Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Filmzene


Kreator

Recommended Posts

grasslover

Mitől annyi? Rajta van az összes rögzített koncert? :D

Bezony :lol: Meg sok greatest hits, így a The End vagy 12 féle verzióban van meg.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Azért A faun labirintusát is említsük meg, sztem igen jellegzetes és szép zenéje van (főleg a Lullably üt nagyon)

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

amúgy azért szeretem Hans Zimmert, mert minden zenei stílusban tud maradandót alkotni, tehát akciózene, látványzene, érzelmes zene stb.

Donnie Darko zenéje is fantasztikus Michael Andrews-tól

Danny Elfmannek van egy nagyon különleges hangzásvilága, ami minden scorejában előfordul, oáratlan :rolleyes:

Howard Shore szerintem csak a Gyűrűk Urával aratott nagyot, de azzal viszont baromi nagyot

John Williams meg alap, fantasztikus dallamokat tud írni, fülbemászóakat

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Howard Shore szerintem csak a Gyűrűk Urával aratott nagyot, de azzal viszont baromi nagyot

Nem annyira alap dallamok, hogy bármikor eldúdolod, de a Flytól kezdve az összes Cronenberg filmben ő a zeneszerző, és azokban nagyon rendben van, illik a környezethez és végig felszültségfokozó. A Gyűrűk Ura zenéje meg nekem kifejezetten nem jött be, látszik rajta, hogy ilyen 3 órás filmnek készítették, sokkal fantasysabbra kellett volna venni :\

Elfmantől amúgy az Edward Scissorhands album a kedvencem, és a Batman Returnsról a "Birth of a Penguin part 1" B) de természetesen a Spidey Suite a legmaradandóbb, azt bárhol és bármikor képes vagyok rögtönözni.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Nem annyira alap dallamok, hogy bármikor eldúdolod, de a Flytól kezdve az összes Cronenberg filmben ő a zeneszerző, és azokban nagyon rendben van, illik a környezethez és végig felszültségfokozó.

Én csak a HoV zenéjére emlékszem, de az nagyon ott van B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én csak a HoV zenéjére emlékszem, de az nagyon ott van B)

Nekem most a Crash jutott eszembe, ott elég jól beleültette a bácsi a töménytelen sexjelenetbe :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Nem annyira alap dallamok, hogy bármikor eldúdolod, de a Flytól kezdve az összes Cronenberg filmben ő a zeneszerző, és azokban nagyon rendben van, illik a környezethez és végig felszültségfokozó. A Gyűrűk Ura zenéje meg nekem kifejezetten nem jött be, látszik rajta, hogy ilyen 3 órás filmnek készítették, sokkal fantasysabbra kellett volna venni :\

Elfmantől amúgy az Edward Scissorhands album a kedvencem, és a Batman Returnsról a "Birth of a Penguin part 1" B) de természetesen a Spidey Suite a legmaradandóbb, azt bárhol és bármikor képes vagyok rögtönözni.

Nemtom ti hogy vagytok vele , de én a Gyűrűk ura némelyik dallamát akármikor eldúdolom , te nem Grass ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nemtom ti hogy vagytok vele , de én a Gyűrűk ura némelyik dallamát akármikor eldúdolom , te nem Grass ? :rolleyes:

Hát én nem :D

Amúgy Howard Shore szerezte az Ed Woodnak, az egyetlen olyan Tim Burton filmnek a zenéjét, aminek nem Elfman.

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Hát én nem :D

Amúgy Howard Shore szerezte az Ed Woodnak, az egyetlen olyan Tim Burton filmnek a zenéjét, aminek nem Elfman.

Nem is vált be (szebben mondva kevés volt Elfman kitúrásához), mondjuk szerintem nem valami hálás feladat hidegháborús B-filmek zenéjét felidézni. Elfman ellenben nagyon megcsinálta a Mars Attacks!-ban, csak az már nem lenne Ed Wood. A steril fekete-fehérhez nem nagyon illet volna a sokszínűsége.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Nemtom ti hogy vagytok vele , de én a Gyűrűk ura némelyik dallamát akármikor eldúdolom , te nem Grass ? :rolleyes:

Öööö......GYU-ban volt zene (Enyán kívül)?

Jó tudni. Nem tűnt fel :lol: :D B)

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Kedvenc művészeim:

1. John Williams (nc. korunk Beethoven-je)

2. Ennio Morricone (főleg wester , de szinte minden emberi érzelem és hangulat megteremtésére képes)

3. Alan Silvestri (Vissza a Jövőbe, Forrest Gump stb.)

Sok film OST-jét szoktam hallgatni amugy. Pl most is a Clockwork Orange OST szól.

Link to comment
Share on other sites

Kreator

3. Alan Silvestri (Vissza a Jövőbe, Forrest Gump stb.)

Sokáig tartott a Silvestri szülés.

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Sokáig tartott a Silvestri szülés.

annyira nem rossz, sőt, kifejezetten jó zeneszerző, de nem túl sok munkája ismert az említett 2 filmen kívül :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Öööö......GYU-ban volt zene (Enyán kívül)?

Jó tudni. Nem tűnt fel :lol: :D B)

öööööö, nekem se. :lol:

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Öööö......GYU-ban volt zene (Enyán kívül)?

Jó tudni. Nem tűnt fel :lol: :D B)

1-2 jó szám van az ost-n de amugy felejtős. Nem lett maradandó. B)

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Nemtom ti hogy vagytok vele , de én a Gyűrűk ura némelyik dallamát akármikor eldúdolom , te nem Grass ? :rolleyes:

Én nem tudnám eldúdolni, sőt még a fejemben sincs a dallam, kellemes kis zene, de nincs benne erő. Nem úgy mint a Crash zenéjében, azok igen maradandó témák.

Elfmantól a Batman témája a nyerő nálam, bár tőle minden jöhet.

Aztán az egyik nagy kedvenc az Amélie csodálatos élete ost, azok az egyszerű, de mégis csodás szerzemények tele vannak érzelemmel és energiával :rolleyes:

Még egy nagy kedvenca a Brazil témája, Kamen egy egyszerű dalból feltudta építeni a film zenéjét, csodás.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kedvenc művészeim:

1. John Williams (nc. korunk Beethoven-je)

2. Ennio Morricone (főleg wester , de szinte minden emberi érzelem és hangulat megteremtésére képes)

3. Alan Silvestri (Vissza a Jövőbe, Forrest Gump stb.)

Sok film OST-jét szoktam hallgatni amugy. Pl most is a Clockwork Orange OST szól.

Ha csak Star Wars-t veszünk, akkor neked mi a kedvenced? Nekem egyértelműen az, ami a Phantom Menace-ban megy a végső fénykardütközetben, asszem az az albumon Darth Maul theme-nek van feltüntetve. Na az a zene nagyon eltalált B). És az új trilógia minden zenéje, azok mesterművek.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Sokáig tartott a Silvestri szülés.

Évek óta ők hárman a kedvenceim. A Vissza a Jövőbe zenéje a második kedvenc OST-m. Az elsőt könnyű kitalálni. B)

Ha csak Star Wars-t veszünk, akkor neked mi a kedvenced? Nekem egyértelműen az, ami a Phantom Menace-ban megy a végső fénykardütközetben, asszem az az albumon Darth Maul theme-nek van feltüntetve. Na az a zene nagyon eltalált B). És az új trilógia minden zenéje, azok mesterművek.

Mér a régi nem mestermű?

Kedvenc SW zeném (inkább helyhez kötöm őket, hogy mindenki vágja) :

1. Mikor Luke legyőzi Vader-t. OST-ken nincs rajta.

2. Luke nézi a Tatooine lenyugvó ikernapjait , vagy mikor meggyújtja a tüzet.

3. Alap zene a főcimnél.

4. The Rebel Fleet, End Title ( A Birodalom végén)

5. The Empire

6. Hát a cime Into the Trap de amugy a Jedi-ben van a végső űrharcnál mikor rájönnek hogy csapdába sétáltak.

7. Ewok Celebration & Finali (Jedi végén)

8. The Emperor (Jedi-ben mikor Palpi ráz és Vader ledobja)

9. Maul harc ep1-ben

10. Mos Eisley bárban talán ennyiből is vágjátok hogy melyik.

Amugy nem sorrendben a leghíresebb OST-k - Cápa , Birodalom , Keresztapa. Valahol olvastam, gondolom szavazások alapján. :huh:

JP zenéjét emlitettétek már? Csak mer odabac az is.

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Silvestri kapcsán szóba került a Forrest Gump, állatkemény az OST. Nem pont Silvestri érdemei, hanem a nagyszerű könnyűzene történeti áttekintő miatt. (Itt is van pl. The Doors B) , viszont az OST nagy hibája, hogy nincs rajta Hendrix-től az All along the Watchtower, pedig nagyon ment a Mekongi meneteléshez)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mér a régi nem mestermű?

Nem szeretem a régit...megadja a film alapját, és nagyon fülbemászó, de nem szeretem amikor ilyen hangos a zene a film alatt, így beleüvölt. A 60-70-80-as évek mániája volt ez, mai napig nem értem miért kell egy zenének annyira üvöltenie...amúgy furcsa, hogy a Hitchcock filmekben ez nem zavar, de pl egy 80-as horrorban vagy jelen esetben a Star Warsnál (vagy néhány helyen még az Indiana Jones-nál is!) már igen. De pl Kurosawa az 50-es években egyáltalán nem alkalmazott ilyen technikát, teljesen nyugodt zenei aláfestést kaptak filmjei B).

A másik, hogy a régi SW soundtrack az nagyon éles hangokból áll, és az is zavar. Amúgy a Mos Eisley Cantina zseniális :rolleyes: Az ment a LEGO Star Warsban is a bárban.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Sok film OST-jét szoktam hallgatni amugy. Pl most is a Clockwork Orange OST szól.

mi azt suliban hallgatuk sokat, meg drúgnak szólítottuk egymást :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

1. Mikor Luke legyőzi Vader-t. OST-ken nincs rajta.

2. Luke nézi a Tatooine lenyugvó ikernapjait , vagy mikor meggyújtja a tüzet.

3. Alap zene a főcimnél.

4. The Rebel Fleet, End Title ( A Birodalom végén)

5. The Empire

6. Hát a cime Into the Trap de amugy a Jedi-ben van a végső űrharcnál mikor rájönnek hogy csapdába sétáltak.

7. Ewok Celebration & Finali (Jedi végén)

8. The Emperor (Jedi-ben mikor Palpi ráz és Vader ledobja)

9. Maul harc ep1-ben

10. Mos Eisley bárban talán ennyiből is vágjátok hogy melyik.

A Cantina zenét mindig rühelltem. A helyhez illik, de nekem túl pattogós és idegesítő! Ráadásul az összes SW-játékban előveszik valahol <_<

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Nem szeretem a régit...megadja a film alapját, és nagyon fülbemászó, de nem szeretem amikor ilyen hangos a zene a film alatt, így beleüvölt. A 60-70-80-as évek mániája volt ez, mai napig nem értem miért kell egy zenének annyira üvöltenie...amúgy furcsa, hogy a Hitchcock filmekben ez nem zavar, de pl egy 80-as horrorban vagy jelen esetben a Star Warsnál (vagy néhány helyen még az Indiana Jones-nál is!) már igen. De pl Kurosawa az 50-es években egyáltalán nem alkalmazott ilyen technikát, teljesen nyugodt zenei aláfestést kaptak filmjei B).

A másik, hogy a régi SW soundtrack az nagyon éles hangokból áll, és az is zavar. Amúgy a Mos Eisley Cantina zseniális :rolleyes: Az ment a LEGO Star Warsban is a bárban.

ez egyátalán nem volt hiba a 60-70-80-as években. én pl imádom ha megszűnik minden hang és csak a zene + kép van egy filmben.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

ez egyátalán nem volt hiba a 60-70-80-as években. én pl imádom ha megszűnik minden hang és csak a zene + kép van egy filmben.

Neked tetszik, nekem nem :rolleyes: A zenét nem tartom annyira fontosnak, inkább legyen csend. Vagy legyenek zajok, ahogy a Hukkléban (bár az a másik véglet). A csenddel több érzelem kifejezhető mint a zenével, már ha olyan a befogadó is.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

A Fűrész 3 ostje elég oda csapkodós lett. Meshuggah, Mastodon, Disturbed, Lamb of God, All that remains :rolleyes: Persze ezek másképp durvák, mint mondjuk Williams örökérvényűi. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...