Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Baldur's Gate sorozat


crocki

Recommended Posts

Leon121

Én a kettővel haladgatok, még a pénzgyűjtős második fejezetben vagyok, a küldetések többségét már megcsináltam, a főhősöm 13. szintű. Jó lenne még elérni a 14-et, mielőtt továbbmegyek a főszálban, hogy meglegyen a druida birtokom. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Azt a nőt Shar-Teel-nek hívják? XD Én mindig levertem Khalid-dal, oszt' hagytam hadd egyék meg a közelben levő baziliszkuszok :lol:, és közben le is vertem azokat a sárga dögöket. B)

(amúgy már csak 104 hsz kell, hogy hot topik legyen :tongue:. és az alcímet is meg lehetne változtatni, olyasmire, hogy: amaz nagy szerepjáték műfaj megkoronázott királya, melynek hírnevét és hatalmát nem tudta eleddig egyetlen szerepjáték sem megszorongatni, vagy megdönteni. Ave, Baldur's Gate! :rolleyes: )

Nem nehez kesobb leverni, de a legelejen erdemes. Akkor a gep nem dobalja el ossze-vissza a proficiency pontjait es ki tudod maxolni a kardhasznalatat.

Egesz jo statjai vannak, 17 dex, 18/97 strenght, ha jol emlexem. Miutan a bergyilkostol megszereztem a fagysebzeses kardot, utana pusztito lett.

Megjegyzem, en cleric-kel szoktam nyomulni, es bar Minsc jopofa, Edwin-t jobban csipazom, az orokos zsortolodesen es bunkozasan csak nevetni lehet. Foleg a 2. reszben.

Lvl 1-en lenyomni egy harcost egy pappal, nem konnyu. Az mas kerdes, hogy a felszerelesemet Candlekeep orei adtak. Az egyiket agyonvertem egy breastplate-ert, hogy ne legyen olyan gaz az indulo AC.

Evil party:Viconia, Shar-Teel, Kagan, Edwin, Es a NE bard.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Én a kettővel haladgatok, még a pénzgyűjtős második fejezetben vagyok, a küldetések többségét már megcsináltam, a főhősöm 13. szintű. Jó lenne még elérni a 14-et, mielőtt továbbmegyek a főszálban, hogy meglegyen a druida birtokom. :smile:

Helyes. :smile:

De az élmény a BG1-el teljes :rolleyes: Sok újratöltés, és ellenségenkénti quicksave :phear:

Shar-Teel-el összefutottam. Elküldtem a sunyiba... egyébként hol is van az a fagysebzéses kard?

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Helyes. :smile:

De az élmény a BG1-el teljes :rolleyes: Sok újratöltés, és ellenségenkénti quicksave :phear:

Shar-Teel-el összefutottam. Elküldtem a sunyiba... egyébként hol is van az a fagysebzéses kard?

A BG1-et korábban már végigjátszottam, ugyanúgy, ahogy a BG2-t is már. Az első résznél nem szerettem, hogy olyan kis ablakban kellett kalandoznom. Majd valószínűleg egyszer végigmegyek rajta mégegyszer azzal a BGTUTU vagy hasonló elnevezésű programmal, ha azzal lehet emberi (értsd: minimum 1024-es) felbontást adni neki. :smile:

Az utolsó csatára emlékszem, valahogy mákom volt, és sikerült charm-ot nyomni a főellenfél egyik társára, aki lepüfölte nekem. :smile: Amúgy eléggé sietősen szaladtam végig rajta, mert tényleg zavart egyrészt a kis képernyő, másrészt meg a társaim se voltak olyan szimpatikusak, mint a második részben (amit előbb játszottam végig az elsőnél).

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Helyes. :smile:

De az élmény a BG1-el teljes :rolleyes: Sok újratöltés, és ellenségenkénti quicksave :phear:

Shar-Teel-el összefutottam. Elküldtem a sunyiba... egyébként hol is van az a fagysebzéses kard?

Greywolf nevu zsoldos eppen ki akarja nyirni Prism-et, a nyalas muveszt :smile:

Ha megveded, akkor a kard a drop :smile:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Greywolf nevu zsoldos eppen ki akarja nyirni Prism-et, a nyalas muveszt :smile:

Ha megveded, akkor a kard a drop :smile:

Greywolf? :unsure: Én ilyennel nem találkoztam. Prism-et megöltem, de csak két smaragd volt nála... Greywolf az a dagi pacák Nashkelben, aki a fejdíjat fizeti?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Greywolf? :unsure: Én ilyennel nem találkoztam. Prism-et megöltem, de csak két smaragd volt nála... Greywolf az a dagi pacák Nashkelben, aki a fejdíjat fizeti?

Őt várja. Greywolfnak tényleg Prism-mel van dolga. Őt nem megvédeni kell? :huh:

A BG1-et korábban már végigjátszottam, ugyanúgy, ahogy a BG2-t is már. Az első résznél nem szerettem, hogy olyan kis ablakban kellett kalandoznom. Majd valószínűleg egyszer végigmegyek rajta mégegyszer azzal a BGTUTU vagy hasonló elnevezésű programmal, ha azzal lehet emberi (értsd: minimum 1024-es) felbontást adni neki. :smile:

Nekem az 1024 már nem emberi, 800-ban játszok. 1024-ben kicsit a karakterek.

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Greywolf? :unsure: Én ilyennel nem találkoztam. Prism-et megöltem, de csak két smaragd volt nála... Greywolf az a dagi pacák Nashkelben, aki a fejdíjat fizeti?

Hehe, ezt nagyon benezted :smile:

Nekem a gonosz party megmentette Prism-et. Greywolf elkovette azt a hibat, hogy beszolt :smile:

Prism-et meg azert nem oltem meg, hatha ki lehet belole csikarni egy kis extra zsozsot, vagy infot, hol vannak a kovei :smile:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Hehe, ezt nagyon benezted :smile:

Nekem a gonosz party megmentette Prism-et. Greywolf elkovette azt a hibat, hogy beszolt :smile:

Prism-et meg azert nem oltem meg, hatha ki lehet belole csikarni egy kis extra zsozsot, vagy infot, hol vannak a kovei :smile:

Hát, a kövek nála voltak. :huh: Lehet, hogy zsebmetszéssel is meg lehetett volna szerezni őket? :huh: végülis mindegy. Irány a Cloakwood rengeteg.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Tenderrel csevegtünk tegnap, és meghozta a kedvem a Baldur 1-hez. Már rég megvan, és régen bele akartam vágni, ám rettegtem gigantikus méretétől...Tender megnyugtatott, hogy nem vészes annyira, hogy okom legyen efféle izgalmakra, így úgy néz ki, ma belevágok...pedig télre akartam hagyni, és nyáron kalandozni (mármint kalandjátékos szenvedélyemnek hódolni) ám a Dreamfall elvette a vágyat és most Baldurra vágyom. Szóval ma belevágok...

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Tenderrel csevegtünk tegnap, és meghozta a kedvem a Baldur 1-hez. Már rég megvan, és régen bele akartam vágni, ám rettegtem gigantikus méretétől...Tender megnyugtatott, hogy nem vészes annyira, hogy okom legyen efféle izgalmakra, így úgy néz ki, ma belevágok...pedig télre akartam hagyni, és nyáron kalandozni (mármint kalandjátékos szenvedélyemnek hódolni) ám a Dreamfall elvette a vágyat és most Baldurra vágyom. Szóval ma belevágok...

Nagyon helyes :rolleyes::smile:

Nem is a méretével van amúgy baj... lehet, hogy nem bírnád a 640x480-as felbontást, amit alapból használ a játék, meg hogy az elején olyan csicska a karakter, hogy az már fáj... De ki tudja.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nagyon helyes :rolleyes::smile:

Nem is a méretével van amúgy baj... lehet, hogy nem bírnád a 640x480-as felbontást, amit alapból használ a játék, meg hogy az elején olyan csicska a karakter, hogy az már fáj... De ki tudja.

Engem nem zavar a grafika. De egyébként épp dolgozom a TUTU modon, hogy BG2-es grafja legyen :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Tenderrel csevegtünk tegnap, és meghozta a kedvem a Baldur 1-hez. Már rég megvan, és régen bele akartam vágni, ám rettegtem gigantikus méretétől...Tender megnyugtatott, hogy nem vészes annyira, hogy okom legyen efféle izgalmakra, így úgy néz ki, ma belevágok...pedig télre akartam hagyni, és nyáron kalandozni (mármint kalandjátékos szenvedélyemnek hódolni) ám a Dreamfall elvette a vágyat és most Baldurra vágyom. Szóval ma belevágok...

Ahogy ismerlek, alábbhagy a lelkesedés két nap múlva. De ne legyen így :smile:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Engem nem zavar a grafika. De egyébként épp dolgozom a TUTU modon, hogy BG2-es grafja legyen :D

Aha. Szebb lesz tőle, de elég élményromboló, hogy 7-es szinten indítja a karaktert. :unsure:

Egy javaslat: Szerintem csinálj egy mentést a sima BG1-ben, aztán Tutuld meg, és akkor korrekt lesz. :rolleyes: Elvileg egyes szintű lesz a karakter :huh: És ez így élmény :tongue:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Aha. Szebb lesz tőle, de elég élményromboló, hogy 7-es szinten indítja a karaktert. :unsure:

Egy javaslat: Szerintem csinálj egy mentést a sima BG1-ben, aztán Tutuld meg, és akkor korrekt lesz. :rolleyes: Elvileg egyes szintű lesz a karakter :huh: És ez így élmény :tongue:

Áhh, nem jó, mert a BG nekem olyan verzióban van meg, ami egyből feltelepül a Tales of the Sword Coasttal, és így meg a TUTU nem működik vele...úgyhogy csak simán tolom az alapot, jó ez így.

Ahogy ismerlek, alábbhagy a lelkesedés két nap múlva. De ne legyen így :smile:

Lehetséges :lol: Bár csak azért, mert nem a jó gamekkel kezdek...látod, a Gothicot is végigvittem, megállás nélkül toltam, pedig nem az első végigjátszásom. Szerintem most nem adom fel. És a Dreamfallt is végigviszem, nincs már belőle sok.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Áhh, nem jó, mert a BG nekem olyan verzióban van meg, ami egyből feltelepül a Tales of the Sword Coasttal, és így meg a TUTU nem működik vele...úgyhogy csak simán tolom az alapot, jó ez így.

Érdekes, nekem megy Totsc-al is. De nem is érdemes szerintem elsőre megtutuzni, mert zavaros kicsit a két játék keveréke.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Érdekes, nekem megy Totsc-al is. De nem is érdemes szerintem elsőre megtutuzni, mert zavaros kicsit a két játék keveréke.

Naakkormeg :sleep:

Van már vagy 300 XP-m, Imoennel császkálok Candlekeep mellett a zerdőbe'.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Na, ez fura. Nem tudok fél óránál többet játszani egy huzamban. :blink: Nagyon fura. :huh:

Amúgy most ott tartok, hogy a Cloakwood előtt megcsinálom a kiegészítőt, szóval Durlag's Tower, meg a többi küldetés ott a faluban.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Aha. Szebb lesz tőle, de elég élményromboló, hogy 7-es szinten indítja a karaktert. :unsure:

Egy javaslat: Szerintem csinálj egy mentést a sima BG1-ben, aztán Tutuld meg, és akkor korrekt lesz. :rolleyes: Elvileg egyes szintű lesz a karakter :huh: És ez így élmény :tongue:

Én alapból megtutultam és egyes szintről indult a karim :unsure:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Naakkormeg :sleep:

Van már vagy 300 XP-m, Imoennel császkálok Candlekeep mellett a zerdőbe'.

Tovább Friendly Arm Inn, Khalidékat felszedet, irány Beregost, Nashkel, Bandita tábor, Cloakwood, Baldur's Gate, Candlekeep, Baldur's Gate, és végeztél is, ugye nem nehéz? B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Tovább Friendly Arm Inn, Khalidékat felszedet, irány Beregost, Nashkel, Bandita tábor, Cloakwood, Baldur's Gate, Candlekeep, Baldur's Gate, és végeztél is, ugye nem nehéz? B)

Nem há. :D Amúgy mennyi játékideje van? Szeretném szépen felfedezni, szal nem ilyen "végigszaladok" módon.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Én alapból megtutultam és egyes szintről indult a karim :unsure:

:huh: akkor biztos én rontottam el valamit. Az tuti, hogy Candlekeepból úgy jöttem el, hogy aprítottam. :huh:

Nekem az első rész olyan 60-70 óra volt. De ehhez hozzátartozik hogy elég béna voltam. :rolleyes: Miután feltettem az xfire-t, az 51 órányi játékot mért össze (és akkor már javában benne voltam) (hm... az xfire most már méri a BG2-t is. végre B) )

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem há. :D Amúgy mennyi játékideje van? Szeretném szépen felfedezni, szal nem ilyen "végigszaladok" módon.

A főszálon szépen végig lehet rohanni, mint látod, veteránok 3 nap alatt :lol:

De a területek 3/4-ét nem is érintettem szerintem. Durlag's Tower, Jégtemplom, Hedge, Gullykin, Peldvale, Nashkel Carnival, rengeteg füves-fás terület... ezeket kihagytam.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

:huh: akkor biztos én rontottam el valamit. Az tuti, hogy Candlekeepból úgy jöttem el, hogy aprítottam. :huh:

Valószínűleg a tutu régebbi verzióiban ez még így volt :smile:

Egyébként nem a tutu az egyetlen megoldás, ha valaki bg2 motorral akarja tolni az első részt. Létezik másik alternatíva.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Valószínűleg a tutu régebbi verzióiban ez még így volt :smile:

Egyébként nem a tutu az egyetlen megoldás, ha valaki bg2 motorral akarja tolni az első részt. Létezik másik alternatíva.

Hm... majd a harmadik végigjátszásomnál kipróbálom. Addig is maradok az öreg Infinity-nél. :smile:

Amúgy most épp Ulcaster-nél, meg ott a környékén kalandozom. Gullykin és Firewine Bridge. Feltámasztom Edwin-t, aztán irány Ulcaster sulija. :D Tervek a jövőre: ha ez a három terület (a földalatti dungikkal együtt) kivégeztetik, megyek partra a világítoronyhoz, meg oda környékre. Aztán Cloakwood. Ha azzal végeztem, jöhet Ulgoth's Beard, meg Durlag's Tower. Onnantól pedig nincs megállás Sarevok haláláig. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...