Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Filmzene


Kreator

Recommended Posts

-moki-

Én is ilyesmiket hallgatok mostanában, bár nekem a lassabb részek tetszenek.

Gyûrûk Ura zenéit ki készítette? Mert akkor keresek egy discography-t.

Howard Shore... az egyetlen értékelhetõ része a filmnek :lol:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Howard Shore... az egyetlen értékelhetõ része a filmnek :lol:

Idõközben.megnéztem.az.eredeti.VHS.kazi.hátulján.a.fél.milis.betûknél:D

Amúgy.szerintem.a.legzseniálisabb.filmek.egyike.mind.a.3.rész.nem.tudom.neked.miért.csak.a.zene."értékelhetõ".

Link to comment
Share on other sites

_OrfEusZ_

a Hancock Filmzenéje is nagyon baró ;) féleg a kórházos jelenetnél :)

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Howard Shore... az egyetlen értékelhetõ része a filmnek :lol:

Hát, kétlem hogy van még egy olyan ember aki megnézi õket és ezen a véleményen van :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Kovics

A Valami Amerika 2. egyik zenei jelenete egy Tankcsapda dal, ami egyébként a TCS-nek az új albumán is fennt lesz :)

Akit érdekel a Mire vagy Kíváncsi dal:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
CastleCRS

halo!

érdeklõdnék, vki tudja-e, h a Halálfutam(deathrace)-ben, a 15:26nál kezdödõ számnak mi a címe/elõadója? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

K3ll3rm4n

Slim Thug - Click Clack

Ha erre gondolsz :unsure:

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Slim Thug - Click Clack

Ha erre gondolsz :unsure:

Igen, erre, köszi :)

Click Clack Mothaf*cka [sm23]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Kerub

IPB Image

Egyik kedvenc soundtrackem. Évek óta hallgatgatom, mikor épp kedvet kapok. Mindenkinek csak ajánlani tudom Philip Glass más munkáival egyetemben. Egyik elsõ munkája is esetleg ismerõs lehet nektek a 80as évek elejérõl (Koyaanisqatsi). Többek között a Watchment is ezzel a számmal

(plusz benne a volt a filmben is)
Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

IPB Image

Egyik kedvenc soundtrackem. Évek óta hallgatgatom, mikor épp kedvet kapok. Mindenkinek csak ajánlani tudom Philip Glass más munkáival egyetemben. Egyik elsõ munkája is esetleg ismerõs lehet nektek a 80as évek elejérõl (Koyaanisqatsi). Többek között a Watchment is ezzel a számmal

(plusz benne a volt a filmben is)

Azt hiszem Philip Glass a kedvenc filmzeneszerzõm. :) Amit a Koyaanisqatsiban mûvelt, az valami remek és tökéletes volt. Kár, hogy meglepõen kevesen ismerik. :(

Link to comment
Share on other sites

Joey

Azt hiszem Philip Glass a kedvenc filmzeneszerzõm. :) Amit a Koyaanisqatsiban mûvelt, az valami remek és tökéletes volt. Kár, hogy meglepõen kevesen ismerik. :(

Imádtam!

Annyira jellegzetes, igényes és mégis: egy pillanat alatt megjegyezhetõ volt. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Imádtam!

Annyira jellegzetes, igényes és mégis: egy pillanat alatt megjegyezhetõ volt. :rolleyes:

Ha jól tudom, a Watchmenben is felhasználták 1-2 számát. Akkor rémlik, mikor Dr. Manhattan sztoriját ismerjük meg.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Watchmenben a legjobb szám a The Sound of Silence :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Watchmenben a legjobb szám a The Sound of Silence :rolleyes:

Jaja, azt már a Diploma elõtt-ben is imádtam B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Watchmenben a legjobb szám a The Sound of Silence :rolleyes:

Nem is, mert az All Along the Watchtower -_-

Link to comment
Share on other sites

mark44

Nem is, mert az All Along the Watchtower -_-

Már vártam mikor írja be valaki :D Amúgy az is jó szám, de a Sound of Silence-t jobban szeretem :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

a880120

Jaja, azt már a Diploma elõtt-ben is imádtam B)

Juuuuuuuj :wub:

Link to comment
Share on other sites

Kerub

IPB Image

Másik nagy kedvencem Clint Mansell, akitõl talán legjobban a Fountain soundtrackjét szeretem. Szerintem a legerõsebb szám az albumról a Death Is The Road To Awe.

Na nem mintha könnyû lenne Clint Mansell munkásságából csak úgy egy albumot kedvencnek megjelölni, hiszen olyan alkotásokért felelõs még mint a tavalyi meglepetés film, a Moon soundtrackje.

Legismertebb munkája a Requiem for a dream aminek Howard Shore által átdolgozott

-re keresztelt verziója nagy népszerûségre tett szert a fanmade és a professzionális trailer készítõk körében.

Legutóbb amit találtam tõle az a Smokin Aces utolsó képsorai alatt megszólaló Dead Reckoning.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

"Legismertebb munkája a Requiem for a dream aminek Howard Shore által átdolgozott Requiem for a Tower-re keresztelt verziója nagy népszerûségre tett szert a fanmade és a professzionális trailer készítõk körében. " - Kerub

Nem csak ezek között tett nagy népszerûségre, hanem a mûkorcsolyázók között is kedvelt a film zenéje. És tekintve, hogy nagyon jó a film zenéje, nem is csodálom.

Én még nem döntöttem, hogy a Rekviem vagy a The Fountain zenéi tetszenek jobban. :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kis pontosítás, de a Requiem zenei fõtémája eredetileg nem Mansell mûve, az egy komolyzenei anyag...csak a Requiemmel végül nagyobb hírnevet szerzett már azóta :)

Egyébként meg:

(1:33-tól...b-rrrzongáááás -_-)

Gyerekkorom legmeghatározóbb dallama. Vagy három napja csak a Basil Poledouris által kreált OST-ot hallgatom, megint...

Link to comment
Share on other sites

Kerub

Kis pontosítás, de a Requiem zenei fõtémája eredetileg nem Mansell mûve, az egy komolyzenei anyag...csak a Requiemmel végül nagyobb hírnevet szerzett már azóta :)

Wikipedian csak annyit írnak, hogy nem egyedül szerezte a zenét hanem segítségére volt a (zenei pulitzer díjas) David Lang és Kronos Quartet és hármukat jelöli meg alkotóként. Esetleg azt nem tudod hogy kinek a mûve alapján készült mert már ennyi verzió között szívesen meghallgatnám akkor az eredetit :rolleyes:

Egyébként meg:

(1:33-tól...b-rrrzongáááás -_-)

Gyerekkorom legmeghatározóbb dallama. Vagy három napja csak a Basil Poledouris által kreált OST-ot hallgatom, megint...

Meghallgattam és tetszett. De ezzen felnõni kell ahhoz hogy olyan borzongást átéljen valaki :)

@RethaMilek: A sok youtubeos wannabe trailer gyárosnak köszönhetõen már van egy kisebb negatív felhangja nálam a requiemnek, így kiütéssel nyert a Fountain :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hmm, én úgy tudtam, hogy eredetileg a Kronos Quartet az eredeti készítõ...akkor lehet csak azért szerepel úgy sok helyen, mert a zenekart jelöli meg elõadónak, nem Mansellt. Ezesetben valószínû hogy tévedtem, BÁR, a wikipedia sem tévedhetetlen :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Kerub

Hmm, én úgy tudtam, hogy eredetileg a Kronos Quartet az eredeti készítõ...akkor lehet csak azért szerepel úgy sok helyen, mert a zenekart jelöli meg elõadónak, nem Mansellt. Ezesetben valószínû hogy tévedtem, BÁR, a wikipedia sem tévedhetetlen :unsure:

Nah, lecsekoltam :)

Valószinüleg azért õt jelölik meg sok helyen mert õ adta elõ azt amit Mansell és Lang szereztek.

Aszem kezd összeállni a kép :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...