Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Longest Journey, Dreamfall - The Longest Journey, Dreamfall Chapters

wYth-NRG
 Share

Recommended Posts

MailMan

Október 21-én jön a Dreamfall: Chapters elsõ része! :)

wYth-NRG

Pár napja a "várós" topicba belinkeltem egy videót is és írtam is róla. Nagyon várom már ^_^

Remélem gyorsan követik egymást a book-ok :P

UC

Arról lehet tudni valamit, hogy megjelnik-e dobozosan? Akár részenként, akár egyben a végén (ami persze ki tudja mikor lesz)?

wYth-NRG

Arról lehet tudni valamit, hogy megjelnik-e dobozosan? Akár részenként, akár egyben a végén (ami persze ki tudja mikor lesz)?

Igen. Hasonlóan a Telltale játékokhoz, a dobozos verziót csak az utolsó rész kijövetele után adják majd ki.

UC

Igen. Hasonlóan a Telltale játékokhoz, a dobozos verziót csak az utolsó rész kijövetele után adják majd ki.

Érdekes dilemma lesz, talán ez az egyetlen játéák a világon, amit elsõ napos vételnek tekintenék - de csak dobozban. Várni meg nem leszek képes, amíg ki nem jön mindegyik, muszáj azonnal játszanom velük :)

• 2 weeks later...
wYth-NRG

A napokban árat kapott a teljes játék, 35 euró

• 2 weeks later...
Hor1

Chapters legeslegeleje spoiler

Az ugye nem April volt a csónakban? :ninja:

wYth-NRG

Fú annyi minden jön ki mostanában :( Borderlands új részét is most vettem meg, januárban a GTA5, a Telltale új játéka is úton van, majd ismét jön 1-2 jó cím jövõ Q1-2 alatt. Aszem ez most kimarad nekem, úgyis epizodikusan jön :unsure:

Barniman

Chapters legeslegeleje spoiler

Az ugye nem April volt a csónakban? :ninja:

De. :(

Kétlem, hogy ennyi lenne, szerintem valamilyen formában vissza fogják hozni.

Még a kickstarter idején ha jól emlékszem olyasmiről volt szó, hogy a Chapters Zoe történetét fogja folytatni / befejezni és, hogy ha elég profit bejön nekik ebből (vagy esetleg később egy újabb kickstarter keretében finanszírozzák azt is) akkor jönne a The Longest Journey Home, ami Aprilre koncentrálna és az eredeti játék stílusában készülne (2D p&c).

Persze ettől még könnyen lehet, hogy az eredeti játék és a Dreamfall között eltelt 10 évben játszódik majd (ha egyáltalán lesz belőle valami), de azért nagyon remélem, hogy Aprilt visszahozzák valahogy, sokkal érdekesebb karakternek tartom mint Zoe-t. :unsure:

Itt írnak erről.

1. "könyv" vége spoiler:

A végén kinek a babáját láttuk / kinek a szellemével beszélt? :blink:

Hor1

Baszki, újra kéne játszanom az első két részt, túl sok dolog esett már ki. Annál meg jóval komplexebb ez, pláne az összefonódások.

MailMan

A végén kinek a babáját láttuk / kinek a szellemével beszélt? :blink:

A babára és a szellemre is vannak elméletek :D A szellem nagy valószínûséggel a fehér Draic Kin, aki ugye az elõzõ rész végén sanszosan szintén meghalt, de legalább is valami nagyon rossz történt vele.

A baba pedig jó eséllyel vagy April reinkarnációja, vagy a múltba ment vissza a sztori, April születéséhez. Az se lehet véletlen, hogy pont a temetési szertartás végén nyílik egy shift a House of All Worlds-be, ahol késõbb a babával is játszani fogunk...

Amúgy arra én se számítottam, hogy April tényleg meghal... :(

• 2 weeks later...
Hor1

Pont mire elkezdõdött volna, véget is ért a játék. :(

Kíváncsi vagyok melyik döntés mit, és hogyan fog befolyásolni. :)

Jöhet a folytatás.

Hor1

A Saga-féle ház az lehet az elsõ részes Lady Alvane-ház?

Barniman

A babára és a szellemre is vannak elméletek :D A szellem nagy valószínûséggel a fehér Draic Kin, aki ugye az elõzõ rész végén sanszosan szintén meghalt, de legalább is valami nagyon rossz történt vele.

A baba pedig jó eséllyel vagy April reinkarnációja, vagy a múltba ment vissza a sztori, April születéséhez. Az se lehet véletlen, hogy pont a temetési szertartás végén nyílik egy shift a House of All Worlds-be, ahol késõbb a babával is játszani fogunk...

Ja oké, igazából azt hittem, hogy ha még emlékeznék a történet részleteire akkor egyértelmû lenne, de ezek szerint nem. :D

Pont mire elkezdõdött volna, véget is ért a játék. :(

Kíváncsi vagyok melyik döntés mit, és hogyan fog befolyásolni. :)

Jöhet a folytatás.

Szerintem korrekt volt a hossz ahhoz képest, hogy ez a fejezet csak a játék ötöde, bár tény, hogy elég "bevezetõ" érzést keltett, nem indultak be az úgy igazán az események. Minden sarokba benézve azért ráment 5 órám, a következõt pedig még hosszabbra ígérik, de az gondolom majd csak jövõ év elején jön. :unsure:

A Saga-féle ház az lehet az elsõ részes Lady Alvane-ház?

Igen, szerintem az lesz.

• 4 months later...
MailMan

Tegnap kijött az új epizód, már nekiláttam, szerintem nagyon jó :) Kezd egyre jobban beindulni a sztori, az egyik új szereplõnek pedig ugyanaz adja a hangját, mint aki Lee-nek a Walking Deadben :D

• 3 months later...
Hero44

Nem tudom, hogy ki tolja itt közületek a Dreamfall Chapterst, de most fejeztem be a legújabb, 3. fejezetet (a várható 5ből) és muszáj egy picit írom róla, mert kissé felhúzott.

Imádom a The Longest Journey szériát, és ha lenne belőle egy könyvsorozat, már melegében olvasgatnám, pedig nem vagyok egy könyvmoj. Az első és a második résznek is megvoltak a maga hibái. Pl. az elsőben voltak olyan fejtörők, amiket néha még úgy is nehéz volt megoldani, hogy egyszerre volt megnyitva 3 walkthrough meg még egy vidi is róla, a második részben meg annyit kellett feleslegesen futkározni, hogy szerintem egy pár kilót én is leadtam a gép előtt.

A Dreamfall Chapters nagyon szép, noha rosszul optimalizált. Ilyeneket persze én nem hánytorgatok fel a TLJ sagának, hiszen a második rész csak jóindulattal nevezhető játéknak és nem pedig egy animált visual novelnek. Mercuria nem akkora eresztés, sőt, elég monoton, de Propastot nagyon eltalálták. Először tényleg csak álltam és gyönyörködtem.

Zoé eredeti szinkronhangja sajnos nem tért vissza, amit nagyon sajnáltam, mert igazán karakteres volt. Nem nevezném S+-os alakításnak, de teljesen passzolt az az unott, "aztsetudommiaf*szvan* hang a kiscsajhoz. Az új szinkron profibb és érettebb, amit bizonyára volt, aki örömmel fogadott.

A szívem Aprilé, mert egy áldás volt az ő szemein keresztül látni a dolgokat a legelső TJR-ben, nagyon tetszett a humora és a világnézete, de Zoéval sem volt soha semmi bajom, azt meg már tudni, hogy a következő TJR felvonás ismét April centrikus lesz. Yaaay.

A sztori két szálon fut, Propastban Zoéval rontjuk a levegőt, Mercuriában pedig Kiannal. Mindkét szál jól indul. Zoé azonnal magával ragadja az embert, és szívén viseli a sorsát a játékos, Kian személyében pedig kényünkre-kedvünkre alakíthatunk egy badass szuperkatonát. Legalábbis az elején. Tetszettek a döntéslehetőségek, a párbeszédek, Zoé naplója és sok esetben hétköznapi problémái, Kian számkivetett mivolta. Őszintén szólva nem is érdekelt annyira, hogy mennyire lesz befolyásoló egy-egy döntés, már az szimpi volt, hogy nem csak fekete-fehér között választhattam.

Aztán TJR-hez méltóan elkezdenek kuszálódni a szálak, minden sejtelmes, mi (és a főszereplőink) pedig az ég világon semmit nem értünk, főleg mikor megkapjuk a tök random "harmadik" szálat. Kik ők? Vagy inkább ki ő? Húúúú, de izgi!!!

Aztán eljött a harmadik rész... rengeteg dolog szemet szúrt. Először is, itt már nem tudunk minden harmadik mondatra reagálni, nem-nem. Nyugodtan kimehettek készíteni egy rántottát, mert mire visszaértek, még mindig beszélgetnek a jóemberek. Nem is értem, a sima Dreamfallban legalább a látszatát megadták, hogy tudjuk befolyásolni a párbeszédeket, de nem kell olyan messzire visszanyúlni, az előző két fejezetben tökéletesen működött, hogy testre szabhattuk a válaszainkat, karaktereinket, hozzáállásunkat, akkor most mi történt? De ez hagyjám, a készítők tovább pofátlankodtak egy lépéssel...

Szóval már 3. perce megy a párbeszéd, amibe eddig egy köhögésnyit sem szólhattam bele, amikor is arra leszek figyelmes, hogy a karakterem arról beszél, hogy na és akkor mi van, ha ő meleg. .... ..... Tessék? Az előző részben még két csaj is csapta nekünk a szelet, az egyikhez mi is vonzódhattunk, és akkor most... mi????!!! Mint kiderült, amiért a második részben én megkínoztam és megöltem valakit, ezért megharagudott rám az egyik csaj. És ezért most melegek lettünk. Ha nem sajnálnám az asztalom, akkor nem csak hogy felborítanám, de az ablakon is kihajítanám. Mégis mi ez? Hogy gondolták? Legalább lett volna ott a jelenetnél az a csaj, és könyörgött volna nekünk, hogy ne, bár akkor sem lenne kevésbé retardált ez a végkifejlet.

És ezek a monológok még csak nem is érdekesek. Rengeteg dolog szörnyen van megírva, de tényleg. MIntha most azt mondanák nekem, hogy van 20 percem, hogy összedobjak egy párbeszédet, ami megmagyarázza a sztori egyik legbonyolultabb részét a 0ról. Egy sajnos tényleg csak kissé ferdített idézet:

- Nem vagyok öt éves!

- *blabla*

- Na jó... tegyük fel öt éves vagyok, akkor hogy mondanád el.

- *blabla*

- De... nem értem.

- *blabla*

- Oké, most akkor magyarázd el, mintha 3 éves lennék, de egyébként nem vagyok 3 éves, csak úgy mondom.

- *blabla*

Úr. Isten. Annyira untam magam, hogy a párbeszéd többi részére már abszolúte nem is tudtam koncentrálni, mert olyan fontos dolgok jártak a fejemben, h majd később mit egyek, meg hogy becsukjam-e az ablakot, vagy még nincs annyira hűvös. De volt egy másik hasonlóan érdektelen, 10 perces monológ.

Az egész fejezetben két döntéslehetőség volt, és mindkettő a villám-döntés kategóriában. Nem lenne probléma azzal, ha ezt azzal indokolhatnák a készítők, hogy az első két részben annyi mindenről dönthettünk, hogy csak úgy tudják minőségileg megoldani, hogy kielégítő következményekkel járjanak ezek a döntések, hogy a harmadik részben visszavesznek belőlük. De akkor felmerül a kérdés, hogy miért regél a karakterem önszántából a homoszexualitásáról, mikor az egyetlen lehetőségem az első két rész során, hogy dönthessek egy nő közeledése felől egy villám-döntés volt, amikor egy ismeretlen nő le akart minket kapni. Agyrém.

Ja, és amikről nem beszéltem: a fejtörők. Nem szoktam velük szórakozni, mire játszani kezdek, már rég meg van minden fejtörőre a válasz és azonnal megkeresem őket, mert engem a sztori meg a karakterek érdekelnek. De azt is mondhatnám, így 3. felvonás után, hogy nem is éri meg balPuding!kodni velük. Van, ami nevetségesen bugyuta, és van, ami nevetségesen túlnehezített, Engem nem érdekel, hogy hány óra alatt találok rá egy random helyre eldugott kábító hatású növényt. A legelső TJR-ben javarészt tényleg feladványok voltak, amik elé oda lehetett kuporodni és gondolkozni. De itt erről szó sincs, és ez nem is működik jól a játékban, legalábbis Mercuriában. A Propastos fejtörők többnyire ötletesek.

Nem tudom mire számítsak a 4. résztől, mindenesetre ajánlanám minden TJR szeretőnek, mert az első két könyvvel (vagy résszel, nevezzétek, ahogy akarjátok) én meg voltam elégedve, és Zoé sztorija végig Puding!a. Ja, és azt nem említettem, hogy a harmadik részben viszont feltűnik valaki, akinek mindenki örülni fog.

wYth-NRG

Előreláthatóan lehet amúgy tudni h mikor fejeződik be játék?Mármint mikor érkezik az 5. rész

• 1 month later...
MailMan

Elõreláthatóan lehet amúgy tudni h mikor fejezõdik be játék?Mármint mikor érkezik az 5. rész

Az ígéretek szerint még idén.

• 1 month later...
siklara

Szóval már 3. perce megy a párbeszéd, amibe eddig egy köhögésnyit sem szólhattam bele, amikor is arra leszek figyelmes, hogy a karakterem arról beszél, hogy na és akkor mi van, ha õ meleg. .... ..... Tessék? Az elõzõ részben még két csaj is csapta nekünk a szelet, az egyikhez mi is vonzódhattunk, és akkor most... mi????!!! Mint kiderült, amiért a második részben én megkínoztam és megöltem valakit, ezért megharagudott rám az egyik csaj. És ezért most melegek lettünk.

Nyugi, õ nem attól lett meleg, hogy megkinoztad a rabot, hanem nála ez adott. Én pl. hagytam, hogy Anna lekapja, de nem sok mindent befolyásolt, viszont nem is határolódik el késõbb a dologtól, úgyhogy az is lehet, hogy még a végén kiderül, valójában bi. :D Engem inkább a szexualitás túlhangsúlyozása idegesitett, nekem valahogy nem passzol bele a játékba (pedig emlékszem, hogya legelsõ TLJ is elég szókimondó volt). Vagy ott van Mira és Wit. Mirát nagyon birtam addig a pontig, amig el nem kezdte valami egészen gyomorforgató módon lehordani Witet. Az egész rettentõ erõltetettnek hatott, nem is tudtam hová tenni, különösebben a sztorihoz sem tett hozzá semmit.

Amiket irsz, azzal javarészt egyetértek, a hosszas monológok némelyike engem is halálra untatott a 3. fejezetben, de a Book 1-2-vel meg az volt a bajom, hogy mindkettõ csak egy marha hosszú bevezetés + háttérsztori Stark és Arcadia világába. Kicsit lasan indul be a történet, ha belegondolok, hogy az egészet 5 részesre tervezik, és csak a 3. közepétõl kezdinek el felpörögni az események. Engem annyira nem zavart, hogy most nem volt annyi döntés, és helyette inkább az addigi választások hatásá mutatták be, bár a túlzott passzivitás és a sok futkosás után én is remélem, hogy a Book 4 (mikor jön már??) megint sok döntési lehetõséget tartogat. A szereplõk és a párbeszédek szvsz javarészt nagyon eltaláltak, a fejtörõk viszont pár kivételtõl eltekintve egészen borzasztóak, és én is minden bûntudat nélkül kerestem rá a végigjátszásokra. Nekem a legalja talán az volt, amikor Kiannal el kellett kapni a kézbesitõ gyereket, aki a végtelenségig rohangált körbe-körbe Marcuriában az üzenettel.

A játék minden eddigi hibája ellenére borzasztóan várom a Book 4-et, és nagyon remélem, hogy lassan elõkerül megint mindenki kedvenc Aprilje is. :)