Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Benoit Sokal játékai


szazolgab

Recommended Posts

_z0LEe_

Példáúl, hogyha még nem jelent valami, így pl a Cod4, akkor arról van demo..

De most már megtudtam, hogy ez is megjelent, de hol a demo? Úgy mint Sokal eddigi játékairól, most errõl is lehetne 1, szóval tényleg korrekt válasz, hogy nem lesz demo, köszi

http://www.gamershell.com/download_21659.shtml

hmm... lol, kár hogy nem angol :S

Link to comment
Share on other sites

grasslover

http://www.gamershell.com/download_21659.shtml

hmm... lol, kár hogy nem angol :S

Már a franciák is elkezdik amit a németek, hogy "elfelejtik" lefordítani a játékaikat legalább angolra, aztán várhatunk fél évet mire kijön egy normális verzió <_<

Link to comment
Share on other sites

Adamcell

Már a franciák is elkezdik amit a németek, hogy "elfelejtik" lefordítani a játékaikat legalább angolra, aztán várhatunk fél évet mire kijön egy normális verzió <_<

De ti nem is azzal kezdtétek, hogy ANGOL verzió nem lesz, hanem, hogy demó nem lesz, akkor szerintem jogos volt a kérdésem, hogy ugyan miért nem :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
grasslover

Na én már a teljes Sinking Islandet tolom ^^ Egész hangulatos lett, de eddig 30 új kalandjátékból 28.5 indult helyszíneléssel...mindenesetre a nyomozó-kisokos jó ötlet volt a menü helyett.

Nem nevezhetnénk át a topicot Benoit Sokal játékaira? Alcímbe meg Syberia, Sinking Island, Paradise...

Link to comment
Share on other sites

Marvel666

Hát....én is jáccom ezt a Sinking Islandet de a paradise-hoz hasonloan ez sem igazábol nagy durranás....vannak benne jo ötletek csak tul ilyen tesze-tosza vagy nem is tom hogy mondjam....a történet még egész jo is....meg az is tetszik hogy van olyan mód ahol idõre kell játszani....csak most mondjuk elakattam bene és nem tom mit kéne csinálni.....pedig nem szokásom megakadni kalandjátékokban:)/és itt ez extra kellemetlen ugye mivel süllyed a sziget/

Valaki végigvitte már amugy?

Link to comment
Share on other sites

Bergamo

Na én már a teljes Sinking Islandet tolom ^^ Egész hangulatos lett, de eddig 30 új kalandjátékból 28.5 indult helyszíneléssel...mindenesetre a nyomozó-kisokos jó ötlet volt a menü helyett.

Nem nevezhetnénk át a topicot Benoit Sokal játékaira? Alcímbe meg Syberia, Sinking Island, Paradise...

Topik címét átneveztem :smile:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hát....én is jáccom ezt a Sinking Islandet de a paradise-hoz hasonloan ez sem igazábol nagy durranás....vannak benne jo ötletek csak tul ilyen tesze-tosza vagy nem is tom hogy mondjam....a történet még egész jo is....meg az is tetszik hogy van olyan mód ahol idõre kell játszani....csak most mondjuk elakattam bene és nem tom mit kéne csinálni.....pedig nem szokásom megakadni kalandjátékokban:)/és itt ez extra kellemetlen ugye mivel süllyed a sziget/

Valaki végigvitte már amugy?

Felénél járok, de távol álljon tõlem, hogy nekiüljek idõre végigvivõsön <_< Utálom az akciósított kalandjátékokat, nevezzetek régimódinak, de a klasszikus kalandok az igaziak...

Hol akadtál el? Lehet tudok segíteni, ha nem hagytál még el :smile:

Berga: thx :wink:

Link to comment
Share on other sites

Marvel666

Anál a kérdésnél hogy honnan lõttek....a bizonyitékok felét szettem össze...tehát a piros csik a felénél van de ez után nem tudok tovább menni....mindenkivel kibeszéltem mindent igy nem naon tok haladni....felvettem azt a teknõst meg kinyitottam a könyvespolcnál a relytet ajtot, elõszedtem a teknõsbékát és az eljegyzési gyürüket egy táskábol.....meg persze megvan a fegyver is meg ilyesmik történtek mostanába....csak ugye itt nem lehet pontosan leirni mi hogy mert nem teljesen ugyanaz mindenkinél a tempo vagy legalábbis nem anniyra pontosan leirhato ugye a dolog mint a többi kalandjátéknál.......

Amugy arra gyanakszom hogy valami széfet kéne megtaláni amirõl annyi szo volt már...meg valami relytett terem vagy mi is kéne hogy legyen a halott szobájában ha nem csal az angoltudásom:) de egyszerüen nem találok semmit....az asztalát kicsavaroztam de ugye a felsõ fiok ugy sem megközelithetõ....ott villog az a vacak kis piros lámpa és nem tok vele micsinláni.....

na ez jo hosszu lett:D

elõre is köszi ha tudsz segiteni:)

felesleges volt ennyit irni....rájöttem mi hiányzottXD mmár azzal a kérdéssel bajlodok hogy ki tünik jo lövésznek :blink:

Link to comment
Share on other sites

Marvel666

Nemtetszik ez a sok pixel-hunting......egyre több bosszanto hiba van a játékban :sad:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Egy picivel elõttem jársz amúgy :wink: :D Nem tudtam volna segíteni.

A pixelhunt nekem is nagyon ....-sza a csõröm, nagyon nem erre számítottam a játék elején. Az egyhangú helyszín is az agyamra megy, a Reprobates (~Next Life) egy névtelen cseh mûhelybõl jött elõ, mégis odafigyeltek, hogy a szigetet ötvenedszerre bejárva más-más elõre beállított szemszögbõl láthassuk.

Ez a a nyomozás meg néhol nagyon nagyon nem életszagú. Bemegyünk a nyomozóval az indián kunyhóba, kinyitjuk a dobozokat, elõveszünk belõle egy öklömnyi gyémántot, majd azonnal beszélünk róla az indiánnal és az nem kérdi, hol a ház/kunyhókutatási parancs, még õ kezd el magyarázkodni :\ Irreális. Másik, hogy hiába rakták bele ezt a rengeteg puzzledarabkát, nem lehet egybõl nyomozni mindegyik irányban, csak lineárisan (van, hogy 2-3 nyom van egyszerre, de az is kevés).

A második puzzle-nél akadtam el baromira, mikor hiányzott fél milliméter a készenlétig, beszéltem mindenkivel hatvanszor, persze Sonia órák óta a mosókonyhában rugdossa a mosógépet (irreális...), aztán teljesen véletlenül visszamentem a partra a hullához, és ottfelejtettem a keréknyomoknál a szétszakadt gyöngydarabokat...de az is mennyire "feltûnõ" már könyörgöm :\ Ha nem pixelhunterezek fel sem tûnik. Aztán meg vagy 2 ótán át toltam egyhuzamban és az égvilágon semmiben sem akadtam el...tehát nem nehéz, sőt könnyű. Csak azzal megy el az idő, hogy megtaláljak néha egy-egy személyt meg apró tárgyat.

Nagyon úgy tûnik, hogy Sokalnak csak egyszer sikerült robbantania, aztán ki is fulladt. Bár a látvány a helyén van,de ez nagyon kevés egy kalandjátéknál. Nincs egyensúly és unalomba is fullad, egyedül ez a PDA-szerû retro nyomozókészülék ami átlagon felüli ötlet, a többit már láttuk valahol.

Link to comment
Share on other sites

Marvel666

Noshát igen....kimondtad amitõl a legjobban tartottam én is...hogy Sokal papa csak egyszer lõtt nagyot :sad: bár kétségtelen hogy a mélypont az a paradise volt....ott még a kurzor vagy mi a bánat is egy idegesitõ gubics volt...ami ráadásul nem is reagált gyorsan igy még apixel hunting is sokkal idegesitõbb volt mint amugy.....

Hát...én most igazábol sok reményt a vampyre storyhoz füzok....annak ellenére is hogy egyre több roszat hallok affelõl is.....no meg persze a still life 2-t és az uj sherlock játékra is kiváncsi leszek (bár az awakened elég tragikus volt saját véleményem szerint)....bár tom hogy ezek nem Sokal játékok igy nem is igazán ide tarozik hogy várom õket ezért elnézést is kérek:)....

no meg fiatal korom egyik kedvenc kalandja volt a 3koponya....azt nagyon szerettem és annak már van is folytatása csak nem tudok hozzájutni:(....ha valaki esetleg tudna ssegiteni megköszönném:)

De viszatérve Sokalunkhoz.....nem tudom most van e már készülõben valami uj játéka én még mindig nagyon reménykedem hogy sikerül összehozni valami igazán nagyot ujra....bármi is lesz én azt tudom hogy mindenképp megvszerzem és végig is viszem...még ha ugy járok mint a paradise után is hogy bánatomban ujra végigvittem a Syberia mindkét részét :smile:

Link to comment
Share on other sites

Marvel666

Ujra elakadtam a ki volt a jo lövész kérdésnél....és nem tok továbbmenni...a dokumentumok tom mik kellenek oda még a tárgyi bizonyitékot is....de a beszélgetéseknél problémám van.....azok kellenek oda akik részt vettek a szafarin?? vagy azok akik mondják valakirõl hogy jo lövész......(még egyikkel se müködött) ha rájött valaki sugja már meg:)

THX

Ujra elakadtam a ki volt a jo lövész kérdésnél....és nem tok továbbmenni...a dokumentumok tom mik kellenek oda még a tárgyi bizonyitékot is....de a beszélgetéseknél problémám van.....azok kellenek oda akik részt vettek a szafarin?? vagy azok akik mondják valakirõl hogy jo lövész......(még egyikkel se müködött) ha rájött valaki sugja már meg:)

THX

jol elvagyok itt magamba mi?:smile: szeretem ezt a forumot...ha leirom a kinom utána egy pár perc alatt továbjutok bármennyit is szenvettem elõtte a résznél ahol elakadtam:) most léptem 3.napra.....kiváncsi vagyok:)

Link to comment
Share on other sites

Trishtan

Felénél járok, de távol álljon tõlem, hogy nekiüljek idõre végigvivõsön <_< Utálom az akciósított kalandjátékokat, nevezzetek régimódinak, de a klasszikus kalandok az igaziak...

Hol akadtál el? Lehet tudok segíteni, ha nem hagytál még el :smile:

Berga: thx :wink:

Ghm, Bergy, örülök, hogy ott modivagy, de néha fölnézhetnél az AG-ra is... :angry:

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Játszott vki a Sinking Island-del??? Jó játék??? :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Játszott vki a Sinking Island-del??? Jó játék??? :D

Mondjuk ha visszaolvasnál :sleep:

Élvezhetõ kaland egy darabig, de borzasztóan belaposodik és semmi kedvem nem volt folytatni...fordulatos krimi, ismétlõdõ helyszínekkel meg nagyon hosszú beszélgetésekkel. Egy próbát megér, nagyon jó kis PDA-szerû nyomozósegítõ gépezetet építettek bele, amivel a bionyítékokat lehet összehasonlítani ujjlenyomatokkal...stb. Szóval végülis nem rossz, csak jobbat vártunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
doya

Ujra elakadtam a ki volt a jo lövész kérdésnél....és nem tok továbbmenni...a dokumentumok tom mik kellenek oda még a tárgyi bizonyitékot is....de a beszélgetéseknél problémám van.....azok kellenek oda akik részt vettek a szafarin?? vagy azok akik mondják valakirõl hogy jo lövész......(még egyikkel se müködött) ha rájött valaki sugja már meg:)

THX

jol elvagyok itt magamba mi?:smile: szeretem ezt a forumot...ha leirom a kinom utána egy pár perc alatt továbjutok bármennyit is szenvettem elõtte a résznél ahol elakadtam:) most léptem 3.napra.....kiváncsi vagyok:)

Igen, azok kellenek akik a szafarin részt vettek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
_z0LEe_

KisTehén!us ez a Paradise ultrabugos :S most játszom, még a játék eleje felé vagyok, de már text editorral kellett a mentett játékba nyúni, hogy tovább engedjen. Most pedig úgy néz ki, végleg beragadtam, egyszerûen nem mozdul Ann :S

nincs esetleg valakinek mentése a második pálya elejéről? mert megnéztem a végigjátszást, és elvileg most vagyok a legvégén a palotai résznek.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Sikerült továbbjutnom, csak újra kellett raknom a játékot :P . Igazából gõzöm nincs, lehet elég lett volna a magyarítás eltávolítása, csakhogy úgy meg már nem volt hajlandó elindulni a kicsike...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
-max-

A Paradise tényleg olyan dögunalmas, mint ahogy a GameSpotos cikkben írják? Csak mert point'n'click hiányom van, kéne már vmi jó kalandjáték, és az is megfordult a fejemben... :unsure:

Amúgy elkezdtem játszani a Sinking Island-del. Még relatíve az elején tartok, és eléggé vegyes kép alakult ki bennem a játékról: egyrészt (hasonlóan a többi Benoit Sokal-játékhoz) a grafika gyönyörû, a tájak döbbenetesen kidolgozottak, fantáziadúsak, másrészt viszont a történet annyira azért nem érdekes (bár lehet, hogy majd "beindul", mindenesetre engem nem hozott lázba egy milliárdos hoteltulajdonos halála...), nem mellesleg sok a mászkálás, és kevés az interakciós lehetõség (ismét csak: hasonlóan a többi Benoit Sokal-játékhoz...). Ó, hol vannak a régi jó Lucasartsos idõk, ahol (szinte) mindent meg lehetett nézni, ki lehetett próbálni, stb... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A Paradise tényleg olyan dögunalmas, mint ahogy a GameSpotos cikkben írják? Csak mert point'n'click hiányom van, kéne már vmi jó kalandjáték, és az is megfordult a fejemben... :unsure:

Amúgy elkezdtem játszani a Sinking Island-del. Még relatíve az elején tartok, és eléggé vegyes kép alakult ki bennem a játékról: egyrészt (hasonlóan a többi Benoit Sokal-játékhoz) a grafika gyönyörû, a tájak döbbenetesen kidolgozottak, fantáziadúsak, másrészt viszont a történet annyira azért nem érdekes (bár lehet, hogy majd "beindul", mindenesetre engem nem hozott lázba egy milliárdos hoteltulajdonos halála...), nem mellesleg sok a mászkálás, és kevés az interakciós lehetõség (ismét csak: hasonlóan a többi Benoit Sokal-játékhoz...). Ó, hol vannak a régi jó Lucasartsos idõk, ahol (szinte) mindent meg lehetett nézni, ki lehetett próbálni, stb... :rolleyes:

A Lucasarts is csak egy butítottabb kaland a nagyon régi kalandokhoz képest. Régen olyan volt, hogy mindent be kellett írnod, nem egérrel kattintottál a kijelölhetõ tárgyakra. Láttál magad elõtt egy képet és beírtad, hogy "rózsa megnéz" - persze angolul :D - aztán karakter odaslattyogott és megnézte. Beírtad, hogy "rózsa megszagol", akkor írta ki a progi vagy fél oldalban, hogy mihez hasonlít az illata...stb. A Lucas game-ek már csak nézés/használatra csökkentették ezt. Bár tény, hogy sokkal felhasználóbarátabb is lett ezáltal.

Link to comment
Share on other sites

-max-

A Lucasarts is csak egy butítottabb kaland a nagyon régi kalandokhoz képest. Régen olyan volt, hogy mindent be kellett írnod, nem egérrel kattintottál a kijelölhetõ tárgyakra. Láttál magad elõtt egy képet és beírtad, hogy "rózsa megnéz" - persze angolul :D - aztán karakter odaslattyogott és megnézte. Beírtad, hogy "rózsa megszagol", akkor írta ki a progi vagy fél oldalban, hogy mihez hasonlít az illata...stb. A Lucas game-ek már csak nézés/használatra csökkentették ezt. Bár tény, hogy sokkal felhasználóbarátabb is lett ezáltal.

Jah, mint az elsõ King's Questek. Én sajnos még nem játszottam ilyennel, de ki tudja, lehet, hogy egyszer megpróbálok párat levadászni vmilyen Abandonware oldalról... ;)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Jah, mint az elsõ King's Questek. Én sajnos még nem játszottam ilyennel, de ki tudja, lehet, hogy egyszer megpróbálok párat levadászni vmilyen Abandonware oldalról... ;)

Vagy Police Quest, Space Quest, mindegyiknek vagy 5-6 része. A King asszem a 7. résztõl kezdve butult el, Tomb Raider szintre, de addig töretlen népszerûségnek örvendett. Én csak próbálgattam, de annyira hozzá voltam akkoriban szokva a LucasArts-os Scumm engine-hez, hogy képtelen voltam kitalálgatni, hogy mi lenne a helyes parancs :D Nehéz, mai játékosoknak különösen...

Egyébként a Syberia elõtt volt ennyire egyszerû kattintós megoldású kaland? Az nem tetszett benne, hogy az interakció gyakorlatilag a nullával volt egyenértékû és ez megszenvedte az interaktivitást. Ugyan Lucasék is butítottabbak, vagy a Broken Sword is, de a Syberianál már tényleg nagyon kevés lehetõség volt, ha ott volt egy tárgy a tulajdonodban és figyeltél a szöveges információkra, akkor egyértelmû volt hogy mire kell használni...

Link to comment
Share on other sites

-max-

Egyébként a Syberia elõtt volt ennyire egyszerû kattintós megoldású kaland? Az nem tetszett benne, hogy az interakció gyakorlatilag a nullával volt egyenértékû és ez megszenvedte az interaktivitást. Ugyan Lucasék is butítottabbak, vagy a Broken Sword is, de a Syberianál már tényleg nagyon kevés lehetõség volt, ha ott volt egy tárgy a tulajdonodban és figyeltél a szöveges információkra, akkor egyértelmû volt hogy mire kell használni...

Nemtom, maximum a Longest Journeyt lehetne ide sorolni... igazából (különösen a Syberiánál) nem is annyira a puzzle-feladványokon, hanem a helyszínek kidolgozásán, na meg persze a történeten volt a hangsúly. Lehet, hogy veterán point'n'clickeseknek túl könnyûek voltak ezek a játékok, de én személy szerint örültem, hogy nem estek át a másik végletbe, mint pl a Sam and Max - Hit the Road-dal a Lucasarts... na, azt én személy szerint képtelen voltam végigjátszás nélkül végigvinni, bár a top5-ös listámban benne van, az egyik legnagyobb favoritom az a játék. B) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...