Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fejhallgatók, Fülhallgatók, Hangfalak


_Maxtreme_

Recommended Posts

LorDiablo

Ha egy hangfal elkezd kontaktos lenni, azzal lehet érdemben kezdeni valamit, vagy kuka?

Ezt így mehéz általánosan kijelenteni. Függ attól hogy mi kontakos benne hogy mennyire nehéz javítani, na meg hogy mennyit ér a hangfal.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Ezt így mehéz általánosan kijelenteni. Függ attól hogy mi kontakos benne hogy mennyire nehéz javítani, na meg hogy mennyit ér a hangfal.

Hát, egy 15 ezer Ft-os Arctic Sound hangfalról beszélünk. Szereléshez nem értek, és nem hiszem, hogy megérné hurcolni... :D Úgyhogy szerintem kuka lesz.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Hát, egy 15 ezer Ft-os Arctic Sound hangfalról beszélünk. Szereléshez nem értek, és nem hiszem, hogy megérné hurcolni... :D Úgyhogy szerintem kuka lesz.

Tedd fel valahova eladásra. Simán megveszik az ilyesmit pár ezresért. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jackassbomb

Mielõtt vennék mélynyomót, kicsit más jellegû dologba invesztálnék.

Kiderítettem, hogy a számítógépem háza miatt zúg istentelenül a prodipe hangfalpár. Illetve

valamennyi zajt felvesz belõle a fejhallgató lánc is.

Rendeltem az elõbb everquest kábeleket (25%-os akció van az egyik legnagyobb magyar oldalon, ha érdekel valakit),

és emiatt úgy gondoltam, érdemes rendesen megcsinálni végre a rendszert. Értem ez alatt azt, hogy leválasztanám

a számítógéprõl.

Ennek mi lenne a legegyszerûbb, nem túl drága megoldása? Nem akarok érintõképernyõs hifi-állomást kiépíteni,

csak leválasztani a pc-t. Van egy 2 terás winyóm, és egy ipad-em erre a célra. Utóbbi nem tudom számít-e bármit, de

gondoltam hátha használható erre is. :D

Az a lényeg, hogy az usb-s odac-et rá lehessen dugni, amirõl menne mind a fejhallgató, mind a prodipe-ok.

Vagy egy új ház megoldaná a dolgot? Ez a mostani acél, és minden alkatrésze az gyakorlatilag. Továbbá minden

összeér mindennel kb.

Az olcsó megoldást úgy értem, hogy maximum 50 ezerben álljon meg a dolog, és ezért a pénzért egy használható

megoldást kapjak. Persze az lenne a legjobb, ha vehetnék egy új házat, és ez megoldaná. :P

Tippek?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Mielõtt vennék mélynyomót, kicsit más jellegû dologba invesztálnék.

Kiderítettem, hogy a számítógépem háza miatt zúg istentelenül a prodipe hangfalpár. Illetve

valamennyi zajt felvesz belõle a fejhallgató lánc is.

Rendeltem az elõbb everquest kábeleket (25%-os akció van az egyik legnagyobb magyar oldalon, ha érdekel valakit),

és emiatt úgy gondoltam, érdemes rendesen megcsinálni végre a rendszert. Értem ez alatt azt, hogy leválasztanám

a számítógéprõl.

Ennek mi lenne a legegyszerûbb, nem túl drága megoldása? Nem akarok érintõképernyõs hifi-állomást kiépíteni,

csak leválasztani a pc-t. Van egy 2 terás winyóm, és egy ipad-em erre a célra. Utóbbi nem tudom számít-e bármit, de

gondoltam hátha használható erre is. :D

Az a lényeg, hogy az usb-s odac-et rá lehessen dugni, amirõl menne mind a fejhallgató, mind a prodipe-ok.

Vagy egy új ház megoldaná a dolgot? Ez a mostani acél, és minden alkatrésze az gyakorlatilag. Továbbá minden

összeér mindennel kb.

Az olcsó megoldást úgy értem, hogy maximum 50 ezerben álljon meg a dolog, és ezért a pénzért egy használható

megoldást kapjak. Persze az lenne a legjobb, ha vehetnék egy új házat, és ez megoldaná. :P

Tippek?

A fö kérdés hogy mit jelent hogy a ház miatt zúg a hangfal? Rezonál a ház vagy elektromos zaj? Ha fejhallgatóban is hallani akkor valószínüleg elektromos zaj. Ebben az esetben nem feltétlenül a ház a probléma. Sajnos nálam is probléma néha hogy a föld a gépházban zajt vesz fel ami USB-n tovább megy a DAC-be. Èrdekes módon ott még nálam nem okozott problémát de a DAC-ra kötött fejhallgatóerösitönél már igen.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

A fö kérdés hogy mit jelent hogy a ház miatt zúg a hangfal? Rezonál a ház vagy elektromos zaj? Ha fejhallgatóban is hallani akkor valószínüleg elektromos zaj. Ebben az esetben nem feltétlenül a ház a probléma. Sajnos nálam is probléma néha hogy a föld a gépházban zajt vesz fel ami USB-n tovább megy a DAC-be. Èrdekes módon ott még nálam nem okozott problémát de a DAC-ra kötött fejhallgatóerösitönél már igen.

Igen, elektromos. Valahonnan irgalmatlan zajt szed össze. Telefonra, vagy bármi egyéb aksis dologra dugva

gyönyörû csend fogad.

Azt milyen úton-módon tudom kiszûrni, hogy a hálózattal van-e gond? Ha pedig igen, akkor érdemes beruházni

egy "audiofil" elosztóra? Valaki innen is vett ilyet, ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

kukabogyo

Igen, elektromos. Valahonnan irgalmatlan zajt szed össze. Telefonra, vagy bármi egyéb aksis dologra dugva

gyönyörû csend fogad.

Azt milyen úton-módon tudom kiszûrni, hogy a hálózattal van-e gond? Ha pedig igen, akkor érdemes beruházni

egy "audiofil" elosztóra? Valaki innen is vett ilyet, ha jól emlékszem.

Az okosok azt mondják, hogy az az igazi, ha a hangkártyát kihozod a házból. Így tisztán digitális jelet kap USB-n keresztül, amit "odakinn" dolgoz fel analóg jellé. Nekem Asus Strix DSP headsetem van, ami már egy külsõ hangkártyával jön, amelyre a hangfalak is ráköthetõk, igaz max. 2.1-ig. Ha surround hangfalaid vannak, ahhoz is létezik külsõ hangkártya, pl. ASUS Xonar U5, Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO USB, ezek olyan 50-70 euró körül vannak.

Edited by kukabogyo
Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Az okosok azt mondják, hogy az az igazi, ha a hangkártyát kihozod a házból. Így tisztán digitális jelet kap USB-n keresztül, amit "odakinn" dolgoz fel analóg jellé. Nekem Asus Strix DSP headsetem van, ami már egy külsõ hangkártyával jön, amelyre a hangfalak is ráköthetõk, igaz max. 2.1-ig. Ha surround hangfalaid vannak, ahhoz is létezik külsõ hangkártya, pl. ASUS Xonar U5, Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO USB, ezek olyan 50-70 euró körül vannak.

Sajnos ez nem teljesen válik be, nekem külsö USB dac-m van de az USB zajt hoz be a rendszerbe a géptöl.

Igen, elektromos. Valahonnan irgalmatlan zajt szed össze. Telefonra, vagy bármi egyéb aksis dologra dugva

gyönyörû csend fogad.

Azt milyen úton-módon tudom kiszûrni, hogy a hálózattal van-e gond? Ha pedig igen, akkor érdemes beruházni

egy "audiofil" elosztóra? Valaki innen is vett ilyet, ha jól emlékszem.

Nekem az segített hogy más konnektorba dugbam az erösitöt meg dac-t. Ezzel elég komolyan csökkent a zajszint. Èn nem annyira audiofil elosztót néznék hanem inkább hálózati szüröt ha a hálózattal van a baj.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Az okosok azt mondják, hogy az az igazi, ha a hangkártyát kihozod a házból. Így tisztán digitális jelet kap USB-n keresztül, amit "odakinn" dolgoz fel analóg jellé. Nekem Asus Strix DSP headsetem van, ami már egy külsõ hangkártyával jön, amelyre a hangfalak is ráköthetõk, igaz max. 2.1-ig. Ha surround hangfalaid vannak, ahhoz is létezik külsõ hangkártya, pl. ASUS Xonar U5, Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO USB, ezek olyan 50-70 euró körül vannak.

Jó pár éve külsõ dac-rõl megy mindenféle zene.

Sajnos ez nem teljesen válik be, nekem külsö USB dac-m van de az USB zajt hoz be a rendszerbe a géptöl.

Nekem az segített hogy más konnektorba dugbam az erösitöt meg dac-t. Ezzel elég komolyan csökkent a zajszint. Èn nem annyira audiofil elosztót néznék hanem inkább hálózati szüröt ha a hálózattal van a baj.

Ez alapján megvárom akkor, hogy átköltözzek a másik lakásba. Hátha tényleg csak a hálózat a ratyi.

Most egy hónapig úgy sem leszek itthon, utána meg költözök. Addig meg végül is mindegy. Majd még

zaklatlak jó szûrõ miatt, ha nem válna be az a pár dolog, amit kipróbálok majd. :)

Link to comment
Share on other sites

Teka0071

Sziasztok!

Karácsonyra vennék egy wireless fejhallgatót, és a CORSAIR Gaming H2100 Wireless Dolby 7.1 Gaming Headset-et néztem ki. Esetleg tud valaki véleményt mondani róla? 50 ezerért nem szeretnék valami rosszat kifogni. :)

Illetve még ha tudnátok ajánlani kb. ilyen áron más vezeték nélküli fejhallgatókat azt is megköszönném, lehet lenne jobb vétel! :)

Edited by Teka0071
Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Sziasztok!

Karácsonyra vennék egy wireless fejhallgatót, és a CORSAIR Gaming H2100 Wireless Dolby 7.1 Gaming Headset-et néztem ki. Esetleg tud valaki véleményt mondani róla? 50 ezerért nem szeretnék valami rosszat kifogni. :)

Illetve még ha tudnátok ajánlani kb. ilyen áron más vezeték nélküli fejhallgatókat azt is megköszönném, lehet lenne jobb vétel! :)

Vezetéknélküli fejhallgatók lényegesen rosszabbak mint a vezetékes verziók ugynabban az árkategóriában. Szóval gondold meg hogy mi fontosabb, a hangminöség vagy hogy kábelnélküli legyen.

Ez alapján megvárom akkor, hogy átköltözzek a másik lakásba. Hátha tényleg csak a hálózat a ratyi.

Most egy hónapig úgy sem leszek itthon, utána meg költözök. Addig meg végül is mindegy. Majd még

zaklatlak jó szûrõ miatt, ha nem válna be az a pár dolog, amit kipróbálok majd. :)

Jah akkor azt még megérheti megvárni.

Link to comment
Share on other sites

Teka0071

Vezetéknélküli fejhallgatók lényegesen rosszabbak mint a vezetékes verziók ugynabban az árkategóriában. Szóval gondold meg hogy mi fontosabb, a hangminöség vagy hogy kábelnélküli legyen.

Mindenképpen vezeték nélküli kell, olyan helyzetben vagyok, hogy ez elkerülhetetlen. És érthetõ, hogy ezeknek rosszabb a hangminõsége, ezért gondoltam, hogy segítséget kérek, hátha tudtok olyat ajánlani, ami ennyi pénzért a legjobb. :)

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Mielőtt vennék mélynyomót, kicsit más jellegű dologba invesztálnék.

Kiderítettem, hogy a számítógépem háza miatt zúg istentelenül a prodipe hangfalpár. Illetve

valamennyi zajt felvesz belőle a fejhallgató lánc is.

Rendeltem az előbb everquest kábeleket

(25%-os akció van az egyik legnagyobb magyar oldalon, ha érdekel valakit),

és emiatt úgy gondoltam, érdemes rendesen megcsinálni végre a rendszert. Értem ez alatt azt, hogy leválasztanám

a számítógépről.

Ennek mi lenne a legegyszerűbb, nem túl drága megoldása? Nem akarok érintőképernyős hifi-állomást kiépíteni,

csak leválasztani a pc-t. Van egy 2 terás winyóm, és egy ipad-em erre a célra. Utóbbi nem tudom számít-e bármit, de

gondoltam hátha használható erre is. :D

Az a lényeg, hogy az usb-s odac-et rá lehessen dugni, amiről menne mind a fejhallgató, mind a prodipe-ok.

Vagy egy új ház megoldaná a dolgot? Ez a mostani acél, és minden alkatrésze az gyakorlatilag. Továbbá minden

összeér mindennel kb.

Az olcsó megoldást úgy értem, hogy maximum 50 ezerben álljon meg a dolog, és ezért a pénzért egy használható

megoldást kapjak. Persze az lenne a legjobb, ha vehetnék egy új házat, és ez megoldaná. :P

Tippek?

Lulz, most nézem, hogy everquest kábelt írtam az audioquest evergreen helyett :D

No, mindenesetre megjött, és gyönyörűen megszüntette a fejhallgató láncban tapasztalható

kevéske zúgást. Emiatt persze alapból jobbnak hallom az egészet, szóval nehéz megmondani, hogy

ténylegesen mennyit tesz, vagy nem tesz hozzá. :) Ha választanom kéne, akkor a mélyeket mondanám

artikuláltabbnak, és kicsit vissza lett fojtva a lecsengésük. Kerekebbnek tűnik az egész, de mintha picit szűrőn

át jönne az említett mélyek miatt a zene. Gondolom ez a zúgás miatt van leginkább. Azt azért még hozzátenném,

hogy kb 1,5-2 hónapja hallgattam utoljára zenét erről a forrásról.

Illetve jött egy 1,5 méteres tower kábel is, de itt bizony keményen benéztem a termék fotóját. Azt hittem, hogy a 1,5 méter legalább

egy fél méteren, ha nem végig szét van választva (az evergreenről is ezt feltételeztem). Azonban mindössze 15 centi távolságot

lehet vele áthidalni. A szomorú az, hogy a két rca csatlakozó, amiket össze akartam kötni, kb 70-80 cm-re vannak egymástól.

Át lehet ezt hidalni valahogy, vagy hagyjam inkább, és küldjem vissza?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Szolgált két évig, de megadta magát a fejhallgatóm bal oldala (borzasztóan zavaróan berreg a folyamatos, mély hangoknál, amit először a Man of Steel-nél vettem észre ahol azért összedől fél Metropolis, de később egy egyszerű nyomasztó hangulatkeltéshez használt mély aláfestés pl. egy Walking Dead-ben is berezegteti). Így hát cserélem, és kinéztem magamnak 1-2 fülest, akinek van tapasztalata velük vagy az alábbiakban leírt igényeknek nagyjából megfelelő fülese van amit bátran ajánlana, ne fogja vissza magát :).

Amit lecserélek: Philips SHP2500

Elégedett voltam vele amíg tartott, user review-k alapján is egy nagyon jó füles a maga árkategóriájában (bár Razon szidta mint a bokrot tapasztalat alapján :unsure:). Egy hajszállal erősebb basszust el tudtam volna viselni, illetve max hangerőn is más fülesekhez képest nagyon nagyon halk volt. Ezt mondjuk áthidaltam azzal hogy az amúgy ~15-20% -os hangerőn is fejlerobbantó sztereo hi-fi-n (~25 éves Philips FA9300 :D) feltoltam a hangerőt 4-5x annyira, így már nagyon szépen kipréselte magától a füles azt a hangerőt amit az előző, hi-fi-hez gyárilag tartozó tudott, csak gondolom ez a terhelés nem tett neki jót hosszútávon és hát bírta 2 évig.

Amit szerettem benne, hogy volt egy robosztus érzése, a párnák szivacsos textil érzésűek voltak (bőrt, műbőrt utálom) és teljesen körbefogták a fülemet, nem pedig csak úgy a fejemen volt, hanem rá volt öntve gyakorlatilag. Ez volna talán az egyik legfontosabb szempont, mert a másik inkább eltartotta a keményebb párnáival a fülemtől, meg kevésbé robosztus és körbeölelő kialakítása miatt könnyen elcsúszott ide-oda. Az pedig nem az igazi.

A kábelhossz mindegy, használok hosszabbítót ha kell (40" TV a monitorom, filmezni sokszor fotelből szoktam ami 3-4m kábelt jelent), de azért ne legyen a legszarabb vékony amin ha egyszer átgyúrok a székkel dobhatom ki. Vigyázok rá de na, emberből vagyok :D.

Használom mindenre, játék / filmek / zene, de nem utaztatom sehová (szállíthatóság, összehajthatóság stb. nem érdekes).

Mikrofon ne legyen rajta, van asztali, fotelban fejessel elalvásnál (megesik néha) úgy is csak letörném.

Sennheiser HD 419 -et néztem ki (14k edigital-nál), mennék akár a 22k-s HD449 felé is ha nem olyan anyagból lennének a párnái, amilyenek. 20k +/- 2k Ft -ot szánok rá maximum. Messze nem vagyok szakértő, igazából a között a kettő között is (bár kipróbálni nem volt alkalmam) ami van különbség technikai leírásban, nem vágom hogy ez most gyakorlatban elhanyagolható avagy sem. Mert ugye árban nem, de csak van valami oka az árkülönbségnek.

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Superlux HD681EVO - félnyitott, jól szól, ütős basszus, jár hozzá velúr párna.

Amikor a HD419-et tapogattam a Media Marktban elég gagyi benyomást keltett.

Link to comment
Share on other sites

Lendova87

A basszust én nem nevezném ütõsnek a HD681 EVO-nál, de elégedett tulaja vagyok én is. Mondjuk még mindig fejlõdésben vannak a füleim hangminõség terén.

Én februárban nézelõdtem a vásárlása elött, nem sikerült találni jobb fejest 10-15k környékén. A helyi PC bót meg tudott hozni nekem 11k-ért (igaz, 2 hét várakozással). B)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

A basszust én nem nevezném ütősnek a HD681 EVO-nál, de elégedett tulaja vagyok én is. Mondjuk még mindig fejlődésben vannak a füleim hangminőség terén.

Én februárban nézelődtem a vásárlása elött, nem sikerült találni jobb fejest 10-15k környékén. A helyi PC bót meg tudott hozni nekem 11k-ért (igaz, 2 hét várakozással). B)

Gondolom mert félnyitott :(. Tökéletes lenne (bár ezt a fejemre feszülő légpárnás dolgot nem próbáltam még, olyan gagyi érzete van ránézésre :D), ha zárt lenne. Az mondjuk elég fontos, és sikerrel kihagytam a lenti mondandómból :(. Ez van, nálunk mindenki ilyen vájtfülű, a többi szobában meg éjjel aludni szokás csak nálam nem (később járok dolgozni, később érek haza, tovább vagyok fent mint a család..). Illetve ahogy utánaolvastam, a teljesen zártnál elvileg jobb a basszus is. Szóval circumaural, zárt, "szivacsos érzetű szövetpárna" jellegű borítás (mi erre a megfelelő szakszó?) nem bőr/műbőr, és hosszú vagy cserélhető kábel. Gyakorlatilag még egyszer a Philips SHP2500, csak az élettartam megrövidítő túlterheléses probléma nélkül, ami azért kellett mert nagyon halk.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Gondolom mert félnyitott :(. Tökéletes lenne (bár ezt a fejemre feszülő légpárnás dolgot nem próbáltam még, olyan gagyi érzete van ránézésre :D), ha zárt lenne. Az mondjuk elég fontos, és sikerrel kihagytam a lenti mondandómból :(. Ez van, nálunk mindenki ilyen vájtfülű, a többi szobában meg éjjel aludni szokás csak nálam nem (később járok dolgozni, később érek haza, tovább vagyok fent mint a család..). Illetve ahogy utánaolvastam, a teljesen zártnál elvileg jobb a basszus is. Szóval circumaural, zárt, "szivacsos érzetű szövetpárna" jellegű borítás (mi erre a megfelelő szakszó?) nem bőr/műbőr, és hosszú vagy cserélhető kábel. Gyakorlatilag még egyszer a Philips SHP2500, csak az élettartam megrövidítő túlterheléses probléma nélkül, ami azért kellett mert nagyon halk.

Ez hogy jobb a basszus a zárt fejhallgatóban egy relativ dolog. A zárt fejhallgatóban általában erösebb a mély a nyomáskamra effekt miatt. Viszont megvan az a hátránya hogy a lecsengése általánosan hosszabb ami miatt kevésbé precíz. Èn személy szerint jobban szeretem a nyílt fejhallgatókat mert természetesebb meg nagyobb tere van. Az hogy másokat mennyire zavar az függ a lakástol is, ha saját szobája van az embernek akkor nem probléma a nyitott fejhallgató mert annyira sosem lesz hangos hogy egy másik szobában lehessen még hallani.

Link to comment
Share on other sites

Lendova87

Gondolom mert félnyitott :(. Tökéletes lenne (bár ezt a fejemre feszülõ légpárnás dolgot nem próbáltam még, olyan gagyi érzete van ránézésre :D), ha zárt lenne. Az mondjuk elég fontos, és sikerrel kihagytam a lenti mondandómból :(. Ez van, nálunk mindenki ilyen vájtfülû, a többi szobában meg éjjel aludni szokás csak nálam nem (késõbb járok dolgozni, késõbb érek haza, tovább vagyok fent mint a család..). Illetve ahogy utánaolvastam, a teljesen zártnál elvileg jobb a basszus is. Szóval circumaural, zárt, "szivacsos érzetû szövetpárna" jellegû borítás (mi erre a megfelelõ szakszó?) nem bõr/mûbõr, és hosszú vagy cserélhetõ kábel. Gyakorlatilag még egyszer a Philips SHP2500, csak az élettartam megrövidítõ túlterheléses probléma nélkül, ami azért kellett mert nagyon halk.

Ha nem feltétel, hogy veled egy helyiségben más zavartalanul tudjon aludni, akkor nem lehet vele problémád. Ha feltétel, akkor nem zavaróbb, mint egy elég halkan szóló TV. Szerintem.

Lehet célszerû lenne egy hangkártya után is nézelõdnöd, ami tud fejes erõsítést is. An én DSX-em nem, így határeset néha, hogy elégnek ítélem meg a hangerejét.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jackassbomb

Tudnátok ajánlani nékem olyan zavarszûrõs elosztót, amire érdemes rádugnom csak a zenét? Két külön konnektorom van már a gépnél,

és egyrõl akarom vinni a gépet, tv-t, stb-t, az erõsítõ, hangfalak, egyéb zene pedig menne egy kicsit komolyabb elosztóról. Mit érdemes nézni? Annyira idegen nekem ez a része a dolgoknak, hogy ötletem sincs, merre menjek. :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Tudnátok ajánlani nékem olyan zavarszûrõs elosztót, amire érdemes rádugnom csak a zenét? Két külön konnektorom van már a gépnél,

és egyrõl akarom vinni a gépet, tv-t, stb-t, az erõsítõ, hangfalak, egyéb zene pedig menne egy kicsit komolyabb elosztóról. Mit érdemes nézni? Annyira idegen nekem ez a része a dolgoknak, hogy ötletem sincs, merre menjek. :)

Valószinüleg én a PA/Recording részböl néznék szüröt mert ott jobb az ár/érték arány mint home hifi-ben ahol sokszor elég szimpla cuccokat elég extrém áron akarnak eladni. Pl egy olcsóbb szürönek ami magasfrekvenciás zajok ellen jó ez is jó lehet:

Furman

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Valószinüleg én a PA/Recording részböl néznék szüröt mert ott jobb az ár/érték arány mint home hifi-ben ahol sokszor elég szimpla cuccokat elég extrém áron akarnak eladni. Pl egy olcsóbb szürönek ami magasfrekvenciás zajok ellen jó ez is jó lehet:

Furman

Ez valóban jónak néz ki, és meggyõzõ a rengeteg pozitív vélemény is.

Viszont ezzel borítanám a tervemet, mert a 10 hely miatt simán erre kéne dugnom a pc-t is. :D

Ha az euro csatlakozóimat beleszeretném dugni, akkor erre az átalakítóra van szükségem? Mert így már nem annyira baráti, ha mindent át kell 4 euró/db konvertálnom.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Ez valóban jónak néz ki, és meggyõzõ a rengeteg pozitív vélemény is.

Viszont ezzel borítanám a tervemet, mert a 10 hely miatt simán erre kéne dugnom a pc-t is. :D

Ha az euro csatlakozóimat beleszeretném dugni, akkor erre az átalakítóra van szükségem? Mert így már nem annyira baráti, ha mindent át kell 4 euró/db konvertálnom.

A bolt maga nem angol, csak a nyelv miatt állítottam arra. A szürö maga sima euro kábellel jön, a többi cuccot meg NRL kábelen keresztül kell bekötni, szóval a ilyen kábel kell hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

A bolt maga nem angol, csak a nyelv miatt állítottam arra. A szürö maga sima euro kábellel jön, a többi cuccot meg NRL kábelen keresztül kell bekötni, szóval a ilyen kábel kell hozzá.

Lehet csak simán nem esik le a dolog lényege, de épp a többi cucc aggaszt. Mindenem sima euro kábeles.

Ezt pedig akárhogy nézem is, nem fogom tudni rádugni egyikre sem.

Nem inkább egy ilyen adapter a megoldás? Valaki írja

is alatta kommentben, hogy a saját furmanjét ezzel kötötte rá a cuccára.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Lehet csak simán nem esik le a dolog lényege, de épp a többi cucc aggaszt. Mindenem sima euro kábeles.

Ezt pedig akárhogy nézem is, nem fogom tudni rádugni egyikre sem.

Nem inkább egy ilyen adapter a megoldás? Valaki írja

is alatta kommentben, hogy a saját furmanjét ezzel kötötte rá a cuccára.

De ez az adapter is jó, csak drágább mint a másik kábel. Szóval ha az amit rákötsz C14 csatlakozós, akkor olcsóbb NRL kábellel azonnal rákötni mint adaptert használni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...