Én is így vagyok ezzel! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...