Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Oldies


freenemesis

Recommended Posts

ElvisTheKing
Azok a régi szép idők

nekem ilyenem volt:

Celeron 635 mhz

40 gb hdd

64mb ram

nvidia riva tnt 2 pro

kedvenc gamma:egyértelmű hogy gta 2,de a 3 is vígan elfutott rajta smile.gif

Az már haladó konfig.

Check DIZ out:

AMD K5-PR133 (100 MHz)

32 Mb EDO-RAM (Mitsubishi)

DFI mobo Intel VX chipset

S3 Virge VGA 4 Mb Edo

3Dfx Voodoo Graphics 4 Mb EDO

Gravis UltraSound PnP 2Mb RAM 1Mb ROM (AMD dsp)

SONY 2x CD-ROM

Conner (megvette a Sziget) 635 Mb HDD....

CODEGEN táp!!!

De annó, 95' , Cyrix 486 DX/2 66 MHz-el kezdtem 4 MB RAMmal.

Volt előtte egy ZX Spectrum 48K klónom is, azt szénné jáCCottam, ma is megy minden évben 2x előveszem 1-1 hétre. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Bergamo
Az már haladó konfig.

hát jah

annak idején elég jó kis konfig volt

Link to comment
Share on other sites

tzoli986

nekem az első gépem az kábé 3 éve volt.

mercury alaplap viacsipszettel

integrált s3 videókártyával

128mb ddr266mhz-es ram

1600mhz-es p4(willamette)

300w-os táp.

lg dvd olvasó

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
k0ssuth

Húúú..nekem..vagyis Apumnak...szval kábé úgy 9-10 éve!!!

Akkor 5 éves voltam és sajnos nem érdekelt hogy mijen a VGA meg a CPU de arra emléxem hogy black&blue monitoron toltam a "Prince 1"-et....smile.gif

Link to comment
Share on other sites

ROPIgyerek

Nekem az első gépem egy C64 volt! cool.gif Aztán P1 majd P2 azután P3 és most P4!

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Emberek!

Nemrég izzadtam fel a kisgépemre (PI 200 MMX, 64Mb SD, 1+1,5Gb HDD és Voodoo4-es) a WinMe-t, és egészen eddig régi gammákat toltam. biggrin.gif Xwing, Red Baron, The Incredible Machine, Carmageddon. Nagy volt! laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
a híres gf3 ti....

azt hitttem már lecserélted:)

Nem még megmaradft mert igennagyon jó kártya, nekem meg van másra is költernivalóm! smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
az első PC konfigom lent olvasható. A poén: ma is ezzel tolom a Max Payne 2-t!!!!Sacc egy negyed órára még a Prince of Persia 2 is futott rajta enyhe( és tényleg csak enyhe) lassulásokkal....persze az első effektnél kivágott mint állat...a Bloodrayne is....sad.gif (de nyáron kapok újat biggrin.gif )

Hát a PC: PIII 800mhz 256mb RAM 16MB Nvidia TNT2 pro Win 98/XP oprendszer ma már tényleg nem alegmodernebb... Mondjuk a 466 @ 585-ösöm nekem is igensokáig állta a srat hiszen már a Celeronok is 1300-nál jártak nekem még mindig az volt a gépecském! smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Emberek!

Nemrég izzadtam fel a kisgépemre (PI 200 MMX, 64Mb SD, 1+1,5Gb HDD és Voodoo4-es) a WinMe-t, és egészen eddig régi gammákat toltam. biggrin.gif Xwing, Red Baron, The Incredible Machine, Carmageddon. Nagy volt!  laugh.gif

Bocs de tudtommal a Voodoo4 sosem jelent meg PCre!

Carmageddon Rulz!!!

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Bocs de tudtommal a Voodoo4 sosem jelent meg PCre!

Carmageddon Rulz!!!

unsure.gif Igen? Eskü, h minden (bootolás 1. képernyője előtt pl.) Voodoo 4 4500-at ír ki! Képet erről nem tudok adni; nincs digit. gépem, de az ilyen everest meg aida-féle programok is ugyanezt írják. Amúgy csomó játék (pl. UT) sem támogatja; V-1,2,3 és 5. Nekem pont a 4 van dry.gifbiggrin.gif Ez az én formám.

Amúgy Napalm kódnév, 0,25ös gyárt. tech, 167/350-es, semmi vertex és pixel árnyaló, Dx 6-os támogat, 334 Mpixel és texel/sec (Amúgy mi a rák az a texel? unsure.gif ), 2 feldolg. futószalag és aszongya, h 128 bites SDR van rajta, 2672MB/sec sávszél és 167 effektív és valós órajel. Na; lényeg a lényeg majd rákeresek, mert amúgy is kell driver rá, mert a retek WinME nem ismeri fel, a winfos csak 16 színben megy (minden gamma meg 256 színben laugh.gif MS->ennyi voltál! biggrin.gif)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
keszegduda

Hali!

Nekem volt (2 napja) VOODOO 2-m. Eladtam 2000Ft-ért!

Jó kis kari volt az!Pl.:UT-zni tök jó volt!

Régen! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Sick

Ahh, régi szép idők smile.gif

P1 166 MMX (Turbo gomb mindig be volt nyomva biggrin.gif)

64mb EDO

Voodoo 2 aztán Savage 4

Jó volt , szép volt , szerettem smile.gif

Link to comment
Share on other sites

ElvisTheKing

Bocs de tudtommal a Voodoo4 sosem jelent meg PCre!

Carmageddon Rulz!!!

Ez így nem teljesen igaz....

A Voodoo 4 széria kijött még Mac-re is.

Az utolsó Voodoo széria az 5-ös volt tápcsatolóval, 2 vagy 4 VSA-100 Procival....

Az utolsó, meg nem jelent,a Voodoo 5 6000 volt, annyit evett hogy külön külső PSU-ja volt. 4 proci, 128Mb RAM..ez kb. 2000 derekán volt, az ECTS-en mutatták be.

user posted image

Hát erre mondják sajna, hogy túllőttek a célon, de rendesen sad.gif

Én nagy 3Dfx rajongó vagyok, ma is van egy Voodoo Graphics 4Mb-om, ami gyakorlatilag a "3D-gaming era" első kártyája, és ma is szívesen jáCCok vele a régi gépemen.....a Voodoo 1-em nem adnám el semmiért, az már relikviának számít. wink.gif

Link to comment
Share on other sites

kakaj

P2 500 Mhz

64 MB memória

Voodoo3 16Mb

Ezt 2000 végén kaptam!

Link to comment
Share on other sites

Oliii

1997 végén kaptam:

120 majd 166mhz Cyrix

23mb ram

integrált sis video

1998 ban pedig egy vulcan voodoo2

ja és 1.2 gigás winyó

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Sok újonc laugh.giflaugh.giflaugh.gif Ha valami elmondható, akkor az az, hogy 20 éves koromra frankón végigjártam a szamárlétrát laugh.giflaugh.gif

Kezdtem még 6-7 éves koromban egy TV-re köthető 3000Ft-os játékocskával (na jó, persze ez nem PC)

Majd asszem 4.-ben meglett az első PC-m, egy 8 MHz-es XT, 512 kB rammal laugh.gif Hercules monitorral. Majd jött ezt leváltandó egy 12MHz-es 286-os, majd ebbe ment egy 16MHz-es proci később, és ebben már 1 mega ram volt. Majd spórolt pénzemből vettem egy 386 SX 40-et, amit le is égettem, mikor bepakoltam laugh.giflaugh.gif Franc se tudta, hogy feketéket belülre laugh.giflaugh.gif Szóval így a 386-os széria kimaradt az életemből (mint utólag kiderült, csak az tongue.gif ) Szóval még maradt a 286-os, amivel iszonyat mennyit játszottam a Herculesen (CGA emulátorral biggrin.gif:D:D:D) Erre jött egy 486 SX 40, amit 8-ban kaptam ballagásra (60k-ért vették anyáék, pedig 40-nél nem ért többet akkor sem), VGA monitor meg 8 mega ram. Ezt középsuliban a spórolt pénzemből lecseréltem egy 5x86 PR133-ra, ami 160 MHz-en ment, és volt benne 24 mega ram biggrin.gif Na ez már nagyon nagy volt, csak ugye haladni kellett a korral, és szokás szerint amikor haver lecserélte a gépét egy Athlon-ra (1,4-es Thunderbird rulz), akkor én megvettem a 300-as Cerkáját, ami 375-ön is ment laugh.gif 32 mega rammal egész jól elvoltam, majd jött még 32 mega ram, és először egy Trio3D-m volt, majd egy AGP-s Savage 4 32 MB. Ugye a Trio3D ritka spec 3d kártya volt, ami mintegy emulátorként elhitette a játékokkal, hogy 3d kártya, csak nem tudott semmit sem megjeleníteni (ekkor nyomtam volna a Phantom Manace-szel). Szóval Savage 4 volt. Ramban meg a csúcs 196 MB volt. Eltörtem a kezem, egy vasárnapi napon, kedden műtöttek, és még aznap felhívtak, hogy haver elad Gef2 MX 400-at. Másnap kiengedtek a kórházból, és mentem is megvenni. Kórházból egyből laugh.gif Ez 4 napig volt a Cerka mellett, mert megvettem akkor a Jelenlegi gépem, alapjait, 2000+ Athlon, Asus A7V333, és 256 ram. Erre ment az SVGA monitorom (amit még a Cerkához vettem). Ebben volt a Gef2, amit lecseréltem egy R9200SE-re, majd egy 9600XT-re. Belekerült először 512 ram a 256 helyett, majd még egy 512-es. DVD író, 80-as HDD, 21"-es monitor, CD író... ezek már az aprója laugh.gif Szóval sokmindenem volt laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
unsure.gif Igen? Eskü, h minden (bootolás 1. képernyője előtt pl.) Voodoo 4 4500-at ír ki! Képet erről nem tudok adni; nincs digit. gépem, de az ilyen everest meg aida-féle programok is ugyanezt írják. Amúgy csomó játék (pl. UT) sem támogatja; V-1,2,3 és 5. Nekem pont a 4 van dry.gifbiggrin.gif Ez az én formám.

Amúgy Napalm kódnév, 0,25ös gyárt. tech, 167/350-es, semmi vertex és pixel árnyaló, Dx 6-os támogat, 334 Mpixel és texel/sec (Amúgy mi a rák az a texel? unsure.gif ), 2 feldolg. futószalag és aszongya, h 128 bites SDR van rajta, 2672MB/sec sávszél és 167 effektív és valós órajel. Na; lényeg a lényeg majd rákeresek, mert amúgy is kell driver rá, mert a retek WinME nem ismeri fel, a winfos csak 16 színben megy (minden gamma meg 256 színben laugh.gif MS->ennyi voltál! biggrin.gif)

Jó szar egy kártya...

Úgy tudtam nem jött ki PCre...

Textel a teljesítménymérőszáma...

atied 334MTextel, a GeF3-as Ti200-on is 1400MTextel, egy 9600-asPro 2000MTextel, míg a GeF3Ti550-esem 2008MTextel...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
Ez így nem teljesen igaz....

A Voodoo 4 széria kijött még Mac-re is.

Az utolsó Voodoo széria az 5-ös volt tápcsatolóval, 2 vagy 4 VSA-100 Procival....

Az utolsó, meg nem jelent,a Voodoo 5 6000 volt, annyit evett hogy külön külső PSU-ja volt. 4 proci, 128Mb RAM..ez kb. 2000 derekán volt, az ECTS-en mutatták be.

user posted image

Hát erre mondják sajna, hogy túllőttek a célon, de rendesen sad.gif

Én nagy 3Dfx rajongó vagyok, ma is van egy Voodoo Graphics 4Mb-om, ami gyakorlatilag a "3D-gaming era" első kártyája, és ma is szívesen jáCCok vele a régi gépemen.....a Voodoo 1-em nem adnám el semmiért, az már relikviának számít. wink.gif

Ez már ténylehg túlzás egy kicsit...

Eléggé nevetséges...

128MB 2000 derekán??? ohmy.gif Akkor nmég 32-es káryták is nagynak számítottak!

nekem Voodoo2-esem volt 4000ft-ért vettem használtam vagy 1,5 évig és tovűább adtam 5500ft-ért és 2 doboz cigiért! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
Sok újonc laugh.giflaugh.giflaugh.gif Ha valami elmondható, akkor az az, hogy 20 éves koromra frankón végigjártam a szamárlétrát laugh.giflaugh.gif

Kezdtem még 6-7 éves koromban egy TV-re köthető 3000Ft-os játékocskával (na jó, persze ez nem PC)

Majd asszem 4.-ben meglett az első PC-m, egy 8 MHz-es XT, 512 kB rammal laugh.gif Hercules monitorral. Majd jött ezt leváltandó egy 12MHz-es 286-os, majd ebbe ment egy 16MHz-es proci később, és ebben már 1 mega ram volt. Majd spórolt pénzemből vettem egy 386 SX 40-et, amit le is égettem, mikor bepakoltam laugh.giflaugh.gif Franc se tudta, hogy feketéket belülre laugh.giflaugh.gif Szóval így a 386-os széria kimaradt az életemből (mint utólag kiderült, csak az tongue.gif ) Szóval még maradt a 286-os, amivel iszonyat mennyit játszottam a Herculesen (CGA emulátorral biggrin.gif:D:D:D) Erre jött egy 486 SX 40, amit 8-ban kaptam ballagásra (60k-ért vették anyáék, pedig 40-nél nem ért többet akkor sem), VGA monitor meg 8 mega ram. Ezt középsuliban a spórolt pénzemből lecseréltem egy 5x86 PR133-ra, ami 160 MHz-en ment, és volt benne 24 mega ram biggrin.gif Na ez már nagyon nagy volt, csak ugye haladni kellett a korral, és szokás szerint amikor haver lecserélte a gépét egy Athlon-ra (1,4-es Thunderbird rulz), akkor én megvettem a 300-as Cerkáját, ami 375-ön is ment laugh.gif 32 mega rammal egész jól elvoltam, majd jött még 32 mega ram, és először egy Trio3D-m volt, majd egy AGP-s Savage 4 32 MB. Ugye a Trio3D ritka spec 3d kártya volt, ami mintegy emulátorként elhitette a játékokkal, hogy 3d kártya, csak nem tudott semmit sem megjeleníteni (ekkor nyomtam volna a Phantom Manace-szel). Szóval Savage 4 volt. Ramban meg a csúcs 196 MB volt. Eltörtem a kezem, egy vasárnapi napon, kedden műtöttek, és még aznap felhívtak, hogy haver elad Gef2 MX 400-at. Másnap kiengedtek a kórházból, és mentem is megvenni. Kórházból egyből laugh.gif Ez 4 napig volt a Cerka mellett, mert megvettem akkor a Jelenlegi gépem, alapjait, 2000+ Athlon, Asus A7V333, és 256 ram. Erre ment az SVGA monitorom (amit még a Cerkához vettem). Ebben volt a Gef2, amit lecseréltem egy R9200SE-re, majd egy 9600XT-re. Belekerült először 512 ram a 256 helyett, majd még egy 512-es. DVD író, 80-as HDD, 21"-es monitor, CD író... ezek már az aprója laugh.gif Szóval sokmindenem volt laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Látom neked is mozgalnmas volt a gépfrissítés...

ami azt illeti nekem a első glépem ugyebár egy ami PC 366-os volt de vpolt még előtte is íme:

1. C64 1MHZ Turbo Chip, VC-1571II + VC 1541II copy station, VC 1541, Datasette, TT7 Freezer, Citizen 120D, Joystick

2.Procomp Via 133Pro, Celeron 366MHZ, 32MB SD66(96MB , 192MB), S3 Trio 4MB (ASUS V3400TNT 16MB), 3.2GB Seagate, 32X Sony CD Rom

3.Via Tomato Celeron 466 @ 585, 192MB RAM (+128MB), TNT2 M64 32MB , 2X20GB HDD, CD meg nem volt...

Ez akkor amúgy nagyon hobbitka gép volt!

4.Abit BD7, Celeron 1700MHZ @ 2000MHZ, 640MB DDR, GeF3Ti550 128MB KE, 80+80GB HDD, LG Combo 12X8X32X8 ++ 56K matávos net

4/B:Intel lap, Pentium I 100 @ 133MHZ, TALLUX, 16(-96-128EDO RAM), S3 Trident 512KB, 1600MB WD HDD + 8.4GB Quantum, LG Combo 12X8X32X8 ++ ISDN 128/64K

5.ez a mostani:

ASUS A7V8X-X (VIA KT400)

AMD Athlon XP 1700+@2700+ T-Bred "B" (11X133->13X166)

512Mb Samsung CL2 333

INNO 3D GeF3 Ti200 @ 550 128MB TV-OUT (175@230 / 400@550)

120GB Samsung (7200) + 80GB Maxtor (7200) (ATA133, FAT32)

LG 12X8X32X8

ASUS SoundMax GPro 3D Sound

ADSL 1024/160K

19" monitor

Windows XP + Windows ME

Na ez csak vázlatosan volt h mikkel életm eddig, a lényegesebb állonmások...

Link to comment
Share on other sites

KingCekla

Há! De komoly! 8 Mhz-s gép! És ha most belegondolok, hogy a legutóbbi telefonomnak volt 104 Mhz-s procija... Nagyon durva.. Én vmi 286-tal kezdtem, Észkerék, Amőba, aztán egy NC, Hercules monitorral és kifújt, majd egy 486 DX100 32 Mb RAM-mal, aztán egy 700-as cerka, 128 SD-vel, most pedig egy 2200-as AMD...

Link to comment
Share on other sites

z3alot

Hat akkor nosztalgiazzunk! Elso gepemrol sokat nem tudok, annyit hogy 286, 20 MHz; 128, vagy 256 Kb-os videokartya, 16+16 Kb-os cache, amibol a masodikat a turbo gombal lehetett valtani, 40 Mb-os vinyo, ami mind a mai napig mukodik (sokmindenre ugysem nagyon hasznalhato, csak az ujoncoknak, meg hitetlenkedoknek mutatom meg, hogy milyen is volt egy 1000 eves vinyo, es milyen volt a minosege! huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs
Hat akkor nosztalgiazzunk! Elso gepemrol sokat nem tudok, annyit hogy 286, 20 MHz; 128, vagy 256 Kb-os videokartya, 16+16 Kb-os cache, amibol a masodikat a turbo gombal lehetett valtani, 40 Mb-os vinyo, ami mind a mai napig mukodik (sokmindenre ugysem nagyon hasznalhato, csak az ujoncoknak, meg hitetlenkedoknek mutatom meg, hogy milyen is volt egy 1000 eves vinyo, es milyen volt a minosege! huh.gif

286 és 20 MHz? Tudtommal csak 12 és 16 MHz-es volt... És itt még ne dobálúzzunk a Mhz-ekkel, mert ugye mekkora különbség volt a 16 és a 40 közt... Ja meg persze a 386 és a 286 utasítások között biggrin.gif:D:D

Amúgy észkerék rulz, csak a végén már a gép fejtegetett meg mindent, ha egyszer is hibáztál. 486-oson meg már játszahatlanul gyors volt. Azaz nem játszhatatlanul, csak nem láttál semmi mozgást laugh.giflaugh.gif STUNTS az isten laugh.gif Meg Historik, Prehistorik, Prince of Persia, f-19 Duty roster... JA MEG DAS BOOT laugh.giflaugh.gif Ebben jöttem rá először egy kódra. Azaz bugra. Betettem a vetőcsőbe valamilyen torpedót. Majd kivettem. Majd kivettem megint, és megint és megint laugh.giflaugh.giflaugh.gif Amennyiszer akartam laugh.giflaugh.gif Volt, hogy 2x100 torpedóval mentem.

Meg ott volt a Duel. A Test Drive 2. Ott volt az első programozási próbálkozásom. Volt egy file (egy tyt, de akkor még nem tudtam... biggrin.gif), amiben benne voltak a kocsik nevei. Azt hittem, hogy ha átírom a a ferrari-t trabantra, akkor a játékban is trabant lesz... laugh.giflaugh.gif Innen kezdtem laugh.giflaugh.gif De már a 286-osomon később pascaloztam laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

KingCekla

A Stunts az télleg nagyon ott volt... ilyesmi programozási kísérletem nekem is volt, amikor a 286-oson toltam az ötödölőt, úgy indult, hogy Csoki szoftver... Na én meg gondoltam egyet, és a tesómmal átgépeltük TúróRudi szoftverre. Na többet nem nagyon jáccottunk vele...

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur
Jó szar egy kártya...

Úgy tudtam nem jött ki PCre...

Textel a teljesítménymérőszáma...

atied 334MTextel, a GeF3-as Ti200-on is 1400MTextel, egy 9600-asPro 2000MTextel, míg a GeF3Ti550-esem 2008MTextel...

Hát úgy őszintén szólva egy 166-os PI meg 96 SD mellé nem egy 9600Xt lesz biggrin.gif Az menne a mostaniba... cool.gif

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo
A Stunts az télleg nagyon ott volt... ilyesmi programozási kísérletem nekem is volt, amikor a 286-oson toltam az ötödölőt, úgy indult, hogy Csoki szoftver... Na én meg gondoltam egyet, és a tesómmal átgépeltük TúróRudi szoftverre. Na többet nem nagyon jáccottunk vele...

Ja meg amikor ovodas voltam azt nyomultam a doom-al mert akkor az volt a flash biggrin.gif .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...