Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Longest Journey, Dreamfall - The Longest Journey, Dreamfall Chapters


wYth-NRG

Recommended Posts

wYth-NRG

Felraktam a The Longest Journey-t, de nem lehet felbontást állítani benne? Így nagyon szar TFT monitoron.

Ha jól emlékszem lehet, de nem 100 :unsure:

Igaz amiket készítettem képeket frapsel az mind 800x600 körüliek voltak

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ha jól emlékszem lehet, de nem 100 :unsure:

Igaz amiket készítettem képeket frapsel az mind 800x600 körüliek voltak

Talán tényleg nem lehet, nekem is így rémlik. Majd meglesem a képeimet.

torrob: azért mindenképpen patcheld fel. (1.61 a legújabb)

Link to comment
Share on other sites

UC

Nem lehet sajnos állítani a felbontáson. 640*480-as képek amúgy, amik sajnos egy nagyméretû monitoron nem az igaziak. Ha nem lennének olyan gyönyörû rajzolt hátterei a helyszíneknek, akkor azt mondanám ebben nem az a lényeg. De legalább nagyok a betûk, könnyû olvasni :)

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Megkerestem a neten hány chapter , de az ilyen részt úgy utálom , akaratlanul és emgláttam az elsõ mondatot, nézz ki az ablakon...Láttam hogy ott egy tárgyat kell majd megszerezni valahogyan, meg a ház melett lévõ szerkezet is KisTehén!tatja a fantáziám, na meg a villáskulcs a metróban , és ezek csak gyûlnek gyûlnek és nemtod mikorra kellenek :D De ilyenkor úgy szidom a gyártókat, mert legyen nehéz okés attól jó gém, de mikor ilyen irreális dolgokat rak bele, az életbe nem jutott volna eszembe az ablak bámulása, meg a majom szeme kiszedése, de azzal mákom volt, mint a fizubeosztással, de úgy érzem ez a gém ilyenekkel lesz tele...

Hahó!

Javaslom ezt az oldalt elakadás esetén. Nem egy hagyományos végigjátszás, hanem több fokozatban, tippekkel próbál rávezetni a megoldásra, hogy még valamennyi sikerélményed is legyen. Én nagyon szerettem, hasznos oldal. :)

Egyébként az a rész ott talán a legnehezebb az egész játékban, annyi minden összefügg mindennel, mire elõre tudsz haladni. :) Késõbb már nem lesz olyan húzós. (Bár azóta már lehet végeztél is, régebbi komment. :) Sebaj.)

Link to comment
Share on other sites

UC

Hahó!

Javaslom ezt az oldalt elakadás esetén. Nem egy hagyományos végigjátszás, hanem több fokozatban, tippekkel próbál rávezetni a megoldásra, hogy még valamennyi sikerélményed is legyen. Én nagyon szerettem, hasznos oldal. :)

Egyébként az a rész ott talán a legnehezebb az egész játékban, annyi minden összefügg mindennel, mire elõre tudsz haladni. :) Késõbb már nem lesz olyan húzós. (Bár azóta már lehet végeztél is, régebbi komment. :) Sebaj.)

Hú, ezért a linkért nagy köszönet! Igaz csak párszor volt szükségem végigjátszásra (ált mikor újra belemélyedek és fel kell edzeni a kalandjátékos agyat), de tény, hogy elég lehangoló tud lenni.

Link to comment
Share on other sites

UC

Akit érint, végre elkészült a fordítás :) Talán már ma tölthetõ is lesz. B)

Ohohó, nagyon nagyon jó! Folyton elfelejtettem csekkolni az oldalt, így ez most nagy meglepetés! Hamarosan teszem is fel a játékot, sõt, ezúttal szorgosan jegyzetelek, hogy a honlapom is frissülhessen végre DF információkkal :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ohohó, nagyon nagyon jó! Folyton elfelejtettem csekkolni az oldalt, így ez most nagy meglepetés! Hamarosan teszem is fel a játékot, sõt, ezúttal szorgosan jegyzetelek, hogy a honlapom is frissülhessen végre DF információkkal :)

Jah, én is feltettem gyorsan, nagyon jó lesz végre magyarul tolni, 2 éve várok rá. :)

Link to comment
Share on other sites

maniac31

Magyarítások Portálról már tölthetõ a magyarítás. :)

Megyek és töltöm is lefele. Remélem jó lesz a GS mellé adott játékkal is! Legfeljebb így másodszori végigjátszásra, már érteni is fogom az egészet (mert igencsak kusza volt nekem). :wub:

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Én meg majd megnézem a steames verzióval, bár nem hiszem hogy menne, nem tudom h 1.0ás v patchelt verzió-e :unsure:

Link to comment
Share on other sites

UC

Felraktam a GS verziót (az eredeti védelme érdekében :D) és tökéletesen megy vele a magyarítás. Gondolom másoknak is fog. Az 1.03-as patchet azért feltettem külön, bár elvileg az a verzió van a lemezen.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Én is most tolom, a 4. fejezetben vagyok, végre Arcadia-ban. B)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Felraktam a GS verziót (az eredeti védelme érdekében :D) és tökéletesen megy vele a magyarítás. Gondolom másoknak is fog. Az 1.03-as patchet azért feltettem külön, bár elvileg az a verzió van a lemezen.

Erre mondjuk kíváncsi leszek steamen, mert ott up-to-date, de nem hiszem h patchelt :S De ha felrakom a javítást akkor meg a steam nem fogja felismerni :lol: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Balee

Fenomenális ez a Dreamfall, hihetetlen jó ahogy a szereplõk váltják egymást, a sztori meg nagyon sejtelmes. :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Kéne egy kis help: miután az 5. fejezetben bejutottam a WatiCorp-ba, van egybõl egy ajtó, amit a mobillal lehetne feltörni, Olivia elküldi SMS-ben, hogy frissíti a mobilunkat, de ez nem történik meg. Várhatunk akár órákat is nem történik semmi. Ha kimegyünk a helységbõl és visszamegyünk, újból elküldi ugyanazt a szöveget. Sztem ez vmi bug, amit a magyarítás okoz.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Nem, nem a magyarítás miatt van, csak én voltam figyelmetlen, de már megvan a megoldás. :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Na befejeztem a Dreamfall-t, a befejezés... <_< de amúgy egyéb tekintetben zseniális, értékelésem a mit játszottál... topikban.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bucsek

Sziasztok, én is most fejeztem be a játékot és nagyon sok mindent nem értek, pedig odafigyeltem, szóval lenne néhány kérdésem igy láthatatlanban:

- az a nõci végén az a Zoe muterja?

- Mért mondja a Zoe h "vigyázzál fater, mert õ nem Reza?" mármint amikor bejön Reza

- Skorpio az most April volt? Csak mert mindenki hollónak nevezte.

- A varjúval mitörtént? nagy forma volt :D

- Ugyancsak mi történt az Apostollal?

- Sajna rájöttem h Zoe meghalt (brühühü), de végülis nem halt meg nem? ott feküdt komában vagy ilyesmi..

- Volt az a mélydekoltázsos csaj a könyvtármolyok pecójában, õt ki ölte meg? vagy mi történt? Gondolom az a csóka aki méregette, meg akitõl begerjedt a "csaj teste" :D de miért?

Egyelõre ennyi, lehet h átugrottam néhány videot véletlen, sokat kattintgattam mert nem tudtam várni, mindig hamarabb végigolvastam a feliratot :D

Egyébként tényleg nagyon jó játék volt, de ajánlom hogy ha lesz következõ rész, MERT LEGYEN, akkor várom vissza Z-t :)

Remélem nem tudjátok elolvasni könnyen, mert nem akarom, hogy akik még nem játszották végig, elolvassák.

Köszi a válaszokat elõre is, jo8 :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Igen, a tudós nõ Zoe anyja volt, de ez egyértelmûen ki is derült a szavaiból.

A többire meg nincs egyértelmû válasz, ez egy olyan játék ami ezer talányt vet fel, talán idõvel lesz egy a kérdéseket megválaszoló folytatás. Reméljük. :)

De a szavaidból ítélve nem játszottál az elsõ résszel, így nem is érthetsz mindent, ajánlom, hogy próbáld ki, jobb mint a Dreamfall, Varjú meg ott is nagy arc. :D

Link to comment
Share on other sites

UC

Igen, a tudós nõ Zoe anyja volt, de ez egyértelmûen ki is derült a szavaiból.

A többire meg nincs egyértelmû válasz, ez egy olyan játék ami ezer talányt vet fel, talán idõvel lesz egy a kérdéseket megválaszoló folytatás. Reméljük. :)

De a szavaidból ítélve nem játszottál az elsõ résszel, így nem is érthetsz mindent, ajánlom, hogy próbáld ki, jobb mint a Dreamfall, Varjú meg ott is nagy arc. :D

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy õ volt a végén :) Nekem úgy rémlik az csak egy eléggé homályos utalás volt.

Amúgy Bucsek, ne aggódj, nem veled van a baj, nagyon sok minden nincs kifejtve/megmagyarázva a játékban, nemcsak a vége :) Szomorú is vagyok, hogy még nincs folytatás, vagy akár egy könyvadaptáció, vagy bármi, mert az egyik legkidolgozottabb világ a TLJ-é, és annyira kiaknázatlan, hogy az nekem fáj :)

Amúgy ha valaki esetleg akar agyalni, íme az én kérdéseim :D :D :D Várom a válaszokat a weboldalomhoz készülõ jegyzeteimbe :)

Van egy pár, ami nagyon régi, és van ami a TLJ-s ismereteim hiánya miatt is lehet esetleg.

Kérdések:

-Kik azok a szerzetesek az elején és min munkálkodnak? Hova ment az utazó (Brian W???) és végül Zoe is (mi az a hely)? Ki az a lény (The Vagabond) a tábortûznél? - szerk: BW. (?) 3 évszázadra a két világ közt ragadt. Ezzel kezdõdik a Df. Zoe is oda kerül a végén?

-Mi lett April-lel (meghalt-e ld. TLJ vízalatt lélegzés és "Lady Alvane") és Kian-nal

-Mi történt Brian Weshouse-zal és Crow-val

-A White Dragon meghalt (õ volt ott Faith világában, amirõl Faith beszélt)? Mi történt a könyvtárban és ki tette?

-Az Azadi legyõzte a lázadókat? Mi a csata végkimenetele a mocsárban?

-Mi történt Alvin Peats-szel az Arboretumban? Miért támadtak rá az ikrek(?)?

-Hol van Damien?

-Mi lett Reza-val (Zoe végül nem találta meg) és kicsoda ment be Zoe apjához a végén (ha Reza, akkor Zoe miért mondta, hogy nem az akinek látszik, ha nem Reza, akkor kicsoda?)

-Mi történt a Dreamcore-ral? Hogy tudta Zoe elalvása után 3 hónappal a WATI kiadni a Dreamer-t? Mi lett az eredménye? (megj: Helena Chang lehet az új WATI tulajdonos? Zoe elküldésével és Faith kiiktatásával megszûntette a Dreamer-rel kapcsolatos gondokat???)

-Hol volt valójában, és hova lett Faith?

-Faith és Zoe tényleg testvérek? Ha igen mi az igazság az anyjukról? (Mégsem halt meg, vagy nem akkor, amikor Zoe hitte?)

-A Jiva-s csaj (Helena Chang) miért nem engedte felébredni Zoe-t?

-Zoe meghalt, vagy álmodik?

-Miért árulta el Na'ane Aprilt?

Kieg kérdések:

-Kik az ikrek valójában?

-Mi lett a gyárral Oroszországban? Miért volt már akkor elhagyatott, ha a WATI kísérletezett a Dreamer-rel?

-Mit csináltak azok az emberek April régi otthonában?

-Mire jó az Arboretum? Hogyan lett Peats olyan amilyen?

Link to comment
Share on other sites

Bucsek

Hmmmm :) igen, körülbelül nekem is ezek a kérdéseim, mert kifelejtettem párat, de Te beleraktad :D

nagyon remélem lesz következõ rész, mert csak így itthagyni minket, kiéhezve :D

Link to comment
Share on other sites

Iwashi

Hmmmm :) igen, körülbelül nekem is ezek a kérdéseim, mert kifelejtettem párat, de Te beleraktad :D

nagyon remélem lesz következõ rész, mert csak így itthagyni minket, kiéhezve :D

Sajna nem az a kérdés, hogy lesz-e, hanem, hogy mikor lesz következõ rész... Tornquist mester már megírta az egész történetet chapterrõl chapterre. (hivatalos blogon olvastam) Még azt is megírta, hogy azért csinálta meg elõre az egészet, mert nem szerette a X-Aktákban, hogy még az írók sem tudták, hogy hová tart a sorozat.:D

Link to comment
Share on other sites

UC

Sajna nem az a kérdés, hogy lesz-e, hanem, hogy mikor lesz következõ rész... Tornquist mester már megírta az egész történetet chapterrõl chapterre. (hivatalos blogon olvastam) Még azt is megírta, hogy azért csinálta meg elõre az egészet, mert nem szerette a X-Aktákban, hogy még az írók sem tudták, hogy hová tart a sorozat.:D

Szerintem inkább szerencsés dolog, hogy lesz. Remélem a pasas nagyon elégedett a sztorijával és tûzön-vizen keresztülviszi, hogy elkészüljön a befejezés! :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Szerintem inkább szerencsés dolog, hogy lesz. Remélem a pasas nagyon elégedett a sztorijával és tûzön-vizen keresztülviszi, hogy elkészüljön a befejezés! :)

Reméljük, mert a Funcom mostanában erõsen ráállt az MMO-vonalra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...