Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Baldur's Gate sorozat


crocki

Recommended Posts

-Stranger-

:o már 7... 8... százelék. Full install-t csinálok, hogy ne kelljen a cd-vel szarozni. Csak így meg a Gothic 2-nek nem jut hely. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Fenét, Aerie, Keldorn, Ajantis :rolleyes: Szent Fény puszticcccssssa e' a kuja gonosz valagát. B)

Pfft, ugyan mar...

Edwin, Viconia, Korgan, Sarevok, Shar-Teel, Kalgan, es a NE bard, akinek a nevet nem tudom :smile:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

A dark side divattal küzdvén megint indítottam egy paladint :tongue: És most tényleg, zsinórban a TOB végéig B)

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

A dark side divattal küzdvén megint indítottam egy paladint :tongue: És most tényleg, zsinórban a TOB végéig B)

Én egyik részben sem lettem szándékosan gonosz. :unsure: csak rossz válaszokat adtam, ezért lettem Fallen paladin az első végére, majd pedig ezért váltam Neutral Evil-é a második rész végére.

Amúgy most csináltam egy half-elf fighter/mage/thief-et, a csapatom: Khalid, Jaheira, Ajantis... Imoen meghalt én meg kirúgtam.

De fura :unsure:, hogy Minsc nem akar beszélni velem, azt mondta, hogy nem tetszik neki és Boo-nak a képem, szal húzzak el. :huh: pedig most jó fiú vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

A dark side divattal küzdvén megint indítottam egy paladint :tongue: És most tényleg, zsinórban a TOB végéig B)

Mifele divat? Eppen hogy pont az ellentete az igaz :smile: Speciel szvsz en vagyok itt az egyetlen, aki dark side parti :smile:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mifele divat? Eppen hogy pont az ellentete az igaz :smile: Speciel szvsz en vagyok itt az egyetlen, aki dark side parti :smile:

Nagy hülyeség :tongue: Hatalmas divatja van. Nézd meg a jók vagy gonoszok szavazást (nincs többségben a jó). Mikor hallottál olyat, hogy nem utálják a rendőröket, mikor hallottál olyat, hogy valaki azért lesz keresztény, mert menő? Mindenki az ellentétes irányba halad... hát megfordítani a megfordítottat az a nem mindegy B)

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Nagy hülyeség :tongue: Hatalmas divatja van. Nézd meg a jók vagy gonoszok szavazást (nincs többségben a jó). Mikor hallottál olyat, hogy nem utálják a rendőröket, mikor hallottál olyat, hogy valaki azért lesz keresztény, mert menő? Mindenki az ellentétes irányba halad... hát megfordítani a megfordítottat az a nem mindegy B)

Jónak lennni elég unalmas <_< De majd egyszer kipróbálom :rolleyes:

Ami azt illeti, a játékokban, filmekben a "jó"-nak nevezett népek többnyire gagyik, míg a gonoszok általában úgy gonoszkodnak, hogy az tetszetős. Az meg már mi hibánk, hogy ahelyett, hogy gyógyító karaktereket indítanánk, inkább egy necromancer-rel nyomulunk. A jók nagyon sablonosak, unalmasak, míg a gonoszok -bár ők is bénák manapság pl.: világhódító idióták - néha eredetiek, vagy pedig annyira ro.hadtak, hogy csak kedvelni lehet őket, mint mondjuk nekem kedvenc főszemétládám Palpatine kancellár, de a jófiúktól Yoda is nagyon oda.KisTehén!.

Amúgy meg, a játékokban rajtunk múlik, hogy a gonosz karakterünk megmenti -e a világot, vagy sem: :huh: Én BG2-ben a végére elgonoszodtam, és mégsem én lettem az új Lord of Murder, ehelyett maradtam a földön Aerie-val.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

A jók nagyon sablonosak, unalmasak,

Most úgy beszélsz, hogy még nem láttál jó célért harcoló Gileádi Rolandot.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Most úgy beszélsz, hogy még nem láttál jó célért harcoló Gileádi Rolandot.

De ő nem az "húdejóhősvagyok" jófiú. Ő, ha kell feláldozná az összes mostani útitársát a Torony miatt. Ő nem Lawful Good, hanem inkább chaotic good.

Amúgy, hogy ne offoljak: Nem tudom mit csináljak. Mehetnék lefelé a nashkel bányába, de a főkarakter még nem lépett egy szintet sem. Jaheira, Khalid, és Ajantis már léptek. Edwin is közel áll hozzá, a főkari tolvaj "részéhez" pedig csak olyan 150xp kellene. Most öltem meg nagynehezen egy ankheg-et. A kérdés: fedezzem fel a vidéket, vagy nyomuljak a főszál mentén? (én a felfedezés mellett lennék, cucc, xp, arany :unsure:)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

De ő nem az "húdejóhősvagyok" jófiú. Ő, ha kell feláldozná az összes mostani útitársát a Torony miatt. Ő nem Lawful Good, hanem inkább chaotic good.

Amúgy, hogy ne offoljak: Nem tudom mit csináljak. Mehetnék lefelé a nashkel bányába, de a főkarakter még nem lépett egy szintet sem. Jaheira, Khalid, és Ajantis már léptek. Edwin is közel áll hozzá, a főkari tolvaj "részéhez" pedig csak olyan 150xp kellene. Most öltem meg nagynehezen egy ankheg-et. A kérdés: fedezzem fel a vidéket, vagy nyomuljak a főszál mentén? (én a felfedezés mellett lennék, cucc, xp, arany :unsure:)

Egyértelmű: felfedezés. Én is most kalandozok.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Egyértelmű: felfedezés. Én is most kalandozok.

Én már felfedezek :rolleyes: most csíptem nyakon Bassilus-t. B) +2-es villámlós kalapács tőle, és ötezer arany Beregost polgármesterétől. Azt az akciót látni kellett volna B) ahogy egyesével elcsaltam a számszeríjas csontvázakat :wink: De azért ez fa-sza... a kalapács pont jó lesz Ajantisnek... :D

A csapatom jelenleg: főkari, Jaheira, Edwin, Khalid, Ajantis, és Garrick (ezutóbbit le fogom majd cserélni a mágusra a Nashkel-i bányában, tudod, a holdpengésre. :smile: ) Most épp ahhoz a mágushoz akarok eljutni Beregost mellett, a High Hedge-be vagy hova, mer' Edwin szintet lépet, és három 2-es szintű varázslatot tudna memorizálni, csak épp egyet sem ismer. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Nagy hülyeség :tongue: Hatalmas divatja van. Nézd meg a jók vagy gonoszok szavazást (nincs többségben a jó). Mikor hallottál olyat, hogy nem utálják a rendőröket, mikor hallottál olyat, hogy valaki azért lesz keresztény, mert menő? Mindenki az ellentétes irányba halad... hát megfordítani a megfordítottat az a nem mindegy B)

Akkor mondok cafolatot.

Pl a legeslegismertebb a WoW.

A jatek kijovetele elott a szavazasokon rendre a horda tunt befutonak, aztan amikor az atlag gamerek is becsatlakoztak, az alliance 60%-40% aranyban tobbsegben lett a szervereken. Es ez csak egy.

Divat keresztenyek is vannak, ha mar errol szo volt.

Nem mindenki halad ellentetes iranyban, inkabb csak a hangos kissebbseg :smile: Ennek a csoportnak vagyok en is a tagja. A haveri korbol a BG-ket rajtam kivul mindenki jo partival viszi vegig. Szoval nehogy azt hidd, hogy mindenki gonoszakkal van :smile:

A masik meg az, hogy nagyon sokaknak (bar jatekrol van szo) elfogadhatatlan bizonyos karakterek beallitottsaga, nem erzik magukenak, nem tudnak azonosulni veluk. Ilyen kompatibilitasi problemak tobbnyire a gonosz kariknal vannak.

A harmadik: A valos eletet ne hozzuk ide, a rendoroket mindenki utalja, megis jatszanak azok az emberek jo karikkal :smile:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Vitatkozzon a halál már ezen :tongue:

Teperek BG-ben ezerrel ám! B) Négyfős csapattal tolom: Én, Imoen, Jaheira, Khalid. Egyelőre. Aztán bejön Minsc és Ajantis. Garrick talán.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Vitatkozzon a halál már ezen :tongue:

Teperek BG-ben ezerrel ám! B) Négyfős csapattal tolom: Én, Imoen, Jaheira, Khalid. Egyelőre. Aztán bejön Minsc és Ajantis. Garrick talán.

Ajantist- már a játék elején fel lehet szedni... én legalábbis felszedtem. Csak a Friendly Arms Inn-t kell megkerülni, és át lehet menni az Ankheg-es farmra. :o Vagy most csak a fejlődés miatt nyomulsz kis csapattal? :huh:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ajantist- már a játék elején fel lehet szedni... én legalábbis felszedtem. Csak a Friendly Arms Inn-t kell megkerülni, és át lehet menni az Ankheg-es farmra. :o Vagy most csak a fejlődés miatt nyomulsz kis csapattal? :huh:

Így van B)

A bejegyzés is lol B)

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Így van B)

A bejegyzés is lol B)

Gondoltam... Azt hiszem kidobom Garrick-et. Nem sok haszna van, csak lopja az xp-m. Amúgy tök durvaság van. Találkoztam egy beszélő csirkével. XD (azóta már visszaváltozott emberré, a mestere a mágus a High Hedge-ben. :o +1 reputációt kaptam. B) )

Egyébként visszavonom azt a kijelentésem, miszerint nincs túl nagy kapcsolat a csapattagok között a BG1-ben. Igenis van :sleep: a csapatomban mindenki egyetért abban, hogy Edwin visszavehetne magából :lol:

(na, de megyek én... már csak 1500 xp kell a következő szinthez, aztán irány a Bánya. :o) (amúgy a főkari chaotic good, szal nem gonosz... majd meglátjuk BG2-ben mi lesz vele :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Vitatkozzon a halál már ezen :tongue:

Teperek BG-ben ezerrel ám! B) Négyfős csapattal tolom: Én, Imoen, Jaheira, Khalid. Egyelőre. Aztán bejön Minsc és Ajantis. Garrick talán.

Hehe, nem vitatkozik itt senki sem, csak eszmet csereltunk :smile:

Shar-Teel-t probaltad mar felvenni? Van egy erdekes csavar a sztoriban, ha a csapattagod lesz :smile:

Es ha annyira nem tetszik a gonoszsaga, akkor a jellemvalto sapkat nyomd a fejebe :smile:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hehe, nem vitatkozik itt senki sem, csak eszmet csereltunk :smile:

Shar-Teel-t probaltad mar felvenni? Van egy erdekes csavar a sztoriban, ha a csapattagod lesz :smile:

Es ha annyira nem tetszik a gonoszsaga, akkor a jellemvalto sapkat nyomd a fejebe :smile:

Vétéef? :tongue: Jellemváltó sapka? :D Shar-Teel talán egyszer, ha feltűnt. Majd meglesem.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na, mindjárt vége a Chapter 4-nek, és mehetek Baldur's Gate-be. Előtte persze egy kis kalandozás, mint minden fejezet elején :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Vétéef? :tongue: Jellemváltó sapka? :D Shar-Teel talán egyszer, ha feltűnt. Majd meglesem.

Kihivja a csapat legerosebb ferfi harcosat egy parbajra, ha legyozod, akkor beall. Ha nem, nem talalkozol vele tobbet.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

2-3-as szintű karakterekkel téblábolni 5-ik fejezetben, azért az a nem mindegy B)

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Kihivja a csapat legerosebb ferfi harcosat egy parbajra, ha legyozod, akkor beall. Ha nem, nem talalkozol vele tobbet.

Azt a nőt Shar-Teel-nek hívják? XD Én mindig levertem Khalid-dal, oszt' hagytam hadd egyék meg a közelben levő baziliszkuszok :lol:, és közben le is vertem azokat a sárga dögöket. B)

(amúgy már csak 104 hsz kell, hogy hot topik legyen :tongue:. és az alcímet is meg lehetne változtatni, olyasmire, hogy: amaz nagy szerepjáték műfaj megkoronázott királya, melynek hírnevét és hatalmát nem tudta eleddig egyetlen szerepjáték sem megszorongatni, vagy megdönteni. Ave, Baldur's Gate! :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Na, Nashkel-bánya kitisztítva. Most egy kis kalandozás, xp szerzés, és sok-sok way-laid, amit banditák vezetnek (hihetetlen, de erre utazom, hogy rajtaütés legyen :huh: sok-sok bandita skalp :tongue:), A csapatom végleges lett, felvettem Xan-t és most aranyat gyűjtök, hogy megvehessem a legjobb cuccokat a mágusaimnak, köztük a főkarakternek is (high robes, meg kazgaroth cuccai)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na, Nashkel-bánya kitisztítva. Most egy kis kalandozás, xp szerzés, és sok-sok way-laid, amit banditák vezetnek (hihetetlen, de erre utazom, hogy rajtaütés legyen :huh: sok-sok bandita skalp :tongue:), A csapatom végleges lett, felvettem Xan-t és most aranyat gyűjtök, hogy megvehessem a legjobb cuccokat a mágusaimnak, köztük a főkarakternek is (high robes, meg kazgaroth cuccai)

Úgy rémlik, Kazgaroth cuccait át lehet vinni a 2-be. Meg néhány Balduran-t is. Utána kéne járni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Úgy rémlik, Kazgaroth cuccait át lehet vinni a 2-be. Meg néhány Balduran-t is. Utána kéne járni :rolleyes:

Az fa-sza lenne, mert akkor nem kellene megvenni őket az Adventurer's Mart-ban, meg össze-vissza sok-sok aranyért... bár a BG2-ben csak nagyon rövid ideig szenvedünk pénzhiányban, de akkor is. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...