Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Punk Rock


black_parade

Recommended Posts

adamszekely

Nem, az emo a New York-i HC punk (ami nem a sima punk) színtérből nőtte ki magát, és állítólag a Rites Of Spring nevezte magát először emonak (az emo szó egyébként az EMOTIVE szó rövidítése). A 80-as évek közepétől a 90-es évek közepéig futó első hullámos emo-bandákba még találhatók punk hatások (igaz, szinte alig észlelhető módon), de a mostani, a harmadik hullámos emo bandák nem operálnak punk elemekkel.

Hát ha szted a harmadik hullámos emo bandákban nincs punk elem, akkor nem tom mi neked punk elem. Mondjuk mint mondják sokan, a Fugazi is is emo, akkor ebbe mondd bele mitől lett emo, mert hogy ennek semmi köze hozzá, az tuti... Tudom mert van Fugazi cd-m... :wink:

A szóról meg nem tudom mit mondjak, mert most találtam valóban olyan oldalt, ahol az írják hogy Emotive, de nagyon sok van, ahol meg Emotional szóból származtatják...

Link to comment
Share on other sites

black_parade

a the idoru milyen stílus?

és ismeri itt valaki a GOGOL BORDELLOT? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

Hát ha szted a harmadik hullámos emo bandákban nincs punk elem, akkor nem tom mi neked punk elem. Mondjuk mint mondják sokan, a Fugazi is is emo, akkor ebbe mondd bele mitől lett emo, mert hogy ennek semmi köze hozzá, az tuti... Tudom mert van Fugazi cd-m... :wink:

A szóról meg nem tudom mit mondjak, mert most találtam valóban olyan oldalt, ahol az írják hogy Emotive, de nagyon sok van, ahol meg Emotional szóból származtatják...

Nem akarok már itt rögtön a topic elején kötözködni, de egy (harmadik hullámos) emo bandába rohadtul semmi punk elem nincs. Hallgass meg egy Eyes Set To Kill-t, esetleg egy Beloved lemezt (és ne egy Fall Out Boy, My Chemical Romance szintű bandát, amiknek zeneileg nulla köze van az emohoz), és ha találsz punk-hatást, akkor elismerem, hogy igazad van... (Azért kíváncsi lennék, melyek azok a 3.hullámos emo bandák, amikben te punkot érzel)

Link to comment
Share on other sites

black_parade

hú ebbe a vitába nem tudok beleszólni! az mcr és fob tényleg nem emo az 100 ( mondjuk olvastam már olyat hogy az emo a punkból jön, de ez bolondság nem? mert hc asszem. azért emocore)

az alexisonfire egyéblént milyen stílus?

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

hú ebbe a vitába nem tudok beleszólni! az mcr és fob tényleg nem emo az 100 ( mondjuk olvastam már olyat hogy az emo a punkból jön, de ez bolondság nem? mert hc asszem. azért emocore)

az alexisonfire egyéblént milyen stílus?

Hm? Az első felét nem értem :smile: Alexisonfire post-hc...

Még Ádámnak, hogy az emo szó az Emotive Hardcore rövidítése, és nem az emotion (meg emotionally meg hasonló marhaságok), de az igényesebb oldalak (nem, nem magyarországon), nagy részbe tudják ezt. Ja, és a Fugazi nem emo, hanem post-hc.

Link to comment
Share on other sites

black_parade

Hm? Az első felét nem értem :smile: Alexisonfire post-hc...

Még Ádámnak, hogy az emo szó az Emotive Hardcore rövidítése, és nem az emotion (meg emotionally meg hasonló marhaságok), de az igényesebb oldalak (nem, nem magyarországon), nagy részbe tudják ezt. Ja, és a Fugazi nem emo, hanem post-hc.

csak arra reflektáltam hogy azt mondtad ne mcr-t meg fob-ot hallgasson. az punk-rock. és volt már hogy azt láttam hogy az emo a punkból jön. ami nem igaz(asszem). :D

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

csak arra reflektáltam hogy azt mondtad ne mcr-t meg fob-ot hallgasson. az punk-rock. és volt már hogy azt láttam hogy az emo a punkból jön. ami nem igaz(asszem). :D

Ja értem. :smile: Hát nem a sima punkból, hanem a hcpunk-ból "fejlődött" ki. Amúgy vannak emo bandák, amik keverednek punk-al, de a színtiszta emo bandákba nincs punk. (hogy ismételjem önmagam :smile:)

Link to comment
Share on other sites

black_parade

a sky eats airplane-t az elektronika miatt nevezik nintedocore-nak( :D ) krosskulton?

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

a sky eats airplane-t az elektronika miatt nevezik nintedocore-nak( :D ) krosskulton?

Hát nem tudom Berci miért hívja így, mert igazából trancecore/hc keverék, de szokták így csúfolni :D Amúgy igazi nintendocore bandák: Horse The Band, colonopenbracket... Mert ezekbe tényleg nintendo hangok vannak hc-s (vagy metalos) gitárral és elektronikával összekeverve. NAgy móka :D

Link to comment
Share on other sites

black_parade

Hát nem tudom Berci miért hívja így, mert igazából trancecore/hc keverék, de szokták így csúfolni :D Amúgy igazi nintendocore bandák: Horse The Band, colonopenbracket... Mert ezekbe tényleg nintendo hangok vannak hc-s (vagy metalos) gitárral és elektronikával összekeverve. NAgy móka :D

meghallgattam horse the bandet... tényleg nagy móka :D

nincs honlapja bandátoknak?

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

meghallgattam horse the bandet... tényleg nagy móka :D

nincs honlapja bandátoknak?

Hát. Van. De inkább pm-be, mert szánalmas :D (purevolume.com-os)

Link to comment
Share on other sites

black_parade

Hát. Van. De inkább pm-be, mert szánalmas :D (purevolume.com-os)

szép a logó ti rajzoltátok?

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

szép a logó ti rajzoltátok?

Volt egy jó betűtípus, azt' meg pofásítottuk még egy kicsit fotosoppba. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

Oké, nem punk rock, de ki mit gondol az új Linkin Park-ról? Szerintem óriási lett...

Link to comment
Share on other sites

black_parade

Oké, nem punk rock, de ki mit gondol az új Linkin Park-ról? Szerintem óriási lett...

király az új szám, nem baj hogy kispórolták belőle a rapet szerintem.

már várom az albumot.

az as i lay dyingnak az új albuma a valamilyen first record az válogatás?

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

király az új szám, nem baj hogy kispórolták belőle a rapet szerintem.

már várom az albumot.

az as i lay dyingnak az új albuma a valamilyen first record az válogatás?

Már kinnt van a teljes album :smile:

Aham, az egy válogatás, meg rajta van az első lemezük... (a frail word collapse előtti)

Link to comment
Share on other sites

black_parade

Már kinnt van a teljes album :smile:

Aham, az egy válogatás, meg rajta van az első lemezük... (a frail word collapse előtti)

már kint van?

link? :D

és képet hol kell berakni? :D

Link to comment
Share on other sites

adamszekely

Ja értem. :smile: Hát nem a sima punkból, hanem a hcpunk-ból "fejlődött" ki. Amúgy vannak emo bandák, amik keverednek punk-al, de a színtiszta emo bandákba nincs punk. (hogy ismételjem önmagam :smile:)

:lol: :lol:

Nah rendben egyefene meggyőztél... :lol: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

black_parade

Már kinnt van a teljes album :smile:

Aham, az egy válogatás, meg rajta van az első lemezük... (a frail word collapse előtti)

frail word előtt valamien thragedy volt nem?

Link to comment
Share on other sites

black_parade

a hawthorn heights emo? mert szoktak benne ordítani

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

a hawthorn heights emo? mert szoktak benne ordítani

Jaja, nagy kedvenc :smile: Az AILD-nek meg Beneath the Encasing of Ashes címen jelent meg a FWC előtti lemeze :smile:

Link to comment
Share on other sites

black_parade

Jaja, nagy kedvenc :smile: Az AILD-nek meg Beneath the Encasing of Ashes címen jelent meg a FWC előtti lemeze :smile:

jajj! nem tudnál egy hawthorn linket ahhoz az albumhoz amelyiken a saying sorry van? :D

láttam a klippet you tube-on és teljesen rákattantam :D

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

jajj! nem tudnál egy hawthorn linket ahhoz az albumhoz amelyiken a saying sorry van? :D

láttam a klippet you tube-on és teljesen rákattantam :D

De, elküldve :smile:

Link to comment
Share on other sites

black_parade

köszi, megmentetted az életem! :D

tényleg ilyen rossz az új lp? az lp topicban már földbe tiporták ott meg se kérdem már :D

Link to comment
Share on other sites

Hawk1ller

köszi, megmentetted az életem! :D

tényleg ilyen rossz az új lp? az lp topicban már földbe tiporták ott meg se kérdem már :D

Szerintem nagyon jó lett, ott le is írtam :smile: Hallgasd meg, kicsit lágyabb, mint az előző lemezeik, de vannak rajta nagyon nagy slágerek :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...