Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kalandjátékokról általában


Stampede

Recommended Posts

-OJ-

"Egy toronyóra! Pont mint abban a filmben, ahol egy villámcsapással küldik a srácot Vissza a Jövõbe. Ó, elfelejtettem a címét....."

"Mennyi könyv! De ha nem áll rajtuk, hogy HARRY POTTER, akkor nem is érdekelnek"

Áááááhhhhh :lol: :lol: :lol: Teljes agyzsibbadás! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

"Egy toronyóra! Pont mint abban a filmben, ahol egy villámcsapással küldik a srácot Vissza a Jövõbe. Ó, elfelejtettem a címét....."

Hiszed vagy sem, nõvérem szokott ilyet :D Benne foglaltatik a kérdésében a válasz és nem veszi észre, csak néz bambán, én meg vigyorgok rá...

/ja és nem is szőke :D

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

GS-ben is 88%ot kapott a So Blonde B)

Grass! Tolod már? :angry: :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

GS-ben is 88%ot kapott a So Blonde B)

Grass! Tolod már? :angry: :D

Ööö...ki kéne csomagolni :D Sorry, csak FF9, GoW meg Mass Effect második végigjátszás van terítéken.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bulletproof

Kipróbáltam a Perry Rhodant.

Én tegnap kezdtem el, pont miattad. :P :lol: Rettenetesen vártam a játékot és egyszerûen nem hittem el, amit írtál. :( Már a felén túl vagyok, de nekem a hibái ellenére megtetszett. Gyönyörû átvezetõk, gyönyörû tájak, szép karakterek. Még egy kis szobának is hatalmas feelingje van. Apróbb fordulatokat tartalmazó történet, amit elég nyersen tálalnak. :( Az, hogy Perry olyan, mint egy német atléta... hát végülis azon a három novellán is így volt ábrázolva, amit olvastam. Tele van apró kis érdekességgel, ami egy Perry Rhodan rajongónak mosolyt csalhat az arcára, fõleg Perry megjegyzései miatt. Azonban azt kell, hogy mondjam: igazad volt. Az egészbõl egy ide-oda szaladgálós, minden dolgot megoldok a bal egérgombal dolog volt. Mondjuk ez nálam annyira nem volt probléma, mert legalább gördült tovább a sztori. Meg azért látni, hogy próbálták feldobni a játékot, mert a játék második felétõl a játékmenet meglehetõsen nehezül és élvezetesebb is lesz. Legalábbis számomra. Plusz telerakták a játékot apró érdekes részekkel. Amin viszont sírni tudtam, az az emberek animációja. Szegény Perry ugyan azzal a mozdulattal vágja ki a másik elé a 2 tonnás robotfejet, mint egy kis prizmát. :lol: Bár 3000 éves a srác, biztos sokat kondizott ezalatt az idõ alatt. Ráadásul csak legyint egyet a kezével és a tárgy már az asztalon is van. :lol: Az meg, hogy a beszélgetések sokszor üresek, szárazak, ráadásul nincs is választásunk... hát az szánalmas. Viszont, ha az embert elkapja a játék hangulata, akkor azért végigjátsza a játékot (szvsz). Hiába az ide-oda szaladgálás, a béna animációk, a befolyásolhatatlan beszélgetések... sci-fi hangulat az elkapott rendesen, és a régi Perry Rhodan láz. Sajnos tényleg unalomba tud fulladni a játék, de a könnyûségének köszönhetõen gyorsan haladunk a történetben.

Link to comment
Share on other sites

Marine1

Végigvittem a Longest Journeyt. Nincs kedvem sokat írni róla, meg ódákat zengeni, úgyis ismeritek. De az a lényeg, hogy fantasztikus élmény volt, izgalmas, érdekes, jó karakterek és szinkronok (Crow a legnagyobb arc :D ), némeny izzasztó fejtörõ (a kristályos rész teljesen kikészített...). Kezdem is a Dreamfallt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Thunderstick_is_not_dead

Ez a Reprobates mennyire borzasztó? Végigtolta már közületek valaki?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ez a Reprobates mennyire borzasztó? Végigtolta már közületek valaki?

Storyban meg feelingben elsõ osztályú...csak a játszhatóság :\ Mondjuk nekem lehúzta a hangulatot, hogy német szinkronnal kellett tolni és már a 8. kerregõ szónál leestem a székrõl az idegrángástól...amúgy elvittem több mint a feléig és bealudtam a kegyetlen egyhangú feladatokon...akarom mondani "feladatokon"... :\ Nem ajánlom. Ennek köszönhetõ amúgy, hogy egy jó ideje nem nézek kalandjátékok felé, annyira lassú volt, hogy félek, hogy megint át kell azt élnem :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Storyban meg feelingben elsõ osztályú...csak a játszhatóság :\ Mondjuk nekem lehúzta a hangulatot, hogy német szinkronnal kellett tolni és már a 8. kerregõ szónál leestem a székrõl az idegrángástól...amúgy elvittem több mint a feléig és bealudtam a kegyetlen egyhangú feladatokon...akarom mondani "feladatokon"... :\ Nem ajánlom. Ennek köszönhetõ amúgy, hogy egy jó ideje nem nézek kalandjátékok felé, annyira lassú volt, hogy félek, hogy megint át kell azt élnem :unsure:

Szóval akkor gondolom megint le kell írnom, hogy:

A kalandjátékok mûfaja halott.

A kalandjáték halott.

A Grim Fandango óta nem készült kalandjáték.

A Syberia egy hulladék.

A Myst sorozat nem játék.

Csak egy D létezik az pedig a 2D.

Ben szinkronja halott.

Guybrush Threepwood úgyszintén.

Sam & Max csak egy van.

Broken Sword meg kettõ.

Kate Walker egy r*banc.

A Lucasarts egy k*rva.

Megyek fõbelövöm magam.

Game Over.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szóval akkor gondolom megint le kell írnom, hogy:

A kalandjátékok mûfaja halott.

A kalandjáték halott.

A Grim Fandango óta nem készült kalandjáték.

A Syberia egy hulladék.

A Myst sorozat nem játék.

Csak egy D létezik az pedig a 2D.

Ben szinkronja halott.

Guybrush Threepwood úgyszintén.

Sam & Max csak egy van.

Broken Sword meg kettõ.

Kate Walker egy r*banc.

A Lucasarts egy k*rva.

Megyek fõbelövöm magam.

Game Over.

A nagyrészével sajnos egyet kell, hogy értsek :\

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Aaah, a Full Throttle-s Ben hangja szerintem minden game-szinkront felülmúl...mennyire cool már :D Meg alapból az a játék...nem a legjobb Lucasarts, de hangulatban szerintem nincs tőle szórakoztatóbb.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
UC

Imádom Guybrush hangját :D

Vannak érdekes elõadásai: http://voicechasers.com/database/showactor.php?actorid=2648

So Blonde-t próbáltad? Idén lesz nekünk még gyönyörû kézzel rajzolt Abbey-nk, Whispered World-ünk és Vampyre Story-nk...

Errõl tök véletlenül találtam egy-két infót (meg hivatalos oldalt) és teljesen rákattantam. A képek alapján iszonyú hangulatos lehet, a története nagyon aranyos, meg hát vámpírok :rolleyes:

Ha csak fele olyan lesz amilyenre gondolok, akkor egy újabb bizonyíték lesz, hogy a kalandjátékok élnek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
NepTuNe

Én csak azt sajnálom,hogy már tényleg nem olyan minden mint régen a kalandjátékokkal kapcsolatban. Régen mikor még vettem a PC-s újságokat és CD-t adtak hozzá DVD helyett nem tudom ki emlékszik még rá,de szinte minden számnál volt a CD-n "freeware" kalandjáték. Elég kis idõigényû munkák voltak grafikát tekintve,de azért odavágott rendesen rejtvényre mindegyik....és azokat régen önkéntesek csinálták,bezzeg manapság már nem találkozik az ember ilyennel....

Link to comment
Share on other sites

Trishtan

Dehogynincs mostanában olyan. Christmas kalandok, Broken Sword 2.5, vagy a Zakk2 :)

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Simon The Sorcerer 4-et tolta közületek valaki? :unsure: Ránézésre elég gusztustalannak tûnik, de hátha...

Link to comment
Share on other sites

-max-

Simon The Sorcerer 4-et tolta közületek valaki? :unsure: Ránézésre elég gusztustalannak tûnik, de hátha...

Már van 4? WTF?

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Már van 4? WTF?

Képek alapján inkább a tüdõkre, mint a hangulatra gyúrtak rá... :\

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

-max-

Khm. Még mindig jobb, mint a harmadik rész a kor divatjának megfelelõen a játékra erõszakolt 3D grafikával... szörnyen nézett ki.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Mivel a topik több mint a fele off, (és még így is haldoklik) kérdem én: Nem lehetne átnevezni valami normálisabbra? Ami lefedné az egész mûfajt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Thunderstick_is_not_dead

Nibiru Vs Next Life

IPB Image

Az addig rendben, hogy a mostani kalandok pocsékak, de ennyire kreatívak azért ne legyenek már :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Hogy egy kis életet leheljek a topikba... szerintetek mi számít csalásnak egy kalandjátéknál? A végigjátszás az egyértelmûen, de ha nem találunk meg egy tárgyat az idióta pixel-hunting miatt, akkor az is cheat?

Link to comment
Share on other sites

-max-

Hogy egy kis életet leheljek a topikba... szerintetek mi számít csalásnak egy kalandjátéknál? A végigjátszás az egyértelmûen, de ha nem találunk meg egy tárgyat az idióta pixel-hunting miatt, akkor az is cheat?

Hát... ez sokmindentõl függ. Én többször nyúltam már walkthrough-hoz a különféle point 'n click-ek végigjátszása során, sokszor egyszerûen nem passzolnak a feladatok a sajátos logikámhoz :lol: , így például olyan játékoknál is szívtam, amik amúgy elég könnyûek, például a Grim Fandago. Szerintem tökmindegy, lehet csalásnak is nevezni, de mennyivel jobb, mint napokig szívni egy hülye feladat miatt...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Thunder ötletén alapulva, kérésemre és valamelyik modi hatására át lett nevezve a topic, szóval mostantól mindenrõl lehet itt beszélgetni a kalandjátékokon belül, anélkül, hogy OFF-ba csapna át.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...