Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kritikák - Vélemények, Tartalom


tenderlumpling

Recommended Posts

tenderlumpling

Na ezeket be fogom szerezni, mindenképpen. Elvégre én is sci-fi írónak tartom magam, ahhoz képest, hogy sci-fi novellám még nem jelent meg (csak szürreális és fantasy :tongue: )

Amúgy nekem pont, hogy nem a Kiberiáda-féle Lem jön be, hanem a gazdagabb. De még nem mélyedtem bele igazán, hogy ítélhessek.

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Na ezeket be fogom szerezni, mindenképpen. Elvégre én is sci-fi írónak tartom magam, ahhoz képest, hogy sci-fi novellám még nem jelent meg (csak szürreális és fantasy :tongue: )

Amúgy nekem pont, hogy nem a Kiberiáda-féle Lem jön be, hanem a gazdagabb. De még nem mélyedtem bele igazán, hogy ítélhessek.

A Kiberiádánál gazdagabb?? Olyat hogy? :blink: :D

Jah, és tenderlumpling nemrég vizsgázott olvasásszociológiából, meg olvasáspszichológiából, meg még egy valami hasonlóból, ami most nem jut eszembe. Ez most valahogy kimaradt az előző kommentbőll :smile::tongue:

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Stanislaw Lem - Éden

Egy űrhajó 6 fős legénységével lezuhan egy lakott bolygóra. A felderítések során viszont annyira idegen számukra az ott lévő civilizáció, hogy a kapcsolatteremtés szinte reménytelennek tűnik.

A regényben a kíváncsiság hajtott előre, én is választ akartam kapni a kérdésekre, akár az űrhajósok. A végére haloványan, de több dologra fény derült. Érdekfeszítő regény, negatívumok nélkül.

10/9

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ej, mindig bántja a szemem, hogy nem úgy írod a pontozást, ahogy megszoktam x/10-ben :tongue: Na de nem gond. B)

Stephen King: A halálsoron

Ha láttátok a filmet, akkor képet lehet alkotni arról, miről is szól a könyv; a könyv kicsit szókimondóbb ugyan, de a film egységesebb. A halálsoron 6 minikönyvben jelent meg; annak minden előnyével és hátrányával. Izgalmas, jól kitalált történet, elsősorban pedig nagyszerű karakterek és bájos jelenetek, igazi King-minőség, páratlan alkotás. A minisorozat okán viszont tele van önismétléssel, "cliffhanger"-befejezésekkel, időhúzó elemekkel, ami így egy kicsit ront az értékén, de annyira nem, hogy ne tekintsem King egyik legjobban sikerült alkotásának.

9/10

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Ööö ez nemegészen olyan topik, de nem akarok nyitogatni topikot szóval. Olyan könyv kéne ami fiatalok életérl szól. Olyan téma, hogy elmennek valami távoli országba vagy egy városba szerencsét próbálni. Vagy egy nyomornegyedbe játszódik és onnan a kitörést mutatja be. Vagy a bűnöző életmódból, tolvajkodásból való kiszakadás. Ilyen témák érdekelnének engem.

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Olyan könyv kéne ami fiatalok életérl szól.

Adrian Mole titkos naplója sorozat nekem nagy kedvencem volt ilyen témában...

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Ööö ez nemegészen olyan topik, de nem akarok nyitogatni topikot szóval. Olyan könyv kéne ami fiatalok életérl szól. Olyan téma, hogy elmennek valami távoli országba vagy egy városba szerencsét próbálni. Vagy egy nyomornegyedbe játszódik és onnan a kitörést mutatja be. Vagy a bűnöző életmódból, tolvajkodásból való kiszakadás. Ilyen témák érdekelnének engem.

Adrian Mole poénos, egy ideig egész olvasható.

Tudom ajánlani Paul Auster: Mr. Vertigo-ját. Röviden: egy gyereket a nyomor negyedből elhoz egy ember, és megígéri, hogy megtanítja repülni. Amennyiben ez nem sikerül neki, a gyerek megölheti. Engem lekötött.

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Ej, mindig bántja a szemem, hogy nem úgy írod a pontozást, ahogy megszoktam x/10-ben :tongue: Na de nem gond. B)

Teljesen jogos, elvégre nem 10-ből 9, hanem 9 tized. Nagy fricska, két év emelt matek után :lol:

Amúgy a Halálsoron tényleg iszonyatosan jó, és bár a film is jó lett, de könyvben sokkal jobb - mint általában :smile: . Nem tegnap olvastam, szóval nem emlékszem a konkrét cliffhangingekre -já, sprehenzí english veri fine- de ahogy emlékszem nekem ezzel nem volt bajom. Persze lehet idegesítőbb lett volna, ha anno egyesével kellett volna megszerezni, és várni a következő részekre :smile:

Stanislaw Lem - Non serviam

Ezt a novellát pedig most olvastam, és ajánlanám azoknak, akik lelkesen próbálják megszorongatni Isten híveit teológiai vitákban(Kultúra/Teremtés vs. Evolúció topicban is jól alkalmazható :wink: ).

Egy professzor a számítógépben létrehoz mesterséges lényeket (perszonoidokat), akiknek megfigyeli fejlődésüket.

20-30 oldal, az elején kicsit fárasztó. Aki teljesen érteni akarja elejétől a közepéig, annak legyen kéznél egy idegen szavak szótára. Bár nem igazán számít, mert a lényeg az utolsó 10 oldalon van, ahol is az egyik perszonoid a másiknak Istenről tesz fel kérdéseket, aki válaszol ezekre. Példának se írok le ilyen választ, nehogy még ebben a topicban induljon be az ilyesfajta off-vita :D

Értékelni nem fogom, mert ez inkább az író értekezése, mintsem művészeti értékű iromány. Elgondolkodtató.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nagy fricska, két év emelt matek után :lol:

Amúgy a Halálsoron tényleg iszonyatosan jó, és bár a film is jó lett, de könyvben sokkal jobb - mint általában :smile: . Nem tegnap olvastam, szóval nem emlékszem a konkrét cliffhangingekre -já, sprehenzí english veri fine- de ahogy emlékszem nekem ezzel nem volt bajom. Persze lehet idegesítőbb lett volna, ha anno egyesével kellett volna megszerezni, és várni a következő részekre :smile:

1. Neked is két év emelt? Menő B)

2. Hát hogy is volt? Második könyv vége? Nem tök kiábrándító így befejezni? De hát érthető is.

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

1. Neked is két év emelt? Menő B)

2. Hát hogy is volt? Második könyv vége? Nem tök kiábrándító így befejezni? De hát érthető is.

1. Hát igen, két kettessel átcsúsztam, aztán leadtam a fenébe^^

2. Ennek meg majd utána nézek, majd ha hazajöttem 1 hét múlva, + visszakaptam a könyveket^^

Nah, addig is sok olvasást mindenkinek, és töltsétek a topikot, nehogy még azt mondja bárki is, hogy az olvasás már most halott dolog.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
CriticSpirit

Stanislaw Lem - Solaris

A Solaris egy olyan bolygó, amelynek nagy részét egy furcsa óceán borítja, ami valamilyen létforma. Az e körül keringő kutatóbázisra utazik a főhős. Megérkezik, egyből egy halálesettel találkozik, a megmaradt két fő furcsán viselkedik, és ő is furcsa dolgokat kezd észlelni.

Nagy vonalakban így indul a cselekmény. E\1 - ben íródott, főhőssel nagyszerűen lehet azonosulni. Melankolikus hangulatú.

Ezen a regényen nagyon érződik az, amit talán valamelyik galaktika előszavában olvastam, valami olyasmi volt, hogy a sci-fi nem is igazán a jövőről, űrhajókról, robotokról szól, hanem nagyon is az emberről.

A fél mínuszt azért kapta, mert a bolygóról való hosszas fejtegetés lehetett volna rövidebb, és nem állt volna annyit a cselekmény.

Olvassátok el. Ez szinte kérés :smile:

9.5/10

tender: megnéztem a halálsoron 2. részének a végét. Tényleg borzalmas, és tényleg szerencse, hogy egyben volt meg az egész^^

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Howard Phillips Lovecraft összes művei I-III

Szukits kiadó

IPB Image

Mivel most nem olvasok igazán regényeket, gondoltam írok egy visszatekintő kritikát ezekről a kiadványokról, legalább addig valamit írjak, míg nem kezdek el olvasgatni ismét.

Lovecraft munkásságáról elég annyit tudni, hogy egyszerűen műfajt teremtett; a horrorból kivette az ijesztgetést, és a helyére hűvős rettegést rakott, a vámpírokat és kísérteteket lecserélte ismeretlen, kimondhatatlan borzalmakra, amelyek ott szunnyadnak a föld mélyén, arra várva, hogy valaki kapcsolatba kerüljön velük: Lovecraft megalkotta a kozmikus horror műfaját, amelyben az egyszeri ember olyan titkokat sejt meg régi könyvekből és szóbeszédekből, amelyeket jobb lett volna békén hagyni. Ősi istenekről, gusztustalan, nem evilági teremtményekről ír - mindarról, amiket nem akarunk észrevenni, nem akarunk róluk tudomást venni.

Novellái alapvetően a hangulatuk miatt képesek ütni, történetük egyszerű, inkább a részleteken, a hangulati elemeken van a hangsúly. Lovecraft meglehetősen kellemes, nyugodt, buja prózát örökölt elődeitől (Poe, Bierce, Dunsany): andalító körmondatok, lassú történetvezetés, hátborzongató, egyre gyorsuló végkifejlet. Előszeretettel használja fűszerként tudását és véleményét a tudományokról és a művészetekről, saját mitológiát alkot, saját univerzumot teremt. És bár stílusa nem mentes a hibáktól, s néhol régiesnek tűnhet megunhatatlan szövegelése, egyszerűen élvezetes olvasni csendes estéken ezeket a novellákat.

A Szukits kiadó pedig egy rendkívüli háromkötetes kiadást készített az író műveiből: kiszűrte a magyar piacon hemzsegő hamisítványokat, a maradék novellákat lefordíttatta, az eredetivel összevetve gondosan újraszerkesztette a már meglévő fordításokat: összegyűjtötte őket, tematika szerinti csoportokban, három kötetben. Extrákat is tartalmaz a gyűjtemény: esszék, levelek, versek, töredékek, más jellegű művek egészítik ki a nagyszerű irodalmi anyagot. Szerintem kihagyhatatlan és kötelező vétel.

10/10

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Amerikai psycho

Lassan, de minden oldalált kiélvezve, befejeztem Bret Easton Ellis leghírhedtebb kult-könyvét, a '91-es sexplotaiton regényt, amely közben társadalmi problémákat feszenget, és egy skizófrén yuppie nem mindennapi (vagy mégis? :o xD) életébe enged betekintést... Hatalmas élmény volt, az utolsó fejezeteket már az iskolában olvastam, ahol körémgyűlve figyelte mindenki Bateman most éppen hogyan kínozza halálra legújabb áldozatát... Frenetikus egy könyv, nincs rá más szó, egyszerűen megdöbbentő a pontosság ahogyan Ellis ír a '80-as évek vége beli Wall Streeti yuppiek világáról... A kínzásos jelenetek gyomorszorítók, bár nekem nem okoztak álmatlan éjszakákat, azért nem hiszem, hogy az az osztálytársam is ezt mondaná aki elolvasta a könyv egyik legdurvább és legmegrázóbb mészárlását...

Egyedüli problémám a könyvvel, hogy sehová sem jut, és Ellis túl sok dolgot szeretne belepasszírozni, mint mögöttes tartalam, néhány pedig üti a másikat...

Nem baj, életem eddigi legnagyobb könyves élménye (persze pár különleges Lovecraft-novellán kívül :rolleyes), minden erős idegzetűnek ajánlom.

9/10

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Stephen King - Borzalmak városa

Salem's Lot. Egy halott kisváros, ami titkokat rejt. Egy író, aki egyszer látott valamit, amit nem kellett volna, ami még mindig kísérti. És most, egy új regény ír, ami valamelyest a városról szól. Érkezésével szinte egyidőben maga a Gonosz üti fel fejét a városban.

És megkezdődnek vér és hullaszagú éjszakák.

A regény egy remekbe szabott thriller, egy igazi Stephen King féle borzalom. Hangulatban nagyon ott van, rémisztő és vérfagyasztóan valódi. Nem hősökről szól, hanem túlélni akarókról. Kicsit zavart, hogy több főszereplő is feldobja a bakancsot, de ez nem egy alacsony költségvetésű akciófilm, nem igaz? Dehogynem.

Nálam egyértelműen az egyik legjobb

10/10

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Stephen King - Borzalmak városa

Salem's Lot. Egy halott kisváros, ami titkokat rejt. Egy író, aki egyszer látott valamit, amit nem kellett volna, ami még mindig kísérti. És most, egy új regény ír, ami valamelyest a városról szól. Érkezésével szinte egyidőben maga a Gonosz üti fel fejét a városban.

És megkezdődnek vér és hullaszagú éjszakák.

A regény egy remekbe szabott thriller, egy igazi Stephen King féle borzalom. Hangulatban nagyon ott van, rémisztő és vérfagyasztóan valódi. Nem hősökről szól, hanem túlélni akarókról. Kicsit zavart, hogy több főszereplő is feldobja a bakancsot, de ez nem egy alacsony költségvetésű akciófilm, nem igaz? Dehogynem.

Nálam egyértelműen az egyik legjobb

10/10

Igen, szerintem is King egyik legjobbja... Ahogy a város életét leírja, az annyira zseniális. :rolleyes: Szinte sajnáltam, amikor elkezdődött a vérengzés...

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Philip K. Dick: Az Alfa hold klánjai

Ismerjük már Dick munkáit: az Agave kiadó jóvoltából egyre népszerűbbek eme sci-fi csodák. A kultikus regények mellett felbukkannak klasszikus sci-fi-könyvek is, mint például Az Alfa hold klánjai. Dick apróbb stílusjegyei és találmányai (szimulákrum, prekog), és a science fiction aranykorának minden naiv vonása (rakéták, űrlények, lézerfegyverek) megtalálható ebben a rövid, de gazdag regényben. Ahogy Dicktől megszokhattuk, őrültek, drogok, összeesküvések kapcsolódnak egymáshoz: az Alfa holdon őrültek élnek, klánokba szerveződve, betegség szerinti társadalmi osztályokban: hebefréniások, polimorfikus és "klasszikus" skizofréniások, mániákusok, depressziósok, paranoiások. Az eredetiség természetesen megvan, ugyanakkor jövőképe híján van a tudományos megfontoltságnak, a világ és a cselekmény nem annyira átgondolt, és a karakterek is felületesek maradnak. Átlagos sci-fi regény, de kellemes és szórakoztató, rajongóknak ugyan kötelező, de aki még nem vette PKD könyveit a kezébe, ne ezzel kezdje.

8/10

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Neil Gaiman - Amerikai istenek

IPB Image

"Ez a föld nem kedvez az isteneknek..."

Ez a pali egy kifakott zseni. Kész. Azon kevés amerikai fictional (bocsi az angol kifejezésért, de erre mit használunk? :unsure: Mert van fictional meg non-fictional kategória, és nem tudom, hogy erre egész pontosan mit használunk) írók egyike, aki egyedi látásmóddal lép fel, minden művével meg tudja lepni az olvasót, műfajtára pedig a dark fantasytól a horroron át a mágikus realizmusig terjed. Az Amerikai istenek ez utóbbi kategóriába tartozik. Főhőse Árnyék, aki három éves börtönbüntetésének letelte után hazaindul, s a repülőgépen találkozik egy Szerda nevezetű úriemberrel, aki felajánlja, hogy munkát ad a börtönviselt embernek. Árnyék ezzel az isteni szféra nagy háborújába kerül bele, s a regény ezt tárgyalja végig.

A tulajdonképpeni történetet kisebb-nagyobb lélegzetvételű novellaszerű elbeszélések szakítják meg, és ezekből látszik, hogy Gaiman - bár regényírásban sem rossz - igazi asztala a novellák világa.

Külcsínre a könyv tetszetős keménykötéses, védőborítóval, a lapminőség nem egetrengető, de legalább szép fehér, a fordítás jól sikerült, de sajnos eleve korlázotott példányszámban került a boltok polcára a regény, ezért az árát jól felverték, 3500 Ft-ot kóstál. Mivel már 4 éve megjelent, sajnos ennek az eladási számaiból ítélték meg Gaiman népszerűségét, azóta más Gaiman nem is jelent meg kis hazánkban. Ezt már csak azért is furcsának tartom, mivel a Pratchettel közösen írt Elveszett próféciák, illetve a Tükör és füst című novelláskötetek beszerezhetetlenek, az Amerikai istenekből is csak pár példány van raktáron. Szerencsére októberben újabb Gaiman könyv jelenik meg nálunk, mégpedig a nagysikerű Stardust, az agave kiadó jóvoltából (erre nem mernék megesküdni, de az biztos, hogy az egyik magyar kiadó évi két könyvre szerződött le Gaiman menedzserével, és talán ez fellendíti és megismerteti Gaiman nevét a magyar olvasókkal).

Egyébként aki érdeklődik a szerző művei iránt, látogassa meg a szerző fanblogját. Itt négy novella található, ami telitalálat, az a Babahús és a Hó, tükör, almák :smile:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Na, akkor a heti teljes termés.

Stephen King: Minden haláli

Stephen King, mint eddig minden általam olvasott kötetében, most is bravúrosan toplistás írásokkal lepett meg. Nem szeretnék egyenként kitérni mindre, mert túl hosszú lenne a post. A kötet kisregényeket (vagy novellákat? esetleg mindkettőt?) tartalmaz, amik egytől egyig megállják a helyüket. Tipikusan King-es írások ezek, sokkolók, riasztók... sőt, zavarók. Különös figyelemmel olvastam az Elúria Nővérkéit, ami a Setét Torony után kutató, még fiatal Roland Deschain egy kalandját írja le... teljesen korrek módon. Nem szükséges hozzá elolvasni a Torony regényeket, de azért jó tudni, hogy Roland volt... normális. :wink:

A kötet egyértelműen:

10/10

Gyűrűkúra (bocs, de a szerzőket nem jegyeztem meg)

Nos, azt hittem jó poén lesz elolvasni a paródiaregényt, de tévedtem. Méghozzá igen súlyosan. Nem tudom, hogy hogy merték egyáltalán a szerzők ezt megtenni, de megtették. Sajnos. A kötet a Gyűrűk Ura paródiája, ami annyit jelent... hogy nem jelent semmit. Lehet, hogy a Gyűrűk Ura és Tolkien iránt érzett tisztelet beszél belőlem, de ez egy olyan könyv, amit Nem ajánlok elolvasásra. Elnézést mindenkitől, aki másként gondolja, de nekem ez a véleményem. Közelébe sem érnek a Heri Kókler-nek.

2/10

Richard A. Knaak: Halálszárny

Na, ez a hét egyik meglepetése volt. Félve kezdtem el olvasni a kötetet, ami egy varázslóról szól, meg egy sárkányról... és itt meg is állok. Ugyanis Halálszárny és a többi sárkány okozta a legnagyobb (mit is? meglepetést? talán... talán).

Ez az első Knaak-féle Warcraft kötet, meglepően jó tálalásban. Nem, nem a legjobb. Csiszolandó.

Az pedig egyértelmű, hogy a kötet hátsó borítóján lévő szöveg, mely szerint a Halálszárny méltó párja a Gyűrűk Urának, nem igaz. Nem éri el azt a szintet, elég távol van tőle, de szerintem talán Salvatore-t lenyomja. Talán. Nem tudom. Majd eldől a következő epizódban, a reklám után. :smile:

7/10

Stephen King: Éjszakai műszak.

Újabb King, újabb álmatlan éjszakák... és újabb elfogult értékelés. Most azonban más okozta az elfogultságot: pontosan két novella, a Salem's Lot és a Még egyet útravalónak (azt hiszem ez volt a címe). Miért is? Szerintem egyértelmű. Beleszerettem Salem's Lot-ba. Ennyi az egész. A kötet ismét egy hamisítatlan King, tele jobbnál jobb novellákkal.

10+1/10 Már csakazértis. :tongue:

Ed Greenwood: Elminster Myth Drannorban

Nem olvastam ez első Elminster kötetet, de totálisan képbe kerültem rövid idő alatt. Mit nem mondjak, Greenwood magasan Salvatore felett jár, ami az FR könyveket illeti.

Azért kezdtem el ezt a kötetet, mert már nagyon kíváncsi voltam Árnyasvölgy mágusának történetére. :smile: Stílusban persze nem tökéletes, de azért egész jó.

8/10

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

Egy értelmi fogyatékos naplója, aki egy újfajta operáció segítségével rövid időn belül lángésszé válik.

A történet folyamán végigkövethetjük, hogyan változik meg világnézete. Fokozatosan rájön arra, hogy a pékségben barátainak hitt emberek nem szeretetből nevettek vele, hanem kiröhögték, ahogy később arra is, hogy az operációt végző doktorok sem félistenek, pusztán egyszerű emberek, akiknek nem több kísérleti alanynál.

Csodálatos történet, a világot először a gyermeki naivitás, majd a cinikus elkeseredettség szemszögéből mutatja be az író.

Csodálatos, és szomorú. Tele van mély érzelmekkel. Könnyfakasztó.

11/10

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Margaret Weis-Tracy Hickman-Dragons of the Dwarven Depths

IPB Image

Hol is kezdjem...Nagyon szeretem a Dragonlance Krónikákat,meg úgy általában a Dragonlance könyveket,ezért kicsit félve kezdtem el olvasni az új Krónikát,mert azt gondoltam,hogy az első 3 rész színvonalát már úgysem éri el.Tévedtem.

A könyv az Őszi Alkony Sárkányai,és a Téli Éj Sárkányai közti történéseket meséli el,amikor Tanisék Thorbardinban keresik a Kharas Pörölye nevű ereklyét.A Téli Éj Sárkányai első oldalain a törpék ünnepe volt,ahol a Pöröly visszatérését ünnepelték.Aki tehát olvasta a könyvet,már tudhatja,mi lesz az új Krónika vége.Ennek ellenére a könyv végig az oldalakhoz szegez.Ennek az oka egszerű:Visszatért az utánozhatatlan Dragonlance-hangulat,amitől annyira féltem,hogy elveszett.Raistlin még mindig az az elátkozott,cinikus mágus,Tas még mindig a vidám,kíváncsi surranó,és pontosan ugyanúgy viselkedik mindenki,ahogy a többi könyvben,csak a jellemüket dolgozták meg kicsit még jobban.

A Krónika két részre van osztva:Az elsőben Thorbardinba próbálnak bejutni,és közben menekülnek a halottnak hitt Verminaard(aki nagyon ötletes módon "éledt újra"),és a sárkányfattyai elől.A második rész már a törpe városban játszódik,ahol először belekeverednek a Tánok hatalmi harcaiba,aztán egy fogadás miatt Kova,és a törpék fő klánjának hercege,Arman Kharas( aki a rég halott Kharas megtestesülésének hiszi magát) elindulnak megkeresni a Pörölyt.A két író a fő történetszál mellett sokszor kitér a törpék történelmének ismertetésére,amihez csak gratulálni tudok,mert érdekes,és cselszövésekkel teli história,amiben gyakran megjelenik az a finom humor,amit annyira szerettem az előző Krónikákban.

A Dragons of the Dwarven Depths tehát nem okozott csalódást,mindenkinek csak ajánlani tudom,aki szereti a Dragonlance-ot.A 2.könyv(Dragons of the Highlord Skies,a Téli Éj,és Tavaszi Hajnal Sárkányai közti történéseketet írják le benne) is megjelent már,ha kiolvastam,írok arról is.Az egyetlen dolog,ami nem tetszik,hogy a 3.rész(Dragons of the Hourglass Mage,lehet találgatni,ki lesz a főszereplő :D )csak 2008 júliusában fog kijönni,ami még nagyon messze van :sad::sad:

10/10

Link to comment
Share on other sites

elindir

Ez angol nyelven jelent meg? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Ez angol nyelven jelent meg? :huh:

Aham.Magyarul már nem hiszem hogy kiadják,mert tavaly nyáron jelent meg Amerikában,és ha azóta nem fordították le,már nem is fogják szvsz.Amúgy nem itthon vettem,apám hozta New York-ból.

Link to comment
Share on other sites

elindir

Pedig már kezdtem örülni. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Pedig már kezdtem örülni. :sad:

Nyugi,Amazon.com-ról meg lehet rendelni. :wink:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Philip K. Dick: Palmer Eldritch három stigmája

Ismét Dick, ezúttal az elit regényeiből; valóságkeresés, drogok, időcsavar, van itt minden, ami miatt az író munkásságát szeretjük. Végre azonban sikerült egy nagyszerű karaktert is alkotnia Palmer Eldritch személyében, igaz, a többiek még mindig elég felületesek és a megszokott kapkodás itt is megvan. Ezek viszont olyan hibák, amelyek elenyésznek a regény zsenialitásában, ajánlom mindenkinek, aki enyhe spirituális ízzel fűszerezett, intelligens és csavaros regényekre izgul. Tisztán sci-fi, és tisztán Philip K. Dick. Nagyszerű alkotás.

10/10

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...