Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Filmzene


Kreator

Recommended Posts

Kreator

A témát szándékosan a Film részlegbe szántam. Szerintem az idejáró filmnéző tömegben nagyobb az érdeklődés a filmzenei műfaj iránt, mint a zenész urakban a zenei részlegben. Az alcím felhozott még egy érvet a filmzenei téma, filmrészleghez való tartozása mellett. Szétnéztem a zenei blokkban is, ahol nem találtam filmzene topicot. Ha mégis van, az esetben a nem vállalt felelősségem, a szemész szakorvosom terhe! :D Remélem itten is tud működni a filmzene topic.

Ennyit a bevezetésről..... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

jó ez a filmzene topic, kár hogy sztem senki sem fog idejárni :sad:

nembaj, én itt leszek, ugyanis imádom a filmzenéket

kedvenc zeneszerzőm Hans Zimmer B)

Link to comment
Share on other sites

Kreator

jó ez a filmzene topic, kár hogy sztem senki sem fog idejárni :sad:

nembaj, én itt leszek, ugyanis imádom a filmzenéket

kedvenc zeneszerzőm Hans Zimmer B)

Van egy egészen jó alkotói korszaka, viszont van egy oldala amit nem igazán kedvelek tőle. Bár pl. A Pearl Harborban csak ő nem volt szar, de a régebbi önmagához képest........(pl. The Thin Red Line).

Én örök John Williams párti maradok. Túl sok van a neve mellett, hogy mást mondjak. Iszonyat sablon filmzenében a neve, de a legtöbb ismert dallam hozzá köthető. Hiába rajta cseperedtem fel. :rolleyes:

A másik nagy kedvenc Danny Elfman. B)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Bár nem ismerek sok filmzeneszerzőt, nekik sem ismerem annyira a zenéjüket, de Danny Elfmant nagyon szeretem, baromi jó zenét írt Pókemberhez, szerintem teljesen hozzá passzol. Aztán ott van a feledhetetlen Batman főcímdal, na de a Charlie és a Csokigyár zenéje is szórakoztató. :wink:

Másik akit megemlítenék Steve Jablonsky, hihetetlen számot írt A Szigetnek, fantasztikus... Kiváncsi vagyok, hogy a Transformersnek milyen számot ír majd.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Hú nekem a Dead or Alive: hanazisha és a Birds-nek kellene a ost-ja nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Michael Kamen még brutális kedvenc, a Band of Brothers zenéjének elkövetője. Ő se rossz szuperhős témában, X-men B), nagyon parodizálható, de kurv@jó. Ismehetitek még ilyen akciófilmekből mint Die Hard, Lethal Weapon (mondjuk az akciótémák szinte egyformák).

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Howard Shore-t se felejtsük ám el, a LoTR zenéje magáért beszél, egyszerűen imádom...

Link to comment
Share on other sites

Kreator

De nemcsak Williams, Elfman, Zimmer, Shore fajta zenéket lehet körbe rajongani. Vannak még filmekkel egybeforrt számok is.

Gary Jules-Mad World

Nancy Sinatra-Bang Bang

Vagy a teljes The Doors film

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Ja meg Nino Rota is elég maradandót alkotott a Keresztapa zenéjével.

Amik nekem még egybeforrtak egy filmmel:

Pixies - Where is my mind (Fight Club zárójelenet)

All Star - Smash Mouth (Shrek nyitójelenet)

Dropkick Murphys - I'm Shipping Up To Boston (The Departed főcímzene + egy autókázós jelenet)

The Liveley Ones - Surf Rider (Pulp Fiction)

Propellerheads - Spybreak (Matrix - csarnokos jelenet)

Rage Against the Machine - Wake up (Matrix zárójelenet)

Rammstein - Feuer Frei (xXx elején a koncert)

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Klaus Badelt - Prates of The Caribbean - The Curse of The Black Pearl OST imádom B)

Hans Zimmer - The Rock OST

Hans Zimmer - Now We Are Free (Gladiator soundtrack)

Clint Mansell & The Chronos Quartet - Requiem For a Dream (Lux Aeterna, Marion Barfs, Summer Overture)

Ezek a kedvenceim B) :D

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Donnie Darko és The fountain. Egyelőre ez a kettő, ami valami hatalmasan megfogott... Gyönyörű...

Akit még nagyon szeretek Danny Elfman. :smile: jáá.

A Hair idesorolható? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kreator

A Hair idesorolható? :lol:

Egyértelműen igen. A zene híressé tette a filmet, a film híressé tette a zenét. :smile:

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Egyértelműen igen. A zene híressé tette a filmet, a film híressé tette a zenét. :smile:

Akkor az ott van mindenek előtt. :smile:

Meg akkor a Jézus Krisztus szupersztár is.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Danny Elfman és Howard Shore a két kedvenc, de John Williamset is megemlíthetem (akit egyébként annyira nem bírok, túl nagyzenekari) a Star Wars, Jaws és Indiana Jones dallamok miatt. Vagy Clint Manssell (Requiem 4 a Dream, Fountain) is kezd beérni nálam.

Filmzene albumok amelyeket imádok:

Fight Club (egyszerűen no comment B) Vizuális hatásokkal is tökéletesen élvezhető, csak az a pár remix felesleges bele, a The Pixies meg a fénypont)

Pulp Fiction (a kutyának nem kellenének ezek a zenék, ha Tarantino nem rakja bele a Ponyvába, amelyek azóta himnuszoknak számítanak)

Desperado (mind Rodriguez mind a Tito & Tarantula szerzemények óriásiak)

GrindHouse (a Death Proofé annyira nem jön be, csak néhány szám, de a Planet Terror zseniális, főleg a Rose McGowan kisasszony által énekeltek B))

Donnie Darko (:rolleyes:)

Fountain (na erre mit mondjak? ...)

...

Vagy a teljes The Doors film

:rolleyes:

Uhh, a Light my Firetől a The Endig remek mestermunka. Maga a film is.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Téényleg. Eszembe jutott mégegy. Lehet már említette valaki nem olvastam vissza. Pink Floyd: The Wall. :smile:

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Clint Mansell & The Chronos Quartet - Requiem For a Dream (Lux Aeterna, Marion Barfs, Summer Overture)

Jesszusom, hogy tudtam ezt kihagyni? Valami hihetetlen hangulata van ennek a zenének...

Ami még nagyon jó, az a Letters from Iwo Jima legtöbbet előforduló zenéje. Azt is be kéne szerezni...

Link to comment
Share on other sites

Kreator

És akit mindenki kihagy: :sad:

Ennio Morricone is nagy. És végre megvan tőle Death Rides A Horse (Kill Bill vol1./a Sofie Fatale csonkításnál kezdődő zene, az OST-n nincs rajta) B)

Ami még nagyon jó, az a Letters from Iwo Jima legtöbbet előforduló zenéje. Azt is be kéne szerezni...

A tavalyi év egyik legjobbja. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Az általatok említett nagyokat nem írom le mégegyszer, de pár ötletem van még.

Nino Rota a Keresztapa zenéjével óriásit alkotott szerintem, aztán kicsit lazább a Gone in 60 Seconds pár száma (War-Lowrider, Apollo Four Forty-Stop the Rock), aztán a Jarheadben is vannak nagyon ütős számok (Fight the Power B) ), aztán kérem szépen 300 OST, és még lehetne sorolni napestig.

Kreator: Chi-Mai a Le Professionelből. B)

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

már volt ilyen topik nem egszer és mindig átkerül a zene részlegbe.

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Az általatok említett nagyokat nem írom le mégegyszer, de pár ötletem van még.

Nino Rota a Keresztapa zenéjével óriásit alkotott szerintem, aztán kicsit lazább a Gone in 60 Seconds pár száma (War-Lowrider, Apollo Four Forty-Stop the Rock), aztán a Jarheadben is vannak nagyon ütős számok (Fight the Power B) ), aztán kérem szépen 300 OST, és még lehetne sorolni napestig.

Kreator: Chi-Mai a Le Professionelből. B)

És a többi kihagyhatatlan, JJ:

The Good, the Bad and the Ugly

Man With Harmonica

számomra Ennio a western.

The Trashman-Surfin' bird /Full Metal Jacket B)

pörögnek az OST-im.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Jarheadben az volt a legjobb, mikor az égő olajmezők felett, egy nem kivehető helikopter The Doorsszal pásztázza a tájakat, hogy a katonákba öntsön egy kis pátoszt. Gyllenhaal persze megjegyzi, hogy "ez vietnámi zene, még k*bszott saját zenénk sincs" B) A The Doors meg ugye az Apocalypse Now óta vietnámi zene.

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Jarheadben az volt a legjobb, mikor az égő olajmezők felett, egy nem kivehető helikopter The Doorsszal pásztázza a tájakat, hogy a katonákba öntsön egy kis pátoszt. Gyllenhaal persze megjegyzi, hogy "ez vietnámi zene, még k*bszott saját zenénk sincs" B) A The Doors meg ugye az Apocalypse Now óta vietnámi zene.

A Break On Trough ott nagyon poén.

Stone is a vietnámban kialakult rajongása miatt csinálta a nagyszerű The Doors filmet. B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A Break On Trough ott nagyon poén.

Stone is a vietnámban kialakult rajongása miatt csinálta a nagyszerű The Doors filmet. B)

Jóhogy mondod, megkeresem a The Doors gyűjteményem... (4.6 giga, épphogy ráfért egy DVD-re)

Link to comment
Share on other sites

Kreator

Jóhogy mondod, megkeresem a The Doors gyűjteményem... (4.6 giga, épphogy ráfért egy DVD-re)

Mitől annyi? Rajta van az összes rögzített koncert? :D

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

A Titanic betétdala nálam még mindig viszi a pálmát!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...