Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bayern München


zwitter

Recommended Posts

zwitter

Anglia - Németország 1:2

háhá, megfricskáztuk őket a Wembleyben! :D :tongue: így a felújítás előtti utolsó és a felújítás utáni első mérkőzést is mi nyertük :D jól megkapták, Pander hatalmas gólt rúgott :o nagyon jók voltunk, most duplán volt jó estém, mert kis hazám válogatottja és a Nationalelf is nyert és nem is akármilyen győzelmek ezek. :smile: amúgy Robinson hatalmas potyázott megint, bár Lehmann sem volt mindig a helyzet magaslatán, bár bemutatott egy-két parádét. a vb-n legyőztük Argentínát, Portugáliát, azóta pedig Csehországot és Angliát is! :smile: SZÉP VOLT FIÚK, SZÉP VOLT LÖW! B)

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Anglia - Németország 1:2

háhá, megfricskáztuk őket a Wembleyben! :D :tongue: így a felújítás előtti utolsó és a felújítás utáni első mérkőzést is mi nyertük :D jól megkapták, Pander hatalmas gólt rúgott :o nagyon jók voltunk, most duplán volt jó estém, mert kis hazám válogatottja és a Nationalelf is nyert és nem is akármilyen győzelmek ezek. :smile: amúgy Robinson hatalmas potyázott megint, bár Lehmann sem volt mindig a helyzet magaslatán, bár bemutatott egy-két parádét. a vb-n legyőztük Argentínát, Portugáliát, azóta pedig Csehországot és Angliát is! :smile: SZÉP VOLT FIÚK, SZÉP VOLT LÖW! B)

IPB Image

Kapus kell Angliának!!!!

Link to comment
Share on other sites

zwitter

ismét győzött Németország legjobb csapata, a BAYERN MÜNCHEN!!! B) simán vertük 3:0-ra a Hannovert, Toni megint betalált, Ribéry megint szenzációs volt, de a mezőny legjobbjának Schweinsteigert választott a Kicker. a védelem szintúgy remekelt, eddig még nem kaptunk gólt, 9 ponttal és 10:0-s gólkülönbséggel állunk három forduló után! :smile: a további két gólt van Bommel és Hamit Altintop lőtték. a török eddig három meccsen két gólt szerzett, pedig középpályás :D a Kicker álomcsapatába Ribéry harmadjára került be, mellette Demichelis (2), Schweinsteiger (1) és van Bommel (1) is helyet kapott a harmadik forduló legjobbjai között. van viszont rossz hír is: Toni megint megsérült, így valszeg a Hamburg elleni meccset ki kell hagynia. :sad: elég gáz, hogy ezek a puding védők így faragják a játékosainkat... <_< ebből is látszik, hogy nem tudnak mit kezdeni a technikai fölényünkel.

ÍGY TOVÁBB, HAJRÁ BAYERN!!! B)

Link to comment
Share on other sites

zwitter

a Hamburg elleni meccsre valószínűleg Klose, Ribéry és Sosa is visszatér! ami pedig biztos: Podolski ismét ott lesz a keretben! :smile: ezzel némileg orvosolva lett Toni hiányzása, ugyanis ő szerintem 100%, hogy nem játszik Hamburgban.

Link to comment
Share on other sites

thewbie

a Hamburg elleni meccsre valószínűleg Klose, Ribéry és Sosa is visszatér! ami pedig biztos: Podolski ismét ott lesz a keretben! :smile: ezzel némileg orvosolva lett Toni hiányzása, ugyanis ő szerintem 100%, hogy nem játszik Hamburgban.

Ismael még mindig nem lesz?

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Jó kis meccs volt, na. Ha Ribéry hozza az eddigit, akkor lehet, hogy nyer a Bayern, de szerintem a döntetlen reális eredmény.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

sajnos döntetlen lett a HSV elleni meccs, 1:1. nem voltunk jók... Klose szerzett vezetést amit Zidan egyenlített ki. igazából a Hamburg jobb volt, de csak a jó csapatnak van szerencséje. jó hír viszont, hogy Toni és Jansen a Schalke ellen már játszik! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Meglepően jó csapat lett a Hamburgból. Eredményesen játszik (kivétel a Honvéd elleni első meccs). A tavalyi őszhöz képest jobbak. Talán visszatér az a Hamburg amely 2-3 éve a bajnoki címre is esélyes.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Meglepően jó csapat lett a Hamburgból. Eredményesen játszik (kivétel a Honvéd elleni első meccs). A tavalyi őszhöz képest jobbak. Talán visszatér az a Hamburg amely 2-3 éve a bajnoki címre is esélyes.

szerintem a Hamburg a mostani jó szereplésével is csak annyit ér el, amit két éve: mondjuk bejutnak a BL-be, de a következő évben nem bírják a kettős terhelést (meg amúgy sem elég vastag a keret) és megint nagyon visszaesnek. mint most a Stuttgart.

hat hétig nem játszhat Sosa :angry: nagyszerű... eddig is keveset játszott (sérülés miatt, meg mert Ribéry és Schweinsteiger nagyon jó volt a széleken), erre fel hat hetet ki kell hagynia... :angry: pontosan nem tudom, hogy mi az oka ennek, de idén már nem egy olyan alkalom volt, amikor a favágó védőknek köszönhetjük, hogy lesérült az egyik játékosunk. jó lenne, ha a Bundesliga felnőne a játékosainkhoz és ezt nem nagyképűségből mondom...

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

thewbie

szerintem a Hamburg a mostani jó szereplésével is csak annyit ér el, amit két éve: mondjuk bejutnak a BL-be, de a következő évben nem bírják a kettős terhelést (meg amúgy sem elég vastag a keret) és megint nagyon visszaesnek. mint most a Stuttgart.

hat hétig nem játszhat Sosa :angry: nagyszerű... eddig is keveset játszott (sérülés miatt, meg mert Ribéry és Schweinsteiger nagyon jó volt a széleken), erre fel hat hetet ki kell hagynia... :angry: pontosan nem tudom, hogy mi az oka ennek, de idén már nem egy olyan alkalom volt, amikor a favágó védőknek köszönhetjük, hogy lesérült az egyik játékosunk. jó lenne, ha a Bundesliga felnőne a játékosainkhoz és ezt nem nagyképűségből mondom...

hát ő most nem az ellenfeleknek köszönheti ezt a sérülését, hiszen nem is játszott előző sérülése óta, vagyis nagyon keveset a Hamburg ellen, ott azért nem rúgták annyira

nagyon sérülékeny a csapat... és nem csak azért mert szétrúgják őket, Toni is hogyan sérült le a Hamburg elleni meccsen... Ha így folytatja Kloseval együtt akkor hetenként cserélgetik egymást csatárposzton, nme lesz ez így jó

Link to comment
Share on other sites

Jolee

Azt az egyet nem értem, hogy Toni miért kellett... van egy adott Klose meg Podolski, akik tudtommal a válogatottban is együtt játszanak és jól csinálják.. Toninak kéne padoznia szerintem. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

thewbie

Azt az egyet nem értem, hogy Toni miért kellett... van egy adott Klose meg Podolski, akik tudtommal a válogatottban is együtt játszanak és jól csinálják.. Toninak kéne padoznia szerintem. :unsure:

én igenis örülök Toninak, csak sajnálom h sérülékeny

Poldinak meg tavaly elég gyenge idénye volt, csatárokból meg most is hiány van a sok sérülés miatt

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Toni és Klose: 3 meccs, 3 gól. ehhez nem kell kommentár. mint ahogyan ahhoz sem, hogy Poldi tavaly csak 4 gólt rúgott. én nagyon birom, de egyelőre nem olyan jó, mint Toni, meg amúgy is több gólt kéne lőnie. Klose és Podolski a válogatottban nagyon jók, de fura mód, Klose és Toni is legalább annyira jók, pedig sokkal kevesebb ideje játszanak együtt. szerintem ez a felállás egyelőre tökéletes, annál is inkább, hogy Podolski még csak most épült fel a sérüléséből.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zwitter

Bayern München – Schalke, a nagy rangadó – beharangozó

Ne akármilyen mérkőzéssel folytatódik a Bundesliga az ötödik fordulóban: a Schalke látogat Münchenbe! Ez a mérkőzés mindig feszült, parázs hangulatú és általában mindig hoz két-három gólt. A müncheniek és a gelsenkircheniek hét hét alatt immár másodszor találkoznak: a Ligakupa döntő után most bajnokin. Akkor Miroslav Klose góljával 1:0-ra Hitzfeld legénysége tudott nyerni. Az Alliaz Arenában a Bayern eddig 100%-os a Schalkéval szemben, 5:0-s gólkülönbséggel két mérkőzés után.

Kétség kívül ez lesz az idei legnehezebb mérkőzése a bajoroknak. Bajnokin eddig a Hansa Rostock és a Hannover látogatott Münchenbe, s mindkét együttes 3:0-s veréssel tért haza. A Schalke elleni hazai mérleg optimizmusra adhat okot: 2006-ban 3:0-ra, 2007-ben 2:0-ra nyert a „bőrgatyás” gárda.

Testvérharc

Külön pikantériát ad a mérkőzésnek egy török testvérpáros: Hamit és Halil Altintop között mindössze 12 perc van, s a hétközben, a török válogatott mezében még együtt játszottak a mieink ellen. (A mérkőzést furcsa körülmények között nyerte meg 3:0-ra a török válogatott, ugyanis a játékvezető megfosztotta a magyar csapatot egy tizenegyestől és kiállította Gerát. Michel Platini, az UEFA elnöke a magyar csapatkapitány piros lapjának eltörlését szorgalmazza.)

Hamit és Halil Altintop egymás ellen küzdenek majd

Hamit Altintop a következőket nyilatkozta a mérkőzés előtt: „Természetesen nem túl jó dolog, hogy alig három nap van a válogatott-és a klubmeccs között. Nincs idő a regenerálódásra.” A fiatalabb Altintop szerint ez a mérkőzés több lesz, mint egy szimpla csata a két testvér között. Mint a középpályás elmondta, a jelenlegi helyzet szerint mind a két együttesnek szüksége van a pontokra. A Schalkénak azért jóval inkább, hiszen Mirko Slomka együttese jelenleg csak a nyolcadik, négy pontos hátránnyal a München mögött.

„Amikor egymás ellen játszunk, mindig próbálok másra figyelni,” mondta, utalva azokra az időkre, amikor még a Kaiserslauternben játszott a testvére. „Számomra mindegy, mit fog nyújtani a 90 perc alatt, de azt nem akarom, hogy gólt rúgjon.” – nyilatkozta Hamit Altintop. A középpályás feltehetően játszani fog, méghozzá kezdőként, ellenben testvére nincs a kezdőcsapatba jelölve.

Gondok a csapatban

Luca Toni játéka a legnagyobb kérdés. Lukas Podolski visszatért ugyan az előző fordulóban, sőt, a válogatottban gólt is szerzett Románia ellen, de elképzelhető, hogy Ottmar Hitzfeld inkább a 4-5-1-es felállást választja majd. Ebben a hadrendben Hamit Altintop kezdőnek számít, Ribéry mozog szabadabban és Klose az egyetlen előretolt ék. Egyébként a Ligakupa döntőjében éppen ebben a felállásban gyűrte le a Bayern a Schalkét, akkor Klose szerezte a győztes gólt.

Toni ezd, de nem biztos, hogy kezdő lehetJan Schlaudraff már együtt edz a többiekkel, de még nem térhet vissza a pályára

Érdekesség a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy nincs már olyan játékosa a bajoroknak, aki gólt szerzett az elmúlt mérkőzéseken a Schalke ellen (kivéve Andreas Ottlt, de ő nem lesz kezdő). Az első „allianzos” mérkőzésen Hasan Salihamidzic, Claudio Pizarro és Roy Makaay volt eredményes, míg a második találkozáskor Salihamidzic és Makaay. A tavalyi, idegenbeli 2:2 alkalmával szintén betalált a holland támadó, mellette Ottl rúgott még gólt, egy évvel előtte pedig Santa Cruz az 1:1-es mérkőzésen. Ma már csak a védekező középpályás tagja a csapatnak, de sem lesz kezdő.

Jó hír viszont Hitzfeldnek, hogy rendelkezésére áll újfent Lucio, aki pénteken tért vissza a válogatottól Amerikából. Jan Schlaudraff újra edzésbe állt, de ő nem játszhat, miként a sérült Philipp Lahm sem, aki kihagyta a válogatott mindkét találkozóját. Tulajdonképpen csak Lahm hiányzása okozhat gondot, egyébként ugyan az a csapat lép pályára Münchenben, mint amelyik megnyerte a legutóbbi mérkőzésüket a Ligakupában.

Kahn és Hitzfeld optimisták, de óvatosak

„Profi játékosok, meg kell oldaniuk ezt a helyzetet. Ilyenkor sok minden múlik a karakterükön, remélem bizonyítani fognak” – nyilatkozta a „Tábornok” azzal kapcsolatban, hogy a bajor játékosok csak a mérkőzés előtt egy nappal tudtak együtt edzeni a válogatottak miatt. Kahn és Hitzfeld is hatpontos rangadónak tekinti a mérkőzést, ugyanakkor úgy vélik, bár sok múlik az összecsapáson, nem itt dől el a bajnokság: „A szombati pontok a kétszeresüket érik.” – így Hitzfeld.

Ottmar Hitzfeld ovatosságra inti csapatát

A csapat elgrutinosabb játékosa, Oliver Kahn 536. bajnokijára készül és úgy véli, a vendég Schalke „fegyelmezett és fizikálisan jó állapotban van” ezért, „nem lesz sok lehetőségünk.”

A várható kezdőcsapatok:

FC Bayern: Kahn - Lell, Lucio, Demichelis, Jansen - Van Bommel, Zé Roberto - Altintop, Schweinsteiger, Ribéry – Klose

Kispad: Rensing, Van Buyten, Ottl, Podolski, Wagner, Toni

Schalke 04: Neuer - Rafinha, Westermann, Bordon, Pander - Ernst - Jones, Bajramovic - Rakitic - Asamoah, Kuranyi

Vezeti: Herbert Fandel (Kyllburg)

Mérleg: 35 mérkőzés, 27 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 99 rúgott gól, 32 kapott gól

IPB Image

www.sebastiandeisler.try.hu

Link to comment
Share on other sites

zwitter

1:1, BÉNÁK vagyunk :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

thewbie

1:1, BÉNÁK vagyunk :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

nagyon nem örülök neki :angry:

meccset nemláttam, de jövő héten akárki sérül le 3-simára legalább le kell nyomni Karlsruhet :sad:

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Na majd a Tomi berámol párat a Bayernnek

Link to comment
Share on other sites

thewbie

Na majd a Tomi berámol párat a Bayernnek

addig nincs gond amíg a bayern szépen játszik és többet lő :wink:

Link to comment
Share on other sites

zwitter

én örülnék neki, ha Hajnal jól játszana ellenünk és mondjuk kialakulna egy remek is párharc Kahn és közte, amit persze Oli nyerne meg, mi meg a meccset! :smile: Karlsruhéban mindenképpen jól és eredményesen kell játszanunk, mert egymást követő két döntetlen nem éppen a legjobb eredmény.

egyébként Rakitic egy kb. 22 méteres lövésből volt eredményes, Klose pedig fejesből.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

A gyengébb eredmény még nem jelent semmit, de az biztos, hogy a Bundesliga '07-08-as idényének nagy esélyese a Bayern. És sztem nincs olyan csapat mely megtudja majd szorongatni.

Link to comment
Share on other sites

thewbie

A gyengébb eredmény még nem jelent semmit, de az biztos, hogy a Bundesliga '07-08-as idényének nagy esélyese a Bayern. És sztem nincs olyan csapat mely megtudja majd szorongatni.

remélem is :wink:

valahol olvastam: " A DFL a Bundesliga '07/'08-as idényét a második hely megszerzéséért írta ki, tekintettel a Bayern 70 milliós igazolására" :lol:

Link to comment
Share on other sites

nevermind

Szerintem megnyeritek az UEFA kupát :smile:, sőt még a bajnokságot is, de a kupára nem vennék mérget.

Link to comment
Share on other sites

thewbie

Szerintem megnyeritek az UEFA kupát :smile:, sőt még a bajnokságot is, de a kupára nem vennék mérget.

UEFA kupának nagyon örülnék, de ha nem sikerül akkor az egész világ a bayernt fogja szapulni h így szar meg úgy szar...

bajnokság sztem meglesz és talán a kupa is

Link to comment
Share on other sites

thewbie

csütörtökön a PRO7 adja a Belenses elleni UEFA meccset, magyar adó azthiszem nem közvetíti

Klose nem játszhat a brémás eltiltása miatt :S

Link to comment
Share on other sites

thewbie

van Bommel, Christian Lell és Lucio újra edzenek, Toni játéka kérdéses

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...