Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kalandjátékokról általában


Stampede

Recommended Posts

wYth-NRG

Nagyon érdekel a játék, remélem teljes egész játék lesz avval az 5 résszel és nem sorozatot csinálnak belõle, mint a S&M-bõl :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Balee

A grafikájával nem vagyok kibékülve, nem tetszik ez a rajzfilmes, elnagyolt megvalósítás, de amúgy maga a hangulat biztos ott lesz.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ezen nem csodálkozom. Mindegyik gém ilyen elnagyolt grafikájú.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
CaptainCsaba

Valaki tudna ajánlani valami jó kalandjátékot? Olyasmit mint a Dreamfall, Tunguska tehát ilyen szedd fel ezt kombináld ezt ezzel, jók a steam leárazások szóval megvenném, most valamiért ilyenhez van kedvem :D

Link to comment
Share on other sites

Sensei007

Syberia 1 2

Broken sword részek

Back to the future episode 1

Sam and Max részek

Monkey island részek

Link to comment
Share on other sites

Raven

Errõl a hazai forgalmazó tehet, nem a fordító, kérdésemre, ezt írta: "Én fordítottam. A játék topikjában, és a játékfordítások topikban is leírtam, hogy a fejlesztõk a 3 hónapos munka elsõ felében megkapott, végigjátszás nélkül, pusztán a látott szöveg alapján készült fordítást tették a master lemezre.

Tudom, mert a Master DVD-rõl kaptam példányt késõbb, hogy egyáltalán játszhassak vele, de a kész fordítást már nem tették - ezek szerint - a végleges lemezre.

Elhiheted: elõször égni kezdett a fejem, mikor jelezték a blõdli fordításokat, és csak miután otthon megnéztem a master lemez - [olyan anyag, melyen nincsenek az archívumokban a szövegek, textúrák stb, és egy-egy *.bat fájllal indíthatók a pályák] - tartalmát derült ki az, amit fenn írtam."

jah, nem a legszerencsésebb helyzet. de attól még tele van olyan hibákkal amiket egy angolt jól beszélõ embernek láttatlanban sem kellene vétenie. lásd felsorolt példák.

Valaki tudna ajánlani valami jó kalandjátékot? Olyasmit mint a Dreamfall, Tunguska tehát ilyen szedd fel ezt kombináld ezt ezzel, jók a steam leárazások szóval megvenném, most valamiért ilyenhez van kedvem :D

runaway sorozatot ajánlom még. 1-2 elég jó, a 3. részben lecserélték a szinkronhangokat, az már csak emiatt se.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

A most leakciózott BTTF elsõ fejezete kerül annyiba vagy az az egészre szól, tehát kiperkálod, játszhatsz az elsõ fejezettel, a többire meg várhatsz? :unsure: Vagy ennyire drága lenne az elsõ rész? :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
AC-DC

:( Hali!!!

Most vettem meg az Assassins Creed 2 nevû játékot és nem tudok regisztrálni.

Tudna segíteni valaki? Nem tudok regisztrálni az Ubi.com-on pedig adok felhasználói nevet jelszót beállítom a játék nevét a platformot, beírom a kódot majd rányomok a create my ubisoft account-ra majd kiírja, hogy az oldal hibás.

Tudja valaki,hogy mi lehet a baj elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Talán próbáld meg az Assassin's Creed toicban.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Thunderstick_is_not_dead

A Dextert tolja már itt rajtam kívül valaki? Én elakadtam ennél a résznél:

[GSF] Picture

Hiába állok LaGuerta elõtt, nem jelenik meg a beszéd ikon. Ez bug lenne, vagy máshogy kéne csinálni?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SnarkovX

Nemrég elkezdtem a Black Mirror 2 -t, most a 3. fejezet közepe felé járok, és eddig elég jónak tûnik :) (vajon megint WTF???? befejezés lesz ? :P )

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Utobbi idoben rengeteg kalandjatekot potoltam (legfontosabb a Monkey Island), igy osszegezve a kedvencek az eddigiek kozul:

1. Broken Sword - Shadow of the Templars - Miert?: Borzaszto zsenialis fejtorok, Nagyszeru tortenet, Nagyszeru karakterek, Kivalo szarkasztikus humor

- es Director`s Cut verzio is elerheto mar PC-re , ami sok uj fejtorot, es sokkal kerekebb tortenetet ad hozza az eredetihez!

,

2. Monkey Island 2. - Special Edition - Miert?: Nagyszeru humor, teljes infantilizmus, lehetetlenul kreten fejtorok, hangulat es zene , FELUJITOTT gyonyoruszep textura.

3. Secret of Monkey Island - Special Edition - Miert?: Felejthetetlen hangulat, baj, es humor, es a szoparbajok:) Gyonyoruen felujitott vizualitas itt is

4. Maniac Mansion - Miert?: Nagyszeru hangulat, humor, rejtvenyek, van benne meg valami plussz...

5. Syberia 1.-2. - Miert?: Magaval ragado vilag, szep zene, nagyszeru tortenet, kellemes fejtorok.

Hatra van meg a Full Throttle es a Day of Tentacle, valamint a Loom es a The Dig vegigjatszasa.

Amik meg nagyon eselyesek meg toplistara de vista-n eddig futtatasi problemak miatt meg nem tudtak elindulni: Grim Fandango es Curse of Monkey Island.:(

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Jó kis lista. Nálam is a Broken Sword az elsõ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Thunderstick_is_not_dead

Kipróbáltam a Gilbert Goodmate-et.

[GSF] Picture

Kellemes kis játék, de a grafika stílusa, a kezelõfelület, a poénok, meg úgy gyakorlatilag a sztorin kívül minden a Monkey Island 3-ból lett átemelve, csak költségvetés híján, itt minden gyérebb egy kicsit. Az átvezetõ animációk kifejezetten amatõrek, a karakterek animáció meg rettenetesen darabosak. Továbbá valami horribilisen sok pofázás van benne, ami magyarítás nélkül nekem különösen fárasztó. Szerencsére viszont a grafika, a helyszínek hangulata, meg (eddig) a fejtörõk is rendben vannak, szóval aki szereti a kézzel rajzolt kalandjátékokat, a nagyon erõs rip-off szag ellenére is érdemes próbát tennie vele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chuck_Norris

sajnálom, hogy a runaway sorozatnak nincs külön topicja. :(

most fejeztem be a 3. részt és nagyon tetszett! :D

remélem a "the next big thing" is jó lesz

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

most fejeztem be a 3. részt és nagyon tetszett! :D

Én is mostanság terveztem, hogy nekiülök, csak elõbb a Gilbertet akarom befejezni.

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Nincs valamilyen új, de ízig-vérig kalandjáték most? Nem azért, mert mindegyiket szeretem: a Syberiában például nagyon le voltak korlátolva a lehetõségek, ahhoz nem volt kedvem. Az ilyenek mint a Longest journey viszont bármikor, akkor is, ha nagyon hosszú. Vagy valami olyat, mint a Beyond Good:)

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Nincs valamilyen új, de ízig-vérig kalandjáték most? Nem azért, mert mindegyiket szeretem: a Syberiában például nagyon le voltak korlátolva a lehetõségek, ahhoz nem volt kedvem. Az ilyenek mint a Longest journey viszont bármikor, akkor is, ha nagyon hosszú. Vagy valami olyat, mint a Beyond Good:)

Monkey Island 1-2: Special Edition

Broken Sword: Director's Cut

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

na végigvittem a the next big thinget is!

nagyon jó volt, tetszett, hangulatos kis mese! :)

akinek bejött a runaway sorozat az feltétlen vigye végig ezt is! :D

bõvebb véleményem a Mit Játszottál Végig Legutóbb? topicban van!

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

A magyar verzióval játszottál? Mert ha nem olyan gány a fordítás, mint a Sam & Maxeknél, akkor szerintem megveszem. Amúgy egyelõre még a Runaway 3-t tolom, és tényleg remek.

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

A Runaway 3 tényleg nagyon jó volt, elején elakadtam, de aztán belelendültem :)

Most a The Next Big Thing-et tolom, eddig tetszetõs

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Amúgy egyelõre még a Runaway 3-t tolom, és tényleg remek.

Így utólag egy picit csalódtam a játékban, hogy ilyen hamar vége lett, mert nagyon kevés helyszín volt benne. Gyakorlatilag a játék fele Happy Dale-ben játszódott, az meg nem volt különösebben hangulatos. Valami egzotikusabb terep is elkélt volna mellé, mint Maala Island a 2-ben, vagy mint az elsõ rész westernvárosa.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Félévnyi szerencsétlenkedés után, a végére értem a Nibirunak is.

Az elején még nagyon könnyû volt, a vége felé viszont már a hajamat téptem a rengeteg Myst-es fejtörõ miatt. Ennek ellenére összességében kellemes élmény volt, annak aki bírja a Secret Files sorozatot, ajánlatos.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Megrendeltem a MYST Readert, amelyben 3 Myst-regény van, nagyon csinos kis könyv, kíváncsi vagyok, milyen ^_^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...