Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Longest Journey, Dreamfall - The Longest Journey, Dreamfall Chapters


wYth-NRG

Recommended Posts

wYth-NRG

Na, akkor megvan hozzá minden tapasztalata (bár ezt a honlapon írt infómorzsák is sugallják). Remélem nagyon hamar el fog készülni, már hosszú évek óta várom, hogy magyarul is végigvihessem :)

Amúgy az elég sajnálatos, hogy hasonló dolgokon munkálkodó csapatok is széthullanak néha ilyen-olyan hülye dolgok miatt. Pedig ez a hobbi (?) igazán tiszteletre méltó, rengeteg energia és idõ lehet egy-egy fordításban :)

Igen, sok munka, meg kell hagyni. Sok sikert kívánok és kitartást neki, én is várom :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Igen, sok munka, meg kell hagyni. Sok sikert kívánok és kitartást neki, én is várom :)

Én is, UC képei nagyon meggyõztek, az elsõ résszel a hétvégén végeztem, már nagyon folytatnám a sztorit. B)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Én is, UC képei nagyon meggyõztek, az elsõ résszel a hétvégén végeztem, már nagyon folytatnám a sztorit. B)

Nagyon jó az elsõ rész, Lehet hogy újra végigviszem én is, kedvenc kalandjátékaim egyike B)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Waka

Áhh nem hiszem el, végigjátszottam, végigizgultam a Dreamfallt, erre mit kapok a végén? :( :(

De azt mondom, hogy még így is, ez a befejezés is hihetetlenül jól sikerült mint az egész játék. Csak most várakozni a Chapters-re... :S:S Hosszú idõ lesz.

Az eredeti TLJ-t meg elkezdtem, el is jutottam Arcadiaba, Westhouse-hoz, erre amikor legközelebb beléptem, valszegf elromolhatott a mentésem, sé nem volt másik... Plusz azóta idõközönként le is dob a játék, szóval jegelem azt...

ÁÁÁ, nem fogom kibírni a következõ részig :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Áhh nem hiszem el, végigjátszottam, végigizgultam a Dreamfallt, erre mit kapok a végén? :( :(

De azt mondom, hogy még így is, ez a befejezés is hihetetlenül jól sikerült mint az egész játék. Csak most várakozni a Chapters-re... :S:S Hosszú idõ lesz.

Az eredeti TLJ-t meg elkezdtem, el is jutottam Arcadiaba, Westhouse-hoz, erre amikor legközelebb beléptem, valszegf elromolhatott a mentésem, sé nem volt másik... Plusz azóta idõközönként le is dob a játék, szóval jegelem azt...

ÁÁÁ, nem fogom kibírni a következõ részig :D

Az elsõ rész minden idõk legjobb kalandjátéka, ki ne hagyd, vmi elképesztõen mesésen jó a története és az egész, ha kell kezd elölrõl, nálam a top10-ben van. B)

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Csak a majomnak nem szabad elfelejteni kivenni a szemét... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gerhajdu

Ez volt az elsõ kalandjáték (a Dreamfall), amit végig is játszottam :lol: A végé nekem tetszett, kicsit meg is könnyeztetett, de azért volt némi hiányérzetem.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ez volt az elsõ kalandjáték (a Dreamfall), amit végig is játszottam :lol: A végé nekem tetszett, kicsit meg is könnyeztetett, de azért volt némi hiányérzetem.

Akkor irány az elsõ rész, az is legalább ilyen jó játék...

Link to comment
Share on other sites

UC

Ez volt az elsõ kalandjáték (a Dreamfall), amit végig is játszottam :lol: A végé nekem tetszett, kicsit meg is könnyeztetett, de azért volt némi hiányérzetem.

Pont ez benne a legjobb. A sztori befejezetlensége szülte anyázások mellett egy olyan egészséges hinyérzetet szül, amit azért jó ideig érez az ember. Sokkal maradandóbb ettõl az epikus, moziszerû befejezéstõl(!) szerintem :)

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Akkor irány az elsõ rész, az is legalább ilyen jó játék...

Azt már legalább 3x újrakezdtem, de a kõoltárnál nem tudtam továbbjutni (megcsináltam, amit kellett és nem történt semmi). Fel is adtam.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Azt már legalább 3x újrakezdtem, de a kõoltárnál nem tudtam továbbjutni (megcsináltam, amit kellett és nem történt semmi). Fel is adtam.

Pedig tuti, hogy végig lehet vinni, én nemrég fejeztem be. ;)

Várjál, kõoltár, hol is van ez pontosan? A víz alatt, amikor ki kell békíteni a Maerun és Alatien fajokat?

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Pedig tuti, hogy végig lehet vinni, én nemrég fejeztem be. ;)

Várjál, kõoltár, hol is van ez pontosan? A víz alatt, amikor ki kell békíteni a Maerun és Alatien fajokat?

szerintem az, az volt számomra anno a legnehezebb rész, a kövek elhelyezése

Link to comment
Share on other sites

Waka

Jah, én is nemrég játszottam végig az elsõ részt, és ezt a részt is valahogy tök véletlenül sikerült megoldanom. :D Ha sehogy se megy, akk csak egy végigjátszást tudok javasolni, de az valahogy rontja az élményt (sztem legalábbis)

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Jah, én is nemrég játszottam végig az elsõ részt, és ezt a részt is valahogy tök véletlenül sikerült megoldanom. :D Ha sehogy se megy, akk csak egy végigjátszást tudok javasolni, de az valahogy rontja az élményt (sztem legalábbis)

Mondom, nem vagyok nagy kalandjátékos, én végigjátszással akadtam el (komolyan).

Link to comment
Share on other sites

Balee

szerintem az, az volt számomra anno a legnehezebb rész, a kövek elhelyezése

jaja én is asszem végigjátszásból lestem ki a megoldást..., amúgy átlagban egészen könnyû fejtörõk vannak a játékban... könnyen rá lehet jönni mindenre. :)

Link to comment
Share on other sites

Waka

Hát nemtom, én pl a szigeten (ahol fel kellett ébreszteni a horkoló óriást) is rengeteget szívtam... Az a rész valahogy nem "feküdt" nekem, így ott a végigjátszást használtam... De legalább a TLJ-ben nem voltak olyan frusztráló lopakodós részek, mint a Dreamfallban, amikor azok a kék kis izék elõl kellett bújkálni a katakombákban. Nah ott azt hittem abbahagyom a játékot. Szerencsére nem tettem :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

jaja én is asszem végigjátszásból lestem ki a megoldást..., amúgy átlagban egészen könnyû fejtörõk vannak a játékban... könnyen rá lehet jönni mindenre. :)

a második legnehezebb meg az erdõben volt, az után meg a kis lények fel akarják lõni magukat a holdra v hova, azon szétröhögtem magam xDD

Link to comment
Share on other sites

Balee

a második legnehezebb meg az erdõben volt, az után meg a kis lények fel akarják lõni magukat a holdra v hova, azon szétröhögtem magam xDD

Nah azok a kis "pálcikák" tényleg betegek voltak... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MailMan

Van valami hír a Chaptersrõl?

Szerintetek meg mernek kockáztatni egy folytatást, amiben April tényleg meghalt? :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Van valami hír a Chaptersrõl?

Szerintetek meg mernek kockáztatni egy folytatást, amiben April tényleg meghalt? :D

Ezt a kérdést nem igazán értem :P Ha játszottál az elsõ résszel, akkor tudhatod, hogy nem halt meg April ;)

A folytatásról meg nincs hír, még mindig :(

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Ezt a kérdést nem igazán értem :P Ha játszottál az elsõ résszel, akkor tudhatod, hogy nem halt meg April ;)

A folytatásról meg nincs hír, még mindig :(

Játszottam, persze, de Tornquist valahol azt írta, nem biztos, hogy Lady Alvane = April Persze lehet, hogy csak húzni akarja az agyunkat :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Játszottam, persze, de Tornquist valahol azt írta, nem biztos, hogy Lady Alvane = April Persze lehet, hogy csak húzni akarja az agyunkat :D

Akkor mégis ki volt az az öregasszony ott a hintaszékben, aki mesélt? :)

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Akkor mégis ki volt az az öregasszony ott a hintaszékben, aki mesélt? :)

Ez az, amit én se értek, szóval szerintem kamuzott :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ez az, amit én se értek, szóval szerintem kamuzott :)

Hülyeség, õ tuti, hogy April, a mese végén elõjön Varjú is, amikor kimennek a gyerekek. ;) Van is errõl pár képem vhol. :)

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Hülyeség, õ tuti, hogy April, a mese végén elõjön Varjú is, amikor kimennek a gyerekek. ;) Van is errõl pár képem vhol. :)

Emlékszem rá, és õ is megõszült, tök aranyos :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...