Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kalandjátékokról általában


Stampede

Recommended Posts

Stampede

Hellosztok!

Sokszor hallottam már azt,hogy a kalandjátékok lassan kimúlnak majd de még senkivel sem osztottam meg a gondolataimat erről. Kíváncsi vagyok,hogy nektek (kalandjátékosoknak) mi a véleménye erről...

Ha beindul a topik akkor a jövő nagy reménységeiről, a kiútról is beszélhetünk és persze nosztálgiazhatunk is.

Remélem tartalmas beszélgetésekkel fog megtelni a topik,

Stampede

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

hát az utóbbi években tényleg kevesebb kaland jelenik meg mint pl a 90es években, főleg az elején jöttek tucatszámra, most meg alíg...:sad:

amúgy ilyen topic már volt, de sajnos nem sokáig élt :unsure:

Link to comment
Share on other sites

crocki

az alcímben beli kérdésrea válasz: ja

miért? mert a népnek nem az észt próbáló játékok kellenek. hanem kell a dúm, a kvék, a wow, meg az istennyila. az kell. nem a myst, a Longest journey, nem a Broken Sword, meg ilyenek. persze vannak olyanok, akik ezeket szeretik, de az egy kis százalék. a legtöbb embernek a dúm kell, a kvék meg a wow, no meg az istennyila. :mellow:

na ennyit akartam, bye.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

hát igen, manapság nagyon megeröltető a gondolkodás :huh::unsure:

:D

Link to comment
Share on other sites

GAMEZ

crocki jól megaszontad :D

Link to comment
Share on other sites

Stampede

hát igen, manapság nagyon megeröltető a gondolkodás :huh::unsure:

:D

ezért is sztem a megoldás a Fahrenheit követése :D akciódús kalandjátékok :wink: odab@szos sztorival, jó hangulattal :D

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

ezért is sztem a megoldás a Fahrenheit követése :D akciódús kalandjátékok :wink: odab@szos sztorival, jó hangulattal :D

A bajom csak az, hogy nem tudok más játékot mondani, ami a Fahrenheit-hez hasonló kategória lenne.

Nincs ilyesmi játk a láthatáron? :unsure: Esetleg Fahrenheit 2? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Stampede

A bajom csak az, hogy nem tudok más játékot mondani, ami a Fahrenheit-hez hasonló kategória lenne.

Nincs ilyesmi játk a láthatáron? :unsure: Esetleg Fahrenheit 2? :rolleyes:

hát ez így igaz...

nem is értem miért nem próbálják meg utánozni :wink:

Fahrenheit 2 rejtély...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ööö, a Fahrenheit nem épp eredeti, nem is tom hol olvastam, hogy egy süllyesztőben elveszett gamet kopizott le, és siker lett. Gondolom játszhatóbb lett, és így vitte is a blatott. Én nem vagyok a kalandjátékok akciósítása mellett, inkább jelenjenek meg évente, de ne menjenek el Fahrenheit-szintre (még ha az a játék zseniális is).

Mostanában (csak nyáron!) az alábbi kalandokat toltam végig:

Indiana Jones and the Fate of Atlantis

Full Throttle

Scratches - Director's Cut

Still Life

Sam & Max - Culture Shock

Syberia (második rész felénél tartok épp)

és sokat toltam a Dreamfallt (csalódás) és a Sanitariumot (ez meg...rohadék nehéz :D), egyre jobban az az érzésem, hogy a kalandjátékok sosem halnak ki, mindig lesz rájuk igény. A Sam & Max epizódok a jóöreg Lucasarts hagyományokat viszik tovább, és mégis képes volt sikereket elérni, ha jól tudom még valami díjat is nyert, és a Half Life mellett (ami azért az évenkénti megjelenésével majdhogynem más kategóriába esik) az egyetlen epizódikus game ami talpon maradt, és már jön is a második "évad"! Mindezt új fejlesztőcsapattal, 3D-s grafikus motorral (ami általában elbaltázott kezelést eredményez) és a klasszikus point n' click rendszerrel...

Hogy haldoklik-e? Igen. Az RPG műfaj is hasonlóan tévelygett zombi-üzemmódban, amikor 96 vagy 97-ben kijött a Diablo...és azóta minden második megjelenő game fantasy hent és a komoly szerepjáték között egyensúlyoz...A kalandjátékok nem fognak kihalni. Túlélik. Túléljük. B) A legjobb játékforma, csak ezt kevesen tudják.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Ahh....Sanitarium :rolleyes:

nekem a Little Big Adventure 2 volt az első kalandjátékom...hát vmi hatalmas egy játék :D mindenkinek ajánlom

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nekem első (amit végig is vittem) az a Grim volt, aztán a régebbi kalandokat kezdtem elővenni...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Első...amivel játszottam a Broken Sword 2 demója volt (a második fejezet eleje volt benne egyébként, a francia öreg, aki nem akar átengedni a kapun, és van egy vadállat kutyája, meg ha bemászunk alul a házba a csapóajtón, akkor f.ingik :lol:), aztán ha jól emlékszem a Fate of Atlantisszel próbálkoztam, csak angoltudás nélkül nem ment. Jóval később Monkey Island 1 (teljes, és végigvittem), onnantól nem volt megállás B)

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

90-es évek elején pl azért is volt több kaland szerintem, mert a teknika akkor leginkább 3-4 műfajt engedett meg: kaland, stratégia, rpg, szimulátorok és talán az arcade cuccok. később meg ugye 3d meg minden, fejlesztők nem nagyon tudtak váltani, szerintem azért van most kevesebb kaland mert most több a játék stílus és kiszorítja a kaland cuccokat.

én szerintem a kaland stílus mint ilyen, ki fog hallni, de tovább fog szállni más stílusokban. értem ezt úgy, hogy szerepjátékokban lesznek kalandjátékos fejtörők, több akció kaland lesz, stb. átalakul ez a stílus, úgy hal ki.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

hát ez így igaz...

nem is értem miért nem próbálják meg utánozni :wink:

Fahrenheit 2 rejtély...

Ha nem is Fahrenheit 2, de érkeznek itt a nyúlások:

http://adventuregames.hu/?q=node/1284

És érdemes a hírek közt nézelődni, szinte minden héten bejelentenek egy vérbeli adventuret!

90-es évek elején pl azért is volt több kaland szerintem, mert a teknika akkor leginkább 3-4 műfajt engedett meg: kaland, stratégia, rpg, szimulátorok és talán az arcade cuccok. később meg ugye 3d meg minden, fejlesztők nem nagyon tudtak váltani, szerintem azért van most kevesebb kaland mert most több a játék stílus és kiszorítja a kaland cuccokat.

én szerintem a kaland stílus mint ilyen, ki fog hallni, de tovább fog szállni más stílusokban. értem ezt úgy, hogy szerepjátékokban lesznek kalandjátékos fejtörők, több akció kaland lesz, stb. átalakul ez a stílus, úgy hal ki.

A 90-es évek körül akkora volt a kalandpiac, mint most pl a WOW esetében :D Újságok cikkeztek a legújabbak gamekről (Times, stb!), híres írók száltak be projektekbe, hatalmas igény volt rájuk, úgy tekintettek rájuk mint interaktív regényre, mivel még csak szöveges volt.

A grafika fejlődésével a kalandok grafikája is változott, előbb FMV-ben csodálhattuk (interaktív film, igazi színészek közreműködésével, akik eljátszották az egész játékot. az akkori tömörítés miatt általában 6-8 CD-re ment rá egy ilyen game), majd áttették gyönyörű 2D-s rajzfilmformába, később 3D-be...Nem ez a probléma. A kalandok mindig változtak és minden verzióban megállták a helyüket, csak épp nem túl nagyok az eladások. Mindenki az akcióra vágyik és a mészárlásra, a high-tech vérfröcsögésre és a multiplayer módra. Megérteném, ha valaki csak kikapcsolódásból nyomná, de ha állandóan?? Nem egy ilyen embert (inkább 20-30-at és itt a fórumon is tudnám sorolni) aki csak a Qukaenek, Doomnak és hasonszőrű brainless gameknek él...

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Nosztaliga gyanánt elővettem a Syberia 1-et...hát mit is mondjak... :smile: ilyenkor jövök rá,hogy egy ilyen csodálatos műfaj nem hallhat ki

http://adventuregames.hu/kepek/news/Sunrise/4.jpg

lool, ez a kép nem ismerős valakinek? :D :ph34r:

lol...ez durva xD

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

http://adventuregames.hu/kepek/news/Sunrise/4.jpg

lool, ez a kép nem ismerős valakinek? :D :ph34r:

érdekes kép, nekem rögtön beugrott az a jelenet :D :lol:

grasslover: amit említettél, az interaktív kalandok, pl az X-Files :D meg a Noir is hasonló volt... azok mekkorák voltak már :D B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

érdekes kép, nekem rögtön beugrott az a jelenet :D :lol:

grasslover: amit említettél, az interaktív kalandok, pl az X-Files :D meg a Noir is hasonló volt... azok mekkorák voltak már :D B)

A legelismertebb a Gabriel Knight II, azt toltam is sokáig, de valami iszonyúan nehéz...

Sok ilyen van egyébként, van egy RAMA nevezetű (csak olvastam róla sajna, beszerezni nem tudtam), ami Arthur C. Clarke nevével van fémjelezve, és meg is jelenik a játékban egy karakter bőrébe bújva. Aztán Frankenstein - Through the eye of a Monster, amiben többek között Tim Curry játszik (ő Frankenstein), ezt sem tudtam még beszerezni :sad: Aztán Dark Side of the Moon (megszereztem, erre XP-n nem jelennek meg a beszélgetésnél a választható mondatok :sad:...patch sem jött ki hozzá, pedig elég komoly gamenek tűnik), Phantasmagoria, 11th Hour...stb

Amúgy ez azért bukott nagyot, mert a játékok nem hoztak annyit, hogy ismert színészeket tudjanak szerezni, akik meg jöttek, azok meg nem játszottak olyan átéléssel amivel igényes játék készülhetett volna. Egyedül a Gabriel Knight II-nek sikerült az áttörés, sikeres volt pénzügyileg és kritikailag is. Abban az zavart amúgy, ahogy a beszélgetések végén mindig volt egy 10 másodperces rész, mikor mutatták a karakterünket, aki lereagálta amit mondta neki, egy ilyen sóhajtással...ezzel legalább egy CD-t lehetett volna spórolni anno, annyi részét kiveszik a beszélgetéseknek. Abban is vannak béna színészek, de a nagyrészük remek, pl a Gabrielt játszó zseniális B).

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

A legelismertebb a Gabriel Knight II, azt toltam is sokáig, de valami iszonyúan nehéz...

Sok ilyen van egyébként, van egy RAMA nevezetű (csak olvastam róla sajna, beszerezni nem tudtam), ami Arthur C. Clarke nevével van fémjelezve, és meg is jelenik a játékban egy karakter bőrébe bújva. Aztán Frankenstein - Through the eye of a Monster, amiben többek között Tim Curry játszik (ő Frankenstein), ezt sem tudtam még beszerezni :sad: Aztán Dark Side of the Moon (megszereztem, erre XP-n nem jelennek meg a beszélgetésnél a választható mondatok :sad:...patch sem jött ki hozzá, pedig elég komoly gamenek tűnik), Phantasmagoria, 11th Hour...stb

Amúgy ez azért bukott nagyot, mert a játékok nem hoztak annyit, hogy ismert színészeket tudjanak szerezni, akik meg jöttek, azok meg nem játszottak olyan átéléssel amivel igényes játék készülhetett volna. Egyedül a Gabriel Knight II-nek sikerült az áttörés, sikeres volt pénzügyileg és kritikailag is. Abban az zavart amúgy, ahogy a beszélgetések végén mindig volt egy 10 másodperces rész, mikor mutatták a karakterünket, aki lereagálta amit mondta neki, egy ilyen sóhajtással...ezzel legalább egy CD-t lehetett volna spórolni anno, annyi részét kiveszik a beszélgetéseknek. Abban is vannak béna színészek, de a nagyrészük remek, pl a Gabrielt játszó zseniális B).

RAMA-t megtaláltam (1,13 GB)

Frankenstein: Through the eyes of the monster-t megtaláltam (404 MB)

Phantasmagoria-t megtaláltam

ha kellenek akkor küldök pm-ben egy linket, bár az a baj hogy az oldal userlimites és asszem most tele van

most nézem még 5en tudnak regelni! :smile:

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

most kerestem rá a 11th Hour-ra és az meg Ripben találtam :unsure: egy packben

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az a 400 megás Frankenstein és a rip 11th hour nem hiszem, hogy értelmes lenne...elvégre ezek akkoriban mind 6-8 CD-ben jöttek ki, szóval az összes mozi (vagyis a játék nagy része) hiányzik. VAGY, azóta valami okos rippelő gyerkőc megoldotta a videók tömörítését divx-szel, és azért annyi...

*ment a PÜ* :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Huh, NrG nem gyenge ez a "game-oázis", máris beszereztem vagy 4 iszonyú ritka anyagot...thx mégegyszer!

Link to comment
Share on other sites

Stampede

no Syberia 1,2 mellett beszereztem az Evil Days of Luckless John-t is

(azt hiszem ezt grass is ajánlotta a fórumon)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Huh, NrG nem gyenge ez a "game-oázis", máris beszereztem vagy 4 iszonyú ritka anyagot...thx mégegyszer!

hát nem kis oldal, mint egy aranybánya :D B)

annyi játékot szereztem be onnan, már nem si számolom :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...