Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Metal Gear Solid sorozat


_L_

Recommended Posts

_L_

Kojima nagyot alkotott ezzel a játéksorozattal,az első rész,a Metal Gear Solid,az PS1-re és PC-re is elkészült,ajánlom mindenkinek!A második rész 2001-ben készült el PS2-re,és 2003ban PC-re,X-BOX-ra,Substance kiadásban,amelyet azért adtak ki,mert nem az első rész főszereplője,Solid Snake volt a főszereplő,hanem egy újonc,Raiden.A 3. rész 1963-ban,Hidejo Kojima születésének évében játszódik,és előzményül szolgál az első résznek,amikor még Big Bosst irányítjuk,akiröl SS-t klónozták.A negedik rész még 2007ben megfog jelenni,itt visszatér Solid Snake,de öregebb lesz,és 6 hónap van hátra az életéböl.Jah és volt már egy ilyen topic,csak érdeklődés hiányában kihalt :D Remélem ez nem jut olyan sorsra,mint az elődje :D

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Ha ÉN ittvagyok akkor nem hal ki :D

Egyébként kellene többet MGS-ezni, mert szeretnék PS2-n Neten zúzni a 3. résszel, de ahhoz meg kell szereznem a 2. DVD-t PAL-osan (aki tud ilyennel szolgálni szóljon MSN-en vagy valahol!!! :D)

Meg egy Wii-t is be kellene szereznem, hogy a GameCube-os Twin Snakes-el (Metal Gear 1 ReMake) is tudjak játszani... azok a régi szép idők... PS1-en lezúztam a Metal Gear-t 17-szer (!!!) ^^

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Ha ÉN ittvagyok akkor nem hal ki :D

Egyébként kellene többet MGS-ezni, mert szeretnék PS2-n Neten zúzni a 3. résszel, de ahhoz meg kell szereznem a 2. DVD-t PAL-osan (aki tud ilyennel szolgálni szóljon MSN-en vagy valahol!!! :D)

Meg egy Wii-t is be kellene szereznem, hogy a GameCube-os Twin Snakes-el (Metal Gear 1 ReMake) is tudjak játszani... azok a régi szép idők... PS1-en lezúztam a Metal Gear-t 17-szer (!!!) ^^

És múltkor hol voltál Teeeeeeeeeeeee :sleep::tongue:

Állítólag a The Twin Snakes nem lett nagy durranás :sad: Mindenhol elég alacsony értékeléseket kapott sajnos. Persze annyira sztem sem lehet rossz, de mégsem egy igazi Metal Gear Solid, csak egy remake. Én csak egy végigjátszás videót láttam róla, és sajna sokkal könnyebb mint az eredeti. Pl amikor az első rész végén a PAL kártyákat kell a gépekbe betenni. Ugye le kell fagyasztani, meg fel kell hevíteni. Ez azért elég sok szaladgálással járt. Ezt a Twin Snakes-ben úgy lehet megoldani, hogy kilövünk két csövet. Először a hideget, majd a meleget. ÉS ez kb ha 10 percet igénybe vesz, míg az eredeti verzióban ez volt vagy 40 perc is :lol:

Én sajnos ennyiszer nem játszottam végig, viszont a warez verziós MGS1-et nem is lehet végigvinni, mert egy igen lényeges ponton úgmond megfagy a játék :sad: Viszont beszerezni már szinte lehetetlen :sad:

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Az egy dolog, hogy jön a negyedik rész, de hol a harmadik?

(valaki csak érti mire gondolok...)

Link to comment
Share on other sites

Karez

Gondoltam én mint ifjú padawan becsatlakoznék a topikba.

Nyugi nemkell torokmetszés végezni és felkiáltó jeleket megjelenítnei a fejetek fellet :D . Tom mifán terem azé a metal gear solid.

Haj azok a régi szép idők.....mikor még 12 éves ribizliként eljátszogattam vagy 100x a mgs1 demójával.Aztán mikor beszereztem a játékot éflig ki is vittem...de ezzel együt elveszítettem a cd-t :sad: .

A 2.résznek is a demójával játszotam valahogy sokkal jobban tetszett...de mikor megtudtam akkoriban hogy dvd-re jönn ki és majd 3 gigát foglal! Picit elretentett.Mivel abban az időben még nagyon új keletű votl a dvd lejátszó és persze vegyük figyelembe hogy akkoriban senki sem rohangászot 70 gigás wincsikel.

De aztán megtört a csend! Több éves hallgatás után és egy ps2 beszerzése után úgy döntöttem megint adok egy esélyt a metal gear solid-nak.De mivle 1.részel nem akartam nyomni nyomban a 2.részt akartam mikor is.... jött a hír hogy a mgs.3 javított 3 dvd-s (!!) kiadása hamarosan érkezik. Persze gyorsan utána jártam a dolognak hogy mégis mit tud a 3.rész. Átolvasás után örömel néztem hogy ez még a mgs1 ellőt játszódik. Mikor végre kezeim között volt a játék újra gyereknek éreztem magamat. ÉS persze nagy vigyoral nyomtam tps nézetben amit még most is a legjobb ötletnek érzek. Persze ha húzósabb a helyzet gyorsan átkapcsolok klasszikus nézetre körülnézés miat. Az átvezetők ugyanolyan igényesen elkészítetek.....igaz hogy több percesek.De minden perce valami igazi élvezet! És a rádió beszélgetések.....amit ott levágnak időnként az embernek eszébe jutt hogy most egy vér komoly anime kommandós játékal játszódik,vagy paródiával.

Egy szó mint száz szeretem ezt a játékot! Devil may cry rajongásom igaz emiat picit lelapult de hát ilyen játék mellet! Várjuk a 4.részt örömel.....remélhetőleg addigra a sony is megtudja oldani hogy ne bűnrondák legyenek a ps2 játékok....olcsóbb lesz stb.

Malleus: Sajnos a 3.rész nem jelent meg pc-re. Több oka is volt. Az első ok hogy pc nem valami földrengető sokat fogytak a mgs játékok.Emellet a játék már olyan szinten kell irányítnai hogy muszály egy kontroler ehez.Mivel nem csak irányítani kell benne.Bár így is nehéz fps nézetben célozni de meglehetszokni. De a legnagyobb poén hogy x-box-ra sem akart megjelenni. Pedig a 2.rész állitólag x-box-on nagy sikert aratot.Sajna mostmár sosem fogjuk megtudni mért így döntött Kojima mester és csapata.

Jah és utoljára ha valaki nem látta volna:

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriot TGS 06 trailer

A végén nagy meglepetésel :smile: .

Link to comment
Share on other sites

Karez

Újra én....vesetek rám követ de hasznos infókat hoztam a metal gear solid.4-ről:

Egy srác fordítása egy másik fórumon.

Hideo Kojima - Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

- Eddig csak néhány közel-keleti helyszínt láthattunk, a végleges játékban viszont Snake körbeutazza a világot. Az egész játék Kojima látomása a Harmadik Világháborúról.

- Mikor a legelső mozgóképeket bemutatták a MGS4-ből, láthattuk amint Snake injekciózza magát. Kojima megerősítette, hogy ez a kora miatt van, és nem lesz a játékmenet része. Annak ellenére, hogy az állapota rosszabbodik, a képességei nem gyengülnek, köszönhetően a "Muscle Suit"-nak.

- A második trailer-ben Kojima felfedte az "Octocamo" cuccot. Ez egy high-tech ruha, ami dinamikusan változtatja a textúráját Snake környezetének megfelelően. Ha tetszik a textúrája a rucinak, akár meg is tarthatod. Kojima megemlítette továbbá azt, hogy vannak hátrányai is, mivel nem tesz láthatatlanná. :wink:

- Ez alkalommal az ellenfeleknek lesznek érzései. Például ha egy ellenfél 'pánik-mód'-ban van, akkor nem fog téged hajkurászni, mivel célja a menekülés. Lesznek különféle módok arra, hogy megváltoztasd az ellenek viselkedését. Például van egy négyes csoport, amiből kigyilkolsz hármat, a maradék egy valószínűsíthetően pánikba esik, mivel az egész szakaszát megölték...

- Megmaradnak a szokásos lopakodó technikák, egy kivétellel. Nem fog arccal a falnak fordulni, mivel senki sem annyira cool, hogy így bújkáljon.

- Kojima újra megerősítette, hogy a játék használni fogja a SIXAXIS mozgásérzékelő funkcióit, viszont a rezgést még mindig hiányolja. (Na vajon miért?) :wink:

- Az online funkciók a megjelenés napjáig titokban maradnak.

- Kapcsolat lesz a PSP-s MGS: Portable Ops és a MGS4 között.

- A MGS4 PLAYSTATION3 exkluzív lesz, viszont Kojima érdeklődést mutat XBOX360 és PC-s fejlesztések után is.

- A megjelenés 2007-ben lesz esedékes.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Hmm ezek igazán érdekes és egyben jó hírek. Bár én úgy vélem az MGS-ek inkább konzolos játékok, mintsem PC-sek. No meg örömteli ugyan, hogy lehetséges lesz egy esetleges 4. rész, de akkor a 3-at miért nem adja ki rá? Azért csak úgy volna teljes a gyűjtemény.

Az irányítás tényleg borzalmas billentyűzettel. Ez főként a 2. részre igaz. Az első rész még viszonylag könnyen kezelhető volt.

Mindenesetre én várom a 4. részt, igaz, hogy egy jó darabig nem fogok tudni vele játszani, mivel nem lesz lehetőségem venni egy PS3-at, de majd csak lesz valahogy :D

Link to comment
Share on other sites

_L_

Na hazaértem :D Karez,ha olvasod,akkor hogy állsz a katana beszerzésén?És TRC Misi szeretné játszani Ocelotot? :D A ruhák megleszenk,de katonák is kellenek a filmhez :D Az elején legalábbis :D Jah és Karez minimumegy szál cigit elkéne szívnod alatta :D Egyébként MGS 2-t XBOX 360 kontrolerrel is lehetetlenés irányítani,mivel nem érzékeli a job és bal ravaszt,és nemis lehet felhúzni magad függeszkedéböl :sad: Így egyik pályán elakadtam :sad:

Jah és utoljára ha valaki nem látta volna:

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriot TGS 06 trailer

A végén nagy meglepetésel :smile: .

Na megnéztem a trailert.Hát a végén :o De szerintem az még játék elején lesz.Ja nem :o A 13perces triler elején Old Snaket hívják bevetésre :o De annak a vége nagyon durva.Azért a PS3 reklámozása odaKisTehén! ebben."This is equipped with Cell Processor"

Jah és Hellnight.Nincs véletlenül Artworköd a Metal Gear Rexröl vagy a Metal Gear Rayröl? :D

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Én a múltkori topiknál ami kihalt, ott nem voltam, mert nemtudom mikor volt az a topik :D

Egyébként Misi-t még nem kérdeztem meg, de majd megfogom!

Kellene még egy rakás konzol, és akkor lejátszanám az összes Metal Gear-t újra ^^

Link to comment
Share on other sites

_L_

Én a múltkori topiknál ami kihalt, ott nem voltam, mert nemtudom mikor volt az a topik :D

Egyébként Misi-t még nem kérdeztem meg, de majd megfogom!

Kellene még egy rakás konzol, és akkor lejátszanám az összes Metal Gear-t újra ^^

Sorolom mi kellene:MSX,PS1,PS2,PS3,PSP :D

Link to comment
Share on other sites

Evin

Nincs véletlenül Artworköd a Metal Gear Rexröl vagy a Metal Gear Rayröl? :D

Rex képek

http://search.deviantart.com/?section=brow...=metal+gear+rex

Ray képek

http://search.deviantart.com/?section=brow...=metal+gear+ray

Persze vannak átfedések, de csak találsz magadnakvalót. :smile:

Utólag még megemlítem, hátha vki még nem tud róla: MGS2:Substance magyarítás (még nem teljes)

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Rex képek

http://search.deviantart.com/?section=brow...=metal+gear+rex

Ray képek

http://search.deviantart.com/?section=brow...=metal+gear+ray

Persze vannak átfedések, de csak találsz magadnakvalót. :smile:

Utólag még megemlítem, hátha vki még nem tud róla: MGS2:Substance magyarítás (még nem teljes)

Remélem mihamarabb készen leszel azzal a magyarítással :rolleyes:

Az a kis "demo" féleség vagy minek is nevezzem, fennt is van. Egyébként eszméletlen milyen munkát csinálsz. Jó, hogy minden magyar lesz benne. Amikor játszottam megdöbbentem, hogy még az elején a "Directed by" helyett "Rendezte" van, vagy a Ration-ra "Étel" van ráírva :D :D

Egyébként akartam már valamilyen módon szólni neked, vagy legalábbis javasolni, hogy a játék alcíme olyan fura nem? Úgy értem ha tennél bele egy "A" betűt az rontaná vagy javítaná az összképet? Szóval azt akarnám én kifejezni, hogy nem "Szabadság Fiai" lenne a cím, hanem "A Szabadság Fiai" :unsure:

Link to comment
Share on other sites

_L_

Egyébként akartam már valamilyen módon szólni neked, vagy legalábbis javasolni, hogy a játék alcíme olyan fura nem? Úgy értem ha tennél bele egy "A" betűt az rontaná vagy javítaná az összképet? Szóval azt akarnám én kifejezni, hogy nem "Szabadság Fiai" lenne a cím, hanem "A Szabadság Fiai" :unsure:

Végölis tényleg magyarosabb lenne,és elakadtam :sad: De lehet hogy csak a kontroller hibája.Na szóval.Amikor legyőztem az F16-ost Raidennel,akkor kellene mennem a Shell 2-be.Csak éppen több hlen hiányzik a híd.És ez az én bajom :sad: Amelyikeket tudtam,átugrottam,és a legutolsó,ami egy létrához vezet,az olyan nagy,hogy csak függeszkedéssel lehetne megcsinálni.Odáig elis jutottam,hogy függeszkedek,felis tudom magam húzni,hogy fellássak FPS nézetben.De visszahúzni magam a hídra már nemtudom,ezért mindig meghalok.ha valaki tudna segíteni,hgy melyik gombbal kell felhúzni magunka(nem az R1-L1-re gondoltam,hanem teljesen visszalendülni).Fontos lenne nagyon!Előre is köszönöm :smile:

Link to comment
Share on other sites

_L_

Hmmm.Ezt a Vampet nemis olyan nehéz legyakni :D

Link to comment
Share on other sites

Evin

Remélem mihamarabb készen leszel azzal a magyarítással :rolleyes:

Az a kis "demo" féleség vagy minek is nevezzem, fennt is van. Egyébként eszméletlen milyen munkát csinálsz. Jó, hogy minden magyar lesz benne. Amikor játszottam megdöbbentem, hogy még az elején a "Directed by" helyett "Rendezte" van, vagy a Ration-ra "Étel" van ráírva :D :D

Egyébként akartam már valamilyen módon szólni neked, vagy legalábbis javasolni, hogy a játék alcíme olyan fura nem? Úgy értem ha tennél bele egy "A" betűt az rontaná vagy javítaná az összképet? Szóval azt akarnám én kifejezni, hogy nem "Szabadság Fiai" lenne a cím, hanem "A Szabadság Fiai" :unsure:

"A Szabadság Fiai" megoldható dolog.

De hogy mikorra készülök el, még sajnos én sem igazán tudom. :sad:

Mikor felveszel egy ládát, kiírja, hogy mi volt az. Ezek a kiírások is magyarok lesznek, de sajna itt nem lehet ékezet. A "LIFE" kiírásra van valami ötletetek, vagy legyen egyszerűen "ELET"?

Csak egy dolog miatt szólnám meg a videód. MGS2-es videóban MGS1-es szöveggel írtál.

Link to comment
Share on other sites

_L_

Na a tegnapi oráísái gondomat megoldottam :D Most vagyok ott MGS2-ben,hogy EMMA EMERICHEt kell eljutttni a Shell 1-Core Computer Roomba :D

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

"A Szabadság Fiai" megoldható dolog.

De hogy mikorra készülök el, még sajnos én sem igazán tudom. :sad:

Mikor felveszel egy ládát, kiírja, hogy mi volt az. Ezek a kiírások is magyarok lesznek, de sajna itt nem lehet ékezet. A "LIFE" kiírásra van valami ötletetek, vagy legyen egyszerűen "ELET"?

Csak egy dolog miatt szólnám meg a videód. MGS2-es videóban MGS1-es szöveggel írtál.

LIFE esetleg ENERGIA :unsure: De végülis sztem akkora gond nem lesz belőle, ha ékezet nélkül kell azt olvasnunk, hogy ELET :tongue::rolleyes: :D

Hát upsz. Nem találtam MGS2-es betűtípust :unsure: Vagy csak nem kerestem eléggé :huh:

Link to comment
Share on other sites

Evin

LIFE esetleg ENERGIA :unsure: De végülis sztem akkora gond nem lesz belőle, ha ékezet nélkül kell azt olvasnunk, hogy ELET :tongue::rolleyes: :D

Hát upsz. Nem találtam MGS2-es betűtípust :unsure: Vagy csak nem kerestem eléggé :huh:

Nem kerested eléggé. :tongue:

Én találtam egyet a neten, de afordításhoz csinálnom kellett egy normálisat is.

(Mielőtt arra vetemednél :D , hogy elkérd, max szombaton tudom neked odaadni, ha kell)

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Nekem XBoxom van, szal csak az MGS 2-vel tudtam ismerkedni, de nagyon megfogott. Majdnem vettem egy ps2-t a többi rész miatt, aztán inkább lebeszéltem magam róla. :smile: Hihetetlen sztorija van az mgs játékoknak, bár én csak a második részig vágom. Nagyon kiváncsi lennék a Snake Eater történetére, azt hallottam, hogy sok kérdésre választ ad. Hogy miért is csinálta Big Boss anno, amit csinált.

Az MGS 2-t végignyomtam párszor, bár csak normalon. Zerokill-re, meg full dögcédulára mentem egyszerre. :D Jó volt, a bossok is egyszerűek voltak M9-el. :smile: Solidust úgy nyomtam le a végén, a kard életlen felével, hogy egyszer sem tudott megütni. :D

Link to comment
Share on other sites

_L_

Na most gyakom a RAYeket Stingerrel.Valahogy a kardal nemtudtam megsebezni őket :sad:

Link to comment
Share on other sites

Evin

Nekem XBoxom van, szal csak az MGS 2-vel tudtam ismerkedni, de nagyon megfogott. Majdnem vettem egy ps2-t a többi rész miatt, aztán inkább lebeszéltem magam róla. :smile: Hihetetlen sztorija van az mgs játékoknak, bár én csak a második részig vágom. Nagyon kiváncsi lennék a Snake Eater történetére, azt hallottam, hogy sok kérdésre választ ad. Hogy miért is csinálta Big Boss anno, amit csinált.

Az MGS 2-t végignyomtam párszor, bár csak normalon. Zerokill-re, meg full dögcédulára mentem egyszerre. :D Jó volt, a bossok is egyszerűek voltak M9-el. :smile: Solidust úgy nyomtam le a végén, a kard életlen felével, hogy egyszer sem tudott megütni. :D

Tudod kissé irigyellek, mert tudtommal a PS2-esé sXbox-os verzióban lehet Snake-kel deszkázni. PC-n meg nem. :sad:

Link to comment
Share on other sites

_L_

Na ikjáccottam az MGS2-t :D Hát nem volt nehéz leverni Solidust,és a RAYeket :smile:

Link to comment
Share on other sites

_L_

Na most tolom az első részt :D Egy kis nosztalgia :D

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Na most tolom az első részt :D Egy kis nosztalgia :D

PC-n?? :unsure:

Ha igen, akkor hagyd abba :sad::unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...