Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Longest Journey, Dreamfall - The Longest Journey, Dreamfall Chapters

wYth-NRG
 Share

Recommended Posts

Barniman

Kedvenc kalandjátékom , várom a folytatásokat :rolleyes:

Azért remélem Zoe-t nem ölik meg a fejlesztők , számomra sokkal szimpatikusabb mint April. :unsure:

Persze én az 1. részt csak a 3. fejezetig vittem kb.

NepTuNe

Valaki tudna nekem írni konkrétabbat? Azt tudom,hogy kalandjáték,tudom,hogy broken sword beütésű,de én anno annyit játszottam vele,hogy a legelső helyszínen valami kígyótojást sikerült előhoznom vagy mit és ennyi(azmeg kb 10 perc). Csináljatok pls egy kis étvágygerjesztőt,mert bs rajongó vagyok,de nemakarom elhinni,hogy ezis van olyan jó,pedig mindenki bizonygatja...:D

gerhajdu

Valaki tudna nekem írni konkrétabbat? Azt tudom,hogy kalandjáték,tudom,hogy broken sword beütésű,de én anno annyit játszottam vele,hogy a legelső helyszínen valami kígyótojást sikerült előhoznom vagy mit és ennyi(azmeg kb 10 perc). Csináljatok pls egy kis étvágygerjesztőt,mert bs rajongó vagyok,de nemakarom elhinni,hogy ezis van olyan jó,pedig mindenki bizonygatja...:D

én bs-t nem játszottam, nem tudom hozzá hasonlítani, és tlj-t sem vittem még végig. Aki nem játszott még kalandjátékkal annak meleg szívvel ajánlom, mert nagy élmény és nem túl bonyolult, de azok mindenképp töltsék le mellé a végigjátszást, mert tényleg hosszú. bár közepes angol tudás sem árt, hogy egyáltalán értsd, azok letölthetik a magyarosítást is:) úgy meg végigjátszás sem kell. én ajánlom neked: nálam legjobb kalandjáték, a sztori viszonylag hamar beindul, tele van izgalmas pillanatokkal, érdekes karakterekkel és még humora is van. sőt az eddigi legviccesebb kalandgémem: mikor elakadtam több részt is visszatöltöttem csak hogy jót nevessek:)

NepTuNe

én bs-t nem játszottam, nem tudom hozzá hasonlítani, és tlj-t sem vittem még végig. Aki nem játszott még kalandjátékkal annak meleg szívvel ajánlom, mert nagy élmény és nem túl bonyolult, de azok mindenképp töltsék le mellé a végigjátszást, mert tényleg hosszú. bár közepes angol tudás sem árt, hogy egyáltalán értsd, azok letölthetik a magyarosítást is:) úgy meg végigjátszás sem kell. én ajánlom neked: nálam legjobb kalandjáték, a sztori viszonylag hamar beindul, tele van izgalmas pillanatokkal, érdekes karakterekkel és még humora is van. sőt az eddigi legviccesebb kalandgémem: mikor elakadtam több részt is visszatöltöttem csak hogy jót nevessek:)

És végülis a csajjal akivel belecsöppenünk...szóval mi maga a sztori? Kivel kell szembeszállnia? Mert nagyon régen vettem elő már a DVD-t,de tudod mit,már telepítem is:D

• 3 weeks later...
wYth-NRG

És végülis a csajjal akivel belecsöppenünk...szóval mi maga a sztori? Kivel kell szembeszállnia? Mert nagyon régen vettem elő már a DVD-t,de tudod mit,már telepítem is:D

ahogy vége lesz a sulinak, nekem az lesz az első dolgom, hogy telepítem felfelé :D

Luke2135

A Dreamfall kerettörténete a következő: van egy lány, aki kimaradt az iskolából, nem igazán ért semmihez, álló nap csak heverészik, nincs kedve semmit se csinálni. Esetleg időnként bulit szervez a haverjaival. Aztán egy barátja eltűnik, talál egy holttestet, letartóztatják, majd egyfajta összeesküvésbe csöppen, és ki akarja deríteni, mi folyik ott, illetve mi van a barátjával. Ehhez jönnek furcsa üzenetek, amik a Hálózaton keresztül terjednek, és mintha neki szólnának. (Hálózat: internet az i.sz. XXIII. században. kb. )

A végét elcseszték, bár van rá utalás, hogy a folytatásban rendbe lehet majd hozni. Ettől függetlenül 2006 legjobb játéka szerintem. Van benne sok-sok nyomozás, némi logikai feladatmegoldás, bújócskázás, 3 főszereplő, két világ (nem is, mert négy, ha jól számolom) számtalan helyszíne, időnként harccal fűszerezve.

UC

Most kezdtem el a Longest Journey-t, és ugyan ez a kategória eddig messze állt tőlem, azt kell, h mondjam, eddig nagyon teccik a dolog! (Igazából a Dreamfall miatt kezdtem el, ami stílusában közelebb áll hozzám - és mellesleg most fogom a közeljövőben kipróbálni)

Egyetlen apró problémám a magyarítása. Tudok ugyan angolul, de gondoltam teljesen átadom magam a játkébeli élvezeteknek, és nem töltöm az időm fordítgatásokkal és megértéssel, csak ez az - egyébként - végleges dolog amit letöltöttem már a legelején iszonyú bugos :sad: Nem tudna esetleg ajánlani valaki egy jó fordítást? Ez a mostani nem elgépelésből meg ilyesmiből áll, hanem felcserélődnek a párbeszédek szövegei, válász és válasz ill. szereplő és szereplő között. Nagyon idegesítő, pedig szeretném teljesen átadni magam a kalandozásnak, mert iszonyúan megfogott, amit eddig láttam! :smile:

wYth-NRG

talán a magyarosítás előtt egy patch orvosolná, bár nem vagyok benne biztos :unsure:

bár ha mindenkinél hasonlókat produkálna akkor nem dobták volna még ki :huh:

szóval lehet h a javítás kell neki először

vagy nem tudom, neked fennvan? :unsure:

mert akkor lehet hogy annak megléte zavarja vagy esetleg más a verziód

UC

talán a magyarosítás előtt egy patch orvosolná, bár nem vagyok benne biztos :unsure:

bár ha mindenkinél hasonlókat produkálna akkor nem dobták volna még ki :huh:

szóval lehet h a javítás kell neki először

vagy nem tudom, neked fennvan? :unsure:

mert akkor lehet hogy annak megléte zavarja vagy esetleg más a verziód

A GameStar-os tejes van meg. Nincs semmi patch, felraktam úgy ahogy volt, majd ráeresztettem a magyarosítást. Már nem is emlékszem honnan szereztem, mindenesetre, majd megpróbálok egy másikat hátha. Szerencsére van uninstallja a dolognak, uh nem okoz gondot kiszedni belőle, de az nagyon furcsa, h eddig senki nem jelentett hasonló gondot :unsure:

Evin

A GameStar-os tejes van meg. Nincs semmi patch, felraktam úgy ahogy volt, majd ráeresztettem a magyarosítást. Már nem is emlékszem honnan szereztem, mindenesetre, majd megpróbálok egy másikat hátha. Szerencsére van uninstallja a dolognak, uh nem okoz gondot kiszedni belőle, de az nagyon furcsa, h eddig senki nem jelentett hasonló gondot :unsure:

Tudtommal csak ez az egy magyarítás létezik hozzá.

Minden le van írva, hogy mint kell telepíteni, és az legutolsó patch kell hozzá. 1.60-as azt hiszem.

UC

Tudtommal csak ez az egy magyarítás létezik hozzá.

Minden le van írva, hogy mint kell telepíteni, és az legutolsó patch kell hozzá. 1.60-as azt hiszem.

Nekem nem ez van :smile: Az enyém egy 146 megás cucc, amit állítólag nagyon megcsináltak :smile:

szerk: http://www.2bmagic.hu/tljhun/ Ez van meg :smile:

wYth-NRG

gondolom akkor textúrák meg hasonlók is fordítva vannak

UC

gondolom akkor textúrák meg hasonlók is fordítva vannak

Hogy őszinte legyk nem találkoztam ilyesmivel :unsure: De majd próbálkozom a másikkal, utánaolvastam és a szövegfelcserélődés egy létező probléma...

wYth-NRG

Hogy őszinte legyk nem találkoztam ilyesmivel :unsure: De majd próbálkozom a másikkal, utánaolvastam és a szövegfelcserélődés egy létező probléma...

hát ha nem, akkor inkább a másik verziót próbáld ki :smile:

az tuti jó, mert asszem nekem is az van meg

UC

hát ha nem, akkor inkább a másik verziót próbáld ki :smile:

az tuti jó, mert asszem nekem is az van meg

Nem akart felmenni, uh újraraktam az egészet, és előlről kezdtem. Most úgy tűnik minden ok, köszi a segítséget!

Egyébként kb ugyanaz az egész, nem értem mi volt az enyémben több, mint 100 mega <_<

wYth-NRG

Nem akart felmenni, uh újraraktam az egészet, és előlről kezdtem. Most úgy tűnik minden ok, köszi a segítséget!

Egyébként kb ugyanaz az egész, nem értem mi volt az enyémben több, mint 100 mega <_<

hát arra én is kiváncsi lennék :D

UC

Na, meglett a Dreamfall, és hát azt kell mondjam, ez még jobban tetszik, mint a TLJ. Ésigen meglepő, h gyönyörűen fut! Nincs rossz gépem, de azért manapság nem számítok arra, h ennyire jól mennek a modern játékok, pláne, h ez gyönyörű! Az irányítása is szinte tökéletes, szóval nem csalódtam benne! :smile:

Egyébként ha már itt tartunk mikor jelent meg ez a játék? És miért nem lehet kapni? Ezt biztosan megvenném előbb-utóbb, ritkán tetszik ennyire valami! :smile:

szerk: Megnéztem, hát azért nem mai darab, de ettől még hogyhogy nem lehet kapni? Amazon.com-ról circa 4500-ért ki is postázzák, nálunk meg semmi. Hogy van ez? :blink:

wYth-NRG

Na, meglett a Dreamfall, és hát azt kell mondjam, ez még jobban tetszik, mint a TLJ. Ésigen meglepő, h gyönyörűen fut! Nincs rossz gépem, de azért manapság nem számítok arra, h ennyire jól mennek a modern játékok, pláne, h ez gyönyörű! Az irányítása is szinte tökéletes, szóval nem csalódtam benne! :smile:

Egyébként ha már itt tartunk mikor jelent meg ez a játék? És miért nem lehet kapni? Ezt biztosan megvenném előbb-utóbb, ritkán tetszik ennyire valami! :smile:

szerk: Megnéztem, hát azért nem mai darab, de ettől még hogyhogy nem lehet kapni? Amazon.com-ról circa 4500-ért ki is postázzák, nálunk meg semmi. Hogy van ez? :blink:

én asszem a steam keresztül fogom megvenni :smile:

bár lehet hogy maradok a cdgalaxisnál, csak pár ezerrel drágább

UC

én asszem a steam keresztül fogom megvenni :smile:

bár lehet hogy maradok a cdgalaxisnál, csak pár ezerrel drágább

Nekem kell doboz! Lehet, h régimódi vagyok, de akkoris! :smile:

CD Galaxisban meg nem lehet kapni. Vagy valaha lehetett, és majd lesz megint?

wYth-NRG

Nekem kell doboz! Lehet, h régimódi vagyok, de akkoris! :smile:

CD Galaxisban meg nem lehet kapni. Vagy valaha lehetett, és majd lesz megint?

pcdome.hu-n is megnéztem de ott sincs :S

UC

Úgy mellesleg ez a sztori nem létezik könyv, v. hasonló formájában? Esetleg nem készül belőle film? Sztem igazán megérdemelné, engem legalábbis nagyon megfogott ez az egész (sztori, háttér, mikrokozmosz)! :smile:

UC

Mostanában kezdtem el tanulgatni a honlapkészíts fortélyait, és úgy döntöttem, h pangó tárhelyem egy két kedvenc dolgommal pakolom tele. És valahogy úgy adódott, h a sok dolog közül a Dreamfall lett/lesz az első, ami megvalósul. (Valahogy nagyon beleszretettem ebbe a játékba)

Szívesen várok ötletet kritikát, h miről lehetne mássképp, jobban írni, meg ilyesmi.

Még nincs kész, a legtöbb helyen üres, de gondoltam azért megmutatom nektek :smile:

www.ucthingz.dox.hu/Dreamfall/dreamindex.htm

wYth-NRG

Jó az oldal :smile:

én is nemrégiben összedobtam egy oldalt, vagyis frissítettem az oldalunkat, új skin :smile: (MJF - Magyar JátékFordítók)

UC

Jó az oldal :smile:

én is nemrégiben összedobtam egy oldalt, vagyis frissítettem az oldalunkat, új skin :smile: (MJF - Magyar JátékFordítók)

Megnéztem, az egyik helyről elköltözött, a másikon ellinkel vhova, és nem lép tovább :sad: