Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A Legjobb Játék


jardo

Recommended Posts

Hor1
2 hours ago, Iam_The_Ghost said:

Lol, azonkívül, hogy hülyeségeket ír és esetleg rossz topicba (talán ez volt az első eset), mégis milyen alapon bannolnád? Vagy troll vagy buta, tökmindegy, megmosolygatóan szórakoztató, könnyen figyelmenkívül lehet hagyni. Röhej, hogy egy amúgy is kicsi fórumon még több embertől akartok megszabadulni. Ha ő megy, bannoljatok engem is. :D

Minőség>mennyiség. Plusz a csávó a facebook falaként kezeli a topicokat, nem tudom, hogy erre van-e bárkinek szüksége.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Csak úgy hogy 2005-ben jött ki és mindenkinek a kedvence volt, és most hogy kiadják mai igényeknek megfelelően így újra lehet a legjobbak között.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
19 minutes ago, Hor1 said:

Minőség>mennyiség. Plusz a csávó a facebook falaként kezeli a topicokat, nem tudom, hogy erre van-e bárkinek szüksége.

Naponta ír kb. 3 kommentet az amúgy sokszor 0-hoz konvergáló összszámban: engem aztán nem zavar. Sőt, kíváncsian várom milyen random ötlet jut legközelebb az eszébe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

payskin
7 hours ago, Iam_The_Ghost said:

engem aztán nem zavar.

Jó, látom, meg Coryt sem. Ez kettő. Ehhez képest van már ellene "feljelentés", tehát valakinél kiverte már annyira a biztosítékot, hogy rányomott a Reportra. Az illető aktív tagja a fórumnak, és ha ő, mondjuk, elmegy azért, mert rohadtul zavarja, hogy valaki teljesen képtelen értelmesen használni a fórumot, azt eléggé sajnálnám. Nyilván azt is sajnálnám, ha te mennél el amiatt, hogy kidobjuk Gábort, de az egyik esetben még van Gábor, a másikban már nincs, tehát ha választanom kell a kettő közül... :roll:

Attól, hogy a többiek még nem könyöltek rá a Reportra, a visszajelzésekből azért egyre gyakrabban jön le, hogy mások sem okvetlenül arra akarnak bejönni a fórumba, hogy az "unread" fele a tök értelmetlen hozzászólásaival van tele ezer éve halott témákban. (Közben marhára irigyellek, hogy ezt te valahogy szórakoztatónak tudod találni -- valószínűleg vidámabb és könnyebb életünk volna a te hozzáállásoddal, de sajna mi másképp lettünk huzalozva.)

Nekem az is jó, ha csinálunk neki egy külön témát, ahonnan nem tud onnan "kijönni", és oda irogathat random hülyeségeket. Esetleg, ha egyszer-egyszer értelmeset ír, azt át lehet rakni a megfelelő helyre... Mindegy, úgy is Godzi kezében van a döntés.

 

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Jó bocsi ha megbántottam valakit befejeztem.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Azt továbbra se értem, hogy mivel árt a hozzászólásaival: nem sért senkit, nem politizál és legtöbbször az adott témához szól hozzá, nem kommenthuszárkodik. A szabályzat melyik pontját sérti, ami miatt ki lehetne innen bannolni vagy egyáltalán csak korlátozni a jogait? Ha csak a "hülyeség" a szempont, akkor a szubjektív nézetemmel már én is több emberhez küldtem volna a report-ot.

Link to comment
Share on other sites

Cori
20 hours ago, payskin said:

Jó, látom, meg Coryt sem. Ez kettő. Ehhez képest van már ellene "feljelentés", tehát valakinél kiverte már annyira a biztosítékot, hogy rányomott a Reportra. Az illető aktív tagja a fórumnak, és ha ő, mondjuk, elmegy azért, mert rohadtul zavarja, hogy valaki teljesen képtelen értelmesen használni a fórumot, azt eléggé sajnálnám. Nyilván azt is sajnálnám, ha te mennél el amiatt, hogy kidobjuk Gábort, de az egyik esetben még van Gábor, a másikban már nincs, tehát ha választanom kell a kettő közül... :roll:

Attól, hogy a többiek még nem könyöltek rá a Reportra, a visszajelzésekből azért egyre gyakrabban jön le, hogy mások sem okvetlenül arra akarnak bejönni a fórumba, hogy az "unread" fele a tök értelmetlen hozzászólásaival van tele ezer éve halott témákban. (Közben marhára irigyellek, hogy ezt te valahogy szórakoztatónak tudod találni -- valószínűleg vidámabb és könnyebb életünk volna a te hozzáállásoddal, de sajna mi másképp lettünk huzalozva.)

Nekem az is jó, ha csinálunk neki egy külön témát, ahonnan nem tud onnan "kijönni", és oda irogathat random hülyeségeket. Esetleg, ha egyszer-egyszer értelmeset ír, azt át lehet rakni a megfelelő helyre... Mindegy, úgy is Godzi kezében van a döntés.

 

Szerintem sincs túlzott baj vele, bizonyos topicokba még egy kis életet is vonzott az utóbbi 1-2 hétben :D Pl az autós részlegbe vagy akción belül maffia... Persze vannak tök oda nem illő hozzászólásai néha, de szerintem nem akkora vész, hogy bannoláson kelljen gondolkodni. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
On 1/25/2020 at 10:22 PM, VassGabor said:

Jó bocsi ha megbántottam valakit befejeztem.

Először is, szia. Mivel ezt senki nem írja le neked, leírom én. Ez egy nagyon régi fórum, és megvannak a maga íratlan szokásai. Ami nem bűn ha ezekkel nem vagy tisztában, csak megmosolyogtató nekünk akik nem vagyunk hozzászokva hogy úgy vendéget üdvözöljünk magunk között, és sokan vannak akik erre kiégett cinizmussal tudnak csak reagálni. Az ég egy adta világon semmi rosszat nem teszel, sőt, ha még a fórum a régi pompájában ragyogna aktív topikokkal, te lennél az aki rendeltetésszerűen használja fórumot, minden témában az adott topikba ír, nem más topikot off-ol szét. Csak hogy ez már nem az a fórum, van kb. 20 max 30 aktív tagunk, ami egy rég lekapcsolt GameStar fórumot tart immár függetlenként lélegeztetőgépen, és messze nem vagyunk annyian hogy ezt a sok-sok-sok topikot amikbe te írsz, életben tartsuk, és nem is vagyunk már gyerekek, hogy annyit játsszunk mindenfélével megválogatás nélkül hogy egyik játék érje a másikat, egyszerűen mert időnk nem engedi, és láttunk már szerintem itt mind mindent a DOS időktől kezdve mostanáig bezárólag ahhoz hogy ne ragadjon már el semmi úgy igazán, eltekintve talán egy apró maréknyi címtől az évtizedben. Ezen két faktor eredménye az hogy ami topikokba te kommentelgetsz, ott ha megnézed az utolsó hozzászólásokat a tiéd előtt, jó eséllyel 2-3, de inkább 4-6 éve volt utoljára komment. Mert senki se jár oda, egyedül te irogatsz, de te egyedül szinte az összesbe. Oké Krok -ba talán belefuthatsz ott is, ha van egy új agyonvízjelzett 4:3-as screenshotja valamiről. Szóval ez az ami a kis közösség kivétel nélkül régi tagjainak (a francba is én számítok itt utólag érkezett fiatalságnak talán és 2006-ban regisztráltam). kicsit olyan mulattató, megmosolyogtató, és mint a mellékelt példa láttatja veled, van aki spamnek vagy egyenesen idiotizmusnak veszi.

Az egyéb játékok mit játszottál végig legutóbb / vásárlási tanácsadó (lassan szerintem ez is összeolvad a milyen játékot tervezel megvenni témájú topikkal és a steam topikkal) / milyen játékot tolsz most topikjai amik igazán aktívak, illetve a hardware / software segítségkérő részben van félévente egy kis fellángolás, az OFF topikban a mindennapok kibeszélése, a Filmek és Sorozatok alfórumból pedig a két általános topik a tetején, mert a zenés is kihalt mostanra. Képregények, könyvek terén pislákoló életjelek.

Kb. ennyi a teljes fórum aktív része. A többi az inkább amolyan nosztalgiakörítés, egy általunk jól ismert, régi fórumról festett kép megbízható díszes képkerete, ami között szívesen navigálunk mert minden gomb, topik a megszokott helyen van így a képernyőn ahelyett hogy egy miniatürizált fórumon féltucat topikos fórumunk lenne. Így magán hordozza az eltelt éveket, évtizedeket, tagokat akik már nincsenek köztünk (nem csak a fórumon, hanem az életben sem sajnos) legalább külsejében. Nekünk ez így jó, semmi írott szabály nincs rá hogy ne írj a kihalt topikokba (ami azt illeti ahányan maradtunk, összekovácsolódtunk annyira hogy még egy alap fórumszabályzat se szükséges és nincs is), csak a mi szemszögünkből ez úgy néz ki hogy mi a teraszon pipázva háborús sztorikat mesélünk te pedig épp felfedezed a kertben előttünk hogy kell berántani a fűnyírót. Nem hiszem hogy bárkinek bármi személyes baja lenne veled azon túl hogy a pipa mögül pár türelmetlen motyogás formában hogy mi az Rokonod!at csinálsz már, rég lenyírtam volna a füvet, miközben azt nézi hogy alulról nézegeted a pengéket és ujjal próbágatod hogy működik ez az izé. Próbáld kifigyelni hogy melyik topikok aktívak, hol zajlik az élet, gyere oda, és még a zsémbesebbik pipázó öregúr sem fog szurkálódni.

Bár a barátok közt topikkal rezeg a léc :D . Attól meg végképp ne tarts hogy ezért bárki is kitiltana téged.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Köszi a kedves szavakat, csak nekem igazán játékos gépem kb 2019 október-november környékén lett. 2017-be vettük ugyan a gépet de a videókártya, és az alaplap miatt játszhatatlanok voltak a játékok ez idő alatt csak a codot tudtam kiakasztani. 1050TI volt a 2060 előtt aztán rá fél évig vagy tovább is könyörögni kellett a gép kijavításán, aztán csomó pénzt lehúztak tőlünk a semmire. Ezek előtt pedig egy core duo 2 E5400-as proci 4 giga ram hd 4670-em volt ami játékra teljesen alkalmatlan volt így minden címet ki kellett hagynom.

Az igazi révbeérés csak most lett pár hónapja, és elkezdeni bepótolni őket. Láttam,hogy régi kedvenceim is szerepelnek azért is jobb ötlet oda mint összemosni mással. Nagyon sajnálom hogy ilyen dolgok is voltak hogy meghaltak közülük részvétem. Gondolom sokan felnőttek már és a munkájuk miatt is háttérbe szorultak a játékok, és pénzük sincsen egy mai gépre ami igencsak borsos, az enyém is ha normálisan össze lett volna állítva akkor 500-ból megúsztuk volna így legalább 700-750-et kipacsáztunk a hozzá nem értők miatt, és hallgattak a hülyékre vagyis a Józsika utcában lévő baromra aki miatt lett elcseszve az egész.

Azon csodálkozom,hogy a legnépszerűbb doom nincsen.

Mindig is azon voltam ha van külön topikja egy adott címnek akkor nem kell nyitni újat azért mert régi, ahogy néztem többi oldalon sem megy ez a fórumos dolog nemcsak itt.

Link to comment
Share on other sites

XCube
7 hours ago, SaltyDave said:

csak a mi szemszögünkből ez úgy néz ki hogy mi a teraszon pipázva háborús sztorikat mesélünk te pedig épp felfedezed a kertben előttünk hogy kell berántani a fűnyírót.

Hát ezen beszhartam :laugh: .

2 hours ago, VassGabor said:

Mindig is azon voltam ha van külön topikja egy adott címnek akkor nem kell nyitni újat azért mert régi, ahogy néztem többi oldalon sem megy ez a fórumos dolog nemcsak itt.

A fórumosdi azóta döglődik, mióta igazán beindult a social media és minden hírhez külön lehet helyben kommentelni. Az emberek nagy részének nincs már igénye komolyabb véleménykifejtésre (sőt komolyabb, hosszabb vélemények elolvasására sem), odaböffentenek pár mondatot és le van tudva az egész, pár nap után pedig már el is felejtette. A fórum pont ennek az ellentéte, az internet őskorában keletkezett (BBS) és mivel a hálózathoz eleinte csak egy bizonyos réteg fért hozzá ez egy relatíve zárt de szabad közösséget eredményezett. Az internet terjedésével egyre inkább felhígult az internetes társadalom, de az igazi változást a kétezres évek social media bummja és később az okostelefonok elterjedése jelentette. Manapság már bárki hozzáfér válogatás nélkül szinte minden tartalomhoz és "bármiről írhat bármit". Korábban (még a 10 -es évek elején)* írtam már arról, hogy szerintem az internet használatát bizonyos feltételekhez kéne kötni, de ezzel már egy olyan irányba megyünk el, amit talán nem kéne feszegetni.

*A pitsába, hogy már megint ugrottunk egy évtizedet... .

2 hours ago, VassGabor said:

Azon csodálkozom,hogy a legnépszerűbb doom nincsen.

A DOOM topikot én is kerestem pár napja, szerintem archiválásra került.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Nyissatok újat, elfér :)

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Okés nem tudom mért lett arhiválva mert doom 2 wadjait most kezdtem tolni tavaly óta találtam nagyon jókat.

Igen ezt észrevettem nagyon sajnálom, be kéne zárni a cikkek alatti kommentelést azt megjavulna a nézettsége a fórumnak.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
12 hours ago, VassGabor said:

Okés nem tudom mért lett arhiválva mert doom 2 wadjait most kezdtem tolni tavaly óta találtam nagyon jókat.

Igen ezt észrevettem nagyon sajnálom, be kéne zárni a cikkek alatti kommentelést azt megjavulna a nézettsége a fórumnak.

giphy.gif

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...