Jump to content
GSForum - Segélyvonal

"Mennyit ér Ez A Gép" Topic


AusWolf

Recommended Posts

UC

45k körül.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
UC

Sziasztok, 
Szerintetek reális a 100k körüli ár a jelenlegi gépemért VGA + táp nélkül?

Lap: MSI Z87-G43
Proci + hűtő: INTEL Core i5-4670K + THERMALRIGHT Macho120 Rev.A
RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black
Ház: COOLERMASTER Elite 431

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
18 minutes ago, UC said:

Sziasztok, 
Szerintetek reális a 100k körüli ár a jelenlegi gépemért VGA + táp nélkül?

Lap: MSI Z87-G43
Proci + hűtő: INTEL Core i5-4670K + THERMALRIGHT Macho120 Rev.A
RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black
Ház: COOLERMASTER Elite 431

 

Hát ebbe még így se Winyó se SSD sincs ... Am érdemes hardver aprón körülnézni, ott könnyebben be tudod lőni az árakat

Link to comment
Share on other sites

UC
5 minutes ago, Lord_KROK said:

Hát ebbe még így se Winyó se SSD sincs ... Am érdemes hardver aprón körülnézni, ott könnyebben be tudod lőni az árakat

Körülnéztem ott, pont ezért kéne a megerősítés: proci 45-48k, lap 15k, ram 25-30k, házra és hűtőre én mondtam hasraütve 5-5k-t, ez így egy százas.

Az nem hinném, hogy levon az értékéből, hogy nincs benne meghajtó, nem állítottam, hogy komplett gépet adok :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Reális, de ha így egyben adod el ne csodálkozz majd a 90k -s ajánlatokon. Alkatrészenként kiárulni másabb, mint egyben. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
13 hours ago, UC said:

Körülnéztem ott, pont ezért kéne a megerősítés: proci 45-48k, lap 15k, ram 25-30k, házra és hűtőre én mondtam hasraütve 5-5k-t, ez így egy százas.

Az nem hinném, hogy levon az értékéből, hogy nincs benne meghajtó, nem állítottam, hogy komplett gépet adok :)

Csak ez már így nem egy táphiányos amúgy hazsnálható gép mert más is kell bele, inkább félkonfig :P

Amúgy ahogy mondja XCube, ezt így egybe nehezebb lesz eladni.

Link to comment
Share on other sites

UC

Így fogok tenni, köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 minutes ago, UC said:

Így fogok tenni, köszönöm! :)

Haverom úgy csinálja, hogy ilyen helyzetben beletesz egy kis winyót (500GB pl) meg egy olcsó tápot (igaz neki vannak is ilyen kacatjai) és akkor egybe komplett gépként ajda el, valami jó kis szöveggel. 2-3 nap alatt elszokták vinni az ilyen gépeit. 

Azt mondja 5-10ezret neki megéri bukni egy 100ezres gépen, csakhogy ne kelljen hetekig árulgatni. 

Link to comment
Share on other sites

UC

Meglátjuk. Tápot biztos nem teszek bele, nincs elfekvőben, ezért nem fogok venni, egy HDD-t talán tudok bele keríteni. Bukni nem akarok, gépfrissítésen gondolkozom, és minden fillér számítani fog.

Link to comment
Share on other sites

XCube
7 hours ago, UC said:

Meglátjuk. Tápot biztos nem teszek bele, nincs elfekvőben, ezért nem fogok venni, egy HDD-t talán tudok bele keríteni. Bukni nem akarok, gépfrissítésen gondolkozom, és minden fillér számítani fog.

Milyen irányban tervezel elmozdulni a gépfrissítéssel? Azért kérdezem, mert a 4670k azért még most is egy jó proci, lehet húzni is, nem feltétlenül érdemes lecserélni, csak ha fontos a több mag / szál. Milyen VGA van mellette? Azt akarod továbbvinni a másik gépbe?

Ha gondolod az optimális konfig topikban át lehetne rágni egy kicsit a témát.

Link to comment
Share on other sites

UC
29 minutes ago, XCube said:

Milyen irányban tervezel elmozdulni a gépfrissítéssel? Azért kérdezem, mert a 4670k azért még most is egy jó proci, lehet húzni is, nem feltétlenül érdemes lecserélni, csak ha fontos a több mag / szál. Milyen VGA van mellette? Azt akarod továbbvinni a másik gépbe?

Ha gondolod az optimális konfig topikban át lehetne rágni egy kicsit a témát.

Már tervezem abban a topikban a kérdéseimet, le fogom írni, mi a gondolatmenetem még ma, köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
UC

Halihó, 

Most nézem, hogy legutóbb is én érdeklődtem, és lényegében most is ugyanaz a kérdésem. Van elképzelésem (hardverapró és egyebek alapján), de kíváncsi vagyok mit mondtok, mennyit érnek most ezek az alkatrészek:

MSI Z87-G43 alaplap
INTEL Core i5-4670K proci
THERMALRIGHT Macho120 Rev.A hűtő (procira van szerelve, elvileg megvannak a szerelékei, de van rá egy kis esély, hogy tévedek)
Kingston 2x8GB DDR3 1866 MHz HyperX Fury Black ram

A többi cuccom már nincs meg, és/vagy megmarad. Azért vetődött fel bennem a váltás/bővítés gondolata, mert ugyan még mindig bivaly, egyre régebbi ez a gép, és szeretném, ha még jó áron beszámítható lenne egy új konfigba.

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

UC

Senki? :unsure: 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 11/15/2018 at 7:44 PM, UC said:

MSI Z87-G43 alaplap
INTEL Core i5-4670K proci
THERMALRIGHT Macho120 Rev.A hűtő (procira van szerelve, elvileg megvannak a szerelékei, de van rá egy kis esély, hogy tévedek)
Kingston 2x8GB DDR3 1866 MHz HyperX Fury Black ram

Bowienak van igaza, ez PCmesternek teljesen jó lenne :)

Link to comment
Share on other sites

UC

Őszintén, és nem bántásból, de nem mennék bele ebbe az üzletbe. Btw talán messzi gondolat ez, még át kell fáradnom az optimális konfig topikba (ahova neki is kellett volna :P ), ott fog kiderülni mennyire közeljövő ez a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, UC said:

Őszintén, és nem bántásból, de nem mennék bele ebbe az üzletbe. Btw talán messzi gondolat ez, még át kell fáradnom az optimális konfig topikba (ahova neki is kellett volna :P ), ott fog kiderülni mennyire közeljövő ez a dolog.

Pecunia non olet ;) 

Link to comment
Share on other sites

UC

Másképp gondolom :)

Mindenesetre az eredeti kérdés még áll :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
bcom

Jön lassan az am4-es platform. Gondoltam megkérdezem a bontóban, mennyit adnak jelenlegi am2-es lap + athlon ii x4 640 + 4 gb kombóért. Tudtam, hogy nem sokat ér. De azért 6 ezer forintért nem adom oda. :biglol:

Inkább megtartom. Tartalék ház, táp, monitor van. Havernál van egy elfekvő 3870-es vga. De talán még egy 4830-asom is van valahol. Pont jó lesz valamelyik sarokban. Vagy a konyhában.:D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
27 minutes ago, bcom said:

Jön lassan az am4-es platform. Gondoltam megkérdezem a bontóban, mennyit adnak jelenlegi am2-es lap + athlon ii x4 640 + 4 gb kombóért. Tudtam, hogy nem sokat ér. De azért 6 ezer forintért nem adom oda. :biglol:

6 ezer ft tényleg kb semmi érte (aztán meg kirakja magénak 26 ezerrért minimum)

De én a bontókba azóta nem bizok mióta egyszer egy HD3870X2-t akartam leadni, és azt mondta a csávó h nem kell, de ha mégis itt akarom hagyni úgy 35-40be átveszi max, merthogy reálisan jó ha 60-at ér... Hazamentem megnéztem neten, és sehol nem volt 70ezer  alatt. És nem ez volt az egytlen ilyen kalandom, de talán ez volt a legsarkosabb.

Link to comment
Share on other sites

XCube
8 hours ago, bcom said:

Jön lassan az am4-es platform. Gondoltam megkérdezem a bontóban, mennyit adnak jelenlegi am2-es lap + athlon ii x4 640 + 4 gb kombóért. Tudtam, hogy nem sokat ér. De azért 6 ezer forintért nem adom oda. :biglol:

Inkább megtartom. Tartalék ház, táp, monitor van. Havernál van egy elfekvő 3870-es vga. De talán még egy 4830-asom is van valahol. Pont jó lesz valamelyik sarokban. Vagy a konyhában.:D

Na igen, manapság ez egy elég komoly probléma. A régi hardver még simán ütőképes (nem úgy, mint a kétezres évek elején), pontosabban minden általános feladatra alkalmas és még játszani is lehet rajta, cserébe semmit nem ér.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, XCube said:

Na igen, manapság ez egy elég komoly probléma. A régi hardver még simán ütőképes (nem úgy, mint a kétezres évek elején), pontosabban minden általános feladatra alkalmas és még játszani is lehet rajta, cserébe semmit nem ér.

Az olyanoknak nem nagy probléma mint pl az egyik haverom aki világ életében (mondjuk ő a 2000-es évek elején is) 4-5 éves gépeket cserélgetett 1-2 évente aprópénzért.

Az más dolog, hogy a Bcom által irt konfig szerintem játszogatni manapság maximum 1024-es felbontáson jó

Link to comment
Share on other sites

bcom

Hát ja. Néha azért még szoktunk lanozni. CS és hasonlók. Legalább nem kell laptopon szerencsétlenkedni. Meg gyereknek is jó minecraftra meg hasonló gyengébb játékokra.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
VassGabor

Van egy haveromnak quad 2-es procija 4 magos, 2 giga ram hd 7790-es vga 1 tera vinyó meg egy régi csatlakozású monitora azt hiszem samsungos kb mennyit adnának érte a bontóba?

Link to comment
Share on other sites

XCube
3 hours ago, VassGabor said:

Van egy haveromnak quad 2-es procija 4 magos, 2 giga ram hd 7790-es vga 1 tera vinyó meg egy régi csatlakozású monitora azt hiszem samsungos kb mennyit adnának érte a bontóba?

A bontóban? Egy tizest körülbelül. Privát többet lehet érte kérni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...