Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Az Olvasói Kultúra Hanyatlása


tenderlumpling

Recommended Posts

nezolaca

Még maga Dan Brown is azt nyilatkozta, hogy fikció, amit írt. Egy kitalált történet, valós elméleteken, kutatásokon alapul. De nem valós tényeken. Danny is tudja, mi is tudjuk. Az egyház, meg a hülyék nem tudják. Ez van. Na már most, a Da Vinci kód egy jó, pörgős, okos könyv. De nem több. Szépirodalmi szempontból elégséges, tudományos szempontból csak az apró részletek igazak és érdekesek, a nagyok meg... egyértelműen már létező elméletek szubjektív oldalról történő közlése, maga a cselekmény meg rohadt izgalmas, klisék ide, klisék oda. Így kell könyvet írni. De hogy a világ legjobb könyve lenne... hát ez mindenkinél más.

Izgalmasnak izgalmas, bár bődületesen sablonos, de engem leginkább a fogalmazási gyengeségek idegesítettek... ez persze lehet a fordító hibája, de nem hinném, hogy így van... Amúgy szerintem legnagyobb erénye az, hogy elolvasása után az ember elkezd utánanézni a képeknek, épületeknek, amelyekről ír... Legalábbis velem így volt. :lol:

A Kőszívű ember fiai meg szvsz a legjobb kötelező általánosban... Én már legalább háromszor olvastam, és egyszer sem használtam hozzá szótárat :wink: Nem is azzal van a gond szerintem, hanem az emberek könyvekhez, és alapvetően a kultúrához való hozzáállásával... Mára ott tartunk, hogy a többség szemében "ciki", ha az ember olvas, esetleg ottmarad pénteken a filmklubban (800 emberből általában hárman vagyunk a keleti országrész állítólag legjobb színvonalú iskolájában <_< ). Ezen (is) kellene valahogy változtatni...

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Remélem, sikerül visszatalálnod. Ezért küzdök. Az eseted sem egyedi, valóban, és ez szomorú. Én is ám sokat gépezek. A net miatt van. Rohadék.

Magam miatt van. Rohadék.

Link to comment
Share on other sites

Lord_Nibor

Nah,karácsonyra kapok 4 könyvet,lesz mit olvasni. :smile: Most voltunk Lírában,és vettünk 2 Stephen King,és egy Sven Hassel könyvet,lesz mit olvasni. :smile: Tavaly karácsonyhoz képest ez mondjuk semmi,akkor kértem vagy 10 könyvet. :smile:

Remélem, sikerül visszatalálnod. Ezért küzdök. Az eseted sem egyedi, valóban, és ez szomorú. Én is ám sokat gépezek. A net miatt van. Rohadék.

Mostanában én is kevesebbet olvastam,de valahogy most megjött a kedvem ismét..... :smile: .Karácsonykor lesz mit olvasnom......

Tényleg,Sven Hassel könyveit ismeritek? :smile:

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Én is mindig könyvet kérek. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lord_Nibor

Én könyvet,meg számítógépes játékot,vagy psp-set. :smile: Mást nem szoktam. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Nálunk is mindíg van könyv :smile: .

Link to comment
Share on other sites

kriskukac

én általában gamet, pénzt és könyvet.

most vettem 2 narniát, 1 warcraft-ot, warhammer-t

nagyon állat

egyébként én nem nagyn vagyok otthon Stephen King könyvekben. az igazából milyen műfaj?

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Stephen King horrort ír, mégpedig szerintem első osztályút, bár közel sem olvastam minden könyvét. Én ajánlom neked a Ragyogást és a Borzalmak városát, az eddig olvasottak közül nekem ezek tetszettek a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Stephen King horrort ír, mégpedig szerintem első osztályút, bár közel sem olvastam minden könyvét. Én ajánlom neked a Ragyogást és a Borzalmak városát, az eddig olvasottak közül nekem ezek tetszettek a legjobban.

Ebben tévedsz, King nem csak horrort ír, és akkor sem mindig a borzalmakon van a hangsúly. Gyakran nagyon jól festi le a társadalmat is, a problémákat úgyszintén. És van nem-horror műve is, nem is egy. A legnagyobb erőssége viszont, hogy olyan jól festi le a karaktereket, hogy az elképesztő.

King szerintem nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a hanyatlás ne legyen olyan feltűnő. Kösz, Steve, hálás vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Madness

Kőszívű ember fiait nem olvastam. Igazság szerint a könyvet még távolról se láttam. Beszerezni nem volt kedvem, talán éppen UT-re voltam rákattanva. Nem lett különösebb következménye. Viszont az elhangzottak alapján Candide-ot meg talán Balzacot majd kipróbálom. Talán. Most épp Starcraft:Tűzkeresztségnek fogok nekiesni. Aztán mindjárt itt a karácsony, meg szülinap, és a végén lesz vagy negyedévre elegendő könyvem. 90%-ban tuti fantasy. Meg igazából, a tankönyvem is feldob annyira mint egy hosszabb tájleírás, vagy filozofálás szépirodalmi stílusban, akkor meg valahogy mindig afelé hajlok, hogy inkább tanulok minthogy olvassak, és inkább alszom minthogy tanuljak. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Ebben tévedsz, King nem csak horrort ír, és akkor sem mindig a borzalmakon van a hangsúly. Gyakran nagyon jól festi le a társadalmat is, a problémákat úgyszintén. És van nem-horror műve is, nem is egy. A legnagyobb erőssége viszont, hogy olyan jól festi le a karaktereket, hogy az elképesztő.

King szerintem nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a hanyatlás ne legyen olyan feltűnő. Kösz, Steve, hálás vagyok.

Jah, írt krimit is. :smile: Jó, erre mondtam, hogy nem ismerem a könyvét. A társadalomkritika meg miért ne lehetne a horrorba ágyazva? Szvsz a Cujo egyik példája ennek.

Abban pedig, hogy személyiségeket ír, egyet értek, emberekről ír, olyanokról, akikkel épp te is találkozhatnál az utcán.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Jah, írt krimit is. :smile: Jó, erre mondtam, hogy nem ismerem a könyvét. A társadalomkritika meg miért ne lehetne a horrorba ágyazva? Szvsz a Cujo egyik példája ennek.

Abban pedig, hogy személyiségeket ír, egyet értek, emberekről ír, olyanokról, akikkel épp te is találkozhatnál az utcán.

A más műfajokról... Hát pl. a Setét Toronyban nem reszkettem végig magam, az abszolút western-cyber-fantasy. Akkor a Végítélet is inkább társadalmi utópia, mint horror (bár Flaggék odavágnak). Ott a Remény rabjai kötet, amiben például mind a négy kisregény eltér a horrortól és bármi hasonlótól (na jó egy kicsit érezni). A novellákról nem is beszélve.

Link to comment
Share on other sites

sid

Hmmm hát ahhoz képest hogy kevesebben olvasnak, jó sokan voltak a Libriben, van vagy 8 pénztár és mindegyik elött méteres sorok.. Szóval jó sok könyvet vesznek az emberek.. Én is kaptam egyet bnőmtől, meg én is vettem neki egyet. B)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hmmm hát ahhoz képest hogy kevesebben olvasnak, jó sokan voltak a Libriben, van vagy 8 pénztár és mindegyik elött méteres sorok.. Szóval jó sok könyvet vesznek az emberek.. Én is kaptam egyet bnőmtől, meg én is vettem neki egyet. B)

Az a jó sok nem is olyan sok, ne aggódj. De asszem ezt már kifejtettem másutt is. Szóval hogy atlaszok, szakácskönyvek, képeskönyvek is vannak az ajándékok közt. Meg karácsony van, persze hogy mennek. De amúgy... pff... Friss írónak nincs nehezebb dolga, mint magyar földön sikert arasson.

Link to comment
Share on other sites

sid

Az a jó sok nem is olyan sok, ne aggódj. De asszem ezt már kifejtettem másutt is. Szóval hogy atlaszok, szakácskönyvek, képeskönyvek is vannak az ajándékok közt. Meg karácsony van, persze hogy mennek. De amúgy... pff... Friss írónak nincs nehezebb dolga, mint magyar földön sikert arasson.

Igen, de most az olvasásról van szó, a szakácskönyvet is olvasni kell :D

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Hmmm hát ahhoz képest hogy kevesebben olvasnak, jó sokan voltak a Libriben, van vagy 8 pénztár és mindegyik elött méteres sorok.. Szóval jó sok könyvet vesznek az emberek.. Én is kaptam egyet bnőmtől, meg én is vettem neki egyet. B)

Elárulok egy titkot: amikor én tini voltam, hetente 1-2 könyvet vettünk... bár akkor olcsóbbak voltak, az is tény.

Link to comment
Share on other sites

sid

Elárulok egy titkot: amikor én tini voltam, hetente 1-2 könyvet vettünk... bár akkor olcsóbbak voltak, az is tény.

Oké, én még nem vettem, szóval nekem ez nagy lépés :smile: Eddig csak kötelezőket olvastam, azokat sem mind..

Link to comment
Share on other sites

Madness

Az a jó sok nem is olyan sok, ne aggódj. De asszem ezt már kifejtettem másutt is. Szóval hogy atlaszok, szakácskönyvek, képeskönyvek is vannak az ajándékok közt. Meg karácsony van, persze hogy mennek. De amúgy... pff... Friss írónak nincs nehezebb dolga, mint magyar földön sikert arasson.

Gondolj bele milyen pudinga lenne neked, ha valahol afrikában születsz. Ott biztos könnyebb.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Gondolj bele milyen pudinga lenne neked, ha valahol afrikában születsz. Ott biztos könnyebb.

Jaj ne gyertek már mindig ezzel. Ide születtem, írónak születtem, akkor ezzel foglalkozok, ez az én utam, emiatt aggódok, ezért küzdök. Sajnálom.

U. I.: Ja és inkább ezért nyafogok, mint hogy azért, hogy miért nincs GeForce 8800GTX-em... nézz be egy hardver topikba, miket tudnak ott nyafogni.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Elárulok egy titkot: amikor én tini voltam, hetente 1-2 könyvet vettünk... bár akkor olcsóbbak voltak, az is tény.

Ne is mondd :sad: Faternak vannak Jókai gyüjteményes kötetei 70 Ft-ért, és vannak 4 Ft-sek is (viszont ezek már matuzsálemek) mostmeg 2000 alá alig mennek az árak...kinéztem most is két Hunter S. Thompson könyvet (2X3200), Amerikai Psycho-t (3000) és valahonnan beakarom szerezni Hemingway-től a Búcsú a fegyverektől-t (nem láttam könyvesboltban, de mivel világirodalom és nem szórakoztató, 2000 alá tippelem...). Szóval kéne kb 10k ha most mindet megakarnám venni...

Reménykedem a januári uborkaszezonban, olyankor mindig visszaesnek a csillagászati összegek.

Hmmm hát ahhoz képest hogy kevesebben olvasnak, jó sokan voltak a Libriben, van vagy 8 pénztár és mindegyik elött méteres sorok.. Szóval jó sok könyvet vesznek az emberek.. Én is kaptam egyet bnőmtől, meg én is vettem neki egyet. B)

Csak nem a füvezésről? :rolleyes:

Jó lenne ha nekem is venne valaki könyvet...

Link to comment
Share on other sites

sid

Csak nem a füvezésről? :rolleyes:

Jó lenne ha nekem is venne valaki könyvet...

Milyen füvezésről? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Madness

Jaj ne gyertek már mindig ezzel. Ide születtem, írónak születtem, akkor ezzel foglalkozok, ez az én utam, emiatt aggódok, ezért küzdök. Sajnálom.

U. I.: Ja és inkább ezért nyafogok, mint hogy azért, hogy miért nincs GeForce 8800GTX-em... nézz be egy hardver topikba, miket tudnak ott nyafogni.

Nem szeretem amikor legrosszabb helynek titulálják kis hazámat.

Link to comment
Share on other sites

sid

Nem szeretem amikor legrosszabb helynek titulálják kis hazámat.

Hát pedig nem a paradicsom :D :sad:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem szeretem amikor legrosszabb helynek titulálják kis hazámat.

Ha nem is a legrosszabb, de a holtverseny megvan :lol:

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Ha nem is a legrosszabb, de a holtverseny megvan :lol:

Nézz szét Afrikában, esetleg Ázsia egyes részein :wink::rolleyes: Itt Európában viszont tényleg utolsó hely körül járunk...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...