Jump to content
Sign in to follow this  
Kreator

Filmzene

Recommended Posts

VegaSHFOREVER

A csenddel több érzelem kifejezhető mint a zenével, már ha olyan a befogadó is.

ez nem igaz. akkor nem lennének filmzenék. :lol: a zene igenis érzelmeket vált ki az emberekből. a csend max egy érzelmi roncs számára lehet érzelmesebb vagy vmi ufonak. :huh:

grasslover

ez nem igaz. akkor nem lennének filmzenék. :lol: a zene igenis érzelmeket vált ki az emberekből. a csend max egy érzelmi roncs számára lehet érzelmesebb vagy vmi ufonak. :huh:

Na látod, ezért írtam, hogy "ha olyan a befogadó is". Jelen esetben Te nem vagy olyan befogadó :D

Kreator

Kedvenc SW zeném (inkább helyhez kötöm őket, hogy mindenki vágja) :

1. Mikor Luke legyőzi Vader-t. OST-ken nincs rajta.

2. Luke nézi a Tatooine lenyugvó ikernapjait , vagy mikor meggyújtja a tüzet.

3. Alap zene a főcimnél.

4. The Rebel Fleet, End Title ( A Birodalom végén)

5. The Empire

6. Hát a cime Into the Trap de amugy a Jedi-ben van a végső űrharcnál mikor rájönnek hogy csapdába sétáltak.

7. Ewok Celebration & Finali (Jedi végén)

8. The Emperor (Jedi-ben mikor Palpi ráz és Vader ledobja)

9. Maul harc ep1-ben

10. Mos Eisley bárban talán ennyiből is vágjátok hogy melyik.

Nálam:

1. The Imperial March B)

2. Duel of the Fates

3. Cantina Band

4. Across the Star

5. Anakin vs. Obi-Wan

az első biztos, a többi csakúgy ott van.

VegaSHFOREVER

Na látod, ezért írtam, hogy "ha olyan a befogadó is". Jelen esetben Te nem vagy olyan befogadó :D

még jó B)

Armageddon-nak is elég jó zenéje van. Jelölték is oscarra de nem nyerte meg. Csak 2-t nyert.

Mortal Kombat zenéje is nagyon ottvan azért. Főleg az alap zene vagy pl a 2-ben a Scooter - Fire! B)

Bár azért ezek már jóval gyengébbek az előbb emlitettekhez képest én szeretem őket. :huh:

Mitisz

Öööö......GYU-ban volt zene (Enyán kívül)?

Jó tudni. Nem tűnt fel :lol: :D B)

Akkor én vagyok a különc , mert én szinte az összes jellegzetes Gyűrűk Ura dallamra emlékszek :rolleyes:

Lehet hogy én láttam a filmeket túl sokszor :lol:

Évek óta ők hárman a kedvenceim. A Vissza a Jövőbe zenéje a második kedvenc OST-m. Az elsőt könnyű kitalálni. B)

Mér a régi nem mestermű?

Kedvenc SW zeném (inkább helyhez kötöm őket, hogy mindenki vágja) :

1. Mikor Luke legyőzi Vader-t. OST-ken nincs rajta.

2. Luke nézi a Tatooine lenyugvó ikernapjait , vagy mikor meggyújtja a tüzet.

3. Alap zene a főcimnél.

4. The Rebel Fleet, End Title ( A Birodalom végén)

5. The Empire

6. Hát a cime Into the Trap de amugy a Jedi-ben van a végső űrharcnál mikor rájönnek hogy csapdába sétáltak.

7. Ewok Celebration & Finali (Jedi végén)

8. The Emperor (Jedi-ben mikor Palpi ráz és Vader ledobja)

9. Maul harc ep1-ben

10. Mos Eisley bárban talán ennyiből is vágjátok hogy melyik.

Amugy nem sorrendben a leghíresebb OST-k - Cápa , Birodalom , Keresztapa. Valahol olvastam, gondolom szavazások alapján. :huh:

JP zenéjét emlitettétek már? Csak mer odabac az is.

Jurassic Park ? Nanáá B) Odatesz az is , nem is keveset B)

Most mit kell még kommentár, amúgy ki a f.@szom aza John Williams ???????????????? xD :lol: :lol: :lol:

:rolleyes:

IMÁDOM :smile:

VegaSHFOREVER

:

Jurassic Park ? Nanáá B) Odatesz az is , nem is keveset B)

Most mit kell még kommentár, amúgy ki a f.@szom aza John Williams ???????????????? xD :lol: :lol: :lol:

:rolleyes:

IMÁDOM :smile:

xD

gitáron is imádom a kedvenceimet hallani B)

Cortez_Corleone

1-2 jó szám van az ost-n de amugy felejtős. Nem lett maradandó. B)

Szerinted :smile:

Attól, hogy nem JW, még szépen díjazták, és nem érdemtelenül. Minden kultúrához más-más témát készíteni, úgy, hogy azok passzoljanak is, nem könnyű (nem sorolom, de rengeteg olyan dallam van, amitől a könny a szemembe gyűlik. De jó, tudjuk, nálad az SW a best :D)

VegaSHFOREVER

Szerinted :smile:

Attól, hogy nem JW, még szépen díjazták, és nem érdemtelenül. Minden kultúrához más-más témát készíteni, úgy, hogy azok passzoljanak is, nem könnyű (nem sorolom, de rengeteg olyan dallam van, amitől a könny a szemembe gyűlik. De jó, tudjuk, nálad az SW a best :D)

Nem csak szerintem mások szerint is, ha visszaolvasol láthatod a szemeiddel.

Tool :D ezt még nem láttam igy :lol:

Cortez_Corleone

Nem csak szerintem mások szerint is, ha visszaolvasol láthatod a szemeiddel.

Tool :D ezt még nem láttam igy :lol:

Öh, ne menjünk bele, ahogy észrevettem, amíg többé-kevésbé inaktív voltam, divat lett fikázni a Gyűrűk Urát a GSO-n, nemcsak filmes berkekben :rolleyes: Na lényegtelen, én imádom a GyU zenéjét, és ezen ezer Vega vagy OJ vagy grass véleménye sem változtat... És azon a tényen sem, hogy Howard Shore nagyot alkotott ezzel az OST-vel.

Más: Mátrix, elektronikus zene? A harmadik rész utolsó fightja alatt szól a Navras meg a Neodaemmerung, igencsak jó :smile:

Nem tudom írta-e valaki a 300-at, mindenesetre elég nagyot csalódtam Tyler Bates-ben, mikor kiderült, hogy az annyira elhíresült témát öh lopta :D

VegaSHFOREVER

Cortez_Corleone

Nálam:

1. The Imperial March B)

2. Duel of the Fates

3. Cantina Band

4. Across the Star

5. Anakin vs. Obi-Wan

az első biztos, a többi csakúgy ott van.

Cantina Band? Engem az halálra tud idegesíteni :D

Nálam Across the Star az biztos, bár én a lágy zenéket szeretem, ez pedig így az SW-s zenék legjobbja nálam. Aztán jön a Luke-nézi-ahogy-lemennek-az-ikernapok zene, valamint a bronzérmet a Battle of Heroes kapja. Bár egy negyedik helyet a Duel of Fates maori kórusa megér :smile:

VegaSHFOREVER

Öh, ne menjünk bele, ahogy észrevettem, amíg többé-kevésbé inaktív voltam, divat lett fikázni a Gyűrűk Urát a GSO-n, nemcsak filmes berkekben :rolleyes: Na lényegtelen, én imádom a GyU zenéjét, és ezen ezer Vega vagy OJ vagy grass véleménye sem változtat... És azon a tényen sem, hogy Howard Shore nagyot alkotott ezzel az OST-vel.

Nekem viszont fel sem tűnt , hogy inaktiv voltál , abban viszont biztos lehetsz , hogy nem divatból fikázom. Ez ajlas rágalom , kikérem magamnak. Mint ahogy az is , hogy a véleményemmel nem akartam megváltoztatni semmit sem.

Cortez_Corleone

Nekem viszont fel sem tűnt , hogy inaktiv voltál , abban viszont biztos lehetsz , hogy nem divatból fikázom. Ez ajlas rágalom , kikérem magamnak. Mint ahogy az is , hogy a véleményemmel nem akartam megváltoztatni semmit sem.

Mind1, lényegtelen, nem feltétlen ide értettem. Csak az a nem lett maradandó szúrta a szememet. Mert ha már elkezdted sorolni a leghíresebb filmzenéket, akkor arra is emlékezhetnél, hogy ugyanezen a szavazáson a GyU zenéje is az első 10 között landolt :smile:

VegaSHFOREVER

Mind1, lényegtelen, nem feltétlen ide értettem. Csak az a nem lett maradandó szúrta a szememet. Mert ha már elkezdted sorolni a leghíresebb filmzenéket, akkor arra is emlékezhetnél, hogy ugyanezen a szavazáson a GyU zenéje is az első 10 között landolt :smile:

Hát lehet , hogy szúrta , de nekem ez a véleményem az ost-jéről. Nekem is sokminden szúrja a szemem ,pl mostanában a nap de akkor veszek fel egy szemüveget igy - B) - és meg is van oldva.

Csak 10 induló volt azon a szavazáson?

Cortez_Corleone

Hát lehet , hogy szúrta , de nekem ez a véleményem az ost-jéről. Nekem is sokminden szúrja a szemem ,pl mostanában a nap de akkor veszek fel egy szemüveget igy - B) - és meg is van oldva.

Csak 10 induló volt azon a szavazáson?

Nem, 100 legjobbat választottak azon a szavazáson :tongue:

B4LINT

Hadd védjem egy kicsit én is a Gyűrűk Ura OST-jét... Kezdjük ott, hogy van egy könyvtrilógia, amit lehet szeretni, vagy utálni(plusz a "nekem semleges" kategória). Imádom Tolkien világát, hihetetlen részletesen van megalkotva az egész. Csináltak egy filmtrilógiát, ami egy elég jó adaptáció lett. Ehhez sztem Howard Shore egy igazán jó soundtracket alkotott, ami mindig tökéletesen illik az aktuális helyhez és kultúrához, ahogy Cortez írta. Vegyük a hobbitokat, egy vidám, ételimádó nép. Egy picit pattogós, vidám hangulatú zene, gyönyörű fuvolabetétekkel. Aztán az orkok... egy elsöprő erejű, harsogó harci zene tökéletesen illik hozzájuk. A tündék: A Rivendell-téma olyan, mint a tündék, titokzatos egy kicsit, a felsőbbrendűség érzését kelti. Aztán az aktuális helyzetekhez tartozó zenék szintén zseniálisak. Elég csak a széltetői jelenetet említeni, A shortcut to mushrooms. Hihetetlen hangulata van. Aztán Khazad-Dúm zenéje is bámulatos. Vagy éppen Fangorn, nyomasztó hangulatú zene, amilyennek Tolkien az erdőt is leírja. A sima, hivatalos OST sem rossz, de a Complete Recordings változat sokkal jobb, ezt azért hozzá kell tenni.

Egy nagyon fontos dolog viszont van... ha valaki nem szereti a könyveket vagy a filmeket, akkor a zenét szintén nem fogja szeretni, és nem is meggyőzhető.

Mitisz

Más: Mátrix, elektronikus zene? A harmadik rész utolsó fightja alatt szól a Navras meg a Neodaemmerung, igencsak jó :smile:

Nem tudom írta-e valaki a 300-at, mindenesetre elég nagyot csalódtam Tyler Bates-ben, mikor kiderült, hogy az annyira elhíresült témát öh lopta :D

Én imádom a LOTR OST-t , azt hittem egyedül vagyok vele , de már látom nem :rolleyes:

Zongorán szvsz jobb B)

Amúgy Vegán és rajtam kivűl , senki nem szereti a JP zenéjét ? :unsure:

Kreator

Én imádom a LOTR OST-t , azt hittem egyedül vagyok vele , de már látom nem :rolleyes:

Zongorán szvsz jobb B)

Ahogy megmondták előttem is, a LotR OST minőségét a hallgató filmhez fűződő viszonya határozza meg.

JP meg nem a legmaradandóbb JW darab, de nekem tetszik. Igaz a JP egész zenei világából a főtéma maradt meg. :D

-OJ-

Én igen, legalábbis az első és a második rész theme-zenéjét B)

Mitisz

Ahogy megmondták előttem is, a LotR OST minőségét a hallgató filmhez fűződő viszonya határozza meg.

JP meg nem a legmaradandóbb JW darab, de nekem tetszik. Igaz a JP egész zenei világából a főtéma maradt meg. :D

Van benne igazság :smile: De a főcím az ELKÉPESZTŐEN jó B)

-OJ-

Cantina Band? Engem az halálra tud idegesíteni :D

Jól van.

Nem vagyok egyedül B)

Kreator

Jól van.

Nem vagyok egyedül B)

Egyik legegyedibb zene a SW univerzumában! :D Az opera jelleget elhagyva tökéletes a füstös kocsma feeling. Évekig volt nálam csengőhang. :lol:

Mitisz

Jól van.

Nem vagyok egyedül B)

Szerintem meg alapvetően jó , csak agyon van csépelve , még valahol nem idegesít az agyoncséplés (pl.: RFAD zenéjénél , ) , addig itt már igen :rolleyes:

TÖTÖTŰTÜDÜTÜTÜRÜÜRÜÜÖÖTRÜÜÜ :lol:

Kreator

Ami már tényleg gáz, az a Jabba palotájás banda száma. :lol: Nagyon xD! :D

-OJ-

Egyik legegyedibb zene a SW univerzumában! :D

A legegyedibben idegesítő, ja :lol: