Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Oldies


freenemesis

Recommended Posts

Lord_KROK
26 minutes ago, XCube said:

Az lesz majd, egyelőre viszont alapon is ki akarom próbálgatni, hogy legyen némi referencia. Remélem a procihűtőt nem kell majd csúcsra járatni ha felhúzott a procit.

Btw szerelés és telepítgetés közben lélekben kicsit visszacsöppentem fiatal koromba, az Athlon Thunderbird 1400c -t valami ilyesmire akartam lecserélni.

Ha kijátszottam magam a jelenlegi konfiggal, akkor majd kipróbálgatom a GeForce 2 Ti -t és a Ti 4200 -at is. Örülök neki, hogy egy ilyen jó kis AGP -s platformot sikerült kerítenem

Helyes. Igen, ezek a gépek ilyen múltbarepíttősek. 

Nekem is éülés alatt van egy iylen régi (a régi 1700+ tuning cpu, ASUS A7N8X alaplap, RAMom sajna nincs, VGA GeF3, táp 400W Gaba, de HDD sincs még) 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, XCube said:

észrevettem a ház előlapjának oldalán egy potmétert, majd jobban szemügyre véve a belterét meg is találtam a két 4 PIN -es csatlakozót (egy anya bemenet, egy apa kimenet, maximum 5 ventilátor) amitől majdnem örömkönnyeket hullajtottam. Leszabályozva már viselhető hangerejük van. A CPU hűtőtől eleinte tartottam, nem véletlen, hogy ritka a radiál ventilátoros megoldás, de hála istennek ehhez is tartozik egy fura öszvér megoldás egy hátulra kivezetett potméter személyében, így őt is le tudtam halkítani. Egy zajforrásom maradt csak, a VF700 a VGA -n, ami az alaplapra csatlakozik. Jelenleg egy szabályzó kábelt keresek (rövid 3 PIN -es kábel, aminek az egyik szála egy ellenállás), valahol voltak nekem ilyenek, csak nem tudom hol.

Nekem is potis hűtőm volt az Athlon XP-n. nem mellesleg megkérdezhettél volna, sejttem h ezen is lesz :P

Link to comment
Share on other sites

XCube

Mint az lenni szokott természetesen semmi sem ment simán. Napok óta szenvedek újraindulásoktól és kékhaláloktól. Végigzongoráztam már minden opciót, nekem első sorban IDE vezérlő problémának tűnt, mivel két teljesen különböző DVD olvasóval is gondom akadt. Játszottam a különböző lehetőségekkel, a RAM -okat is pakolgattam, majd kicsit észhez térve gondoltam illene megnézni a Windows lementett hibajelentéseit... . Minden crash az nvidia driverre vezethető vissza... agyő 6600 GT :( . Mivel van még két AGP kártyám elővettem az erősebbiket ( saccolt GeForce 4 Ti 4200 ), beszereltem és egyelőre hibátlanul megy vele a gép. Öröm az ürömben, hogy kiderült, a kártya nem is Ti 4200, hanem Ti 4800 SE :rolleyes: . Annyira szomorú így nem is vagyok, most tesztelek tovább és reménykedek, hogy ezzel most tényleg sikerült megtalálnom a probléma forrását.

A 6600 GT még azért szétszedem és megnézem, hogy nem túlmelegedés okozza-e a fagyásokat a kiszáradt paszta miatt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Mint az lenni szokott természetesen semmi sem ment simán. Napok óta szenvedek újraindulásoktól és kékhaláloktól. Végigzongoráztam már minden opciót, nekem első sorban IDE vezérlő problémának tűnt, mivel két teljesen különböző DVD olvasóval is gondom akadt. Játszottam a különböző lehetőségekkel, a RAM -okat is pakolgattam, majd kicsit észhez térve gondoltam illene megnézni a Windows lementett hibajelentéseit... . Minden crash az nvidia driverre vezethető vissza... agyő 6600 GT :( . Mivel van még két AGP kártyám elővettem az erősebbiket ( saccolt GeForce 4 Ti 4200 ), beszereltem és egyelőre hibátlanul megy vele a gép. Öröm az ürömben, hogy kiderült, a kártya nem is Ti 4200, hanem Ti 4800 SE :rolleyes: . Annyira szomorú így nem is vagyok, most tesztelek tovább és reménykedek, hogy ezzel most tényleg sikerült megtalálnom a probléma forrását.

A 6600 GT még azért szétszedem és megnézem, hogy nem túlmelegedés okozza-e a fagyásokat a kiszáradt paszta miatt.

4800SE-vel még autentikusabb is lesz az a konfig.

Közben nálam is beindultak az események, összeszedtem az alkatrészeket amik vannak. Nos elszomorodva tapasztaltam, hogy az idők során elgórtam valahová a 2db 512-es és 1db 1GBos DDR1-es RAMjaimat (emlékeim szerint nagyon könnyű volt eladni őket) így maradt a 3db 256-os és az 1db 128-as, amivel bizony nem lesz túl nagy  rendzermemóriám... :( Lehet h XP-t kell hazsnálnom a tervezett Win7 helyett? :(

Procik összeszedve. Lap, hűtés megvan. HDD nincs még. Táp és ház híjja is van, de alakul

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo
On 31/07/2017 at 11:13 PM, XCube said:

Eltűntem mindenféle infó nélkül, az oka ennek csak annyi, hogy szabin vagyok és haza utaztam. Hét vége óta vagyok itthon, most végre volt időm egy kicsit foglalkozni a régi cuccokkal.

A leírtakkal ellentétben a Slot 1 -es Pentium III és az ATi 9600 -as gépek még nincsenek meg, helyettük a két (mint utóbb kiderült kicsit fiatalabbnak saccolt) talált darab kerül felhasználásra.

Jelentem az egyik gép működőképes, nem is akármilyen cucc a kicsike, ha más nem is KROK biztosan értékelni fogja :D .

AMD Athlon XP 2500+  + CoolerMaster Jet 7 procihűtő

MSI K7N2 Delta-L

2x1GB Corsair DDR 400MHz

MSI GeForce 6600GT 128MB AGP ögüü a kor mindenes Zalman VF700 hűtőjével

AeroCool AeroEngine Jr. T3

Egyelőre egy Quantum Fireball 30GB -os HDD -re települ a Windows XP, majd ha kész bekerül egy 120GB -os Maxtor is a játékoknak.

 

A másik gép egy fura valami. 3Ghz -es P4 LGA 775 -ös ráadásul, mellépakolva egy PCI-E -es FX 5200. Igazi optimális erőmű :D . RAM nincs benne sajnos így ezt egyelőre nem tudom kipróbálni.

Ha kész a Windows telepítés majd tudósítok az Athlon helyzetéről :) .

Nekem is ilyen alaplapom volt az athlon xp korszakban. Igazábol kalapáccsal akartam szétverni amikor lecseréltem de aztán nem került rá sor.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
22 hours ago, LorDiablo said:

Nekem is ilyen alaplapom volt az athlon xp korszakban. Igazábol kalapáccsal akartam szétverni amikor lecseréltem de aztán nem került rá sor.

Miért akartad szétverni? 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 2017. 08. 04. at 3:54 PM, LorDiablo said:

Nekem is ilyen alaplapom volt az athlon xp korszakban. Igazábol kalapáccsal akartam szétverni amikor lecseréltem de aztán nem került rá sor.

Lassan én is erre a szintre jutok, másfél óra hibátlan működés után egymást követik a fagyások, van hogy a rendszer sem tud felállni. Félreraktam a dolgot, mert már nagyon idegesített.

Egyszer még kipróbálom majd egy RAM modullal, valami azt sejteti, hogy nem szereti a két modult. Az nvidia driver most már nem crashel, helyette a kernel vagy az ntfs.sys. Ha a RAM variálás sem segít, akkor szerintem az alaplap döglődik... .

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo
4 hours ago, Lord_KROK said:

Miért akartad szétverni? 

Nálam a memóriavezérlö halt meg lassan, elöször a ram csere lett nagyon problémás, csak sokszoros modul cserélegetés, csak egy modul betevés, teljes cmos reset+áramtalanitás után volt hajlandó beindulni, aztán amikor egyszer új modult akartam berakni már nem sikerült semmilyen módon bebootolni.

Még találtam is egy képet a 2005-ös állapotról:

 

dscn0640j3uih.jpg

 

Itt ez volt a konfig:

MSI K7N2 Delta-L

AMD Barton 3200+

512mb Ram

ATI 9800 SE (nem az enyém volt csak tesztelésre volt nálam, NV 4200 ti 64mb volt egyébként benne)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
16 hours ago, LorDiablo said:

Nálam a memóriavezérlö halt meg lassan, elöször a ram csere lett nagyon problémás, csak sokszoros modul cserélegetés, csak egy modul betevés, teljes cmos reset+áramtalanitás után volt hajlandó beindulni, aztán amikor egyszer új modult akartam berakni már nem sikerült semmilyen módon bebootolni.

Még mindig jobb mint az ASUS A7V8X-X lapom. Ami egy villámcsapás után összesen 1db ide eszközt tudott kezelni, 0db USB ment rajta és csak egyetlen memória helyben vette észre a RAMot. Mondanom sem kell, hogy sürgősen volt csereérett (ehhez képest majd 1 évig voltam vele) mert még a Windowst sem lehetett felrakni rá

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
XCube

Ma elhoztam a két szerzeményt:

Gainward Voodoo II 12MB 93MHz -ről 100MHz -re tuningolva :D

HGRlN4E.jpg

 

És egy komplett 486 DX2 66MHz, 20MB EDO RAM -mal, Cirrus Logic VGA -val és egy Mozart hangkártyával :cool: .

wb3NXOY.jpg

 

Vicces az egészben, hogy a Voodoo II egy Voodoo 3 2000 mellett fog dolgozni :D .

Link to comment
Share on other sites

XCube

A Voodoo II a Voodoo 3 mellet nem egészen azt teszi, amire gondoltam. :s40:

Link to comment
Share on other sites

UC
4 minutes ago, XCube said:

A Voodoo II a Voodoo 3 mellet nem egészen azt teszi, amire gondoltam. :s40:

Elkezdtek lekvárt főzni és kizártak a konyhából?

Az a gép amúgy nagyon durván néz ki. Ez a forma szerintem már akkor is retrónak számított, amikor mindenkinek 486-osa volt.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, UC said:

Az a gép amúgy nagyon durván néz ki. Ez a forma szerintem már akkor is retrónak számított, amikor mindenkinek 486-osa volt.

Én is azt néztem h a ház a Dexter's laboratory-t idézi nekem. 

Link to comment
Share on other sites

Edemking

LGR-t szoktatok nézni? Engem annyira nem érdekelnek a régi pc-s dolgok de a srácnak nagyon jó a stílusa és érdekes dolgokat mutat be, szóval mióta egyszer rátaláltam azóta itt ragadtam. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
XCube
On 3/12/2020 at 6:22 PM, jagdtigger said:

Édesanyámnak készítem elő húgom (ős)régi gépét:

https://www.dropbox.com/s/jam4rgy4f0c4sru/Képernyőkép2 – 2020-03-12 18-17-06.png?dl=0

 

Eredetileg egy 120 GB-os csiga lassú HDD volt benne, nem épp pattogós de videókat nézni jó lesz :D .

(Csak ideiglenesnek kell, ha nem erről lenne szó kapna egy új normális gépet.)

Nem tudom, hogy Linux -szal hogy megy, de nekem az ilyen szintű gépeken 720p feletti tartalom már nem nagyon ment akadás nélkül.

On 2/24/2020 at 11:06 PM, Edemking said:

LGR-t szoktatok nézni? Engem annyira nem érdekelnek a régi pc-s dolgok de a srácnak nagyon jó a stílusa és érdekes dolgokat mutat be, szóval mióta egyszer rátaláltam azóta itt ragadtam. 

 

Ismerem és rendszeresen nézem. Retró hardver és régi játékok terén ő az egyik legjobb és a stílusát is nagyon csípem.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
On 4/15/2020 at 5:09 PM, XCube said:

Nem tudom, hogy Linux -szal hogy megy, de nekem az ilyen szintű gépeken 720p feletti tartalom már nem nagyon ment akadás nélkül.

Nem tudom, mindjárt kiderül :D . Eredeti merevlemezzel elindítva:

https://www.youtube.com/watch?v=6Ndm-BCJRsI

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Azt meg hogy, telón nem listázottnak jelöltem meg.... :blink:  /SZERK Most már nem listázott.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Na az korrekt, enyit jelent a Windows overhead :D . Tegnap én is beizzítottam a mini gépet, kipróbálok majd rajta egy USB Linux rendszert.

Más! Két procis workstation lapot nem lehet nem ECC RAM -okkal működésre bírni? Van egy dupla PGA 604 -es Xeon gép itt nálam egy Quadro kártyával és szeretnék bohóckodni vele, de nincs ECC RAM -om, a normállal pedig eddig nem sikerült túljutni a POST -on.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Vagy csak ennyit segít egy nagyon "könnyű" oprendszer... :D

 

Elvileg mennie kéne, BIOS reset? :unsure: Nézz szét online hátha találsz olcsón belevalót.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, XCube said:

Más! Két procis workstation lapot nem lehet nem ECC RAM -okkal működésre bírni? Van egy dupla PGA 604 -es Xeon gép itt nálam egy Quadro kártyával és szeretnék bohóckodni vele, de nincs ECC RAM -om, a normállal pedig eddig nem sikerült túljutni a POST -on.

Jellemzően ECC RAMot szeretik.

ígéretes project, csapasd! 

Link to comment
Share on other sites

bcom
4 hours ago, jagdtigger said:

Vagy csak ennyit segít egy nagyon "könnyű" oprendszer... :D

A gyengébbik laptopon, ha csak filmezni akarok, meg amúgy netezni, mindig linuxban indítom. Simán futnak a videók xubuntu alatt, amik windowsban már sz.arakodnak.

@jagdtigger viszont a steam nem megy xubuntu alatt, POL-ból. Betölt és bejelentkezik, de fekete minden képernyő, a játékoknál, meg a store-nál is. Neten találtam már csomó javaslatot POL konfigurálásra, de eddig egyik sem segített. Volt már ilyen bajod?

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Eddig még nem, pedig használtam azt is egy ideig.....  (annyifajta desktopot használtam már hogy nem bírom követni :D )

Link to comment
Share on other sites

bcom

Lehet, hogy visszaállok Peppermintre. Csak ezt a Xubuntu megtetszett, mert villámgyors.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...