Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Emulátorok


_HeGe

Recommended Posts

XCube
Just now, Lord_KROK said:

Gondolom az erősen eltérő HW miatt. Mert ugye ezek amúgy sokkal gyengébbek hardveresen mint egy mai PC. 

Mondjuk az újabb konzolok úgyis butított PC-k., szóval szvsz az újabb emukkal nem lesz majd gond.

Az XBox 360 kiválóan emulálja az első XBox -ot. Azért mert az amulátort csak egy hardverre kellett optimalizálni. Az XBox One is tök jól emulálja az X360 -at, dettó ezért. Viszont PC -re nem professzionális stúdiók készítik a saját rendszerük emulálását, hanem hobbisták.

A PS4 / XBox One valóban közelebb áll a PC -k felépítéséhez, de közel sem egyenértékű. APU, tehát csökkentett elérésű, illetve sok olyan funkció van bennük, amit a konzolra szabtak. A PS4 és az XBO APU -i között elég nagy különbségek vannak és nem csak az IGP számoló blokkjainak számában, hanem speciális funkciókban is. De ennél a generációnál más okokból nem lesz szükséges az emuláció, mégpedig azért, mert szinte minden cím megjelenik PC -re is.

1 minute ago, Lord_KROK said:

Na igen, ez a másik ami nem jutott eszembe. 

A LAG a szaggatásra, szerintem egy hibásan elterjedt dolog (mivel netes alapút jelölt) és mai napig azt veszem észre h az amatőrök/noobok mondják azt h LAGol a játék mikor valójában szaggat. Egy oylan embert mint pl én (ha nem számítok rá) ez félrevezet. Mert a szaggatásnak is van rendes neve. 

Ez kb olyan mintha le KOMBIznék egy Furgont (VAN), vagy limuzinnak neveznék egy buszt, mert hosszú és sok ember fér bele... 

Biztos vagyok benne h te érted, az a kérdés, hogy Gábor is érteni fogja-e? 

Én értem, de a lag jelentése késés, lemaradás, egy periódus két esemény között. Tehát igazából helyesen használja. Ha egy játék alapvetően jól fut, csak néha beakad, az laggol. Ha szaggat, akkor folyamatosan beakad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Jaja pontosan akkor haggyuk az egészet ha már szar játék lett. Folytatásra nincs is esélye?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...