Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Filmzene


Kreator

Recommended Posts

VegaSHFOREVER

Tudom hogy rá értetted :tongue::wink::smile:

Csak szóba hoztam :smile:

Ugyanaz mint a Jaws , csak ez a Back To the Future , szerintem még jobb :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jah értem :smile:

ez is kegyetlen xD ha van még ilyen az jöhet

Link to comment
Share on other sites

Kreator

jah értem :smile:

ez is kegyetlen xD ha van még ilyen az jöhet

ott oldalt van választék :D

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Itt a profilja az összes többi videojával együtt :lol:

Akkor is a Back To the Future-ös a legjobb :lol:

"And they're not here for shopping" xDDD

Amúgy a csávó jól énekel , de komolyan , meg jó a szövege is :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Vége van a topicnak ? :unsure:

Vega nem érdekelnek már ezek a videók ? :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Nekem a filmhez írt zenék jobban bejönnek, mint amikor dalokat válogatnak egy filmhez. Persze ez utóbbi is lehet jó. Pl.: Prince egy egész lemezt írt Tim Burton Batmanéhez, és elég jól sikerült :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Nekem a filmhez írt zenék jobban bejönnek, mint amikor dalokat válogatnak egy filmhez. Persze ez utóbbi is lehet jó. Pl.: Prince egy egész lemezt írt Tim Burton Batmanéhez, és elég jól sikerült :rolleyes:

Nem favorizálom semelyik módszert sem jobban. De a beválogatós eljárásnak nagyon hálás vagyok. Rengeteg előadót filmek által ismertem meg. Egy filmben halott kiváló szám végett, az elkövető teljes diszkográfiájat megszerzem másnapra. :smile:

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

sok kedvencem van. a legjobban tetsző az a kontroll zenéje, annyira passzol az egész filmhez, az amúgy is zsír jó filmhez a zsír jó zene, és olyan stílusos, nagyon isten császár! Nagyon bírtam még a Chicago zenéjét, nem pont a zenéjére, de a sok jelenetére amiben a show megy meg a tárgyalás így váltogatva, erre a jelenet sorra terveztem egy kalandjáték sorozatott is(kb egy laza nyomozós játék, megspékelve az időre menő mass effectes párbeszéd rendszerrel illetve epizódikus formátumban). Bírtam még továbbá a tokio drift, hasutasok, keresztapa (első rész főzenéje eszméletlen jó), a 300-ét, meg még volt sok jó zenéjű film csak nem jut eszembe a címűk....

úúúú, a fegyvernepper is nagyon de nagyon bűntetős! a nyitó jelenet alatt amilyen jó zene megy, meg később is, nagyon jók!

Link to comment
Share on other sites

Kreator
PROGRAM! :wink: (lehet, hogy már volt linkelve :unsure: )
Link to comment
Share on other sites

Enkidu

Csá. Nem tudjátok honnan lehetne a Battlestar Galactica zenéjét letölteni?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Kedvencek:

Danny Elfman: Ollókezű Edward, Charlie és a csokigyár, Karácsonyi lidércnyomás, Shrunken heads

John Williams: Jurassic Park, Reszkessetek betörők, Star Wars (Indyben kevés a szép overture)

Howard Shore: Gyűrűk Ura

Alan Silvestri: Vissza a jövőbe, Jól áll neki a halál

Jerry Goldsmith: Alien

Mindegyiknek vannak még további jó zenéi, és vannak még további jó zeneszerzők, de ezek valahogy megmaradtak. Elfmantől mindent szívesen hallgatok, Williamsnél kicsit zavaró a dúdolós-harsány téma, igaz, karaktert ad a filmnek, mégis szeretem a visszafogottabbat, amire jó példa Shore Gyűrűk Urája, noha ott is durván szólal meg néha. Aki a jellegzetességet a gyönyörrel párosítja, mindenképpen Silvestri, no comment. Jerry Goldsmith már furcsább eset, mert elég szerteágazó a művészete, de az Alien maradt meg bennem, mint afféle ínyencség. Sajnos ő már nem komponál többé.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Kedvencek:

Howard Shore: Gyűrűk Ura

Imádom Shore munkásságát, sőt..., de az a világ lolja, hogy csak a Gyűrűk Ura miatt adták oda neki azt a 3 szobrot.

Link to comment
Share on other sites

Enkidu

Kedvencek:

Jerry Goldsmith: Alien

Én Jerry Goldsmith-től még a Star Trek zenéjét szeretem.

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Én Jerry Goldsmith-től még a Star Trek zenéjét szeretem.

Goldsmith-től jó még....... a Rambo. :D De tényleg, a filmek legprofibb része az, amit Goldsmith művel.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Goldsmithtől a Gremlins theme a legjobb B)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Imádom Shore munkásságát, sőt..., de az a világ lolja, hogy csak a Gyűrűk Ura miatt adták oda neki azt a 3 szobrot.

Amúgy elég érdekes, hogy Howard Shore milyen széles palettán dolgozik, tehát nincs különösebb jellegzetessége, elég csak néhány Cronenberg-filmre gondolni, hogy észrevegyük a különbségeket (hasonlítsd össze a Gyűrűk Ura zenéjét a Meztelen ebéddel).

Amiket meg emlegettek Goldsmith-től, 1. Gremlinst nem láttam, 2. Rambo meg régen volt :tongue: De például a Múmia esetében is megmutatja tehetségét, nagyon jól megkomponált muzsikája van neki.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Amúgy elég érdekes, hogy Howard Shore milyen széles palettán dolgozik, tehát nincs különösebb jellegzetessége, elég csak néhány Cronenberg-filmre gondolni, hogy észrevegyük a különbségeket (hasonlítsd össze a Gyűrűk Ura zenéjét a Meztelen ebéddel).

Amiket meg emlegettek Goldsmith-től, 1. Gremlinst nem láttam, 2. Rambo meg régen volt :tongue: De például a Múmia esetében is megmutatja tehetségét, nagyon jól megkomponált muzsikája van neki.

Meg ugye ott vannak a thrillerek, amiknek már ki se mondom a nevét, mert felesleges :rolleyes: B)

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Die Hard 4, Creedence Clearwater Revival-Fortunate Song. Az egyik kedvenc számom, nem számítottam rá a filmben. :D

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Die Hard 4, Creedence Clearwater Revival-Fortunate Song. Az egyik kedvenc számom, nem számítottam rá a filmben. :D

A CCR de népszerű lett a torrentoldalakon! :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Most jutott eszembe Hanry Manfredini, aki a péntek 13 sorozat zenéjét készítette. Az nagy jóság.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Most jutott eszembe Hanry Manfredini, aki a péntek 13 sorozat zenéjét készítette. Az nagy jóság.

Nightmare on Elm street, Exorcist és Halloween alaptémája is zseniális B)

Mostanában a Zodiac soundtrackjét hallgatom (nem a komponáltat, hanem a válogatáslemezt,de megvan mindkettő), remek rajta a Hurdy Gurdy Man (ez megy a végén a stáblista alatt és előtte, mikor felsorolják, hogy kivel mi történt a film cselekménye után). Tömény 70-es évek az egész.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Nightmare on Elm street, Exorcist és Halloween alaptémája is zseniális B)

Ezeknek mindnek nagyon találó és egyedi :D

Főleg, hogy a Halloween egy dallamra építi az egészet :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kreator

(Kell egy hsz., hogy ne számoljanak rá a témára, bár a nagy nevek eldurranása után várható volt a megállás)

Fifth Element OST nagyon zsííír! B) Annyira többször hallgathatós, mint a film nézhetős.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Mostanában leginkább a Twin Peaks zenéjét szoktam hallgatni filmzenék közül :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Azért az még messze lett volna... a rászámolás csak majdnem egy hónapnál esedékes.

De esetleg akinek van kedve, leírhatná, milyen soundtrackek találhatóak a gyűjteményében.(egy próbát megér a topik felrázására)

Kezdeném is, de egy dolgot leszögeznék, ha az aktuális pillanatban megtetszik valami filmzene, akkor rajta vagyok a beszerzésén. (mentegetem itt magam a Fast and Furious zenék miatt, ahelyett, hogy csak simán kihagynám...)

Szóval a listám:

- 300

- Blade 2

- Kontroll

- Matrix all

- Departed

- Requiem for a dream

- Pearl Harbor

- Pirates of the Caribbean all

- Pulp Fiction

- Reservoir dogs

- Shrek :D (igazából csak a főtéma miatt, az hangulatos)

- Star Wars all

- Fast and Furious

- The Godfather

- The Lord of the Rings all eredetiben + az eddig megjelent 2 complete recordings

- Fightclub

- Oldboy

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Húú, most nem toduom leírni mert nincs itt az a winchesterem amin rajta vannak, de vagy egy dvd mennyiség volt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...