Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kritikák - Vélemények, Tartalom


tenderlumpling

Recommended Posts

grasslover

Ja, ez egy nagyon weird elem a Mistborn világában,

Spoiler

hogy meghagyja a lehetőséget, hogy egy rakás olyan fém van, amit nem ismer még a tudomány a világon belül, és mivel mérgező (első kötetben hangzott el, hogy el kell égetni lefekvés előtt az összes fel nem használt fémet, vagy belehalhatsz), így nem annyira kísérleteznek vele. Meg sok fém nem található meg nagy mennyiségben, így megint csak akadályozza a tesztelést. De amúgy ha visszaemlékszel, az első kötetben is, Vin nem tudta magáról hogy fém használó lenne, csak a szervezetében lévő fémet hasznosította fel kismértékben, és szerencsének nevezte (ha jól rémlik), mert nem tudta, hogy miről van szó.

 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
3 hours ago, grasslover said:

Ja, ez egy nagyon weird elem a Mistborn világában,

  Hide contents

hogy meghagyja a lehetőséget, hogy egy rakás olyan fém van, amit nem ismer még a tudomány a világon belül, és mivel mérgező (első kötetben hangzott el, hogy el kell égetni lefekvés előtt az összes fel nem használt fémet, vagy belehalhatsz), így nem annyira kísérleteznek vele. Meg sok fém nem található meg nagy mennyiségben, így megint csak akadályozza a tesztelést. De amúgy ha visszaemlékszel, az első kötetben is, Vin nem tudta magáról hogy fém használó lenne, csak a szervezetében lévő fémet hasznosította fel kismértékben, és szerencsének nevezte (ha jól rémlik), mert nem tudta, hogy miről van szó.

 

Elnézést, kicsit félreérthetően fogalmaztam:

Spoiler

Arra gondoltam, hogy ugye az alumínium tulajdonsága az, hogy eltünteti a fémeket. Elképzelhető, hogy létezik olyan míves, aki csak azt tudja égetni, tehát az a képessége, hogy lenyeli az alumíniumot, lobbant rajta egyet, ami eltüntet minden fémet a szervezetéből... Hmm, tehát ők ilyen univerzális fém... szeméttelepek... izé, Méh telepek. Például jön valaki, aki el akarja venni a fémjeidet, akkor belelapátolsz mindent ebbe a mívesbe, ő meg lobbant egyet az alumíniumon és nincs több gond :D . Viccnek szántam, de tulajdonképpen tényleg lehet haszna :D 

Amúgy egyetértek. Ez egy remek ötlet, mert úgy tud új elemeket behozni, hogy az nem egy random jövő csavar. Voltaképp mindig fennáll a veszélye, hogy az ellenség tud valamit, amit a másik nem. Mint mikor Vin meglep mindenkit a duraluminiummal. Működött volna a történet nélküle is. Ebből a szempontból alig várom, hogy a kezembe kapjam a legújabb ködszerzet világban játszódó regényt (a törvény ötvözetét), ami pár száz évvel később játszódik, szóval ki tudja milyen új fémeket ki nem találtak. (sőt, úgy látom már azután is van még két regény. Hmmmm!)

 

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem, én kalandoztam el nagyon xD sorry. 

Szellemi munka -> mentális leépülés.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Szép kilátások... (én is majdan ilyen munkakörben fogok dolgozni). Próbáltál már ónt égetni? :D 

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nekem már csak az arrakisi fűszer maradt.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
JoeJoeJoe

Tövisek hercege. 

Eddig minden általam olvasott könyvben még ha nem is jószándékú figura is volt a főszereplő, volt valami, ami felmentette őt, vagy valami tulajdonsága, ami szimpatikussá tette. Na itt ilyenről szó sincs: a főszereplő - Jorg - egy utolsó rohadék, akivel képtelen voltam szimpatizálni még a története megismerése után is. Ez az a fazon, aki megöli egyik társát, hogy nyomatékot adjon a szavának. Aki lelök valakit egy szikláról, mert úgy gondolja nem jó vezető. Gyilkos, zsarnok, manipulatív, céljaiért bárkit feláldozó alak, akivel egy országba se szeretnék lenni. (Kb mintha Ramsey Bolton lenne a főszereplő, csak nem nyúz meg embereket).

Azt hittem nincs értelme úgy egy történetnek, hogy a főszereplőnek ne szurkolnék, reménykednék a sikerébe, vagy valami, de úgy látszik tévedtem. Mert így is lekötött a könyv, mert vitt előre a kíváncsiság. A világa nagyon érdekes, első látásra egy feudális világnak tűnik, ami csak akkor kezd fura lenni, amikor az újkor történelméből emlegetnek fel embereket. Azon kívül van itt nekromácia, mutánsok, élőhalottak és nagybetűs trónok harca és mindennek közepén a főszereplőnk Jorg, aki egy herceg, aki beállt egy rablóbandába és eltökélt szándéka, hogy 15 éves korára király és 20 éves korára császár lesz. A vicc az, hogy azért bizony vannak szimpatikus karakterek is. Bár ilyen alak mellett ki nem szimpatikus? 

Tetszett... a világa, meg a történések. De nem mostanában fogom folytatni a sorozatot, mert ez elég... nyomasztó volt. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...