Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kalandjátékokról általában


Stampede

Recommended Posts

Thunderstick_is_not_dead

Elkezdtem én is játszani a Monkey Island SE-vel, de egyáltalán nem vagyok elragadtatva tõle. Egyedüli érdemleges újítás a szinkron, azon kívül viszont szinte mindent elcsesztek: az irányítás baromi kényelmetlen, a grafika meg olyan mint valami gagyi flash-játékban, az eredeti szerintem sokkal hangulatosabban néz ki. Ettõl függetlenül a játék mindenhogyan baromi jó, 2 órát játszottam vele egyhuzamban, ami azért nem nagyon szokott elõfordulni.

Link to comment
Share on other sites

Athesz
Egy fõszereplõ helyett három,de ugyanúgy zombi kalózok és "voodoo sziget".
Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Egy fõszereplõ helyett három,de ugyanúgy zombi kalózok és "voodoo sziget".

Link to comment
Share on other sites

Trishtan

Egészen kellemes kaland,a Vampyre Story alkotóitól!

Link to comment
Share on other sites

-max-

+Csak én gondolom úgy hogy nagyon nehéz a MI? 49%-nál tartok, de szinte mindig elakadok, a "Spit contest" megoldására is csak segítséggel tudtam rájönni. :lol:

Érdekes, én is pont itt tartok, hát éppenséggel nem volt egy könnyû puzzle...

Sokat segít, ha az ilyen elakadásoknál egyszerûen leteszed a játékot, és késõbb folytatod - nem kell türelmetlenkedni, elõbb-utóbb úgyis rájössz a megoldásra. ;) Ne siess vele, én már kb fél hónapja tolom, persze nagyon apró "adagokban" - így legalább nem idegesít fel, ha nem tudok egy puzzle-feladatot, egyszerûen leteszem és kész.

Link to comment
Share on other sites

canadaa

Érdekes, én is pont itt tartok, hát éppenséggel nem volt egy könnyû puzzle...

Sokat segít, ha az ilyen elakadásoknál egyszerûen leteszed a játékot, és késõbb folytatod - nem kell türelmetlenkedni, elõbb-utóbb úgyis rájössz a megoldásra. ;) Ne siess vele, én már kb fél hónapja tolom, persze nagyon apró "adagokban" - így legalább nem idegesít fel, ha nem tudok egy puzzle-feladatot, egyszerûen leteszem és kész.

Azóta már kijátszottam, de még mindig úgy gondolom hogy soha nem jöttem volna rá pár dologra ha nem nézek hozzá egy végigjátszást. :D

Link to comment
Share on other sites

-max-

Nah, végül én is befejeztem, kb ugyanazt tudom mondani, mint te: helyenként piszok nehéz, voltak olyan puzzle-ök, amiket max hosszas próbálgatás, tárgykombinálás, kattingatás után tudtam volna csak megoldani... Ilyen szempontból az elsõ rész sokkal jobb, a feladványok ugyanilyen "kattantak" meg viccesek voltak, de frusztráció és logikátlanságok nélkül (legalábbis többnyire)... Ettõl függetlenül tetszett a játék.

Link to comment
Share on other sites

hacsi

Most kezdtem el játszani a Monkey Island 2 felújított változatával, és elkezdtek érdekelni a kalandjátékok. :D

Most viszont csak egy kérdésem lenne, tud valaki olyan kaland játékot (értem én az olyan típusúakat mint a Monkey Island) aminek van multiplayer része is? Kíváncsi lennék rá ha lenne. (coop :))

+Csak én gondolom úgy hogy nagyon nehéz a MI? 49%-nál tartok, de szinte mindig elakadok, a "Spit contest" megoldására is csak segítséggel tudtam rájönni. :lol:

A Monkey 2 egyike a létezõ legnehezebb kalandjátékoknak. Annó 10-12 éve 3 hónapomba telt mire végigvittem. Szóval ha végigviszed segítség nélkül büszke lehetsz magadra. Nagyon beteg ötletek vannak benne. Spit contest királyság.

Nem tudom, mennyire gagyi a grafika, nekem az elsõ rész feljavítása tetszett. Meg szerintem egyáltalán örülni kéne, hogy ezekkel az õskövületekkel még foglalkoznak ilyen szinten. És a legjobb az volt az egyesben, hogy egy gombbal át lehetett váltani az oldschoolra.

Remélem remasterelik a Fate of Atlantist is, fõleg hogy most a Jones filmeket is újrakezdték.

Link to comment
Share on other sites

canadaa

Ha már nehézségrõl van szó, a Runaway a twist of fate csak nekem nehéz? :D Az elsõ résznél vagyok és nem sok ötletem van.

btw, vki nem tudja hogy lehetne 16:10 -es képarányra átszoktatni a játékot? Mert most csak a képernyõ közepén van egy téglalap, olyan mintha windowed módban lennék.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ha már nehézségrõl van szó, a Runaway a twist of fate csak nekem nehéz? :D Az elsõ résznél vagyok és nem sok ötletem van.

Á dehogy is. :rolleyes: Nyugi a sivatagba ha eljutsz ott tuti h végigjátszáshoz fogsz nyúlni. :D Addig még csak csak ésszerû a dolog de onnantól én bedobtam a törölközõt egyszerûen a fejemet fogtam h ezt ki találta ki. :lol:

Link to comment
Share on other sites

hacsi

na jó van mán, hát most kezdtem el vele játszani, és ebben is van beépített Help gomb, - Monkey kettõ - hogy lehet benne ezek után elakadni?

a Twist of faterõl nem tudok sokat, de az elsõ rész engem azzal akasztott ki, hogy pl nem lehetett kivenni a parókát a táskából amíg nem volt rá szükség, és az ember elfelejtette minden lépés után ellenõrizni hogy most már kiveszi?

szóval ezt elkúrták, lehet a 3-as már nem ilyen, de ez az oka, hogy a Runaway sorozatot nem erõltettem eddig

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Telltale belefogott a Vissza a jövõbe kalandjátéknak. :D

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

A Jumurdzsák gyûrûjét belehet még valahonnan szerezni?

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Sziasztok!

A Runaway 2-t mûködésre lehet bírni Windows 7-en? mert most indításnál " error starting direct draw" -t ír ki.

A segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Athesz

najó ezt warez nélkül nem nagyon tudom tisztázni de csak érdekel úgy h megkérdem :D

Szerintetek mi lehet a különbség abban h van a Sam n Max Seasonsból pár száz megás változat is meg van ami több gigás és állítólag ugyanaz.

Link to comment
Share on other sites

Iwashi

najó ezt warez nélkül nem nagyon tudom tisztázni de csak érdekel úgy h megkérdem :D

Szerintetek mi lehet a különbség abban h van a Sam n Max Seasonsból pár száz megás változat is meg van ami több gigás és állítólag ugyanaz.

Gondolom a több gigás verzió egy CE, amiben van fejlesztõi kommentár stb, a párszáz megás meg csak a részek egybecsomagolva.

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom

Egy fõszereplõ helyett három,de ugyanúgy zombi kalózok és "voodoo sziget".

És mit gondolsz a Runaway-rõl?

Tárgykombinálás, beszólások, grafika - ezek mind copyzva lettek a Monkey Island 3 részérõl.

(A többit nem játszottam)

Nekem meg van a Runaway 1,2 de nem szeretem a fejtörõit és azt hogy valamit vagy valakit százszor kell megnézni mire történik valami. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Tárgykombinálás, beszólások, grafika - ezek mind copyzva lettek a Monkey Island 3 részérõl.

Ennyi erõvel az összes rajzfilmszerû kaland Monkey Island copy.

Link to comment
Share on other sites

zolaaa

:angry: helósztok nemtudnátok valamit a ( limbo ) játékrül mondani . mert csak xbox360 ra jött ki és de régebben volt pc-re is de nem lehet sehol találni róla semmit . Jólenne ha valaki segitene elõreis köszönöm !!!

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Felraktam én is a Monkey Island 2õt. A készítõk kommentárja a gém közben rohadt nagy " Nee ne menj át a hídon " :lol:

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Sziasztok!

A Runaway 2-t mûködésre lehet bírni Windows 7-en? mert most indításnál " error starting direct draw" -t ír ki.

A segítséget elõre is köszönöm!

Meg lesz oldva nemsoká, VMWare a király ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Iwashi

Felraktam én is a Monkey Island 2õt. A készítõk kommentárja a gém közben rohadt nagy " Nee ne menj át a hídon " :lol:

"Hello, én pedig Tim Schafer vagyok, én hoztam a kávét ennek a két srácnak, és amikor aludtak teljesen átírtam a játékot" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hero44

Én már tolom és nagyon jó. :D Az a naplóbejegyzés különösen tetszett amit a kecskés puzzle megoldása után kapunk. Megmutatnám a 8 évvel ezelõtti énemnek aki anno többórányi kecskés szenvedés után letörölte a gémet a halálba. =))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...