Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fejhallgatók, Fülhallgatók, Hangfalak


_Maxtreme_

Recommended Posts

_Maxtreme_

3.5-ös jack toldókábel tökéletese lesz hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Nem kell valakinek egy akg k701? Esetleg ismerõsnek?

Eljött az idõ, hogy megváljak tõle.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Nem kell valakinek egy akg k701? Esetleg ismerõsnek?

Eljött az idõ, hogy megváljak tõle.

Nahát, és mire fogod cserélni?

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Nahát, és mire fogod cserélni?

Q701 :D Majd megindoklom, ha megvan már a k701 eladása. :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Q701 :D Majd megindoklom, ha megvan már a k701 eladása. :)

Akkor ezek szerint nagy változás nem lesz hiszen a q701 egy kicsit módosított k701. Gondolom a q701 kicsit több mélye meg kevésbé éles magasa miatt érdekel a váltás.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Akkor ezek szerint nagy változás nem lesz hiszen a q701 egy kicsit módosított k701. Gondolom a q701 kicsit több mélye meg kevésbé éles magasa miatt érdekel a váltás.

Persze, jó lesz majd, hogy kevésbé kiemelt a magas. Maga a mély nem foglalkoztat különösebben, mert

a k701 mélye nagyon a szívemhez nõtt már. :) Viszont egyáltalán nem ez a váltás oka, de majd késõbb

úgyis elmondom, ha már magamnál tudom a Q-t. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gixivo

Hali

Adott egy Logitech z-5500 es egy optikai kabel kepes alaplap. A kerdes: optikai kabellel jobb osszekotni vagy 3db jack kabellel inkabb?

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Hali

Adott egy Logitech z-5500 es egy optikai kabel kepes alaplap. A kerdes: optikai kabellel jobb osszekotni vagy 3db jack kabellel inkabb?

Optikaival annyit tudsz, hogy digitálisan bitpontos lesz az, amit kap a hangkártyád.

Ha kikerülöd a windows-os hangkezelést, és wasapi-val vagy asio-val küldöd át a zenét a

kedvenc lejátszódból (ezek szintén bitpontos kezelõ környezetek), akkor nem szól bele a

windows a zenébe, tehát nem is torzít rajta.

A jack-es megoldás annyiban más, hogy ez nem digitális, mint az optikai, tehát nem bitek fognak

átszáguldani a kábelen. Tehát a hangkártyádnak ezt még vissza kell alakítania, torzulhat a hang.

Alapvetõen amúgy mindegy ezen a szinten, szóval ne költs feleslegesen optikai kábelre, ha nincs otthon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
skull0

csáó kéne egy kis segítség! most lett egy ilyen hangfalam: http://www.electronic-star.hu/Mobilis-Ibiz...t-tok_i9420.htm

van rajta egy ilyen bement : 1 x 6,3 mm jack AUX vezetékes bemenet

ezzel ilyen nagy jack gondolom, van olyan kábel ami a kis jacket nagy jacké alakitja?? mert nem pendriveról akarok lejátszani számokat és jó lenne ha ezzel meg lehetne oldani...

köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

csáó kéne egy kis segítség! most lett egy ilyen hangfalam: http://www.electronic-star.hu/Mobilis-Ibiz...t-tok_i9420.htm

van rajta egy ilyen bement : 1 x 6,3 mm jack AUX vezetékes bemenet

ezzel ilyen nagy jack gondolom, van olyan kábel ami a kis jacket nagy jacké alakitja?? mert nem pendriveról akarok lejátszani számokat és jó lenne ha ezzel meg lehetne oldani...

köszi a segítséget

A leírás szerint adnak is hozzá, de egyébként nagyon sok helyen lehet kapni ilyen 3,5-6,3-as átalakítót, pl itt.

Link to comment
Share on other sites

skull0

na bazzeg kajak ott volt a doboz alján az a kis bizbasz megnéztem:D:D kössz h mondtad mert meg se néztem volna!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Jackassbomb

Végre megérkezett jó pár hét várakozás után a q701-em.

Massdrop.com-on szereztem be, akg-s kiárusítás keretében 150 usd-ért.

Sajnos a határon "elfogták", így ki kellett pengetnem érte a 27% áfát is.

Az viszont már vicc, hogy kifizettettek velem egy 1500 Ft-os díjat is, mivel

foglalkozniuk kellett a csomaggal. Jah, és több, mint egy hétbe telt az, hogy

az országon belül eljusson hozzám. Itt meg is jegyezném, hogy kaptam már

másfél nap alatt is csomagot, majdnem ugyanonnan, ahonnan ez jött.

Ez nem ide tartozik, de le akartam írni, mert kegyetlen frusztráló, ha az ember

vesz valamit, és all-in-all, egy hónapnál is többet kell rá várni, amin a nyomorék

magyar szokások sem javítanak. -.-'

Nodehogyalényegretérjek. Kicsit tartottam az erõs lime színtõl, de kegyetlen szép! ^^

Így elõször felpróbálva kicsit talán kényelmesebbnek mondanám a k701-tõl, de mivel ezen is

bõrbõl vannak a hepe-hupák, hosszútávon ez se lesz túl komfortos.

Kicsit még melegszik a canamp, és utána meghallgatom milyen így, bármi járatás nélkül.

Aztán mehet neki a járatás.

Jól néznek ki a szintén lime kábelei is, és külön jó, hogy a három méteres mellé csomagoltak

egy ötöst is. Most már a kanapéról is tudom majd hallgatni a kedvenceim. :D Arról nem is beszélve, hogy

a filmeket is tudom ezentúl fejessel nézni, ha a szükség úgy hozza.

Néhány hét múlva be tudok majd számolni a tényleges különbségekrõl a k701-hez képest, bár

õ már nem lesz nálam, hogy tényleges összehasonlítást végezzek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
feherbence

Üdv!

Jelenleg egy Razer Tiamat 2.2-t használok egy ASUS Xonar DGX hangkártyával, de a fejes bemondta az unalmast (Jobb oldala recseg a mély hangoknál), szeretném lecserélni valami olcsóbb headsetre. 2 fejhalgatót néztem ki ezt és ezt. Szerintetek melyikel járnék jobban, az USB-sel vagy a hangkártya+cerberus kombóval? Ha valakinek van tapasztalata egyik vagy másik (esetleg mindkettõ) fejesrõl ossza meg pls, milyen basszus van benne? Ez a Tiamat 2.2 elvileg egy hû de basszusos fejes, de nem voltam elájulva tõle.

köszi

Link to comment
Share on other sites

miki111222

Üdv!

Szeretnék egy mobil hangszórót vásárolni, de nem igazán értek hozzá, hogy milyen árkategóriában lehet már normálisat kapni. A fõ szempont hogy legyen hangereje, és bírja sokáig az akuja. Légyszives lássatok el tanáccsal, akár ajánlhattok is valamit, köszi elõre is! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
miki111222

Üdv!

Szeretnék egy mobil hangszórót vásárolni, de nem igazán értek hozzá, hogy milyen árkategóriában lehet már normálisat kapni. A fõ szempont hogy legyen hangereje, és bírja sokáig az akuja. Légyszives lássatok el tanáccsal, akár ajánlhattok is valamit, köszi elõre is! :)

Nincs ötlet? :(

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Nincs ötlet? :(

Érdemes lenne leírnod, hogy mennyit szánsz rá. Tök mindegy, hogy milyen kategóriában kapsz számodra megfelelõt,

ha be van lõve a keret. :)

Nem tudok semmit mondani errõl a kategóriáról egyébként, nem ismerem a bluetooth hangszórók semmilyen típusát.

Viszont tudok linkelni neked egy árkategória szerinti javaslatlistát a whathifi-ról:

http://www.whathifi.com/news/best-bluetoot...-to-buy-in-2014

Miért akarsz egyébként ilyet vásárolni?

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Üdv!

Szeretnék egy mobil hangszórót vásárolni, de nem igazán értek hozzá, hogy milyen árkategóriában lehet már normálisat kapni. A fõ szempont hogy legyen hangereje, és bírja sokáig az akuja. Légyszives lássatok el tanáccsal, akár ajánlhattok is valamit, köszi elõre is! :)

Kitsound hive

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
_Maxtreme_

Ha már a bt hangfalak a téma, én ma egy ilyet szereztem be: (bose soundlink mini)

369O58SIyFo

Egészen elképesztő hogy milyen telt és erőteljes hangja van.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Nem talált esetleg valaki néhány visszautasíthatatlan fejhallgató leárazást? :D

Nézelõdtem mindenfelé, de egyelõre csak számomra érdektelen dolgok vannak. -.-'

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Nincs ötlet? :(

Ha érdekel még bt-s hangkeltõ, írjá rám, van egy eladó

:)
Link to comment
Share on other sites

Meridius

Nem talált esetleg valaki néhány visszautasíthatatlan fejhallgató leárazást? :D

Nézelõdtem mindenfelé, de egyelõre csak számomra érdektelen dolgok vannak. -.-'

Bár jókor írok, én emagról rendeltem egy Kingston HyperX cloudot 15k-ért. Ennyiért még a Takstar Pro80 is megérné. :D

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Bár jókor írok, én emagról rendeltem egy Kingston HyperX cloudot 15k-ért. Ennyiért még a Takstar Pro80 is megérné. :D

Nézegettem emag-ot is, de nem nagyon volt ott olyan, ami elnyerte a tetszésemet.

Alapvetõen két dolgot keresek idén: vagy legyen tényleg visszautasíthatatlan ajánlat, és ebben az

esetben hajlandó vagyok olyat is venni, ami nem feltétlenül célom, vagy pedig legyen egy decens

leárazás a célkategóriában, ami a planár mágneses fejhallgatók jelenleg. :)

Reméltem, hogy ha már lenyomták permanensen 300 dollárra a hifiman he-400 árát, talán idén

lemegy ilyenkor 200-ra, és akkor megéri kipróbálni. De hát nem úgy néz ki. :) A komolyabb érdeklõ

versenyzõk (hifiman új modelljei, audezek) pedig eleve le sincsenek árazva.

Plusz, ami külön érdekel, az a maddog, és maddog pro. Itt van akció, de kimerül vagy a 10%-os mínuszban,

vagy az ingyenes szállításban. Így még nem éri meg sajna.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Egy kis érdekesség, addig amíg nálam van a hive dobtam össze egy kis összehasonlító videt. :)

Nyilván nagyon nem egy (ár)kategória a 2 eszköz, szóval tényleg csak érdekesség.

Mivel a YT élbõl lenyúlta a hangsávot, ezért az indevideo-ra tettem.

csekk

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Elkészült a YT barát verzió is, valamivel normálisabb hangminőséggel :)

Q33BruIphyA

Link to comment
Share on other sites

Razon

Szerintetek mire lenne érdemes cserélni a mostani Logitech X 530 5.1 rendszeremet? Nem feltétlenül fontos az 5.1, inkább a hangminõség. Játék, Zene és sorozatokra használnám. Max 30k Ft.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...